Quantcast
Channel: maršrutai - Kaunas Pilnas Kultūros
Viewing all 645 articles
Browse latest View live

Maršrutas vasario 18 – 21 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 02 18

Rimos Juškūnės knygos „Perikonas“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginyje kartu su poete dalyvaus knygą išleidusios leidyklos „Kauko laiptai“ vadovas Viktoras Rudžianskas, literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė, rašytoja ir kritikė Lina Buividavičiūtė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Eilėraščių rinkinyje autorė įsuka skaitytoją į nesutramdomą gyvenimo tėkmę, kuri atsiveria per kūnišką egzistavimą. Nesunku pastebėti, kad eilėraščiai kupini kūniškumo suvokimo kaip neišvengiamos žmogiškosios egzistencijos sąlygos, kartkartėmis pasirodančio skausmingomis dalimis, lyg išplėšto iš visumos, bet viena yra aišku: kūnas virsta tuo lyrinio „aš“ centru, per kurį ir kuriame skleidžiasi subjekto patirtys – geismas, skausmas, liga, mirtis bei laiko ir erdvės pajauta. Kūnas tampa akstinu kurti metaforas, pripildančias eilėraščius viliojančių užuominų bei įtampų.

„Mindaugas Stumbras Quartet“ koncertas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Mindaugas Stumbras – džiazo gitaristas gyvenantis, kuriantis ir studijuojantis Glazge, Škotijoje. Šis jaunosios kartos atstovas atlieka tiek džiazą, tiek improvizacinę muziką. Įrašinėjant albumą „Our Kingdom“ M. Stumbrui padėjo kolegos iš Glazgo: saksofonininkas Mateuszas Sobieski, kontrabosininkas Markas Hendry, būgnininkas Gregas Ironsas bei trimitininkas Cameronas Thomsonas-Duncanas. Tai jaunosios kartos muzikantai, ieškantys savojo šanso atsiriekti pasaulinės džiazo rinkos gabalėlį. Koncerte išgirsite visus albume skambančius kūrinius, taip pat albume savo vietos neradusias kompozicijas ir visiškai naujai sukurtus kūrinius.

ANTRADIENIS, 02 19

Akcija „Vežantys pokyčiai atvyko“, 11:00
Nemuno sala

„Vežantys pokyčiai atvyko!“ – tokiu šūkiu kauniečius pasitinka naujieji miesto autobusai. Šių ilgai lauktų pokyčių proga nuo 11 iki 12 valandos Kauno centre kursuos 4 specialūs nemokami autobusai, kurių keleiviai bus kviečiami monotonišką kelionę iškeisti į nekasdieniškus potyrius. Autobusai kursuos maršrutu: „Nemuno sala – Kauno pilis – Geležinkelio stotis – Kauno pilis“.

Keturi autobusai – keturios skirtingos įdomios pramogos. Kauniečiai patys galės rinktis ar nori autobuse paklausyti poezijos ar pasigrožėti moderniu šokiu, išgirsti įdomias istorijas iš gidės lūpų ar išbandyti miesto viešosios bibliotekos siūlomas pramogas: virtualius realybės akinius ar spręsti galvosūkius.

Pirmajame autobuse „Kaunas 2022“ programos „Kauno Iššūkis“ dalyvių projektas „Puota“ kvies klausytis gyvos poezijos skaitymų netikėtoje erdvėje, ir naujai pažvelgti į viešąjį transportą, susijusį su kasdienine miestiečių rutina. Antrame autobuse šou performanso teatras „Faceless Artist“ atliks improvizuotą šokį, įrodysiantį, kad viešasis transportas ir žmonės keliauja kultūros pokyčių link.

Trečiajame autobuse kauniečius pasitiks gidė, kuri keleivius supažindins su miesto, transporto, architektūros istorija. Tuo tarpu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka autobuse įkurs interaktyvią biblioteką, kurioje kvies išmėginti virtualios realybės akinius, pavartyti papildytos realybės knygas ir spręsti galvosūkius, bei pristatys Žaisloteką – įsimintiniausią praėjusių metų Kauno kultūros iniciatyvą.

51549843_2219062981486855_6349988621763739648_n

„Literatūriniai pusryčiai: „Vytautas Mačernis: (ne)dūžtančios formos“, 11:00
VDU, V. Putvinskio g. 23, 313 aud.

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia į trečią „Literatūrinių pusryčių“ projekto renginį kartu su poete, prozininke, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktore ir romano apie Vytautą Mačernį autore Aldona Ruseckaite. Jaukaus ryto metu bus svarstomos pastovios ir dūžtančios formos Mačernio kūryboje, ieškoma sąsajų tarp Mačernio ir poezijos klasikos, tarp Mačernio ir šiandieninių poetinių formų. Aiškinsitės, kodėl jaunam žmogui yra artima poeto kūryba.

macernis

Antano Šileikos knygos „Laikinai Jūsų“ pristatymas, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Tai jau penktoji Kanados lietuvio Antano Šileikos knyga, išversta į lietuvių kalbą ir išleista Lietuvoje. Romaną išleido leidykla „Baltos lankos“, kuri anonsuoja kitą savaitę pasirodysiančią knygą. „Laikinai jūsų“ – lietuviškojo Džeimso Bondo vardo vertas, tikrų įvykių įkvėptas šnipų romanas apie spalvingą Lietuvos tarpukario istorijos puslapį, kai laikinąja sostine tapo Kaunas, karo kontržvalgybos viršininko pareigas ėjo Jonas Budrys, o Klaipėdos krašto prijungimas rodės tolima svajonė. Kai „Metropolio“ ir „Versalio“ šokių salėse sukosi išsipusčiusios poros, kavinėse žaisdami biliardą svarbūs asmenys sprendė šalies ateitį, tamsiuose skersgatviuose šmėžčiojo skrybėlėti šešėliai, meilė maišėsi su apgavyste ir pavydu, žmonių gyvenimus negrįžtamai keitė lemtingi pasirinkimai.

antanas-sileika-laikinai-jusu-5c628393c27cd

„Fluxus Labas“ baltojo molio dirbtuvės, 16:00
Parko biblioteka, P. Lukšio g. 60

Projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“ kviečia kurti Eigulių bendruomenės mozaiką. Rajono gyventojų laukia dirbtuvės, kurių metu kursite mozaikos detales iš molio. Pati mozaika vasarą „apsigyvens“ ant vieno Eigulių daugiabučių. Daugiau informacijos: eiguliai@fluxuslabas.eu.

Spektaklis „DreamWorks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Ivano Vyrypajevo personažai daro ne ką kita, kaip ieško, nuo kurios vietos galėtų pradėti iš naujo, kad galėtų pradėti nuo pradžių. Jie grįžta į pirmą susitikimą, į gimimą, kad susikurtų sau dar vieną šansą“, – sako režisierius Agnius Jankevičius. Buitinės situacijos, draugų pokštai, šioks toks kriminalas – toks paviršutiniškas veiksmas lydi pagrindinio personažo pokalbį su mirusia žmona.

Filmo „Dviračiais per Tadžikiją“ premjera, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kas yra laisvė? Greičiausiai atsakymas priklausys nuo to, kieno paklausėte. Vieniems šis žodis reiškia valstybę ir jos nepriklausomybę, kitiems „laisvė“ yra asmeninė ir vidinė, tretiems tai tėra proga paminėti valstybinę šventę neinant į darbą. VšĮ „Špikis“ keliauninkai nebe pirmus metus laisvės potyrių ieško ant dviračių, skrosdami įdomias bei tolimas pasaulio valstybes. Praėjusiais, valstybės atkūrimo šimtmečio metais, „Špikio“ komanda leidosi į Tadžikiją, ketindami užvežti Lietuvos vėliavą į aukščiausią Pamyro „greitkelio“ perėją, esančią 4,7 km aukštyje.

Algirdo Gurevičiaus režisuotas filmas „Dviračiais per Tadžikiją“ yra ne tik apie numintus kilometrus, patirtus iššūkius, komandos konfliktus, nerastus kelius bei ištiestą pagalbos ranką sunkią minutę. Tai filmas, kuriame ieškoma žodžio „laisvė“ prasmės keliautojų mintyse, namiškių, kurie kantriai laukė žinių iš atokaus krašto, ir vietinių tadžikų širdyse. Kaip „laisvę“ mato žmonės, kurių neriboja civilizuoto gyvenimo rutina? Žmonės, kurie teturi tai, ką patys užsiaugino, ar pasigamino?.. Ar jie vertina tai ką turi, o, galbūt, priešingai, jie jaučiasi dar labiau nelaisvi, nes neturi elektros ir darbo biure nuo 8-ių iki 5-ių? Šis filmas yra apie kelionę. Apie kitokią kelionę. Apie kelionę, kurioje mindamas dviračio pedalus atrandi kažką truputį jautresnio ir gilesnio.

TREČIADIENIS, 02 20

Uriel Levitan knygos „Iš rankų į rankas“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi, 18:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Haifos universiteto Sociologijos ir antropologijos katedros bei Kibucų instituto vadovo profesorius Uriel Levitan gimė Kaune. Jo senelis Isaakas Levitanas buvo žinomas prieškario Lietuvos ginekologas ir aktyvus visuomenės veikėjas. Jo 1926 m. Kaune, Miško gatvėje, įkurti gimdymo namai laikinojoje sostinėje veikia iki šiol. Iš garsios ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje I. Levitano šeimos liko gyvas tik profesorius U. Leviatanas. Ir tai galima laikyti tikru stebuklu. 1943 metais tėvai, pajutę, jog artėja baisioji geto gyventojų likvidavimo akcija, pasirūpino, kad trejų metų Urijus būtų išneštas iš geto.

Vakaras „Įdomioji Vengrija“, 18:00
Salonas „Jaukūs namai“, A. Juozapavičiaus pr. 21

Apie Vengriją kamerinio vakaro metu pasakos šios šalies garbės konsulė, jau daug metų Kaune gyvenanti Ilona Jočionisnė-Meszaros. Tuo pačiu galėsite apžiūrėti ir iki kovo 31 vykstančią Salomėjos Jurėnaitės meno parodą „Fragmentai“.

Grafinės novelės „Santakos. Nežinomo Kauno istorijos“ pristatymas, 18:30
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus Palėpės salė, L. Zamenhofo g. 4

https://www.facebook.com/events/2180260522017124/

Pristatyme dalyvaus knygos autorius, grafikas Titas Antanas Vilkaitis ir VDU Istorijos katedros lektorė dr. Laima Bucevičiūtė. Diskusiją moderuos architektas Andrius Ropolas.

santakos

Tradicinių šokių vakaronė su „Goštauta“, 19:30
KTU III rūmai, Laisvės al. 13

Ansamblis „Goštauta“ drovuoliams primena, kad laukiami ir patyrę, naktišokiuose bei stovyklose užgrūdinti šokėjai bei muzikantai, ir pradedantys. Vakaronėse dominuoja lietuvių liaudies šokiai, bet pasitaiko ir kitų Europos tautų. Šokių mokėti iš anksto nebūtina, o tokie renginiai vyksta kiekvieną trečią mėnesio trečiadienį.

KETVIRTADIENIS, 02 21

Spektaklis „Balta drobulė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Atkaklus, beveik fanatiškas tobulumo siekis kūryboje dažniausiai ribojasi su beprotybės slenksčiu, ką liudija ir šiame kūrinyje pasirodantys didieji rašytojai – Nietzsche, Edgar Poe, Ezra Pound, Kafka, Emily Dickinson…“, – teigia sovietų okupacijos metais emigranto dalią patyręs spektaklio režisierius Jonas Jurašas, kuriam ypač artima svetur atsidūrusio Antano Škėmos ir jo prototipo Antano Garšvos dvilypė savijauta: jo abejonės, blaškymasis tarp troškimo ir negalėjimo grįžti į savo namus, tarp netikėjimo ir noro tikėti, tarp absurdo suvokimo ir prasmės ieškojimo.

D. Matvejevo nuotr.

D. Matvejevo nuotr.

„No name studio“ fotostudijos atidarymas, 18:00
A. Juozapavičiaus pr. 31G
https://www.facebook.com/events/847364345642159/

Renginio metu savo darbus kelionių bei socialine tema pristatys Matas Gineika, Diana Mockevičienė, Jolanta Rimšelienė, Edita Rudinskienė ir Daiva Mikuckaitė. Po pristatymo vyks Andriaus Zalieskos („Arbata“) solinis akustinis koncertas. Ateinančias keletą dienų studijoje – atviros durys norintiems apsiprasti su erdve.

Paskaita „Taikomoji antropologija: kaip ją taikyti darbe su bendruomenėmis“, 18:00
„Tempo erdvė“, M. Daukšos g. 34

Asociacijos „Anthropos.lt“ nariai pasakos, kas yra taikomoji antropologija, kaip teorinės antropologinės žinios gali būti panaudotos darbui su bendruomenėmis ir su kokiais iššūkiais ir klausimais yra susiduriama. Taip pat kalbėsite apie tai, kas yra bendruomenė ir kaimynystė, kokios priežastys leidžia atskiriems žmonėms jaustis bendruomenių dalimi, kokie yra įsiterpimo į bendruomenes pavyzdžiai bei galima nauda ir žala bendruomenei bei kokie etikos, psichologiniai bei asmeniniai iššūkiai kyla tyrėjui ar aktyvistui dirbančiam bendruomenėje?

Tyrėjos ne tik pristatys teorines įžvalgas, bet ir dalinsis asmeniniais įspūdžiais, sunkumais bei džiaugsmais atliekant tyrimus. Paskaitos organizatorius – projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“.

taikomoji

Koncertas „Gyvas garsas“, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Neįprasti bei netikėti balso, fleitos, gitaros ir būgnų sąskambiai atkeliauja iš Vilniaus tam, kad pasidalintų savo energija ir garsynais, sukauptais kartu besisukant šiuolaikinės muzikos ir laisvosios improvizacijos judėjime. Kaskart vis kitaip, tad ir smalsu – kokiais naujais garsais suskambės kvarteto (Kristupas Gikas – fleita, Greta Šimkutė – vokalas, Dominykas Norkūnas – gitara, Kristupas Kmitas – būgnai) improvizacijos.


Maršrutas vasario 22 – 24 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 02 22

Elektroakustinis baletas „Newborn“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Skirtingų sričių scenos meno profesionalai pristato projektą, jungiantį baletą, džiazą, elektroninę muziką ir vaizdo projekcijas tam, kad papasakotų grafiko Stasio Krasausko darbuose įamžintą dviejų žmonių istoriją. Kūno plastika ir baleto žingsneliais kalbės Lietuvos Nacionalinės operos ir baleto teatro šokėjai (choreografė Vaida Šniūrevičiūtė), džiazo ir elektroninės muzikos sintezės ieškos Matas Samulionis ir Andrius Laucevičius, vaizdo projekcijose grafiko Stasio Krasausko darbus kalbins Domas Verikas.

Spektaklis „Trojietės“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Povilo Makausko spektaklio dramaturgiją sudaro Trojos karo priežasčių ir pasekmių jungtis, sukonstruota iš Euripido tragedijų „Ifigenija Aulidėje“ ir „Trojietės“. Taip pat naudojami Margaret Atwood „Penelopiados“ bei Svetlanos Aleksijevič „Karo veidas nemoteriškas“ fragmentai bei kita dokumentinė medžiaga.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Šokio spektaklis „Ana Karenina“, 19:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Levas Tolstojus, rašydamas šį romaną, pirmąkart prabilo apie moters teisę į laimę ir apie tai, kad moteris neturi tapti vyro savimeilės ir pasitenkinimo įrankiu, bet tai tik viena iš temų, kurios nagrinėjamos spektaklyje. 2011 m. spektaklio choreografė Andželika Cholina įvertinta Auksiniu scenos kryžiumi, o žiūrovams „Ana Karenina“ tapo galimybe vis naujai išgyventi didžią ir trapią meilės istoriją, pažadinančią net santūriausio žmogaus jausmus.

„Junior A“ koncertas, 20:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Indiepop srogmuo išleido albumą „Superglue“ ir atveža jį į Kauną. Ruoškitės stipriai prisiklijuoti.

Vakarėlis su Clicklounge ir Tadu Quazar, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Vilniaus klube „Opium“ itin dažnai regimi ir girdimi Tadas Quazar ir Clicklounge atvyksta tamsios muzikos syvų paskleisti ir Laisvės alėjoje. Baras veikia iki pirmos valandos nakties, tad tinka ilgo vakaro pradžiai.

juod

Trečiasis klubo gimtadienis, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Kultinė belgų black/speed/thrash metalo grupė „Slaughter Messiah“ – tik vienas iš kelių svarbių kaunietiškosios sunkiosios muzikos šventovės gimtadienio akcentų. Jei bent kartą per trejus metus čia purtėte gaurus, būtinai užsukite pasveikinti.

ŠEŠTADIENIS, 02 23

Šeimadienis muziejuje: „Ruošiamės Užgavėnėms!“, 11:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Kauno miesto muziejus kviečia šeštadienius leisti kartu – kiekvieną mėnesį šeimoms siūlysime išbandyti vis kitą ir kaskart stebinantį edukacinį užsiėmimą. Šį kartą esate kviečiami susitikti Tautinės muzikos skyriuje, kur ruošitės nuotaikingai žiemos pabaigtuvių šventei – Užgavėnėms. Čia pateksite į siautulingą šventės muzikinį-improvizacinį šėlsmą, kuriame susikursite savo Personažą (kaukių atsinešti nebūtina – bet tikrai galima), pasipuošite žavingomis kaukėmis, įgausite drąsos susipykti ir susitaikyti, kursite ir grosite Užgavėnių instrumentais, išbandysite lietuviško persirengėlių karnavalo – Užgavėnių – papročius ir reikšmę.

Būtina išankstinė registracija el. paštu: ltmm.kasa@kaunomuziejus.lt . Laiške nurodykite dalyvių skaičių ir vaikų amžių.

uzgav

Koncertas „Jievarėlio tiltu atėjai į meną“, 14:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Koncertas skiriamas Lietuvos choreografo Juozo Lingio 100-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Iš daugiau nei 150 jo sukurtų šokių, didelę dalį nuolat šoka mėgėjų meno kolektyvai, o kelios dešimtys tapo lietuviško šokio Aukso fondo turtu. J. Lingys buvo nacionalinių dainų švenčių vyriausiasis baletmeisteris, daugelio kitų masinių švenčių vadovas. Penkiose jo parengtose knygose „Sceninis lietuvių liaudies šokis“ išspausdinta beveik šimtas šokių su folkloriniais ir istoriniais aprašais.

Koncerto programoje – žymiausi lietuviško šokio korifėjaus J. Lingio šokiai: „Kepurinė“, „Jievaro tiltas“, „Džigūnas”, „Aštuonytis“, „Rusnietis”, „Paplėštaudegis“, „Subatėlė“, „Pasiutpolkė“, „Kupolinis”, „Kūlimo šokis“, „Šventinė polka” ir daug kitų, įtrauktų į Lietuvos šokių Aukso fondą. Gražiausius lietuvių sceninius šokius, kuriuos atliks Kauno choreografų asociacijos „Terpsichorė“ narių ansambliai ir kolektyvai: „Nemunas“, „Žilvitis“, „Ave Vita“, „Sėja“, „Suktinis“, „Rasa“, „Malūnėlis“, „Pušynėlis“, „Džigūnas“, „KauKas“, „Ratelinis“, „Ratava“ ir kiti.

jievarelio

Ekskursijos po parodas „Kontr-argumentas II“ ir „Between“, 15:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Apie kūrinius ir idėjas papasakos parodos „Kontr-argumentas II“ kuratoriai Vita Opolskytė ir KazimierasBrazdžiūnas bei parodos dalyviai, o Adelė Pukelytė pristatys parodą „Between“. Nepraleiskite progos susipažinti su jaunais autoriais ir nauja tapyba.

Filmas „Riba“ (Gräns, 2018), 16:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ali Abbasi režisuoto filmo herojė Tina gimė keistų veido bruožų, su nežinomos kilmės randu ant uodegikaulio ir ypatingu gebėjimu užuosti, ką žmonės jaučia. Dėl šios galios ji tapo nepakeičiama pasienio darbuotoja, nes pro ją negali praslysti net smulkiausia kontrabanda. Būtent darbe ji sutinka įtartinai į save panašų Vorį, kurio veido niekad nepalieka sarkastiškas šypsnys. Panašu, kad Voris žino daugiau už Tiną, ir šis žinojimas gali pakeisti visą jos gyvenimą.

Koncertas „Muzika PUČIA“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„MUZIKA ne tik PUČIAmiesiems“ klausytojus pasitiks jau ketvirtą kartą. Tai pats netikėčiausias ir veržliausias Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ projektas. Jame kiekvienais metais gausiai dalyvauja solistai. Sutikite, nedažnai koncertuose galite išgirsti tokius derinius kaip smuikas, styginių kvartetas, muzikuojantys kartu su pučiamųjų instrumentų orkestru. Taip koncertas smuikui, pjesė fortepijonui ar daina savo rūbą atnaujina pučiamųjų instrumentų dėka.

Jazzu koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Naujas koncertinis turas – tai galimybė išvysti naują dainininkės pradžią: daugybė naujų dainų, kuriose atsispindės moteriškas manifestas, visapusiška laisvė, žavesys ir laimė. „Žalgirio“ arenoje Jazzu pasitiksime vasario 23 d.

SEKMADIENIS, 02 24

Literatūrinis rytmetis „Toli toli mūs Lietuva“, 12:00
J. Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Aleksoto g. 10-4

Tradicinis literatūrinis rytmetis skirtas išeivijos poeto Juozo Krumino 105-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvaus aktorė Kristina Kazakevičiūtė, muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas. 10.30 val. Kauno šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už J. Kruminą ir kitus išeivijos rašytojus.

Jau ikonine spėjusi tapti svetainė. Vaižganto memorialinis butas-muziejus.

Jau ikonine spėjusi tapti svetainė. Vaižganto memorialinis butas-muziejus.

2018 metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimai, 14:00
VDU didžioji aula, Gimnazijos g. 6

Sugiharos fondo Diplomatai už gyvybę valdybos sprendimu 2018 m. Tolerancijos žmogumi išrinktas režisierius Gintaras Varnas už alternatyvios, ugdančios teatro kalbos ir dramaturgijos paieškas, ypatingai atsiskleidusias paskutiniuose režisieriaus darbuose – „Natanas Išmintingasis“ ir „Getas“.
Leonido Donskio premija fondo valdybos ir J. Donskienės sprendimu buvo skirta publicistui Pranui Morkui už ilgalaikes iniciatyvas, rodančias daugiakultūrį Lietuvos pradą, už projektus skatinančius istorinę atmintį ir empatiją bei ne vieną kartą užauginusius jo rašytus filmų scenarijus, apžvalgines – analitines radijo laidas bei publicistiką.

Kino klasikos vakaras. B. Bertolucci „Dangaus prieglobstis“ (The Sheltering Sky, 1990), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, jauna amerikiečių pora Kitė ir Portas atvyksta į Šiaurės Afriką tikėdamiesi, kad atvėsusius jų santykius įkaitins Alžyro saulė. Tačiau Portas suserga infekcine liga ir viduryje Sacharos, krečiamas drugio, miršta. Prislėgta ir vieniša Kitė pasileidžia, kur akys mato. Dykumoje ji sutinka karavaną. Jaunas prekeivis Belkasimas imasi globoti nuklydusią svetimšalę. Jis parsiveda Kitę į savo haremą. Moteris ištrūksta iš nelaisvės, tačiau ir gatvėje ji nesaugi. Galiausiai Kitę suranda gailestingosios seserys ir atiduoda Amerikos ambasados globai.

„Dangaus prieglobstis“ – tai antrasis „Rytų trilogijos“ („Paskutinis imperatorius“ (1987), „Mažasis Buda“ (1993)) filmas, bendras kompozitoriaus Ryûichi Sakamoto ir režisieriaus B. Bertolucci darbas. Už „Dangaus prieglobstį“ ir „Paskutinį imperatorių“ kompozitorius pelnė „Auksinį gaublį“, už pastarąjį dar ir „Oskarą“. „Dangaus prieglobstis“ sukurtas pagal autobiografinį amerikiečių rašytojo Paulo Bowleso romaną (1949). B. Bertolucci pasikvietė jį kaip istorijos pasakotoją.

Filmą pristatys režisierius Vytautas Balsys.

bertol

„Harlem Globetrotters“ pasirodymas, 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šis legendinis krepšinio šou džiugina žiūrovus jau 92 metus. „Harlem Globetrotters“ yra demonstravę savo talentus 123 šalyse! „Žalgirio“ arenoje galėsite išvysti aukščiausio lygio krepšinį persipynusį su komedijos elementais, kvapą gniaužiančiais akrobatiniais triukais ir betarpišku žiūrovu įtraukimu.

Maršrutas vasario 25 – 28 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 02 25

Popietė su Vaižgantu, 12:00
Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyrius, K. Donelaičio g. 8

Vasario 16–kovo 11 d. biblioteka prie „Lietuvių kalbos dienų“ renginių ir savo lankytojus kviečia į „Popietę su Vaižgantu“ Senųjų ir retų spaudinių skyriuje, kurios metu bus pristatytos trys parodos apie šią neeilinę asmenybę.

Paroda „Vaižganto asmenybės blyksniai“ siūlo stabtelėti ir pasisemti „vaižgantiškų“ emocijų: žvilgtelti į kelias J. Tumo-Vaižganto gyvenimo akimirkas. Vieno leidinio parodoje „Vaižganto „Pragiedruliai“ kalbininkų akimis“ galėsite susipažinti su „Pragiedrulių“ kalba ir įvairiais šio kūrinio leidimais. Parodoje „Autografuotos knygos Vaižganto ir Vaižgantui“ eksponuojama 13 Vaižgantui dovanotų autografuotų leidinių ir šešios paties Vaižganto dovanotos knygos. Parodoje matysite ne tik šias knygas, bet ir galėsite susidaryti nuomonę, koks buvo rašytojo santykis su žmonėmis, dovanojusiais Vaižgantui knygas, ir su tais, kuriems jis dovanojo.

lkd

ANTRADIENIS, 02 26

Fotoalbumo apie pal. vysk. Teofilių Matulionį pristatymas, 17:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

„Sukrečia palaimintojo žvilgsnis. Jame yra kažkas neįprasta ir ypatinga. Jis skvarbus ir tikras. Tiesi laikysena kalba apie nepalaužtą sielą, išsaugotą žmogiškąjį orumą tuo laikotarpiu, kai šėtoniška sistema tiesiogine ir perkeltine prasme tarsi degtukus laužė stuburus, trypė į purvą žmogaus ir Dievo atvaizdą. Bet yra dar kažkas – ta paslaptis, verčianti vis iš naujo atsiversti knygą. Tas nepavaldus laikui palaimintojo žvilgsnis. Tremties, lagerių fotografijose Teofiliaus veidas tiesus ir ramus, be nuoskaudos ir pykčio. Atrodo, kad jis vienodai nuolankiai priėmė popiežiaus išaukštinimą, vyskupo mitrą, tiek ir skurdų kalinio rūbą. Aptriušusi šimtasiūlė, labiau nei bet kuris liturginis rūbas, tampa Kristaus kančios ženklu“, – taip apie naująjį leidinį atsiliepia Audrius Stonys, režisierius, dokumentininkas, Europos kino akademijos tikrasis narys.

Albumą išleido Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas (TM fondas). Knygos pristatyme dalyvaus leidinio autorius, dailininkas ir žurnalistas, vienas TM fondo steigėjų Vaidotas Žukas, kiti T. Matulionioi fondo nariai, vyskupo giminaičiai.

teofilius

Koncertas „Dangų dainos remia“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Trys skirtingų kartų kompozitoriai 2019 metais mini savo jubiliejus. Juozas Naujalis – 150 metų – balandžio 9 d., Eduardas Balsys – 100 metų – gruodžio 20 d., Giedrius Kuprevičius – 75 metų – balandžio 8 d. Trigubai vertingo muzikinio vakaro muziejuje iniciatorius – jauniausiasis iš trijų.

„Biblioteka rodo“: Riccardo Denaro „Dangus lageryje“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Jau antrajame kino vakare, skirtame seseriai Nijolei Sadūnaitei, bus rodomas italų režisieriaus Riccardo Denaro filmą „Dangus lageryje“ (lietuvių kalba). Filmą pristatys ir vakarą ves Juozas Valiušaitis. Dalyvaus solistė Skaidra Jančaitė ir aktorius Virgilijus Kubilius.

kadrasisfilmo

Filmo „Misija Sibiras’18. Surasti savus“ premjera, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Milžiniška teritorija, kuri talpina 42 Lietuvas, dykynės, kuriose lietuviška daina neskambėjo jau kelias dešimtis metų, tūkstančiai tautiečių amžiams likusių Kazachstane, apie kurių amžino poilsio vietas kartais nežino net artimieji. Kaip Kazachstano stepėse surasti savus ir atstatyti istoriją ten, kur aplink viskas griūva? Apie komandą, tvirtesnę už visus Kazachstane laukusius iššūkius – režisieriaus Luko Pačkausko dokumentinis filmas.

Spektaklis „Kontrabosas“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Vieno veiksmo pjesė „Kontrabosas“ – tai paralelė į mūsų pačių kasdienybę. Dabartinė garbėtroškų ir narcizų visuomenė kasdien mokosi tą pačią pamoką kaip ir P. Süskind dramos herojus – pervertinus savo galimybes, lieka protestuoti prieš tavo talento nepastebėjusi pasaulį ir jo nekęsti. Šis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis – tai tragikomiškas savimi, muzika ir pasauliu nusivylusio kontrabosisto monologas. Režisierius – Valentinas Masalskis.

id_61812

TREČIADIENIS, 02 27

Knygos „Kauno Atlantida“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida nuo „Inkaro“ kamino pusės“ pristatymo forma – pokalbis, dalyvaujant autorei bei Linai ir Gintui Kažemėkams, kurie modeliavo knygai kostiumą. Betarpiškai lukštenant klausimą: kas vyksta rašant bei kuriant, ir kaip tai atsitinka? Knygoje sudėtos istorijos, pasakojamos ir matomos mažos mergaitės akimis, skirtos tiems, kurie atpažįsta ar nori suprasti praėjusio amžiaus septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį, tuometinius įpročius bei užuosti tą keistą kvapą iš senos spintos.

Jolantos Levinaitės nuotr.

Jolantos Levinaitės nuotr.

Filmas „Riešutų duona“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Riešutų duona“ (1978() pagal to paties pavadinimo Sauliaus Šaltenio apysaką pasakoja tragikomišką istoriją apie dvi šeimas ir jaunuolių meilę. Siužetas supina atsiminimus apie vaikystę kaime, pirmuosius romantiškus jausmus ir tikrojo gyvenimo pradžią. Pristatymą rengia Lietuvos kino centras ir projektas „Kurk Lietuvai“. Šio pristatymo tikslas – visuomenei suteikti galimybę restauruotą filmą pamatyti nemokamai. Bilietus galima atsiimti jau nuo vasario 20 d. kino teatro kasose.

Michael Moore rezidencijos koncertas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Michael Moore – vienas įdomiausių šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos klarnetininkų ir saksofonistų. Studijavo pas Jaki Byard ir Gunther Schuler. Nuo 1982 m yra ICP (Instant Composers Pool) narys. Michael Moore yra gerai žinomo Clusone’s trio (su violončelininku Ernst Reijseger ir būgnininku Han Bennink) vienas kūrėjų, nuolat bendradarbiauja su Fred Hersch, Owen Hart Jr., Geri Hemingway, Achim Kaufman ir kt. 1986 m Michael Moore laimėjo VPRO/Boy Edgar Award apdovanojimą, 1991 m. įkūrė įrašų kompaniją „Bamboy Records”. Šiuo metu Micheal Moore dėsto Amsterdamo ir Grioningeno konservatorijose.

Akademija kviečia ir tuos, kurie nedalyvaus meistriškumo pamokose, užsukti išgirsti Michael Moore ir kitų muzikantų atliekamos muzikos. Trečiadienį scenoje pasirodys ir akademijos įkūrėjas Arnas Mikalkėnas (fortepijonas). Koncertai vyks ir ketvirtadienį bei penktadienį.

Festivalio „Mondo Bizarro“ atidarymas: „LUZ“, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Iniciatyva „Kitas kinas“ kviečia į debiutinį kino renginį, dedikuotą filmams, žanrams ir subžanrams, kurie priskiriami parakinui. Parakinas – tai aukštojo ir žemojo meno mišinys, eksploatacinis kinas, persipynęs su akademine išmintimi, alsuojantis energija, individualumu ir linksmybėmis.

Atidarymo filmas pasakoja apie tai, kaip lietingą naktį į policijos nuovadą įslenka apsvaigusi ir pasimetusi jauna taksi vairuotoja Luzė. Ji teigia, kad buvo užpulta. Tuo tarpu bare paslaptingoji Nora flirtuoja su policijos psichiatru daktaru Rossiniu. Abi situacijos palengva įgauna jungtį. Ryšys tarp Noros ir Luzės neišvengiamai veda į demonišką nuotykį.

Neįtikėtina, bet ši meistriškai sudėliota minimalistinė puzlė – režisieriaus Tilmano Singerio kino studijų baigiamasis darbas. Puikiai apgalvotas, hipnotiškas, su 16mm juosta nufilmuotas kūrinys jau sužavėjo ne vieną žanrinio kino gerbėją, o jaunasis režisierius lyginamas su tokiais kino meistrais, kaip Lucio Fulci ir Andrzej Zulawski.

luz

KETVIRTADIENIS, 02 28

Gražinos Sviderskytės „Lituanica. Nematoma pusė“ pristatymas, 17:00
VDU mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23-106

Ši monografija – tai ilgalaikio, plataus, kompleksiško tyrimo rezultatas. Ji parašyta remiantis G. Sviderskytės mokslų daktarės disertacija (2016 m.), kuri buvo įvertinta Lietuvos mokslo tarybos stipendija ir Lietuvos mokslų akademijos premija. Tai – pirmas akademinis tyrimas, skirtas garsiajai „Lituanicos“ istorijai. Monografijoje atkurta ir išanalizuota praeities įvykių chronologija, išnagrinėtas tradicinis pasakojimas ir jo šerdyje esantis mitas. Šaltiniai, surinkti iš daugiau nei dvidešimties archyvų Lietuvoje, Vokietijoje ir JAV, apima tūkstančius iki šiol netyrinėtų, neviešintų dokumentų.
Kelerius metus rengtoje knygoje autorė pirmą kartą išsamiai, argumentuotai, pasitelkusi įspūdingą vaizdinę medžiagą pasakoja garsiąją „Lituanicos“ istoriją – nuo pasirengimo istoriniam skrydžiui iki katastrofos tyrimo. Knygos pristatyme dalyvaus šiuo metu Kanadoje gyvenanti autorė ir žurnalistas Aurelijus Katkevičius.

51233363_384427565710064_1491108449264599040_n

Premjera. Spektaklis „Saulėtoji linija“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatro „Atviras ratas“ kūrėjai Vesta Šumilovaitė ir Justas Tertelis, pasitelkę spektaklio kūrybinę komandą, kviečia žiūrovus į vienos dalies spektaklį pagal vieno populiariausių šiuolaikinių rusų dramaturgų – Ivano Vyrypajevo – pjesę „Saulėtoji linija“. Nors I. Vyrypajevas labai gerai pažįstamas Lietuvos teatro publikai, tačiau spektaklis pagal šią pjesę Lietuvoje kuriamas pirmą kartą. Pjesės centrinė tema – dviejų žmonių tarpusavio santykiai šeimoje.

Ciklo „Mokslas ir miestas“ renginys, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Nors universitetai yra atviri ne tik akademinei bendruomenei, bet ir žmonėms už jos ribų, visuomenė neretai gerai nežino, kuo užsiima universiteto mokslininkai. Pasitaiko ir taip, kad patys mokslininkai neturi galimybės susipažinti su tuo, ką tyrinėja jų kolegos iš kitų mokslo krypčių ar institucijų. Tęstinio projekto „Mokslas ir miestas“ tikslas – neformalioje aplinkoje ne tik miesto, bet ir akademinę bendruomenę supažindinti su jaunųjų (ir ne tik!) mokslininkų atliekamais tyrimais ir atstovaujamomis mokslo kryptimis. Išsamią vakaro programą rasite čia.

VDU kamerinio orkestro koncertas, 19:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Šis koncertas skirtas paremti Kauno hospiso namus

Solistai VDU Muzikos akademijos studentai. Pianistė Živilė Kudirkaitė. Diriguoja Jonas Janulevičius. Renginio vedėja Rita Bieliauskaitė. Programoje – F.Schubert, J.Strauss, G.F.Handel, W.A.Mozart ir kitų kompozitorių kūriniai

„Mondo Bizarro“: Paskaita „Drąsa tapti mažuma ir įveikti išnaudojimą“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Politinė aktyvistė, akademikė ir kultūros kritikė Angela Davis savo knygoje „Women, Culture and Politics“ teigė, kad „progresyvus menas gali padėti žmonėms ne tik suprasti objektyviąsias jėgas veikiančias visuomenėje kurioje jie gyvena, bet taip pažinti neatsiejamai socialų jų vidinių gyvenimų pobūdį. Galiausiai, tai gali pastūmėti žmones link socialinės emancipacijos“. Septintajame dešimtmetyje kinas tapo JAV juodaodžių emancipacijos šaltiniu. Tiksliau vienas iš jo žanrų – blaxploitation.

Parakino festivalis „Mondo Bizarro“ kartu su filosofu Gintautu Mažeikiu kviečia iš arčiau pažvelgti į blaxploitation žanro filmų keliamas socialines ir politines problemas bei galimas emancipacijos trajektorijas.

Gintauto Mažeikio paskaitą lydės ir diskusija, o 20.30 val. M. Žilinsko dailės galerijoje vyks filmo „Coffy“ (rež. Jack Hill, 1973) peržiūra.

Phil Von spektaklio „Human Lost & Found“ premjera, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Galerijoje – teatralizuoto muzikos ir šokio mono spektaklio „Human lost & found“ premjera. Šis spektaklis yra POST galerijos, garso įrašų studijos „Zona Music“ ir Vilniaus šokio teatro „Okarukas“ bendras projektas. Premjeros metu bus taip pat pristatomas ir PhIl Von naujausias  solo albumas „Made Underclouds“.

Maršrutas kovo 1 – 3 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 03 01

Filmas „Tumo kodeksas“, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus turi idėją penktadienio popietei: „Kviečiame į dokumentinio filmo „Tumo kodeksas“ peržiūrą muziejuje. Jūs ne tik pamatysite netikėto režisūrinio sprendimo dokumentiką, aktorius R. Cicėną ir R. Kazlą naujuose amplua, bet ir išgirsite pasakojimų apie filmo sukūrimą, įdomybių apie rašytoją J. Tumą-Vaižgantą. Filmo peržiūroje dalyvaus scenarijaus autorė Liudvika Pociūnienė, režisierius Eimantas Belickas, prodiuserė Teresa Rožanovska, muziejininkas Alfas Pakėnas.

Džiaugiamės, kad muziejaus fondus papildys nauji įdomūs eksponatai: kunigo sutana, kurią matysite kino kadruose, ir gausiai taisytas, pribraukytas kino scenarijus – iškalbingas intensyvaus kino kūrėjų darbo liudininkas.“

vaizgantas

Parodos „Solaris“ atidarymas, 17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Muziejuje atidaroma medijų menininko ir kritiko, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus paroda. Menininkas pristato eksperimentinę parodą, sukurtą pagal garsųjį Stanisławo Lemo fantastinį romaną „Soliaris“ (1961). Atidarymo metu vyks diskusija „Kultūra iki ir po socialinių medijų“, kurioje kartu su menininku diskutuos Europos parlamento narys Petras Auštrevičius, medijų menininkas ir Vytauto Didžiojo universiteto docentas dr. Rimantas Plungė.

Spektaklis „Keturi“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra – su dvasiniais apmąstymais.

id_55428

Filmas „Moteris, vyras ir šuo“ (Ága), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Senais laikais suledėjusios šiaurės dykumos buvo gausios gyvūnų – meškų, elnių, vilkų. Dabar šie vaizdiniai atgimsta tik pasakose ir jakuto Nanuko regos lauke. Vaikams išvykus dirbti į miestus, jiedu su žmona liko ištikimi seniesiems gyvenimo papročiams. Jų gyvenimas teka šiaure alsuojančia vaga po vaiskiu dangumi, vos kartais perskrodžiamu pavienio lėktuvo. Pora kantriai ir ramiai dirba kasdienius darbus, tačiau prapulties ženklai vis dažniau įsiterpia į jų kasdienybę. Magiškas šiaurės gamtos ir legendų kino pasakojimas (rež. Milko Lazarovas) pernai pristatytas Berlyno kino festivalio pagrindinėje programoje ir tapo geriausiu Sarajevo kino festivalio filmu.

Susitikimas su rašytoja Erika Umbrasaite, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Erika Umbrasaitė – žurnalistė, viešųjų ryšių specialistė, rašytoja. Autorė jau dešimtmetį gyvena Prancūzijoje, kur vadovauja nedidelei meno galerijai, keliauja, stebi vietos gyvenimą ir į nieką nebežiūri rimtai. Rašytojos knyga „Prancūzija, mon amour“ tapo bestseleriu. Naujausia, „Paskolink man savo gyvenimą“, kol kas pirmasis autorės romanas, kuris nėra autobiografinis – tai istorija apie likimo žaidimus ir meilės paieškas.

„Mondo Bizarro“: „Mirtinas grobis“ (Deadly Prey), 18:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Parakino festivalis kviečia pamatyti filmą iš serijos „toks blogas, kad net geras“. Šis vienas blogiausių filmų kino istorijoje pasakoja apie grupę sadistiškų samdomų karių, kurie grobia žmones ir vėliau juos paleidžia savo stovyklos valdose, kad galėtų treniruoti sekimo ir medžioklės įgudžius. Tačiau vienas iš pagrobtųjų yra kur kas kietesnis nei buvo galima tikėtis… Filmą, drauge su devyniasdešimtųjų lenkiškais anonsais ir reklamomis pristatys Lenkijos kolektyvo VHS HELL įkūrėjas Krystian Kujda ir jo kolega Grzegorz Fortuna. Tai bus pirmasis kolektyvo renginys už Lenkijos ribų.

Michael Moore rezidencija: koncertas su „Ąžuoliniais berželiais“, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Amerikietis improvizacijos meistras Michael Moore jau kelias dienas vieši Šilainiuose, kur veda meistriškumo pamokas, skaito paskaitas ir groja su lietuviais. Penktadienį scenoje – ir „Ąžuoliniai berželiai“. Vietų nedaug!

OLOS, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai, šįkart bendradarbiaudami su parakino festivaliu „Mondo Bizarro“, kviečia į aktualios šiuolaikinės muzikos ciklo OLOS koncertą ir toliau siūlo tyrinėti plačią ir nenuspėjamą šiuolaikinės eksperimentinės muzikos geologiją su Monikaze, Sigīta Seyr ir video projektu „VS“ bei TEATRE.

ŠEŠTADIENIS, 03 02

Užgavėnės III forte, 13:00
Titnago g. 43A

Kauno tvirtovės parkas informuoja, kad žiema bus varoma ne tik iš III orte įsikūrusios Seniavos respublikos, bet ir iš viso svieto. Teks praeiti pro muitinę. Praėjimas su kaukėmis, galimi kyšiai blynais ir kitkuo.

Ekskursija J. Grušo muziejuje, 14:00
Kalniečių g. 93

Maironio lietuvių literatūros muziejaus lankytojai jau įprato ruoštis ir registruotis į šeštadienines ekskursijas, kurios vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį. Jau dvejus metus jos sulaukia smalsaujančių klausytojų. O tiems, kurie jau aplankė Maironio namus, muziejus pasiūlyti pasidairyti po Kauną plačiau. S. Nėries, B. ir V. Sruogų, J. Grušo ir J. Tumo-Vaižganto namuose kažkada taip pat virė intensyvus gyvenimas, o muziejaus darbuotojai iki šių dienų išlaikė unikalią jų dvasią.

Muziejaus padalinių ekskursijose darbuotojai lauks kiekvieną mėnesį. Šįkart – į svečius pas Grušą. Registracija telefonu 8-37-330860.

Frankofonijos mėnesio atidarymas: „Oskaras Milašius ir Pranas Gailius“, 14:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Kaip visame pasaulyje, taip ir Kaune, Mažajame Paryžiuje, kovą karaliauja frankofonija. Prancūziška ir prancūziškai kalbančių šalių kultūra bus sutinkama kiekviename žingsnyje. Pradėsime nuo ekskursijos po tapytojo Prano Gailiaus parodą – apie viską plačiau papasakos Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis. Taip pat programoje – Lietuvos frankofonų literatūrinės premijos (pranc. Le Prix du livre francophone) žiuri pirmininkės Caroline Paliulis ir LSMU gimnazijos mokinių skaitomos eilės bei akordeono muzika.

Filmas „Žalgirio mūšis“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino platintojai žada, kad lenkų režisieriaus Paweł Pitera sukurtas filmas taps įdomia istorijos pamoka kiekvienam lietuviui. Moderni istorinė dokumentika parodo Vokiečių Ordino bei Lietuvos ir Lenkijos valstybių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos vertybės, susikerta įvairios žmogiškos emocijos ir atskleidžiamos šeimos paslaptys. Lietuvos ir Lenkijos istorinėse vietose nufilmuotame filme Viduramžių Europą kaustę kryžiaus žygiai atves prie svarbiausio jų pralaimėjimo – Žalgirio mūšio.

Barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Blogi orai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Blogi orai“ – tai performatyvus garso meno įvykis; jo centre – barokinio teatro triukšmų mašinos, kuriomis kūrinio idėjos autorius Arturas Bumšteinas domisi jau nuo 2012 metų. „Blogų orų“ projektui kartu su teatro scenografijos meistru jis atkūrė vėjo, lietaus, jūros ir griaustinio garsus imituojančias mašinas, identiškas toms, kurių kanonas nusistovėjo XVII amžiaus Europos teatruose.

2019-03-02_blogiorai_nuotrauka2_1546259471

SEKMADIENIS, 03 03

Muzikinė popietė visai šeimai „Medaus korys“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Ir vaikai, kurie neužilgo taps suaugusiais, ir dabartiniai suaugę, atrodo visai neseniai buvę vaikais, lankė ir tebelanko darželius, mokyklas, kur skambėjo ir tebeskamba muzika. Darželių rytmečiuose – vienokia, mokyklos šokiuose ir diskotekose – kitokia.
„Medaus korys“ – kaip korys tikrame bičių avilyje, kuris dūzgės visomis mums taip pažįstamų, nostalgijos persmelktų dainų melodijomis, perteiktomis įvairiausiais šiuolaikiniais stiliais. Scenoje – Arvydas Joffė ir Žilvinas Lazauskas.

„Mondo Bizarro“: „Trakas Turneris“ (Truck Turner), 15:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Truckas Turneris – premijų medžiotojas, kuris gauna darbelį sugauti savadautoją vardu Gatoras. Kai Truckas su partneriu galiausiai jį suseka prasideda gaudynės, kurių finale Gatoras nužudomas. Įniršusi Gatoro moteris Dorinda užsiundo visus miesto savadautojus ir gangsterius – tam, kas nužudys Trucką Turnerį, atiteks visos jai dirbančios „lėlytės“. Tai be galo smagi ir kiek primiršta blaxploitation subžanro klasika, kurioje ne tik kaip kompozitorius, bet ir kaip aktorius sužiba pats Isaac Hayes, sukūręs kito kultinio filmo „Shaft“ garso takelį, už kurį buvo apdovanotas Oskaru.\

Frankofonijos mėnuo. Spektaklis „Baimė“, 15:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Spektaklis – analizuojantis tipažus, charakterius, stereotipus, puikiai atpažįstamus ir Lietuvos visuomenės kontekste. Kaip sekasi šiems visiškai skirtingų nuomonių, pažiūrų, aistrų žmonėms susitikus vienoje erdvėje? Vaidina LSMU gimnazijos moksleiviai ir VDU studentai. Prancūzų kalba.

baime

Maršrutas kovo 4 – 7 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 03 04

Ambasadorės Mira Sun paskaita apie Korėją, 10:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia visus kovo 4 d. į naujai paskirtos Pietų Korėjos ambasadorės Lietuvai atvirą paskaitą „Lithuania-Korea Relations and Peace Process on the Korean Peninsula“. Paskaitoje bus kalbama ne tik apie Lietuvos ir Korėjos ryšius, bet ir daug atgarsio sulaukiančias įtampas tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos bei nuo praėjusių metų suaktyvėjusias pastangas siekti taikos ir glaudesnio bendradarbiavimo.

VDU Azijos savaitės atidarymas, 13:00
VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Renginių ciklą tradiciškai rengia VDU Azijos studijų centras kartu su studentų klubais „Hallyu“, „Hashi“ ir „Wu Wei“. Jie kviečia susipažinti su Japonija, Kinija ir Korėja per šių Rytų Azijos šalių kultūros, menų ir virtuvės ypatybes. Prie renginių organizavimo aktyviai prisideda ASC socialiniai partneriai iš visos Lietuvos. Laukia maisto gaminimo dirbtuvės, filmų vakarai, kovos menai, protų kovos – visą programą rasite čia. Atidarymo metu renginio dalyvius sveikins Kinijos ambasadorius J.E. Shen Zhifei, Japonijos ambasadorius J. E. Shiro Yamasaki, Korėjos ambasadorė J.E. Mira Sun.

NLRL pusfinalis: „Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Reguliarusis ledo ritulio sezonas Lietuvoje jau baigėsi, bet čempionai dar nepasveikinti. Nacionalinėje lygoje prasideda pusfinaliai.

Filmas „Žalioji knyga“ (Green Book), 20:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pagal tikrą istoriją sukurta Peter Farrelly režisuota biografinė drama, pasakojanti apie netikėtą inteligentiško, talentingo juodaodžio pianisto Donaldo Širlio ir netašyto italų kilmės apsaugininko iš Bronkso – Frenkio „Lūpos“ Valelongos draugystę, ką tik laimėjo „Oskarą“ kaip geriausias 2018 m. filmas. Praėjusio amžiaus viduryje (filmo veiksmas vyksta septintajame dešimtmetyje) pietinėse Amerikos valstijose dar galiojo segregacijos įstatymai, pagal kuriuos buvo legalu neįsileisti ar neaptarnauti juodaodžių įvairiose paslaugų ir pramogų vietose.

ANTRADIENIS, 03 05

Biblioteka rodo: „Žaibas – Dzūkijos legenda“, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Vaclovas Voveris-Žaibas yra viena iš ryškiausių asmenybių Dzūkijos partizanų istorijoje. Šis vos šešis pradžios mokyklos skyrius baigęs kaimo vaikinas pasirodė turįs neeilinį karvedžio talentą. Savo partizano kelią pradėjęs kaimo savisaugos būryje, jis tapo vienu iš aštuonių Lietuvos Laisvės Kovos Karžygio garbės vardą gavusių partizanų. Filmo autoriai bando atskleisti Lietuvos partizaninio karo prieš Sovietų sąjungą esmę, paneigti sovietinės propogandos daug metų bruktą pilietinio karo ar klasių kovos koncepciją, kuria buvo bandoma užmaskuoti Lietuvos okupacijos faktą.

8023_6234_regular_zaibas-dzukijos-legenda

Frankofonijos mėnuo: paskaita „Prancūzų romanas šiandien ir literatūros premijos“, 17:30
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23, 102 aud.

Paskaitą skaitys VU prof. dr. Vytautas Bikulčius. Daugiau Frankofonijos mėnesio renginių Kaune rasite čia.

Spektaklis „Akmenys jo kišenėse“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierius Gytis Padegimas kuria paveikų, atvirą ir subtilų pasakojimą mažojoje teatro salėje. Šiuolaikinės airių dramaturgės Marie Jones pjesė „Akmenys jo kišenėse“ vienuolika metų gulėjo režisieriaus darbo stalčiuje, kol sulaukė palankios valandos. Tai veikalas, pasakojantis apie bendruomenės branduolį ir pamatines jos vertybes – solidarumą bei atjautą.

akmenys

Filmas „Dviračiais per Tadžikiją“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kas yra laisvė? Greičiausiai atsakymas priklausys nuo to, kieno paklausėte. Vieniems šis žodis reiškia valstybę ir jos nepriklausomybę, kitiems „laisvė“ yra asmeninė ir vidinė, tretiems tai tėra proga paminėti valstybinę šventę neinant į darbą. VšĮ „Špikis“ keliauninkai nebe pirmus metus laisvės potyrių ieško ant dviračių, skrosdami įdomias bei tolimas pasaulio valstybes. Praėjusiais, valstybės atkūrimo šimtmečio metais, „Špikio“ komanda leidosi į Tadžikiją, ketindami užvežti Lietuvos vėliavą į aukščiausią Pamyro „greitkelio“ perėją, esančią 4,7 km aukštyje.

TREČIADIENIS, 03 06

Knygos „Londono lietuvių Šv. Kazimiero bažnyčios šimtmetis“ pristatymas, 15:00
Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Knygos pristatyme dalyvaus monografijos autorė dr. Regina Laukaitytė, prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Vaida Kamuntavičienė, dr. Daiva Dapkutė.

kazimiero

Vieno lito premijos vakaras, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno rašytojai kviečia švęsti Vieno lito premijos dvidešimtmetį. Šventėje dalyvaus 2019 m. laureatė poetė Dovilė Zelčiūtė, ją sveikins kolegos, muzikuos pianistė Šviesė Čepliauskaitė ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Tomas Ladiga. Vakaro vedėjai Milda Kiaušaitė ir Vidmantas Elmiškis.

Mildai3

Premjera. Spektaklis „Hotel Universalis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Augusto Gornatkevičiaus režisuotame Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklyje kalbama daugeliui šiandien aktualia tema: apie tėvų ir vaikų santykius, pagrįstus jaunų žmonių tapatybės, „vietos po saule“ paieškomis jų tėvų sukurtame pasaulyje, ir intuityviu, pasąmoniniu noru – tegu ir ne visada pamatuotu – tą pasaulį sugriauti. Dramaturgės Indrės Bručkutės pjesės ir spektaklio „Hotel Universalis“ pagrindas – antikinis mitas apie saulės dievo Helijaus ir okeanidės Klimenės sūnų Faetoną, kuris, draugų paakintas įrodyti savo dieviškąją kilmę, bandė važnyčioti Helijo saulės vežimą, tačiau nepajėgė suvaldyti Helijo žirgų.

universalois

Koncertas „Viviane canta Piaf“, 19:00
Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Penktą kartą Lietuvoje viešėsianti ekspresyvioji portugalų atlikėja Viviane, muzikos gerbėjų pamilta už savo unikaliai suplaktą fado mediterraneo, tango, prancūziškų melodijų ir džiazo kokteilį, įsuks į amą atimančių chanson français verpetą, numargintą subtiliais portugališkais potėpiais. Virtuoziškai atliekamos prancūzų scenos legendos Editos Piaf interpretacijos iš Viviane mikrofono privers gerai valandai užsimiršti ir nupleventi į bohemišką kabareto prietemą, spalvingus Paryžiaus skersgatvius, slaptas įsimylėjėlių vieteles.

Šokio spektaklis „Dior in Moscow“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Šeiko šokio teatro“ spektaklio idėjos autorės ir choreografė Agnija Šeiko ir dramaturgė Ingrida Gerbutavičiūtė siekia paliesti moters asmenybės sluoksnius, kurie sugulę mamų, močiučių, tetų, televizijos laidų vedėjų, gražuolių konkursų laureačių, kino aktorių, dainininkių ir kt. įvaizdžiuose formuoja šiuolaikinės moters (ne)sąmoningus pasirinkimus ir elgesį.

Vytauto Petriko nuotr.

Vytauto Petriko nuotr.

KETVIRTADIENIS, 03 07

„Pelkių mokyklos“ pristatymas, 17:30
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

„Pelkių mokykla“ – tai eksperimentinė laboratorija, kurios kuratoriai yra Masačusetso technologijos instituto (MIT, JAV) tyrėjai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Atstovavusi Lietuvai Venecijos bienalėje, Pelkių paviljono infrastruktūra bus įrengta Kaune.

„Pelkių mokykla“ siekia atkreipti dėmesį į būtinybę keisti mąstymo įpročius ir išmokti sugyventi su gamta. Pelkių mokykloje iš naujo permąstoma ekologinė krizė, prognozuojama miestų ateitis, ieškoma tarpdisciplininių sprendimų kuriant bendrabūvį su kitomis rūšimis. Pelkė čia pristatoma kaip pirminė technologijos forma.

Atidarymo programoje numatyta ekskursija su Nomeda ir Gediminu Urbonais ir bendruomeniškos pelkių vaišės su gėrybėmis iš Čepkelių ir Aukštumalos pelkių. Lankytojus pasitiks Garso Baublys ir Kvapų Drevės, Pelkių Pončai, Šemetos durpių kolona, Rirkrit Tiravanijos kombučas, bus pristatomi Pelkių Manualas, Pelkių radijas, Pelkių muilas, Islandiškas turfas bei Pelkių intelekto modulis.

Adelės Dovidavičiūtės ir Remigijaus Daubaro augalų komunija. Norbert Tukaj nuotr.

Adelės Dovidavičiūtės ir Remigijaus Daubaro augalų komunija. Norbert Tukaj nuotr.

Parodos „Vytautas Povilaitis. Ėjimas į tapybą“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno modernaus meno fondas kviečia į pirmą kartą rengiamą dailininko viso kūrybinio gyvenimo retrospektyvą. Vytautas Povilaitis (1927–2009) tapytojas modernistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs tapyti abstrakcijas. Jis daugiau nei prieš pusšimtį metų prikaustė kauniečių žvilgsnius prie savo miesto urbanistinių peizažų paslapčių, ne vienam meno gerbėjui tapė portretą, o muziejams kūrė monumentalias kompozicijas.

50 metų apimties kūrybą pristatančioje parodoje (kuratorė – dr. Kristina Budrytė-Genevičė) – kūriniai iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir Lietuvos dailės muziejaus fondų, Kauno modernaus meno fondo kolekcijos bei kitų privačių kolekcijų. Trečdalis parodos sudaryta iš kauniečių paskolintų darbų. Daug V. Povilaičio tapybos mylėtojų atsišaukė į viešą kvietimą paskolinti ekspozicijai namuose laikomus meno kūrinius. Todėl viena iš parodos dalių pakoreguota pagal niekur neskelbtus, nerodytus, į katalogus neįtrauktus kūrinius, kuriuos viešai bus galima pamatyti pirmą ir galbūt vienintelį kartą.

ejimas

Koncertas „Senoji Lietuvos muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šiauliuose veikiantis valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų, minintis savo kūrybinės veiklos 45-ties metų sukaktį. Reikšmingą choro kūrybinės veiklos sukaktį ir patirtį įprasminančio ciklo koncerte – naujai prikelti, šiauliečių kolektyvo atlikti XVI–XVIII a. kompozitorių Vaclovo Šamotuliečio, Jacobo Arkadelot, Luca Marencio, Vincenzo Galilei, Claudio Monteverdi, Giulio Caccini, Dietricho Buxtehude‘o, Wolfgango Amadeuso Mozarto kūriniai.

Lidijos Kaleinikovaitės ir Bahadir Aksan parodos atidarymas, 18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Bahadir Aksan (Turkija) ir Lidijos Kaleinikovaitės fotografijų parodoje sukuriama erdvė apmąstyti gyvenimo laikotarpį, kai patirtis ir džiaugsmas susikerta su neišvengiamybe bei su senatve susijusius vyraujančius stereotipus. Atidarymo kulminacija – B. Aksan naujo leidinio „Daffodil“ pristatymas.

Frankofonijos mėnuo: Frédéric Borey „Butterflies Trio“ koncertas, 19:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„Butterflies trio“ – tai nauja avantiūra saksofonisto Frédéric Borey avantiūra. Po šešių solinių albumų Frédéric nusprendė, jog jau atėjo laikas išbandyti jėgas grojant kartu su Damien Varaillon (kontrabosas) ir Stéphane Adsuar (būgnai). Šis trejetas pasižymi atidumu dinamikai bei jautrumu ritmo selekcijoms. Frédéric Borey grupę apibūdina kaip „akrobatišką“, o jos repertuaras vyrauja nuo tradicinių džiazo standartų iki asmeninių kompozicijų.

Kauno „Žalgiris“ – Gran Kanarijos „Herbalife“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Karščio į „Žalgirio“ areną įneš greičiausią krepšinį Eurolygoje demonstruojanti Gran Kanarijos „Herbalife“ komanda. Karčių pamokų žalgiriečiams jau išrašę varžovai ruošia dar vieną staigmeną, bet visų savų ginklų dar tikrai nepanaudojo ir Šarūno Jasikevičiaus kariauna. Kiekvienos rungtynės tampa aukso vertės, o gerbėjų palaikymas – pačiu svarbiausiu koziriu siekiant saldaus revanšo.

Maršrutas kovo 8 – 11 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 03 08

Paroda „Kontr-argumentas“, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Jau beveik paskutinė proga įvertinti jauną jaunų menininkų tapybą, kuri turi tendenciją greitai brangti. Parodos kuratoriai: Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas. Parodos dalyviai: Kazimieras Brazdžiūnas, Vita Opolskytė, Dominykas Sidorovas, Adelė Pukelytė, Rūta Vadlugaitė, Darius Jarusevičius, Tomas Daukša, Sonata Riepšaitė, Banginis Justas, Artūras Mitinas, Kristina Mažeikaitė.

kontr

Valentine Duduk ir Vera Kavaleuskaya paskaita-performansas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Ši paskaita-performansas tyrinėja psichinės sveikatos problematiką šiuolaikinio kapitalizmo kontekste, narplioja naujųjų technologijų poveikį žmonių santykiams, ir subversyviai žvelgia į būdus atsispirti produktyvumo ir konkurencijos spaudimui.

Valentine Duduk – grafikos dizaineris, šiuo metu gyvenantis Vilniuje, savo praktikoje kuriantis naujas reikšmes vizualinės komunikacijos pavidalu tarp dviejų sferų: impozantiško akivaizdumo ir (ne)aiškumo. Vera Kavaleuskaya yra laisvai samdoma kuratorė ir redaktorė, šiuo metu gyvenanti Helsinkyje (Suomija). V. Kavaleuskaya taip pat yra viena iš menininkų kolektyvo, dėmesį kreipiančio į dirbtinio intelekto ir spekuliatyvių ateičių, steigėjų.

kmn

„Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Rakija Klezmer Orkestar“ išleido debiutinį albumą, o kovo mėnesį švenčia 6-ių metų gimtadienį. Taigi vaakare lauks siautulinga muzika, muzikinis pastiprinimas scenoje, daug puošnumo ir aukso.

NLRL pusfinalis: „Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

„Vilniuje išlyginom pusfinalio seriją ir drąsiai žiūrim penktadienio akistatai su pankais į dantis“, – rašoma kvietime į ledo ritulio vakarėlį, kuriame skraidys juodi rituliai ir degs ledas.

„Palmės diskoteka su San Proper, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Pristatinėti šio didžėjaus daug nereikia. Nuolat skrajojančio olando sproginėjanti asmenybė kalba pati už save: vieną dieną jis Dr. Proper, kitą San Proper, trečią – groja „Red Light Radio“, ketvirtą – darosi naują tatuiruotę, penktą – groja Japonijoje, šeštą – Indijoje, septintą – tavo kambaryje… Ir taip be galo.

ŠEŠTADIENIS, 03 09

Ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, 12:00
E. Fryko g. 14

Muziejininkės apsilankyti pagarbos įvairioms kultūroms ir muzikai persmelktuose namuose, kuriuose gyveno dailininkas scenografas Liudas Truikys kartu su gyvenimo ir kūrybos drauge operos soliste Marijona Rakauskaite, ir išgirsti pasakojimą apie šių kūrėjų gyvenimus bei rūpestingai sukauptą meno kolekciją. Būtina registracija el. paštu truikionamai@gmail.com, kadangi vietų skaičius ribotas.

Koncertas „Mano vardas – Lietuva“, 13:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncerte, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Dalyvaus Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ 3 klasės jaunučių choras (choro mokytoja Vita Rusteikienė, koncertmeisterė Lina Rinkevičienė) ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos jaunučių choras (vadovė Dalė Jurkonienė, koncertmeisterė Sigutė Mikalauskaitė-Garšanovė).

manovardas

A lyga II turas: „Kauno Žalgiris“ – „Palanga“, 13:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

„Kauno Žalgirio“ futbolo komanda jau šį savaitgalį žais pirmąsias A lygos namų rungtynes. Po sezono atidarymo rungtynėse patirto pralaimėjimo kauniečiai savų sirgalių akivaizdoje sieks reabilituotis ir priims Palangos komandą, kuri sezoną pradėjo taip pat.

Lilo ir Innomine koncertas, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Gimtadienius švęsti svarbu, jubiliejus – būtina. Būtent tokį, dešimties metų jubiliejų artėjantį pavasarį, kovo 9 dieną, švęs „Lilas ir Innomine“. Hipopo duetas tiki, jog Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyksiantis koncertas „2009×2019“ bus įsimintiniausias kada nors jų surengtas pasirodymas. „Nesam tikri, ar dar sulauksim kito jubiliejaus, tad kovo 9 d. grosim viską, ką geriausio sukūrėm per visus tuos dešimt metų“, – sako grupės narys Konstantinas Kiveris-Lilas.

Šokio spektaklis „Otelas“, 19:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

„Teatre man norisi kalbėti apie meilę, santykius ir žmonių likimus, todėl išsirinkau „Otelą“ – Viljamo Šekspyro kūrinį, kuriame jis papasakojo baisią, iš tiesų sukrečiančią žmogaus tragediją, kuris nužudė savo brangiausią būtybę ir prarado bet kokį gyvenimo tikslą“, – pasakoja choreografė Andželika Cholina.

Filmas „Klubas „Studio 54“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tai dokumentinė juosta, nukelianti į laiką, kai buvo gyvas legendinis klubas „Studio 54“. Du vaikinukai iš Bruklino, Ian Schrager ir Steve Rubell sumąstė įkurti klubą. Nežinia, ar jie patys tikėjosi tokios sėkmės, tačiau klubas „Studio 54“, nors gyvavo tik 33 mėnesius, tapo viso laikotarpio simboliu. Intriguojanti, ryški, nepaprastai gyvybinga, išskirtinė ir spinduliuojanti dokumentika – įtraukia taip, kad norisi nusikelti laiku atgal ir pasinerti į beprotišką „Studio 54“ naktinį šėlsmą.

studio54

Grupių „shishi“ ir „Egomašina“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„shishi“ – tai rap/trash/surf/soul/lo-fi, o „Egomašina“ – tai garažinė sintetika. Šokių bus.

SEKMADIENIS, 03 10

Paroda „Vytautas Povilaitis. Ėjimas į tapybą“, 11:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno modernaus meno fondas kviečia į pirmą kartą rengiamą dailininko viso kūrybinio gyvenimo retrospektyvą. Vytautas Povilaitis (1927–2009) tapytojas modernistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs tapyti abstrakcijas. Jis daugiau nei prieš pusšimtį metų prikaustė kauniečių žvilgsnius prie savo miesto urbanistinių peizažų paslapčių, ne vienam meno gerbėjui tapė portretą, o muziejams kūrė monumentalias kompozicijas.

Spektaklis „Alksniškės“, 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektakliu siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų Kazį Grinių, priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui, viešajam diskursui bei prisiminti jo gyvenimo misiją – tarnavimą demokratijai. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, jis mums yra svarbus pavyzdys,“ – pabrėžia režisierius Gytis Padegimas. Spektaklis skirtas Laikinosios sostinės atminimo metams.

Filmas „Saulės dukros“ (Les Filles du soleil), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Mirti nuo moters kulkos – didžiausiai islamo ekstremistų baimė. Tai puikiai žino Kurdistane veikiantis moterų kovotojų būrys „Saulės dukros“, sudarytas iš buvusių „Islamo valstybės” belaisvių. Narsios kovotojos pasiryžę atsiimti gimtąjį kaimą bei išlaisvinti įkaitus, tarp kurių – ir būrio vadės Bahar (Golshifteh Farahani) sūnus. Įkvepianti istorija apie moterų drąsą suskamba lyg kovos daina, tvyrančio žiaurumo ir pavojaus fone. Karas nebėra tik vyrų žaidimas. Rež. Eva Husson.

id_63807

Teatrinis eksperimentas „Kaunas Wi-Fi“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Kaunas Wi-Fi“ – jaunų kūrėjų iš Izraelio Arielio Sereni Browno ir Asafo Schouteno bei Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorių teatrinis eksperimentas, mėginantis surasti bendrą tarptinklinį ryšį tarp Izraelio ir Lietuvos teatralų, tarp kūrėjų ir publikos, tarp žaidimo ir realybės. Savo kūrinio jie nevadina spektakliu, veikiau eksperimentiniu vyksmu, šou, žaidimu, kurį pradėjo nuo pjesės kūrimo. Menininkai iš Izraelio sugalvojo specialią informacijos rinkimo techniką – kūrybines dirbtuves, kurių metu kaip prieigos tašką panaudojo pačius žiūrovus. Žiūrovai, sukviesti į kūrybines dirbtuves, patys ir sukūrė pjesę spektakliui – rašė dialogus pagal jiems pateiktas situacijas. Tokiu būdu buvo užmegztas pirminis ryšys su publika, ir gimė scenarijus, turintis bene daugiausia bendraautorių (apie 60) Lietuvos teatro istorijoje. Kitas etapas – grįžtamasis ryšys – reginio kūrimas pagal publikos parašytą pjesę. Sujungę daugybę komponentų – aktorių vaidybą, vaizdo technologijas, gyvą DJ muziką scenoje – jie sukonstravo interaktyvų performansą, kuriame vienos šeimos istoriją regime nelyg kompiuterinį žaidimą Minecraft, sudėliotą iš klišinių situacijų blokų.

PIRMADIENIS, 03 11

Šventiniai Kovo 11-osios renginiai, visą dieną
Įvairios vietos

Kovo 11-ąją esame laisvi praleisti taip, kaip tik norisi. Švęsti arba parymoti. Tad junkitės prie parado, klausykite kariliono, apsigaubkite vėliava, giedokite himną, šokite koncertuose, lankykite dėl Laisvės kovojusiuosius, dėkokite pavasariui, pasislėpkite miške ar tiesiog pažiūrėkite į Nemuną. O platesnį pirmadienį vyksiančių renginių sąrašą rasite čia.

tl-060

Seminaras-diskusija „Jaunieji tautininkai ir nacionalizmas tarpukario Lietuvoje“, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Seminarą-diskusiją ves Povilas Mintautas, istorikas, nagrinėjantis nacionalizmo raidą tarpukario Lietuvoje.Pažvelgsite į nacionalizmo įdėjas tarpukario Lietuvoje ir analizuosite radikalaus nacionalizmo apraiškas to meto spaudoje

Maršrutas kovo 15 – 17 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 03 15

Frankofonijos mėnuo. Michelio Goussardo fotografijų parodos „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Fotografas Michelis Goussardas yra kilęs iš senos garsios bakalėjininkų šeimos, kurios protėviai minimi jau nuo 1514 metų. Jis studijavo komercijos mokslus ir dirbdamas bakalėjoje tęsė šeimos tradiciją. Sulaukęs garbaus amžiaus, jis vis dažniau pradėjo leisti laisvalaikį su fotoaparatu rankose. Parodoje M. Goussardas pristato intriguojančią vėtrungių kolekciją – jų elegantiški ir šmaikštūs siužetai atveria žiūrovui unikalius Šampanės ypatumus. Šis regionas garsus ne tik tauriuoju šampanu, kurį taip pat gamina ir parodos autoriaus šeimos nariai, bet ir gotikinėmis katedromis, puoštomis nuostabiais vitražais.

Labai įdomu yra tai, kad dar 1991 m. fotografo dukra Anne-Marie Goussard, šiuo metu einanti LR garbės konsulės Šampanės Ardėnų regione pareigas, pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Plačiau apie šią kelionę ji pasakojo interviu žurnalui „Kaunas pilnas kultūros“. Be įvairiapusės diplomatinės veiklos, Anna-Marie Goussard organizuoja Lietuvos menininkų parodas Prancūzijoje. Na, o jos tėvas Lietuvą atrado per dukrą.

champagne



TV laidų ciklo „Traukinys į mirtį“ dalies pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Istorinėje Prezidentūroje bus pristatyta viena biografinio televizijos laidų ciklo „Traukinys į mirtį“ dalis, skirta paskutiniam 1918–1940 metų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui brig. gen. Kazimierui Skučui, pažymint 125-ąją jo gimimo sukaktį. Renginyje dalyvaus filmo kūrybinė grupė.

Nuotraukoje – kompozicijos „Stalino aukos“ fragmentas. Muzeono parkas Maskvoje.

Nuotraukoje – kompozicijos „Stalino aukos“ fragmentas. Muzeono parkas Maskvoje.

Henriko Čerapo parodos „Aftermath“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Henrikas Čerapas (g. 1952), buvęs ilgametis Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius, grupės „Angis“ narys, yra intensyviai kuriantis, bet gana retai parodas rengiantis autorius – kaskart viešas prisistatymas yra išlauktas, apmąstytas ir fundamentalus. Paroda „Les Exercicess“ 2017-ųjų spalį eksponuota Krokuvoje, o „Aftermath“ yra šios tęsinys. Tai atpažįstama – abstrakti, didelio formato, vertikalių ritmų – autoriaus tapyba. Šioje darbų serijoje išskleidžiama desperatiško egzistencinės tuštumos išgyvenimo amplitudė.

unnamed (2)

Filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra, 18:00
VDU japonistikos klubas „Hashi“, Putvinskio g. 23

VDU Azijos studijų centro vadovo dr. Aurelijaus Zyko, dr. Lino Didvalio, Kristijono Jakubsono bei kūrybinės grupės dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ premjera įvyko pernai pavasarį, jis jau rodytas ir Japonijoje. Renginio metu išgirsite filmo pristatymą iš vieno iš pagrindinių kūrėjų dr. Lino Didvalio lūpų. Peržiūros metu turėsite galimybę pagilinti žinias apie Steponą Kairį, Fukičį Fukuzavą, Matą Šalčių bei Čijunę Sugiharą, 4 asmenybes, gyvenusias Kaune prieš II pasaulinį karą bei sukūrusias tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos valstybių.

Susitikimas su Gvidu Kovėra, 19:00
„No Name Studio“, A. Juozapavičiaus pr. 31G

Gvidas Kovėra – operatorius, spaudos fotografas, dūdmaišininkas, daug metų dirbantis įvairiose Lietuvos televizijose, rengiantis personalines fotografijos parodas, grojantis tradicinę lietuvių liaudies muziką. Ekspedicijų į Tian Šanį, Pamyrą, Himalajus, Kaukazo kalnus organizatorius ir vadovas.

Pagrindinė susitikimo tema – fotografija, tačiau dalyvausiančiųjų laukia siurprizas.

kovera

Frankofonijos mėnuo: „Ferdinandas Brunas“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prancūziškojo teatro trupė „Komsa“ pristato „Ferdinandas Brunas“ – šiuolaikinio prancūzų teatro pjesę sukurtą pagal garsų Aurelie Valogne romaną „Mémé dans les orties“. Tai dramatinė komedija pasakojanti kaip vienišas suirzęs senis vėl atranda gyvenimo prasmę ir laimę.

83-jų sulaukęs Ferdinandas Brunas yra nelaimingas. Jis siekia pabaigti vieną kartą ir visiems laikams su savo nepakenčiamu gyvenimu, tikėdamas kad mirtis atneš ramybę ir palengvėjimą. Tačiau artimieji jam meta iššūkį, kuris jį sukrečia ir palaipsniui paverčia gyvenimo džiaugsmą atradusiu žmogumi. Kaip tai tapo įmanoma? Ar tai stebuklas ar tai tiesiog ranka pasiekiama priemonė?

brunas-2_1551963116

Vakarėlis „Dark Delights: Vatican Shadow“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vatican Shadow – bene žymiausias Dominick Fernow projektas, už kurio slepiasi tarp eksperimentų, industrinės muzikos ir techno išsiraizgęs garsas. Dar žinomas kaip Prurient, Rainforest Spiritual Enslavement ar daugybe kitų vardų, o taip pat ir kaip vienos žymiausių pasaulyje triukšmo ir eksperimentų leidyklos „Hospital Productions“ įkūrėjas, per 20 metų išleidęs iki 700 leidinių.

shadow

ŠEŠTADIENIS,  03 16

Valanda su kuratore Tilmansų parodoje, 12:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Įdomioje savo istorija bei eksponatų turtingoje parodoje „Atminties kodas: Tilmansų palikimas Kaune“ jūs sužinosite, kodėl vokiečiai Tilmansai apsigyveno Kaune, narpliosite šios giminės istoriją, išgirsite apie jų verslus: nuo varžtų iki šokolado, pamatysite, kur stovėjo „Tilmansų teatras”, kuriame dainavo Kipras Petrauskas, Adelė Nezabitauskaitė-Galaunienė ir kiti garsūs to meto solistai.

Galėsite gėrėtis parodoje eksponuojamomis Marijos ir Kurto Tilmansų vilos interjero vertybėmis: baldais, Meiseno porceliano indais, stalo įrankiais, vazomis, paveikslais, laikrodžiais, žvakidėmis, sporto prizais, tekstilės dirbiniais. Kaip vieni turtingiausių miestiečių, Tilmansai, nors ir nebūdami kolekcininkai, pagal savo skonį formavo namų ir biurų interjerą, o kartu diktavo tam tikrą madą tuometinei Kauno aukštuomenei.

Ekskursiją veda dr. Aldona Snitkuvienė. Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 22 94 75 arba el. paštu mkc.info@ciurlionis.lt

tilmansai

Edukacinė programa vaikams, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai, E. Fryko g. 14

Bohemiškasis butas kviečia vaikus ir jų tėvelius į edukacinę programą „Skambantis koliažas“, kurios metu skambant klasikinės operos muzikai atkartosite ją karpydami spalvoto popieriaus raštus, ir jungdami juos į ornamentus, kurių gausu šiuose namuose esančiuose meno kūriniuose bei dailininko scenografijose. Pasakojimo vedami, prisiliesite prie iš kartos į kartą perduodamos žmonijos išminties.

Būtina registracija el. paštu truikionamai@gmail.com, kadangi vietų skaičius ribotas. Registruodamiesi parašykite savo telefono numerį.

SCI_5329s

Premjera. Filmas „Kelionės namo“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kelionės namo” – nuotaikinga, dar niekad kine nepasakota istorija apie pirmąsias Amerikos lietuvių patirtis grįžus aplankyti okupuotą tėvynę. Ką jautė ir matė atvykstantys – šiandien jau sunkiai suvokiama bei keista. Karo metais priverstų palikti šalį filmo herojų atmintyje įstrigo romantiški ir net kiek naivūs tėvynės vaizdiniai. Atvykus jų laukė gerokai pasikeitusi realybė, kontrastuojanti su nostalgišku, legendomis apipintu Lietuvos įvaizdžiu. Ši grįžimo namo istorija atskleidžia praėjusios epochos dvasią, dviejų civilizacijų sandūrą ir netikėtas spalvingų herojų patirtis.

Į filmo peržiūrą atvažiuos filmo režisierė Ramunė Rakauskaitė bei Kaune gyvenanti JAV lietuvė Vijolė Arbas.

Keliones-i-Lietuva-505x349 (1)

Dokumentinio filmo apie V. Povilaitį premjera, 15:00

Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodos „Vytautas Povilaitis. Ėjimas į tapybą“ kontekste Kauno modernaus meno fondas pristato dokumentinį filmą apie Vytauto Povilaičio kūrybą ir gyvenimą.

Filme kalbinami draugai ir artimieji, tarp jų skulptorius Robertas Antinis, tapytoja Laima Drazdauskaitė, kraštovaizdžio architektas Regimantas Pilkauskas. Filme naudojami įvairių archyvų dokumentai, ir skirtingų fondų paveikslai, pateikiamos įvairių laikų menotyrininkų įžvalgos, menininkų prisiminimai bei paties V. Povilaičio citatos.

Po filmo pristatymo vyks diskusija, kurioje dalyvaus Robertas Antinis, Regimantas Pilkauskas, Kristina Budrytė-Genevičė.

Kūrybinė grupė: Kristina Budrytė-Genevičė, Tomas Genevičius, Darius Petrulis.

53681264_2103351569956173_4577484863136858112_n

Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Žalgirio“ arenoje lankysis Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai. Rankų niekad nenuleidžiantys Gedimino Petrausko auklėtiniai atvyksta mesti iššūkį Kauno „Žalgirio“ vyrams. Atkreipkite dėmesį, kad šios rungtynės buvo planuojamos žaisti Kauno sporto halėje, tačiau bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Spektaklis „Reikalai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklio pagal F.Diurenmato „Fizikus“veiksmas vyksta psichiatrinėje ligoninėje, kurioje gydomi trys fizikai: du iš jų save laiko Albertu Einšteinu ir Izaoku Niutonu, trečiasis tiki, kad jam kalba karalius Saliamonas. Spektaklis atskleidžia mokslininko pasiaukojimo bei atsakomybes prieš visuomenę, žmogaus galimybių pakeisti pasaulį temas. Pjesės autorius problemas atskleidžia per fizikų išgyvenimus, tačiau lygiai tokius pat klausimus kelia ir sprendimus turi priimti ir kitų sričių mokslininkai, kūrėjai, valstybinių įstaigų tarnautojai, verslininkai, ir visi kiti darbuotojai, kurie susiduria su sistemos galia. Čia atsiranda reikalai – kasdieniai mūsų mūšiai prieš beprasmybę, nepriklausomai nuo mūsų pasirinkto profesinio kovos lauko.

Spektaklį kuria Meno ir mokslo laboratorijos komanda, ankstesniu savo projektu – spektakliu „Dalykai“ – nagrinėję kvantinės fizikos principus ir mokslo paradoksus.

reikalai

Koncertas „Amžina aušra virš Kauno“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Obtest“ yra vardas, kurį tikrai žino kiekvienas Lietuvos pilietis, kuris bent kiek bandė domėtis metalu. Tai viena iš pirmųjų black metalo grupių, kuri kartu su „Dissimulation“ ir „Nahash“ parašė”Lietuvos metalo istoriją. Jau 25 metus gyvuojantis vilniečių kolektyvas išleido keturis pilnametražius albumus, keletą LP įrašų, o taip pat iki šiol tebelieka vienintelė lietuviška grupė, kuri turavo ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Obtestai su trenksmu sugrįžta į Kauną kur paskutinį kartą koncertavo 2014-ais metais.

Specialus vakaro svečias „Andaja“ – Varėnos grupė, grojanti mitologinį folk roką.

SEKMADIENIS, 03 17

Premjera. Spektaklis „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Koks yra pasaulis, kuriame nėra garso? Ar tikrai girdime, kai klausome? Ar esame geresni, kai girdime? Į visus šiuos klausimus bandys atsakyti aktorės bei režisierės Reditos Dominaitytės iniciatyva įkurtas „Knygos teatras“, išskirtinai inscenizuojantis lietuvių literatūrą. Savo antrąjį vaikams skirtą spektaklį „Baltas Niekas, arba Draugystė tyliai“ pagal Sigito Gedos poeziją nugabens tiek mažus, tiek didelius į stebuklingą vaikystės pasaulį.

baltasniekas

Filmas „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“, 15:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Žmogiška, artima ir šilta šeimos istorija jau spėjo pavergti ne tik kritikų, bet ir žiūrovų širdis. Dokumentinėje juostoje nupiešiamas itin ryškus žaviai lengvabūdiškos, išminties negailinčios, aštrialiežuvės Chulitos bei jos šeimos paveikslas. Jame užfiksuotos nesuvaidintos emocijos privers ne kartą nusijuokti, susimąstyti, o gal net ir nubraukti ašarą.

Festivalis „Nerk į teatrą“. „A-hole Fuckin Loser“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al.  71

Tarptautinio festivalioprogramoje rodomi du jauno talentingo kūrėjo iš Izraelio Arielio Sereni Browno darbai. Vienas jų, „Kaunas Wi Fi“ gimė rezidencijos Kaune metu, o antrasis, provokuojančiu pavadinimu „A-hole Fuckin Loser“, taps festivalio uždarymo akcentu.

Šou metu publika tarsi panyra į vaizdų kelionę, kurioje du veikėjai ieško atsakymų pasaulyje, kuriame klausimas „kas aš esu?“ yra svarbus kaip oras, kuriuo jie kvėpuoja. Šiame, kaip ir daugumoje A. S. Browno darbų, veiksmas kuriamas per tiesioginį vaizdo įrašą, naudojant „Photo Booth“ programą. Naudodamas šmaikščią muzikinių vaizdo klipų kalbą, Brownas atspindi moralinį nuosmukį ir paviršutiniškumą, dažnai priskiriamą jo kartai, bet daro tai lengvai ir pernelyg nesureikšmindamas.

A-hole-Fuckin-loser-e1549958814774

Maršrutas kovo 18 – 21 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 03 18

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Paryžiaus mada ir impresionizmas“, 17:00
KTU, A. Mickevičiaus g. 37, 202 aud. (Aula)

Prof. dr. Eugenijaus Skerstono paskaitą papildys Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ jaunųjų pianistų trumpa koncertinė programa.

Renginys „Poetos: Auris Radzevičius-Radzius“, 17:30
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Garso ir žodžio teatras „Poetos“ šį kartą pateiks eiles iš 1990 m. išleistos pirmosios žinomo Kauno ir Lietuvos pank-poezijos pradininko, scenografo, tapytojo bei poeto-perfomansų artisto Auriaus Radzevičiaus-Radziaus knygos „Ornamentas vietoj laivo“. Blsu ir elektronika Auriaus eiles interpretuos jo grupės „Nepakavota Birutė“ narys Raimundas Eimontas.

ANTRADIENIS, 03 19

Frankofonijos mėnuo. Konferencija „Emanuelis Levinas: gyvenimas ir kūryba“, 15:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Renginyje, dedikuotame Kaune gimusiam vienam įtakingiausių XX a. Filosofų, dalyvauja ir pranešimus skaito: Prancūzijos ambasadorė J. E. Claire Lignieres-Counathe, LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, Kauno miesto vadovai, prof. Danielle Cohen-Levinas (Prancūzija, Paryžiaus Sorbonos universitetas), prof. Marie-Anne Lescouret (Prancūzija, žurnalo apie filosofiją „Cites“ redaktorė), doc. dr. Aušra Pažėraitė (VU Filosofijos fakultetas), dr. Viktoras Bachmetjevas (LSMU). Bus verčiama į lietuvių kalbą.

Baltojo molio dirbtuvės, 16:00
Parko biblioteka, P. Lukšio g. 60

Projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“ kviečia kurti Eigulių bendruomenės mozaiką. Rajono gyventojų laukia dirbtuvės, kurių metu kursite mozaikos detales iš molio. Pati mozaika vasarą „apsigyvens“ ant vieno Eigulių daugiabučių. Daugiau informacijos: eiguliai@fluxuslabas.eu.

Operetė „Silva“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Meilės tema aktuali visada, nes tai jausmas, kurį žmogus patiria bet kokiame amžiuje, bet kokiame laike. Ji – viena svarbiausių mūsų būties sąlygų. Meilė yra nepriklausoma nuo laikmečio. Nėra ir taisyklių, kaip reikia mylėti, kada ir ką“, – sako operetės režisierė Rūta Bunikytė. Beje, nurodydami spektaklio vietą nesuklydome – Kauno valstybiniame muzikiniame teatre prasidėjo rekonstrukcija, tad repertuaras „gastroliuoja“.

Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida“ pristatymas, 17:30
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Knyga apie Slabodkę atkeliauja į Slabodkę!

Knygoje sudėtos istorijos, pasakojamos ir matomos mažos mergaitės akimis, skirtos tiems, kurie atpažįsta ar nori suprasti praėjusio amžiaus septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį, tuometinius įpročius bei užuosti tą keistą kvapą iš senos spintos… Galbūt daugumai skaitytojų tie žmonės ir jų istorijos sukels sentimentalius prisiminimus. Gal nostalgiją. O gal staigų juoko pliūpsnį.

TREČIADIENIS, 03 20

Laimės diena, visą dieną
Įvairios vietos

„Kaunas 2022“ kviečia Tarptautinės laimės dienos proga suteikti daugiau prieinamumo tiems, kam mūsų visuomenėje sunkiau pasiekti kultūrinį miesto ir rajono gyvenimą, meno šventoves, viešąsias erdves, transporto priemones, prekybos centrus ir kitas vietas. „Norime, kad mūsų miesto ir rajono aplinka bent vieną dieną (ir ilgainiui – kasdien) taptų prieinama šeimoms, vaikams, senjorams, žmonėms su negalia ar skirtingais poreikiais, įvairių kultūrų atstovams, artimiems ir nepažįstamiems – visiems“, – sako šventės organizatoriai.

Visi, prisijungsiantys prie Laimės dienos programos ir palaikysiantys jos idėją, šiemet pasipuoš specialiu simboliu – laimo vaisiumi, arba žaliąja citrina. Šis rūgštus, bet aromatingas ir labai sveikas vaisius, žaismingai panašus į žodį „laimė“, kovo 20 d. Kaune ir Kauno rajone signalizuos, kurgi ieškoti laimės ar ja dalintis. Visą dienos programą rasite čia.

Pernai Laimės dienos proga buvo surengtas zumbos rytmetys Kauno senjorams. Martyno Plepio nuotr.

Pernai Laimės dienos proga buvo surengtas zumbos rytmetys Kauno senjorams. Martyno Plepio nuotr.

Parodos „Tadeusz Romer ir žydai pabėgėliai Tolimuosiuose Rytuose“ atidarymas, 17:30
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Lenkijos instituto Vilniuje iniciatyva ir užsakymu Jogailaičių universiteto Artimųjų ir Tolimųjų Rytų instituto darbuotojos dr. Olgos Barbasiewicz parengta paroda – tai pirmas toks visapusiškas bandymas pristatyti Lenkijos ambasadoriaus Japonijoje Tadeuszo Romerio didvyriškus veiksmus gelbstint žydų karo pabėgėlius, atvykstančius į Japonijos uostus su Japonijos konsulo Kaune Chiune Sugiharos išduotomis vizomis.

Parodos lankytojai galės susipažinti ne tik su ambasadoriaus Tadeuszo Romerio veikla, bet ir su kasdieniu žydų karo pabėgėlių gyvenimu Japonijoje bei Šanchajuje. Parodą papildo proginis leidinys. 2019 m. rugsėjo mėnesį paroda bus eksponuojama ir Vilniuje.

tadeusz

Ievos Narkutės koncertas „Visos meilės taisyklės“, 19:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Dainininkė grįžta su pavasariu, nauja programa ir pirma savo viniline plokštele „Dešimt“. Laukia ne paprastas koncertas, o „psichologinis seansas su muzikiniais intarpais“. Juk Ieva per koncertus visada padaro daugiau, nei klausytojai iš jos tikisi. Ji moka savo dainas įvilkti į puikias istorijas, kurias pasakoja lengvai ir grakščiai, švelniai pasišaipydama iš savęs ir situacijos.

Premjera. Filmas „Lietuvos šokio kūrėjų portretai“, 19:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Lietuvos šokio informacijos centras kviečia į ypatingą šokio filmų vakarą. Žiūrovams bus pristatyti keturių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų kino portretai, keturios skirtingos istorijos. Filmų herojai sąžiningai prabils apie save, šiuolaikinio šokio kelius Lietuvoje ir tai, kas dažnai lieka nematoma žiūrovo akiai. Atviri pokalbiai, unikali archyvinė šokio medžiaga, kūrybinis procesas – visa tai į kino ekraną perkėlė režisieriai Marius Paplauskas ir Anastasija Dichtiar.
Lietuvos šokio kūrėjų portretai – projektas, inicijuotas ir vykdomas Lietuvos šokio informacijos centro. Kiekvienais metais projekto metu kuriamos dokumentinės apybraižos, pristatančios Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų ir atlikėjų asmenybes, jų vykdomą kūrybinę veiklą skirtingais etapais.

 

Teatro savaitė. Eglės Cimalanskaitės parodos „Užkulisiai“ atidarymas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Į renginių maratoną, skirtą paminėti Tarptautinę teatro dieną, įsitraukia ir greta keturių teatrų esantis baras. Jis kveiečia į fotografės Eglės Cimalanskaitės parodą „Užkulisiai“. Šios fotografijų serijos pagrindiniai objektai – Kauno miesto kameriniame teatre rodomų spektaklių „Vėjo prigimtis“ ir „Dreamworks“ užkulisiai, kaip ir žymi pavadinimas. Nesuvaidintos emocijos, kūrybinis pasiruošimas, susikaupimas prieš lipant į sceną ir įsijautimas į dažnai nelengvus vaidmenis.

uzkulisiai

KETVIRTADIENIS, 03 21

Knygos apie Dubeneckio gyvenimą ir kūrybą pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Lietuvos valstybingumo 100-mečiui dedikuotoje monografijoje nagrinėjama mūsų krašte gerai žinomo architekto, dailininko, pedagogo, „tautinio stiliaus“ ir moderniosios architektūros pradininko bei propaguotojo Vladimiro Dubeneckio gyvenimas ir kūryba. Žinomo menininko kūrybinis laikotarpis trumpas, trukęs vos daugiau nei dešimtmetį, bet įspūdingai ryškus. Vienas iš išskirtinių V. Dubeneckio kūrybinės biografijos bruožų, kad, būdamas nelietuvis, jis tapo pirmuoju „tautinio stiliaus“ ieškotoju Nepriklausomoje Lietuvoje. Rusų kilmės menininkas, gyvenęs ir dirbęs Kaune 1919–1932 m., paliko Lietuvai solidų kūrybinį palikimą. Brandžiausias architekto kūrinys – Vytauto Didžiojo muziejaus pastatas Kaune (šiuo metu – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir Vytauto Didžiojo karo muziejus) tapo Lietuvos valstybingumo ikona, o pasiūlyta „tautinio stiliaus“ formuluotė daugeliu aspektų virto šiuolaikiniu kolektyviniu Lietuvos gyventojų skoniu.

Renginyje dalyvaus knygos autorė dr. Lina Preišegalavičienė, doc. dr. Ina Pukelytė (Vytauto Didžiojo universitetas), doc. dr. Vaidas Petrulis (KTU Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras).

Teatro savaitė. „Valstybės teatras, pirmasis dešimtmetis: konsolidacijos metas“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Pristatydamas profesionalaus Lietuvos teatro pirmeivius – režisierius Juozą Vaičkų, Antaną Sutkų, Konstantiną Glinskį, Borisą Dauguvietį, Andrių Oleką-Žilinską ir daugelį kitų menininkų bei politikų, režisierius Gytis Padegimas atskleis nepaprastai sudėtingą, įvairų ir intriguojantį jų indėlį į teatro ir jaunos valstybės raidą, apžvelgs, pasak jo, nuostabaus skiautinio – pirmojo dešimtmečio visumą ir detales su jose slypinčiais „perliukais“, perteiks valstybę ir teatrą kūrusių žmonių mintis bei jausmus.

Paskaitą papildanti leidinių ir dokumentų paroda „Kaunas – profesionalaus Lietuvos teatro lopšys“ iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų apima platesnį laikotarpį – nuo teatro ištakų iki šių dienų. Paroda veikia kovo 18 d. – balandžio 30 d. Meno leidinių skaitykloje.

Monospektaklis „Ledo vaikai“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Sakoma, kai darsyk išgyveni, išpasakoji tai, kas labiausiai slegia, – palengvėja. Nebelieka baimės ir lyg pabaisa viduje tūnančio siaubo. Todėl norisi apie tai prabilti garsiai, teatro scenoje, pakelti atminties „velėną“ ir papasakoti apie tai jau kitai kartai“, – sako Birutė Mar, vienos dalies monospektaklį sukūrusi pagal savo tėvų, 1941–1956 m. Lietuvos tremtinių Sibire, prisiminimus. Spektaklį į Kauną atveža Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Knygos „Kuba. Žalio turisto užrašai“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Kuboje gimę „Žalio turisto užrašai“ – pirmoji Rasos Rožinskienės knyga, 2018 metais kelionių žurnalistikos konkurse „Kolumbas LT“ laimėjusi nominaciją „Metų kelionės istorija“.

Kuba – ne tik didžiausia, bet ir vis dar uždariausia Karibų jūros sala. Viskas čia dvelkia sovietmečiu ir, rodos, net ore tvyro didžiosios Fidelio Kastro ir Če Gevaros revoliucijos nuotaikos… Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad joje nėra ko pamatyti ir patirti! „Bus taip, kaip turi būti. Bus gerai!“ – autorė sako net ir tada, kai su šeima papuola į tragikomiškas, ar net, atrodytų, kritines situacijas.

54268076_405956500139236_7998893074266718208_n

Arvydo Anušausko knygos „Užmirštas desantas“ pristatymas, 18:00
Istorinė LR prezidentūra, Vilniaus g. 33

Istorikas, politikas, dokumentinių filmų scenarijų ir knygų apie XX a. Lietuvos istoriją, slaptąsias tarnybas ir sovietinį terorą autorius Arvydas Anušauskas pristatys savo naujausius tyrimus ir jais paremtą knyga „Užmirštas desantas“.

Daugelis slaptų Šaltojo karo operacijų jau užmirštos, tačiau tai, kas vyko 1949–1956 m. tarp britų slaptosios žvalgybos tarnybos MI6 ir Sovietų Sąjungos KGB, verta atskiro dėmesio. Kas tie žmonės, kurie buvo apmokomi MI6 žvalgybos mokykloje Čelsyje, Londone, treniravosi Portsmuto apylinkėse, Vaito saloje ar Velso Snoudono kalno papėdėje? Kas į šiaurę nuo Palangos ar Latvijoje prie Užavos švyturio lipo iš naktimis atplaukusių guminių valčių – MI6 agentai ar laisvės kova tikėję žmonės? Kaip ir kodėl jie tapo užmirštu desantu? Kas ir kaip juos apmokė konspiruotis, šifruoti tekstus, siųsti radiogramas ir naudoti savigynos priemones?

desantas

„Kino pavasaris“: „Vasara“ („Leto“), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Didžiausias kino festivalis pradedamas ypatingu filmu apie grupės „Kino“ lyderį Viktorą Cojų. „Filmo įvykių fonas – „perestroikos“ išvakarės. Jauni, protingi, talentingi Rusijos žmonės Vakarus jaučia kaip vasaros nakties vėją prie jūros. Režisieriui Kirilui Sebrenikovui puikiai pavyko materializuoti maištą, priartėti prie rusų rokenrolo šaknų ir prikelti „Kino“ bei Viktorą Cojų,“ – sako viena „Kino pavasario“ programos sudarytojų Dovilė Raustytė.

„GM gyvai“: Samba Touré (Malis), 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Šiuolaikiniai Malio ir Vakarų Afrikos muzikos garsai dažnai yra vadinami dykumos bliuzu. Jo panašumas į Amerikos pietų bliuzo stilių žanrui suteikė tarptautinės galios ir leido klausytojams jį lengvai priimti. Ryškus šio žanro pavyzdys – Malio kūrėjas Samba Touré, atvykstantis į Lietuvą pristatyti savo naujausio albumo „Wande“ (2018 m.). Vienas geriausių ir labiausiai įtikinančių dabartinių Afrikos gitaristų nuoširdžiai seka savo mentorių, Ali Farka Touré, savo ruožtu dažnai lyginamą su tokiais meistrais kaip John Lee Hooker, žavėdamas puikiai išreikšta ir techniškai nuostabia gitara bei iškalbingais dainų tekstais.


Maršrutas kovo 22 – 24 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 03 22

Renginys „Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius metus“, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

2018 m. Lenkija ir Lietuva minėjo nepriklausomybės atgavimo šimtmetį, taip pat diplomatinių santykių užmezgimo 80-metį. Dėl įvairių priežasčių abi valstybės diplomatinius santykius nusprendė užmegzti tik praėjus dvidešimčiai metų po nepriklausomybės atgavimo. Lenkijos instituto Vilniuje bei Kauno miesto savivaldybės iniciatyva, ant buvusio Lenkijos pasiuntinybės pastato Kaune bus atidengta atminimo lenta, o Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje apie Lietuvos-Lenkijos diplomatinius santykius tarpukaryje diskutuos lenkų ir lietuvių istorikai.

53061946_2200173836687708_5770453995726307328_n

Juozapinės muziejuje, 16:00
Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Aleksoto g. 10-4

Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus kviečia į tradicinę Juozapinių šventę. Dalyvauja Vydūno draugijos nariai Aida Sinkevičiūtė, Juozas Šidiškis, Aleksandras Žarskus, aktorė Kristina Kazakevičiūtė, etnologė Eglė Dvarionaitė-Vindašienė, Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos mokytojai Dalina Galskienė, Martyna Vitkauskaitė-Valantikonienė, Laima Toločkienė, Vidas Andriulionis ir mokiniai.

Ekskursija „Kauno kino teatrai. I dalis. Laisvės alėja“, 17:30
Laisvės al.

Kaune – jau beveik pavasaris. O šį pavasarį sukaks lygiai šimtas metų, kaip pavasarį Laikinojoje Sostinėje atidarytas pirmasis Nepriklausomos Lietuvos laikais kino teatras. Tai buvo kinas „Palas“ Laisvės alėjoje. Vilniečiai turi knygą „Vilniaus iliuzionai. Miesto kino teatrų istorijos“. Mes Kaune tokios neturime. Bet mes turime Mariją Oniščik! Autorė, istorijos tyrinėtoja, filosofė, gidė, rašo į „Kauno dieną“, o neseniai savo bloge „Marijos tekstai“ publikavo net dvi istorijas apie pastatus, kuriuose veikė kino teatrai. Tad „Gražinkime Kauną“ kviečia į ekskursiją su Marija Oniščik „Kauno kino teatrai. Pirmoji dalis. Laisvės alėja“, kuri prasidės Kauno centre penktadienį, kovo 22 d. 17 val. 30 min. Vietų skaičius ribotas, tad prašome jūsų adresu info@grazinkimekauna.lt atsiųsti el. laišką su tema „NORIU KINO“ ir nurodant, keliese būsite. Taip ketvirtadienį, kovo 21 d. perpiet jums atsiųsime informaciją apie tikslią ekskursijos pradžios vietą.

Spektaklis „Voicekas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Georgas Büchneris laikomas vienu talentingiausių ir pažangiausių dramaturgu Vokietijoje. Turbūt žymiausia šio autoriaus pjesė yra „Voicekas“. Pjesės naratyvo pagrindas yra istorinė medžiaga, t. y., tikro žmogaus, „Germanwings“ piloto Andreaso Lubitzo istorija. Į ją konceptualiai pasižiūrėjo režisierius Antanas Obcarskas. Spektaklį į Kauną atveža Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Jurgos albumo pristatymas, 19:00
„Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Naujoje dviguboje Jurgos vinilo plokštelėje, kuri prekyboje pasirodė vasario pabaigoje, suguls net 22 populiariausios ir skirtingą istoriją savyje nešančios dainos. Didelė jų dalis tarptautinio turo „Ten, kur tu“ metu vasarį-balandį nuskambės koncertuose Lietuvoje ir Kinijoje. Žinoma, ir Kaune.

ŠEŠTADIENIS, 03 23

Japonijos pluošto meno paroda „Pynimas“, 11:00 – 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Lankytojams siūloma pažintis su visame pasaulyje garsiu Japonijos pynimo menu (angl. basketry). Keliasdešimties nedidelio formato pynimo darbų kolekcija (kuratorė – Kakuko Ishii) sudaryta iš neseniai 30-metį atšventusios Pynimo parodų grupės (angl. Basketry Exhibitions Group) narių kūrinių.

Nuo XX a. 9-ojo dešimtmečio Japonijoje gyvuojanti menininkų grupė, subūrusi arti šimto narių, plėtoja archajines krepšių pynybos technikas, jas taiko šiuolaikinėms erdvinėms kompozicijoms. Iš tradicinių krepšių pynybos kilusi tarptautinė tekstilės pakraipa rado tinkamą dirvą Japonijoje, turinčioje senas krepšių gamybos tradicijas.

japonijos pluostinis menas 1

Teatro savaitė. Kauno miesto kamerinio teatro teatralizuota ekskursija „Teatrų bermudai“, 14:00
Miesto sode prie geltono skėčio

Dabartiniam Kauno Miesto sodui – apie 160 metų. Čia gimė visi 3 didieji Kauno teatrai, bet tai dar ne viskas. Nuo kapinių iki teatrų Bermudų trikampio, nuo balaganų mediniame paviljone iki šiuolaikinio meno, nuo kepyklos iki operos, nuo kėgelbano iki absurdo teatro. Kokio tik šiurpaus azarto nepatiriama, atskleidžiant įvykių prie gynybinės miesto sienos ypatumus! Visa tai pasakoja du personažai, kuriuos sutiksite Miesto sode. Būtina išankstinė registracija: kasa@kamerinisteatras.lt, 8 612 62 226.

„Café du Monde“: „Open Mic“, 18:00
„Cafedemic“, S. Daukanto g. 28

„Café du Monde“ prasidėjo pasakojimo dirbtuvėmis, o dabar atėjo metas pasirodymams! Mėgsti pasakoti istorijas ir nori išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog nori pasiklausyti kitų pasakojamų istorijų? Open Mic istorijų pasakojimo vakaras kaip tik tau.

cafe

„Kino pavasaris“: „Dvilypiai gyvenimai“ (Non-fiction), 18:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Alenas – savimi pasitikintis ir sėkmingas knygų leidyklos direktorius, tačiau kasdien susiduriantis su asmeninio bei profesinio gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Jo santykiai su žmona, populiaria aktore Serena (Juliette Binoche), atrodo išsikvėpę, o darbe kyla sunkumų su leidyklos nuolatiniu rašytoju, parašiusiu naują knygą. Maža to, Alenas dega entuziazmu priimti socialinių tinklų ir skaitmeninės eros iššūkius, tačiau jo užmojai sulaukia ne tik kolegų bei draugų palaikymo, bet ir aršios kritikos.

dvilyp

Teatro savaitė. Susitikimas su spektaklio „Samurajaus knyga“ kūrėjais, 19:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatras kviečia į susitikimą su spektaklio-metaforos apie Lietuvos – mažos šalies – padėtį Europos Sąjungoje, apie pozityvumą, lojalumą ir tikėjimą SAMURAJAUS KNYGA kūrėjais. Susitikimą moderuos Miglė Munderzbakaitė, VDU Menų fakulteto doktorantė. Prieš susitikimą, 18 val. turite galimybę išvysti spektaklį.

Grupės „Pilnatys“ koncertas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Vilniečių indie roko ketveriukė „Pilnatys“sugrįžta į Kauną. Šios progos kaltininkas – ką tik pasirodęs debiutinis grupės EP „Žuvy“”, įkvėptas lietuviško pajūrio, bėgančio laiko ir kasdienybės paradoksų. Grupės kūryba svajinga ir lengva, su subtilios psichodelikos ir ironijos prieskoniais. Nusprendęs kurti tekstus tik gimtąją kalba, grupės vokalistas Marius, pažado laikosi ir visos dainos koncerte skambės būtent taip.

SEKMADIENIS, 03 24

„Kino pavasaris“: „Kodėl mes kūrybingi?“ (Why Are We Creative?), 15:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisierius, prodiuseris, daugiau nei 100 apdovanojimų, tarp jų ir „Kanų liūtų“, laimėtojas, profesorius Hermannas Vaske 30 metų filmavo garsiausius pasaulio žmones. Sutaręs su jais interviu, paklausia: „Kodėl esate kūrybingas?“. Filme – virš 50 įtakingų asmenybių, tarp kurių – Davidas Bowie, Björk, Wimas Wendersas, Jimas Jarmuschas, Davidas Lynchas, Angelina Jolie, Yohji Yamamoto, Vivienne Westwood, Marina Abramović, Dalai Lama, Stephenas Hawkingas ir kt. Jų atsakymai – tai, kas amžina.

Poezijos ir muzikos improvizacijos „Tylos sodai“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Tai muzikos improvizacijų programa pagal mėgstamiausius aktorės ir poetės Birutės Mar eilėraščius, kurioje skamba lietuvių poetų Just. Marcinkevičiaus, D. Kajoko, J. Strielkūno, M. Martinaičio, R. Katinaitės-Lumpeckienės ir pačios Birutės Mar eilės; tai savita žodžių ir garsų meditacija, kviečianti klausytojus kartu pabūti kūrybos erdvėje, kur iš čia ir dabar tvyrančios bendros tylos gimsta žodis ir muzika.

mar

„Kino pavasaris“: „Netikėta meilė“ (An Unexpected Love), 19:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

Maršrutas kovo 25 – 28 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 03 25

2018 m. Kauno meno kūrėjų asociacijos premijų įteikimo šventė, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šventėje dalyvaus laureatai: fotomenininkas Romualdas Rakauskas, rašytojas, dramaturgas Gediminas Jankus, režisierius Kęstutis Bražiūnas.

Skambės koncertas „Žvaigždėtas pavasario dangus“: F. Chopino, Ch. Gounod, P. Čaikovskio, C. Debussy ir kt. kūriniai. Koncertuos: pianistė Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas); VDU Muzikos akademijos studentai bei magistrantai: Evelina Sakalauskaitė (sopranas), Jurgis Kemežys (baritonas), Kristina Jeganian (fortepijonas), Danyang Hou (fortepijonas, Kinija), Jing Liu (fortepijonas, Kinija), Jinhui Wang (fortepijonas, Kinija).

Renginio vedėjai: fotomenininkė Milda Kiaušaitė ir poetas Petras Palilionis.

Koncertas „Sakartvelo operos žvaigždės – Suliko“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Profesionalus kolektyvas „Suliko“ susibūrė 2007 m. Tbilisio valstybiniame Zacharijos Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai, kartu atliekantys operinę, chorinę, kartvelų liaudies muziką, sakralinę polifoniją bei miesto folklorą.

„Suliko“ nuolat dalyvauja savo šalies vyriausybės organizuojamuose renginiuose visame Sakartvele, Operos teatro gala koncertuose, televizijos ir radijo laidose. Kaip kartvelų kultūros ambasadorius, ansamblis koncertuoja visame pasaulyje. Koncerto programoje Kaune skambės kartvelų liaudies, sakralinė polifoninė, miesto folkloro bei šiuolaikinė chorinė muzika.

suliko

„Kino pavasaris“: „Juodaodis iš Kukluksklano“ (BlacKkKlansman), 20:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Spike’as Lee niekada nebuvo patogus režisierius. Toks jis nėra ir šį kartą. Atsispyręs nuo tikros istorijos ir „blaxploitation“ kino tradicijos, jis sukūrė ne tik stilingą ir komišką pasakojimą, bet ir aštrų komentarą apie šių dienų Donaldo Trumpo valdomą Ameriką.“ (G. Kukta)

Kanuose Didžiuoju žiuri prizu apdovanota komiška drama nukels į XX a. 8 deš. JAV, kovų už žmogaus teises laikus. Ronas tampa pirmuoju juodaodžiu baltoje Kolorado Springso policijos nuovadoje. Kartą aptikęs laikraštyje vietinio Kukluksklano reklamą, jaunasis pareigūnas paskambina grupuotės nariui ir, apsimetęs baltuoju, susitaria susitikti. Žinoma, Ronas vykti negali, vietoj jo siunčiamas kolega Flipas. Tai, kas prasidėjo kaip nekaltas pokštas, tampa pavojinga policijos infiltracijos į rasistinę grupuotę operacija.

ANTRADIENIS, 03 26

Ciklo „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“ paskaita, 18:00
VDA KF, Muitinės g. 4

VDA Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja 9 -ių paskaitų ciklą „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi.

Pirmasis ciklio pranešėjas – filosofas, LSMU Emanuelio Levino centro vadovas dr. Viktoras Bachmetjevas. Pranešimo tema: „Kam šiandien priklauso miestai Lietuvoje? Anti-ekonomistinė prieiga“.

„Kino pavasaris“: „Vasaros paukščiai“ (Pájaros de verano), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Tai savotiškas „Gyvatės apkabinimo“ tęsinys, nagrinėjantis postkolonialistinę Lotynų Amerikos istoriją. Filmas dar labiau stulbina 35 mm juostoje nufilmuotais vaizdais, tik šį kartą į magiškojo realizmo kupiną pasakojimą įsiterpia ir naujai suskambantys gangsterinio kino kodai.“ (A. Račaitytė)

Kai 8 dešimt. Ameriką apėmė hipių kultūra, Kolumbijoje suklestėjo marihuanos eksportas, paprastus ūkininkus paversdamas nuožmiais verslininkais. La Gvachiros dykumoje gyvenanti indėnų šeima imasi vadovauti šiam rizikingam verslui ir bemat perpranta galios bei turtų privalumus. Godumas, aistra ir garbės troškimas sukursto karą tarp artimųjų. Šeimos narių gyvybėms ir tūkstantmetėms tradicijoms ima grėsti pavojus. Tai sakmė apie šalies virsmą iš rojaus į pragarą ir kartu – graikų tragedijos tradicija sekantis šeimos metraštis.

TREČIADIENIS, 03 27

Mokslinė konferencija „Vienuolijos lietuvių išeivijoje: Istorija ir paveldas“, 9:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos institutas 2019 m. kovo 27 d. maloniai kviečia į mokslinę konferenciją. Jos Konferencijos metu bus pristatytos kelios parodos, skirtos Vargdienių seserims, Kazimierai Kaupaitei bei VDU perduotam kazimieriečių vienuolyno Čikagoje archyvui.

vienuolijos

Frankofonijos mėnesio uždarymas, 17:30
KTU, A. Mickevičiaus g. 37, 202 aud. (Aula)

Frankofoniškąjį kovą Kaune vainikuos Prancūzijos ambasadorės Lietuvoje J. E. p. Claire Lignieres-Counathe sveikinimo žodis bei Graikijos ambasadorės J. E. p. Vassiliki Dicopolou ir KTU rektoriaus E. Valatkos pranešimai „Prancūzija ir prancūzų kalba mano gyvenime“. Vyks prancūzų kompozitorių muzikos koncertas su mecosopranu Agne Čepaityte, Makštučių šeima ir „Varpelio“ mokyklos jaunaisiais pianistais ir Andriaus Šimkaus paroda „Paryžius – Prancūzijos sostinė: šimtmečio istorija (1918–2018)“.

Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida“ pristatymas, 18:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Lampėdžių padalinys, Romuvos g. 48

Knygoje sudėtos istorijos, pasakojamos ir matomos mažos mergaitės akimis, skirtos tiems, kurie atpažįsta ar nori suprasti praėjusio amžiaus septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį, tuometinius įpročius bei užuosti tą keistą kvapą iš senos spintos…
Galbūt daugumai skaitytojų tie žmonės ir jų istorijos sukels sentimentalius prisiminimus. Gal nostalgiją. O gal staigų juoko pliūpsnį.

„Kitas kinas“. „Maestro: kaubojų menininkų karalius“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos „Kitas kinas“ nicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“, kurios epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose. Daugiau apie režisieriaus Les Blank sukurtą trečiadienio filmą skaitykite čia.

3 (1)

„Kino pavasaris“: „Širdžių dama“ (Dronningen), 20:10
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Neabejoju, kad filmas taps vienu įtaigiausių 2019 m. filmų, įsiminsiančiu ne tik dėl sunkiai nuspėjamos istorijos, bet ir dėl tokio išsamaus, kine retai aptinkamo moters aistros vaizdavimo. Filmas atsispiria nuo geriausių Danijos kino tradicijų, tačiau su visai kitokiu, moterišku jautrumu ir subtilumu.“ (A. Račaitytė)

Ana yra sėkminga teisininkė, dirbanti su vaikų ir jaunimo bylomis. Laimingoje santuokoje su Peteriu jie augina dvynes dukras. Tačiau šeimos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai pas juos atsikrausto nerūpestingas Peterio sūnus iš ankstesnės santuokos. Kol Peteriui sunku atkurti santykį su ilgai nematytu Gustavu, Anai, įpratusiai dirbti su probleminiais jaunuoliais, pavyksta su juo užmegzti ryšį. Kai palengva stiprėjanti draugystė perauga į moters aistrą, ant kortos pastatoma jos karjera ir šeimos gerovė.

KETVIRTADIENIS, 03 28

Vakaras, skirtas J. Strielkūnui, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Savo mintimis apie rašytoją dalysis literatūrologas Valentinas Sventickas, poetas, vertėjas Georgijus Jefremovas, muziejininkas Alfas Pakėnas, poeziją skaitys aktorė Olita Dautartaitė, vakarą ves muziejininkas Edmundas Kazlauskas. Kartu su visais tą vakarą bus ir J. Strielkūno artimieji: žmona Janina Strielkūnienė, sūnus Rimvydas Strielkūnas. Muziejuje galėsite pasidairyti po rašytojui skirtą parodą „Žemė buvo šviesi“.

strielkunas

X erdvėje – Arnas Mikalkėnas, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

X erdvė – Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje esanti nauja bendros kūrybos (co-creative) erdvė mieste, skirta jaunimui, norinčiam dalyvauti ir prisidėti prie Kauno kultūrinio gyvenimo pokyčių.

Šį kartą X erdvėje – Arnas Mikalkėnas – pianistas, būgnininkas, akordeonistas, kompozitorius. Groja džiazą, improvizacinę ir elektroakustinę muziką, dažnai yra apibūdinamas kaip siekiantis peržengti ribas, turintis savitus santykius su muzika autorius. Arnas dėsto improvizacinę muziką LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat neformalaus ugdymo erdvėje „Jazz Academy“ rūpinasi gabaus jaunimo lavinimu.

Pašnekesį su svečiu moderuos Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Julijus Grickevičius.

mikalkenas

Premjera. Spektaklis „Pavojingi ryšiai“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Prancūzų karininkas Pierre Choderlos de Laclos (1741-1803) parašė romaną „Pavojingi ryšiai“, siekdamas sukurti pasakojimą, kuris išsiskirtų iš įprastų, sukeltų triukšmą ir liktų žemėje po jo mirties. Atrodo, kad jam tai pavyko. Pirmą kartą 1782 metais keturiais tomais išspausdinta knyga susilaukė žaibiškos sėkmės ir nuo tada įkvėpė daugybę pjesių ir filmų. 1985 metais pagal šį romaną Christopher Hampton parašė pjesę „Pavojingi ryšiai“, kuri ir tapo šio spektaklio literatūriniu pamatu. „Šiame spektaklyje mūsų herojai žaidžia galios žaidimus. Jų tikslas – užvaldyti kitą žmogų psichologiškai bei lytiškai ir kuo daugiau partnerių paversti priklausomais. Planas – šėtoniškas. Tai vyko ir vyksta visais laikais – tik anksčiau ištvirkusias sielas dangstėsi krinolinais ir kykais, o dabar – viešaisiais ryšiais“, – sako režisierius Agnius Jankevičius.

Renginys „Mokslas ir miestas“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Nors universitetai yra atviri ne tik akademinei bendruomenei, bet ir žmonėms už jos ribų, visuomenė neretai gerai nežino, kuo užsiima universiteto mokslininkai. Pasitaiko ir taip, kad patys mokslininkai neturi galimybės susipažinti su tuo, ką tyrinėja jų kolegos iš kitų mokslo krypčių ar institucijų. Tęstinio projekto „Mokslas ir miestas“ tikslas – neformalioje aplinkoje ne tik miesto, bet ir akademinę bendruomenę supažindinti su jaunųjų (ir ne tik!) mokslininkų atliekamais tyrimais ir atstovaujamomis mokslo kryptimis. Šį ketvirtadienį – pasakojimai apie biurokratiją, migraciją, literatūrą, teisę ir kt.

moklslasmiestas

Paskaita „Viešojo intelektualizmo likimas šiandienėje Lietuvoje“, 18:00
„Caffeine“, Laisvės al. 72

Paskaitoje bus kalbama apie viešojo intelektualo kaip specifinės figūros Vakarų kultūroje sampratos ištakas, lietuvių išeivijos viešųjų intelektualų vaidmenis bei aktualųjį viešąjį intelektualizmą naujųjų medijų, socialinių tinklų ir dirbtinio intelekto raidos kontekste.

Temą pristatys žurnalistas, rašytojas, humanitarinių mokslų daktaras Ramūnas Čičelis. Jis parašė daugiau nei 300 publicistikos straipsnių ir yra poetinių esė knygos „Bohemijos fragmentai“ (2015) autorius. 2015 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynė disertaciją apie Jono Meko kūrybą.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms.

„Lobiai: Serial Experiments“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

https://www.facebook.com/events/633487497082197/?event_time_id=633487520415528

Maršrutas kovo 29 – 31 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 03 29

Simono Karczmaro tapybos parodos atidarymas, 16:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Anot Dieveniškių mokytojos Ingos Salavei, iš šio miestelio kilusio litvakų palikuonio Simono Karczmaro tapybos darbų parodoje „Paminklas Dieveniškėms“ eksponuojamuose litografijose atgyja prieš daugiau nei šimtą metų štetle kunkuliavęs gyvenimas, kupinas meilės, vestuvių, maldų, muzikos, šokių, turgų šurmulio… Tai šilti spalvingo žydų gyvenimo vaizdai, išlikę atminty ir jaudinę autoriaus sielą esant toli nuo širdžiai brangių vietų ir erdvės, ir laiko prasme. Tirštai žydų apgyvendinti štetlai iki II pasaulinio karo buvo išsibarstę po visą Lietuvą, ir juose verdantis gyvenimas buvo labai panašus – ta pati kasdienybė ir buitis, vargai ir džiaugsmai, papročiai ir įpročiai. Patys žydai savo smalsiems, kelti sparnus iš gimtųjų vietų ir ieškoti įdomesnio, kitokio, geresnio gyvenimo suskubusiems vaikams dažnai sakydavo, kad nieko naujo ir ypatingo jie ten neišvysią, tik tokius pat žydus, kaip ir savame, gal kiek pabodusiame, miestelyje. Todėl galima teigti, kad Simono Karczmaro paveiksluose įamžinti vaizdai būdingi jei ne absoliučiai visiems, tai tikrai daugeliui kadaise gausiai žydų apgyvendintų Lietuvos miestelių.

Paroda bus eksponuojama iki 2019 m. balandžio 28 d. Organizatoriai: Kauno žydų bendruomenė ir Kauno įvairių tautų kultūrų centras.

karczmaro

Pokalbiai apie meno leidybą, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” ir „&editions” iniciatyva, leidžianti tiražuotus meno kūrinius, kviečia į nemokamą renginį apie meno leidybą. Renginio metu bus aptariamos skirtingos meno leidybos praktikos – meno knygų leidyba, meno kūrinių leidyba ir leidyba kaip meno praktika. Dalyviai aptars meno leidybos sunkumus ir galimybes bei dažnai užduodamus klausimus šia tema. Renginyje dalyvaus menininkė ir rašytoja Madeleine Stack, menotyrininkė Justina Zubaitė ir tiražuotų meno kūrinių ir projekto „&editions” viena iš iniciatorių Rūta Radušytė.

conv

Koncertas „Operetės vakaras“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Arijas ir uvertiūras iš I Kalmano operečių „Misteris X“, „Silva“ bei „Monmartro žibuoklė“, Fr. Leharo operečių „Grafas Liuksenburgas“ ir „Džiudita“, J. Štrauso operečių „Šikšnosparnis“ ir „Čigonų baronas“ atliks Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai. Tai – sopranai Gitana Pečkytė ir Ingrida Kažemėkaitė, tenoras Egidijus Bavikinas bei baritonas Ramūnas Urbietis. Orkestrui ir solistams diriguos klasikinės muzikos mylėtojų puikiai pažįstamas dirigentas Jonas Janulevičius.

„Kino pavasaris“: „Matangi/Maya/M.I.A“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dokumentinis filmas apie vieną kontroversiškiausių šio dešimtmečio žvaigždžių M.I.A. – tai jos bičiulio Steve’o Loveridge’o koliažas iš autentinės medžiagos. Filme rekonstruojamas ne tik merginos kelias į popmuzikos viršūnę, bet ir jos politinių pažiūrų ir aktyvumo ištakos. Mathangi „Maya“ Arulpragasam gimė Šri Lankoje, tamilų opozicijos lyderio šeimoje. Kai jai buvo 9-eri, bėgdama nuo pilietinio karo, jos šeima atsidūrė Londone. Čia mergina tapo pasaulinio garso dainininke, o kovodama prieš nelygybę ji jungia pop muzikos, hip hopo ir gatvės kultūros estetiką.

ŠEŠTADIENIS, 03 30

Istorinės knygos apie Lampėdžius pristatymas, 15:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Pirmąją istorinę knygą apie Lampėdžių gyvenvietę pristatys prof. Egidijus Aleksandravičius. Mintimis dalinsis knygos autoriai Edita Gudišauskienė, Elžbieta Eglė Liutvinienė, Arvydas Pakštalis ir dr. Brigita Tranavičiūtė, redaktorė Daiva Dmuchovska (VšĮ „Terra Publica“).

lamp

Grupės „Baltos varnos“ ir styginių kvarteto koncertas, 17:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Milda ir Teresė Andrijauskaitės, grupės įkūrėjos, savitumu ir grynumu išsiskiriančios merginos, vokalistės, grojančios smuikais ir gitaromis, prieš kurį laiką daugeliui tapo atradimu. Grupėje bosines gitaros partijas atlieka Julius Bakanauskas, mušamaisiais ritmą laiko Tomas. O šįkart scenoje ir kvartetas.

Spektaklis „Getas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Gintaro Varno režisuotas „Getas“, dedikuotas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Vilniaus geto likvidavimo 75-osioms metinėms – tai pasakojimas apie tuos, kurie sukūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Spektaklis ir jo kūrybinė grupė jau apdovanoti trimis „Fortūnos“ statulėlėmis ir nominuoti Auksiniams scenos kryžiams.

„Kino pavasaris“: „Svajonių Florianopolis“ (Sueño Florianópolis), 19:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Psichoanalitikai Lukrecija ir Pedro jau ilgai kartu. Vaikams artėjant prie pilnametystės, pora permąsto savo santuoką ir nusprendžia skirtis. Tačiau vasarą visi išsiruošia į Florianopolį, tolimą Brazilijos kurortą, kur sutuoktiniai kadaise praleido idiliškas atostogas. Šalia nerūpestingo pliuškenimosi vandenyje, valgymo, gėrimo ir karaokės, suaugusiems ir paaugliams atsiveria kur kas sudėtingesni klausimai apie mūsų įvairias kaukes, meilę ir gyvenimo vis dar teikiamas galimybes.

Žemės Valanda Kaune, 20:00
Rotušės aikštė

Atviras jaunimo centras „Vartai“ kviečia susirinkime Rotušės aikštėje ir drauge paminėti Žemės valandą, kuomet išjungiamos visos šviesos. O kas tada? Jaunimas siūlo įvairių užsiėmimų, žaidimų ir vaišių.

Grupės „Autism“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Po daugiau nei metų į Kauną grįžta vilniečiai post-metalistai „Autism“, pristatysiantys vasarį išleistą naująjį, jau trečiąjį, albumą „Have you Found Peace?”. Koncerte taip pat pasirodys latvių eksperimentinio roko veteranai „SoundArcade“.

SEKMADIENIS, 03 31

Spektaklis „58 sapnai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Renaldo Bartulio spektaklis – tai psichologinė drama pagal poeto, fotografo, dramaturgo Juliaus Kelero pjesę, aktualizuojanti nesusikalbėjimo, prarasto ryšio su savimi ir visuomene, potrauminės depresijos, realybės neigimo, problemas. Spektaklio personažai – Sima ir Kostas – gyvena mūsų laike: vartojimo, šviečiančių ekranų ir reklamų laike, kuriame suvokti save tampa vis sudėtingiau. Jauni žmonės ieško savo vietos tarp dviejų kraštutinumų: egocentriško, apie savo veiksmų pasekmes kitiems negalvojančio, atsakomybės neprisiimančio žmogaus ir aplinkybių aukos, negalinčios gyventi savo gyvenimo.

„Kino pavasaris“: „Magiškos naktys“ (Notti magiche), 19:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

https://kinopavasaris.lt/lt/programa/6709-magiskos-naktys

Maršrutas balandžio 5 – 7 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 04 05

Marijos Nemčenko paroda „Brut“, 12:00 – 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Kaunietės Marijos Nemčenko kurtoje darbų serijoje atsigręžiama į gyvenamųjų daugiabučių namų neaiškius likimus Škotijoje bei Lietuvoje. Video kūriniu ir instaliacija pristatomas dviejų šalių urbanistinis peizažas, lyginamos šių dviejų skirtingų vietų istorijos, atsižvelgiant į skirtingas persipynusias politines įtakas.

2018 m. Glasgo tarptautinėje bienalėje pristatyta paroda, į Lietuvą atkeliauja su leidiniu „BRUT nuobodulys. Daugiabučiai, tuštuma ir žaidimai“, kuriam tekstus rašė architektūros profesorius Edwardas Hollis, meninkė Marija Nemčenko, kuratorė Anna Tudos ir akademikas Husseinas Mitha. Leidinio grafinis dizainas atspindi gyvenamojo būsto tematiką, apgyvendinant tekstus skirtinguose knygos – daugiabučio butuose, taip sukuriant persipinantį kūrinį, kuriame tekstai veikia dialogo vienas su kitu forma.

brut

Parodos „1000 modelių“ atidarymas, 15:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 15:00

Lietuvos modeliuotojų sukurtų 1000 lėktuvų paroda skirta paminėti Lietuvos karo aviacijos 100-metį.

1000

Diskusija „Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimas kultūros srityje“, 15:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Diskusijos dalyviai: muzikantas ir prodiuseris Pal Isdahl Solberg (Vestfold), garso menininkas Aleksander Haugen (Vestfold), prof. Valdas Rakutis, VšĮ „Kauno Tvirtovės Parkas“ direktorius, Egidijus Bagdonas, tarpsektorinio kultūros paveldo festivalio „Baterija“ Kauno Tvirtovėje kuratorius, Evelina Šimkutė, „Šilainiai Project“ vadovė. Ši diskusija yra Skandinavijos dienų programos Kauno mieste dalis.

Renginys „Aleksoto pasakojimai“, 16:00
VDU Muzikos akademija, V. Čepinskio g. 5 (228 aud.)

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ tęsia programą „Kaunas: istorijos dabartis“ ir kviečia į antrąjį renginį. Išgirsite pasakojimus „Šventybė Aleksoto kalne“, „Aleksotas Kauno istorijos kontekste“, „Tarpukario Aleksoto gyventojų kasdienybė, verslai ir gyvenimo būdas“, „Opera nuo Aleksoto kalno“ ir kt.

Aleksander Haugen ir Paul Takahashi audiovizualinis performansas, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Penktadienio vakarą Kauno menininkų namuose vyks Norvegijos menininko Aleksander Haugen (Lahestan) ir Paul Takahashi šiuolaikinis garso ir vaizdo performansas. Šis performansas yra Skandinavijos dienų programos Kauno mieste dalis.

Paul Takahashi projekto „Šilainiai [Fortas] Project“ metu, Kauno 8 fortas, 2017m. Nuotraukos autorius Donatas Stankevičius

Paul Takahashi projekto „Šilainiai [Fortas] Project“ metu, Kauno 8 fortas, 2017m. Nuotraukos autorius Donatas Stankevičius

Alexandros Mazurkevich ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Kaunas Piano Fest 2018“ publikos prizo nugalėtoja Alexandra Mazurkevich su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks Ludwig van Beethoven koncertą ortepijonui ir orkestrui nr. 4, G – dur, Op. 58.

„Kino pavasaris“: „Vagiliautojai“ (Manbiki Kazoku), 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Japonų kino meistro Hirokazu Kore-edos „Auksinę palmės šakelę“ laimėjusiame filme Osamu ir jo sūnus, grįždami po kasdienės vagystės namo, randa šaltyje sustirusią keturmetę. Nors Osamu žmona iš pradžių nesiryžta priimti dar vieną valgyti prašančią burną į jau ir taip skurdžią šeimą, prievartos ženklai ant mergaitės kūno padeda apsispręsti. Nors šen bei ten vagiliaudami jie sunkiai suduria galą su galu, šeima gyvena laimingiau už daugelį. Kol netikėta paslaptis tampa rimtu išmėginimu jų bendrystei…

Dokumentinio filmo apie grupę „Sa-Sa“ premjera, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

1981-1989 metais Lietuvoje gyvavo viena įdomiausių undergroundinio roko, post-punk grupė „Sa-Sa.“ Jie egzistavo konspiracijoje, stengėsi nesiviešinti, juos stebėjo saugumas. 1994-siais alternatyvinės muzikos leidėjas Dovydas Bluvšteinas išleido šios grupės įrašus, vienintelį albumą, audiokasetę „Paskutinės dainos“, kuris tapo kultine garažinio roko legenda ir etalonu. Muzikologai ir grupės gerbėjai vieningai pastebi, kad „Sa-Sa.“ muzika ir dainų tekstai yra sukurti meistriškai, tobulai atskleidžia nevilties ir depresyvios egzistencijos sovietiniais laikais temas. „Sa-Sa.“ istorija – apipinta legendomis, klausimais ir paslaptimis, apie kurias išsamiai papasakota pilnametražiame muzikiniame dokumentiniame filme. Filmą pristatys žurnalistas ir muzikantas Nėrius Pečiūra, o po to ir pagros.

sasa

ŠEŠTADIENIS, 04 06

Renginys „Kaunas rieda 2019“, 12:00
Nemuno sala – Rotušės aikštė

Dviračių, riedučių, riedlenčių ir kitų ekologiškai bei sveikai judėti leidžiančių aparatų sezonas Kaune bus pradėtas su muzika – nuo Nemuno salos startavusi eisena finišuos Rotušės aikštėje, kur koncertuos Vidas Bareikis. Čia pat bus apdovanoti originaliausių šalmų savininkai.

Žvėrūnos parodos „Hedonistai“ atidarymas, 16:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Grafikos darbų parodoje „Hedonistai“ analizuojama epikūriškojo hedonizmo doktrina šiuolaikinės visuomenės kontekste. Nagrinėjamas poreikio ir laisvo pasirinkimo santykis. Pasitelkiant populiariosios kultūros simbolius ir ženklus siekiama išryškinti šiandieninės visuomenės pjūvį jos pačios ydų kontekste. Kūriniuose atsiveria fantastinės erdvės, kuriose demonstruojami geismai, baimės, apokaliptinės, mistinės, fantastinės scenos. Menininkė nebijo vaizduoti slapstomų geidulių ir perversijų, kritiškai pateikia fasadinę moralę. Daugelyje darbų jaučiama savita refleksija apie pastangas išsilaisvinti nuo masiškai priimamų taisyklių. Beje, tai Žvėrūna iliustravo praėjusių metų „Kauno pilno kultūros“ rugsėjo numerio viršelį!

hedonistai

A lyga 5 turas: Kauno derbis – Stumbras X FK Kauno Žalgiris, 17:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

Lyg ir nereikia papildomų argumentų, ypač tiems, kurie dar neapsisprendė, už kurią Kauno komandą sirgs šį sezoną. Apsisprendusiems – įdomaus sezono!

Renginys „Jazz-Įžeminimas (jokios poezijos!)“, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

„Jazz Į-Žeminimas (jokios poezijos!)“ – bekompromisinės Raimundo Eimonto no-jazz trio improvizacijos be jokių poetinių pagražinimų. Jokio cukraus, tik sodri, šiurkšti kasdienybės realybė. Su Raimundu, imsiančiu plonastygę gitarą, gros ir Tomas (storastygė gitara) bei Vytautas (daužomieji instrumentai).

„Kino pavasaris“: „Dvilypiai gyvenimai“ (Doubles vies), 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Alenas – savimi pasitikintis ir sėkmingas knygų leidyklos direktorius, tačiau kasdien susiduria su asmeninio bei profesinio gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Jo santykiai su žmona, populiaria aktore Serena (Juliette Binoche), atrodo išsikvėpę, o darbe kyla sunkumų su naują knygą parašiusiu nuolatiniu leidyklos rašytoju. Maža to, Alenas dega entuziazmu priimti socialinių tinklų ir skaitmeninės eros iššūkius, tačiau jo užmojai sulaukia ne tik kolegų bei draugų palaikymo, bet ir aršios kritikos.

f7309c24-673e-43c9-918c-c224caa9bba1

Vakarėlis „Digital Tsunami: Morah“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Balandžio „Kauno pilno kultūros“ numerį, dedikuotą reivui, atšvęsti galima kad ir šiame renginyje. Skaityti turbūt nepavyks, nes tiek „Digital Tsunami“ atstovų, tiek jų svečio iš Graikijos muzika klaikiai tamsi.

SEKMADIENIS, 04 07

Spektaklis „Megztinis“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gildo Aleksos spektaklis pagal Donaldo Bisseto istorijas pasakoja apie dvi mergaites, kurių mama nemoka kurti pasakų, o močiutė – tikra pasakų ir žaidimų meistrė. Gyvendama tarp daugybės megztų-nenumegztų megztinių, ji moka užburti visų vaizduotę, žaidimus paversdama smagiomis ir išdykusiomis pasakomis. Jai būtina spėti išmokyti mergaičių mamą, kaip tai daryti, prieš išvykstant į ilgai lauktą kelionę Indijon. Šiame spektaklyje net nesmagūs dalykai – tuščias kanarėlės narvas, visur skubanti, laiko neturinti mama ar jos sušlapęs telefonas – atgyja iš naujo ir suteikia džiaugsmo. Taip pat ir bet kokie namuose miegantys daiktai, žaidimui prireikus, gali prabusti naujam gyvenimui.

Knygos „Savas margutis“ pristatymas, 13:00
Gedimino g. 48

Prieš Velykas pravartu prisiminti ar išmokti tradicijų. Kad ir atsivertus knygą „Savas margutis“. Sekmadienį kartu su knygos autorėmis tautodailininke Dalia Bazariene, kurios marginti velykaičiai yra saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje, ir architektūros mokslų daktare Eglė Bazaraite, kuri studijų Lisabonoje metu mokė vietinius šio unikalaus mūsų kraštui užsiėmimo, kalbėsimės apie kiaušinių marginimo technikas, spalvų ir ženklų kodus, bei kaip naujiems margintojams atrasti tradiciniuose raštuose šiuolaikinį aktualumą ir gaivą. Renginio svečias – liaudies menus išmanantis ir Kauno tautodailininkų skyriui vadovaujantis Valentinas Jazerskas. Pokalbį moderuos Urtė Karalaitė, podcasto „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“ sumanytoja. Renginys vyks unikaliose patalpose, kuriose jaučiama gyva Kauno art deco dvasia – bute Gedimino g. 48.

savasmargutis

„Kūlgrindos“ albumo „Giesmės Austėjai“ pristatymas, 16:00
Kauno įgulos Karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

„Giesmės Austėjai“ – jau devintas apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ išleistas albumas, vainikuojantis beveik 30 metų gyvuojančią grupės veiklą. Pasaulį išvydęs 2018 metų gruodį, albumas gyvai bus pristatytas kartu su ateinančiu pavasariu bei bundančiom bitėm. Koncerto metu išgirsite albume įrašytas giesmes, kurias atliks „Kūlgrindos“ dainininkai ir muzikantai. Renginio dalyvius patrauks bičių medaus ir vaško kvapas: gyvenimo su bitėmis paslaptimis dalinsis bitininkas Jonas Jakaitis.

Filmas „Kamčiatkos meškos. Gyvenimo pradžia“, 16:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dokumentiniame filme pasakojama apie pirmus rudosios meškos gyvenimo metus pagal pačios gamtos sukurtą scenarijų. Filmavimo grupė septynis mėnesius stebėjo kelių meškų šeimų gyvenimą Pietų Kamčiatkos federalinio teritorijoje, siekiant atskleisti vieno didžiausių Rusijos plėšrūnų brendimo paslaptis. Tai yra ypatingas reginys, leidžiantis žiūrovui pasinerti į ugnikalnių, sraunių upių ir laukinių gyvūnų pasaulį, kur žmogui pavesta stebėtojo rolė.

Knygos „Aš – stebuklas, Jūs nepastebėjote?“ pristatymas, 19:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Knyga apie neeilinį etapą išgyvenusį Kauno „Žalgirį“, paremta neįtikėtinomis istorijomis apie metą, kuomet Lietuvos čempionų klubo valdymą perėmė verslininkas Vladimiras Romanovas, bus pristatyta po žalgiriečių rungtynių su „Šiaulių“ krepšininkais. Amfiteatre vyksiančiame pokalbyje dalyvaus knygos autorius žurnalistas Jonas Miklovas, „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, treneris Darius Maskoliūnas, kuriems klausimus galės užduoti ir susirinkę žiūrovai.

„Kino pavasaris“: „Netikėta meilė“ (El Amor Menos Pensando), 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

Maršrutas balandžio 8 – 11 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 04 08

„Kino pavasaris“: „Pasaulis priklauso tau“ (Le monde ou rien), 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Graikų kilmės prancūzų režisierius Romainas Gavras išgarsėjo muzikiniais klipais atlikėjams M. I. A. ir Jay-Z. Tad ir šioje veiksmo komedijoje pop kultūra susipina su gatvės, energingas takelis – su dinamišku scenarijumi. Smulkaus narkotikų prekeivio Fransua patėvis (Vincent’as Casselis) ką tik grįžo iš kalėjimo, mama (Isabelle Adjani) yra Paryžiaus kišenvagių gaujos vadeiva, o širdies draugė – tai pačiai gaujai priklausanti vaikystės meilė. Visų jų laukia dar viena nešvari misija, kurios pasekmių nuspėti neįmanoma.

„Kino pavasaris“: „Kafarnaumas“ (Capharnaüm), 20:35
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Teisėjas klausia 12-mečio Zaino: „Kuo kaltini savo tėvus?“- „Tuo, kad suteikė man gyvybę“, – atsako šis. Vėliau siužetas atkurs visus įvykius, atvedusius prie šios situacijos. Mažasis Zainas, nelyginant Kristus, Kafernaume prieš 2000 metų daręs stebuklus, pasižymi gražiausių pasakų herojams būdinga drąsa ir stiprybe. Filme susipina mitas ir realybė, o režisierės Nadine Labaki atrastų neprofesionalių aktorių magnetizmas priverčia  nelikti abejingiems istorijai, kuri, kaip teigia režisierė, tėra tūkstančių tikrų liudijimų kompiliacija.

MG_8196-CAPHARNAÜM-Copyright-Fares-Sokhon-pour-cover-site-2000-2000-1125-1125-crop-fill

ANTRADIENIS, 04 09

Dr. Małgorzatos Litwinowicz-Droździel paskaita, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

VDU Academia cum laude kviečia savo bendruomenės narius ir visus susidomėjusius į kasmėnesinę viešąją paskaitą „Pasakojimo menas“, kurią skaitys kviestinė lektorė dr. Małgorzata Litwinowicz-Droździel.

Dr. Małgorzata Litwinowicz-Droździel nuo 2006 m. yra Tarptautinio pasakojimo meno festivalio Varšuvoje kuratorė. Paskaitininkė yra Varšuvos universiteto Lenkijos kultūros instituto tyrėja ir dėstytoja, besidominti XIX a. Lenkijos kultūros istorija, lituanistika, kultūros animacija. Mokslininkė tiria Lenkijos modernybės problematiką, gilinasi į klausimus, susijusius su medijomis ir kūrybiškumu.

Viešnia save vadina pasakotoja, besidominčia tradicinėmis istorijomis ir literatūros pasakojimu, ieškančia literatūros tekstuose žodinės tradicijos ir bendro klajojimo per istoriją, pasakojančia suaugusiems ir vaikams. Lektorė teigia, kad istorijų atranka ir apie jas formuojamas daugiašakis tiriamasis pasakojimas – tai svarbus ir kūrybiškas mokslinės veiklos aspektas.

Paskaita vyks anglų kalba.

Filmas „Rūgštus miškas“ ir susitikimas su režisiere R. Barzdžiukaite, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Įsivaizduokite apžvalgos aikštelę, į kurią žmonės plūsta išvysti mirusį mišką. Turistus čia stebi ir girdi tūkstančiai juodų paukščių. Vieniems kormoranų nusiaubtas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti šio reginio mistiškumu. „Šis filmas mums buvo vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė,“ sakė vienas iš Lokarno kino festivalio sudarytojų Sergio Fantas.

Režisierė Rugilė Barzdžiukaitė yra sukūrusi keturis trumpametražius dokumentinius filmus ir nufilmavusi kitų režisierių juostų. Taip pat ji kuria teatrui ir šiuolaikinėms operoms. Kartu su Vaiva Grainyte ir Lina Lapelyte yra pastačiusios 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje pelniusią šiuolaikinę operą „Geros dienos!“, o naujausias menininkių performansas-opera „Saulė ir jūra“ išrinktas atstovauti Lietuvai 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje.

rugstusmiskas

TREČIADIENIS, 04 10

Vokalinės muzikos koncertas, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncertuos VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros prof. Tomo Ladigos studentai – Rugilė Balčiūnaitė ir Gintautas Lukšas bei tarptautinių konkursų laureatė, koncertmeisterė Rūta Blaškytė. Koncerte taip pat dalyvaus Aura Burneckaitė (sopranas) bei pianistė Tonge Yun (asistentės Rūtos Blaškytės koncertmeisterio klasė). Koncerto vedėjas – prof. Tomas Ladiga.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kartais meilė trenkia lyg žaibas, o išėjusi palieka išdegintas dykras, būna, jog pamažu atsėlinusi prisijaukina ilgiems metams. Ir taip dažnai sukelia skausmą, apie kurį pasakoja visos devynios istorijos. Laimei, Nesamame mieste painūs meilės siužetai beveik visada pasiekia laimingas pabaigas. Sunkiai vienas kitą randantys, atpažįstantys ir suprantantys žmonės vis dėlto susitinka lemtingoje meilės akimirkoje. Režisierius – Arvydas Lebeliūnas.

nesamas

Festivalio „Avanti“ atidarymo koncertas, 18:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

VIII Tarptautinis kamerinės muzikos festivalio „Avanti“ atidarymo koncertas skirtas Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti ir Giedriaus Kuprevičiaus 75-ojo jubiliejaus proga. VDU Kamerinis orkestras ir solistai atliks J. Naujalio ir G. Kuprevičiaus kūrybą.

avanti

Spektaklis „Aš – Moljeras“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

Inesa Paliulytė šmaikščiai perrašė Moljero „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama, kaip ir dera, pačiam komediografui. Tai spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operete. Paslaptinga ir trapi aktoriaus prigimtis čia atsiskleidžia netikėtu rakursu kaip pažadas viską nugalinčiai kūrybai ir meno triumfui.

KETVIRTADIENIS, 04 11

Publicistinis spektaklis „Romantikai“,  13:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g.  7

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia į spektaklį apie Daukanto, Adomo Mickevičiaus Ir Tomo Zano kartą ir jos pagrindines vertybes. Kovą dėl lietuvybės ir aristokratišką būtį. Tad tie, kas nespėjo pamatyti spektaklio ankščiau vykusiame renginyje „Vakaras su Daukantu“, maloniai kviečiami spektaklį išvysti dabar.

roma

Peeter Krosmann parodos „Kitas pavasaris“ atidarymas, 17:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Peeter Krosmann – menininkas iš Tartu (Estija), šiuo met gyvenantis ir kuriantis Kaune. Daugiausia žinomas , kaip tradicinės tapybos žanrų: portreto ir peizažo puoselėtojas, daug dirbantis iš natūros, taip pat litografijos ir sgrafito meistras, komiksų autorius, menininkas pastaruoju metu atranda naujų išraiškos priemonių, tapydamas ir piešdamas abstrakčias kompozicijas.

Šioje parodoje Peeter pristato pastarųjų pusantrų metų laikotarpiu sukurtus tapybos darbus ir piešinius ,atspindinčius lietuviškąjį etapą autoriaus gyvenime. Tai kompozicijos, kuriose galime atpažinti įvairius Kauno ir Vilniaus kampelius, Kauno santaką, Kristaus prisikėlimo baziliką ir kitas vietas, pamatytas visai kitu, neįprastu kampu. Čia pat sutiksime ir keletą personų, gerai pažįstamų kultūros lauko žmonėms. Autorius su malonumu imasi portreto iš natūros žanro, kas taip reta šiuolaikinėje dailėje. Parodą vainikuoja abstrakčių piešinių ciklas bibline tematika.

kitaspavasaris

Parodos „Kerinti molio galia“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje atsiverianti paroda „Kerinti molio galia“ yra skirta reikšmingam lietuvių profesionaliosios keramikos tarpsniui priminti, kuris siejamas su Kauno „Dailės“ kombinato keramikos skyriuje beveik tris dešimtmečius kurtais mažo tiražo (vos 10 vienetų) dirbiniais. Parodoje, sudarytoje iš privačiose kolekcijose saugomų kūrinių, pristatoma tik nedidelė mažo tiražo dirbinių dalis, tačiau ir ji atspindi minėtu laikotarpiu pastebimai kitusias kūrinių formas, menines raiškos priemones ir dekoravimo technikas.

moliogalia

Ekskursija Baltijos šalių tekstilės parodoje, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Menininkė, viena iš parodos dalyvių, Monika Žaltauskaitė-Grašienė pristatys Latvijos, Estijos ir Lietuvos atstovų sukurtus darbus, kuriuose atsispindi Baltijos tekstilės meno mokyklos vertybės – profesionalumas, techninio išpildymo meistriškumas bei inovacijų paieška meninėje raiškoje. Prašome registruotis tel. (8 37) 22 94 75 arba mkc.info@ciurlionis.lt

tekstile

Marijos Griniuk paroda ir knygos „BiteArchive“ pristatymas, 18:00
Šiuolaikinio meno ir mokslo centras, Sandėlių g. 7

Nuo 2013 metų iki dabar Marijos Griniuk tyrinėjimo laukas yra performatyvi pedagogika. Šio tyrimo atspirtis Fluxus judėjimo įkvėpti pirmieji šiuolaikinio meno festivaliai Anykščiuose: „AN88“ (1988 m.) ir „AN89“ (1989 m.). Vizualaus meno atstovai – AN festivalių dalyviai, tuo metu buvo tapybos katedros meno studentai. Tai paskatino Mariją keliauti į Vilniaus dailės akademiją, analizuoti tapybos katedros medžiagą bei susipažinti su Kes Zapkaus archyvu. Analizuojant kaip kito studijų programa nuo 1992 metų iki šių dienų yra pastebimos tam tikros tendencijos.

Parodos ašis – knyga „BiteArchive“, kurioje ir sudėta didelė dalis surunktos ir analizuotos medžiagos. Tačiau parodą papildys per paskutiniuosius metus sukurti meno objektai: dokumentacija, šilkografija, fotografija, tekstilė.

bitearchive

Pauliaus Gritėno paskaita „Įsivaizduoti politiką be mitų. Raoul Girardet ir šiandiena“, 18:00
VDU III rūmai, K. Donelaičio g. 52-508

Ketvirtoji VDU Filosofijos katedros ciklo gimnazistams (bet atviro visiems norintiems) „Kavinga filosofija“ paskaita – „Įsivaizduoti politiką be mitų. Raoul Girardet ir šiandiena“. „Paskaitoje pristatysiu prancūzų istoriko, sociologo Raoulio Girardet politinės mitologijos teoriją ir jos pritaikymą šiandienos politikos analizės procese. Aptarsiu keturis kolektyvinės vaizduotės mitus: Sąmokslo, Gelbėtojo, Aukso Amžiaus ir Vienybės. Analizuosiu šių mitų atspindžius dabarties politikoje bei kokiomis sąlygomis ir kodėl jie veikia. Kodėl visuomenė leidžiasi manipuliuojama ir ar įmanoma politika be mitologijos?“, – renginį pristato Paulius Gritėnas.

Parodos „Kūrinio genomika“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodos idėja – atverti žiūrovui kūrybos proceso paslaptis, nors žinoma, kad tai iki galo nėra įmanoma padaryti, nes kūryba ir menas visada pasilieka kažką, ko negalima išsakyti žodžiais ar paaiškinti. Šios parodos kertinė ašis – grįžti prie svarstymo, ar „kūrybos siela“ sveria 21 gramą. Parodoje savo kūrinius ir jų gimimo procesus pristato Aušra Andziulytė, Jovita Aukštikalnytė, Elena Balsiukaitė, Naglis Baltušnikas, Adomas Danusevičius, Laima Drazdauskaitė, Sandra Kvilytė, Petras Lincevičius, Agnė Liškauskienė, Arvydas Martinaitis, Eimutis Markūnas, Indrė Mikašauskaitė, Darius Rakauskas, Povilas Ramanauskas, Mukesh Shrestha (Nepalas), Rosanda Sorokaitė, Aušra Vaitkūnienė, Kristaps Zarinš (Latvija).

Maršrutas balandžio 12 – 14 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 04 12

Konferencija Karolio Drungos (Jurgio Valiulio) atminimui, 10:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Jurgis Valiulis – Karolis Drunga (1919-1987) chemikas, visuomenės veikėjas, antinacinės ir antisovietinės rezistencijos dalyvis, vienas iš Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) steigėjų, 1941 m. sukilimo dalyvis. 1945 m. Karolio Drungos pavarde pasitraukė į Vokietiją, vėliau persikėlė gyventi į JAV. Jis – žurnalisto, VDU garbės profesoriaus Mykolo Drungos tėvas. Išeivijoje Jurgis Valiulis-Karolis Drunga aktyviai įsijungė į lietuvių politinę-visuomeninę veiklą, buvo Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto (VLIK) narys.

Konferencijoje pranešimus skaitys Vidmantas Valiušaitis, Egidijus Aleksandravičius, Mykolas Drunga ir daugelis kitų.

Henriko Čerapo paroda „Aftermath“, 11:00 – 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paskutinės parodos valandos! Henrikas Čerapas (g. 1952), buvęs ilgametis Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius, grupės „Angis“ narys, yra intensyviai kuriantis, bet gana retai parodas rengiantis autorius – kaskart viešas prisistatymas yra išlauktas, apmąstytas ir fundamentalus. Paroda „Les Exercicess“ 2017-ųjų spalį eksponuota Krokuvoje, o „Aftermath“ yra šios tęsinys. Tai atpažįstama – abstrakti, didelio formato, vertikalių ritmų – autoriaus tapyba. Šioje darbų serijoje išskleidžiama desperatiško egzistencinės tuštumos išgyvenimo amplitudė.

Konferencija ir koncertas 150-osioms J. Naujalio gimimo metinėms paminėti, 15:00
Raudondvario dvaras, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Raudondvario dvaras kviečia pagerbti kompozitorių Juozą Naujalį. Popietę pradės konferencija, kurioje bus aptariama kompozitoriaus genealogija, jo gyvenimas ir veikla Amerikoje, amžininkai. Vakaro koncerte, pavadintame „Juozo Naujalio kūriniai kitaip“, pasirodys Kauno valstybinis choras ir Kauno miesto simfoninis orkestras. Diriguos Petras Bingelis.

„Red Light Radio: Kaunas“, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija ir klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Pirmą kartą iš Lietuvos bus gyvai transliuojama muzika į Amsterdamo radijo stoties „Red Light Radio“ eterį – tam „Lizdas“ sukvietė visus esminius šio meto didžėjus. Po transliacijos iš galerijos (stebėkite internetu!) veiksmas persikels į šokių aikštelę čia pat, jos rūsyje.

red

Ekskursija „Kauno kino teatrai. II dalis. Žaliakalnis“, 17:30
Vietą sužinosite užsiregistravę

Balandį sukanka lygiai šimtas metų nuo tada, kai Kaune atidarytas pirmasis Nepriklausomos Lietuvos laikais kino teatras. Tai buvo kinas „Palas“ Laisvės alėjoje. Tačiau Naujamiestis – ne vienintelė Kauno vieta, kur duris atvėrė nauji kino teatrai. Buvo jų Aleksote, nemažai buvo Šančiuose, tačiau ypač naujovėmis pasižymėjo Žaliakalnis. Čia duris atvėrė didelėmis ir moderniomis salėmis garsėję kino teatrai „Daina“, „Aušra“, „Pasaka“… bet tai tikrai ne vienintelis kinas Žaliakalnyje, apie kurį dar nesate girdėję! Pavyzdžiui, paslaptingasis „Holyvudas“! Tad „Gražinkime Kauną“ kviečia į ekskursiją su mūsų žurnalo heroje, Kauno tyrinėtoja Marija Oniščik. Organizatoriai prašo adresu info@grazinkimekauna.lt atsiųsti el. laišką su tema „NORIU DAR KINO“ ir taip užsiregistruoti.

kaunokino

ŠEŠTADIENIS, 04 13

Talka „Parake“, 10:00
L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampoas

Mėnesio pabaigoje vietinio pogrindžio atstovai Šančiuose esančio Kauno tvirtovės parako sandėlio patalpas pripildys sprogstamosios medžiagos – elektroninės muzikos. Ir šia, ir apskritai pavasario proga balandžio 13 d., šeštadienį, visi geranoriškai nusiteikę reiveriai – ir visi kiti – laukiami „Parako“ pavasarinėje talkoje.

parakas

Margučių dirbuvės su knygos „Savas margutis“ autore, 11:00
Galerija „Saulutė“, S. Daukanto g. 15

Kiaušinių marginimo dirbtuvės vyksta daugiau nei 30 metų, kasmet per Verbų šeštadienį. Dalia Bazarienė yra tautodailininkė, jos margučiai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Šiemet kartu su dukra, architektūros mokslų daktare Eglė Bazaraite Dalia išleido knygą „Savas margutis“ Renginio metu galėsite ne tik praktiškai patys išbandyti marginimo vašku technikų, sužinoti ką koduoja margučių raštai ir simboliai, bet ir įsigyti knygą, su autorės parašu ar palinkėjimu artimiesiems, kuriems norėtumėte šią knygą padovanoti. Be margučių marginimo bus ir kitų velykinių amatų – sodų, verbų rišimo, kurių mokys dalyvaujantys kiti tautodailininkai.

savas

Liaudiškų šokių festivalis „Kai prabyla žemė 2019“, 14:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

2014 metais LSMU tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“ surengė pirmąjį festivalį „Kai prabyla žemė“, kuriame dalyvavo tik 3 kolektyvai. Per penkerius metus festivalis išaugo į energija pulsuojantį, jaunatviškų žmonių, mylinčių tautinį šokį, renginį, kuris traukia ne tik liaudiškų šokių kolektyvų, bet ir miesto gyventojų dėmesį. Penktajame festivalyje dalyvaus Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“, Kauno technikos kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „Pušynėlis“, Kauno liaudiškų šokių kolektyvas „Ratava“, Vilniaus jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Joris“ ir Klaipėdos VšĮ „Edukateka“ jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Samborinis“.

Filmas „Ačiū Dievui“, 15:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Aleksandras su šeima gyvena Lione. Vieną dieną jis atsitiktinai sužino, kad vaikystėje jį tvirkinęs kunigas vis dar dirba su vaikais. Jis ryžtasi ieškoti teisingumo ir kartu su kitomis dviem aukomis, Fransua ir Emanueliu, susivienija kovai su kunigų nusikaltimus dangstančia Bažnyčia. Filme režisierius François Ozonas atskleidžia ne tikėjimo, o sistemos, nenorinčios prisiimti atsakomybės, ydas. Šiemetiniame Berlyno kino festivalyje Didįjį žiūri prizą pelnęs filmas įkvėptas tikro, šiuo metu Prancūziją drebinančio pedofilijos skandalo.

Spektaklis „Getas“, 17:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Gintaro Varno režisuotas „Getas“, dedikuotas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Vilniaus geto likvidavimo 75-osioms metinėms – tai pasakojimas apie tuos, kurie sukūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Spektaklio kūrėjai jau įvertinti „Fortūnomis“ ir Auksiniu scenos kryžiumi.

Vakarėlis „Vinyl only“ su DJ Erichu, 21:00
„YZY bar“, Vilniaus g. 19

Šio mėnesio „Kaunas pilnas kultūros“ pasakoja apie jau uždarytas Kauno diskotekas ir jų lankytojus. Vienas jų – iki šiol tebegrojantis didžėjus Erichas. Jo vinilų kolekcija nuolat keliauja po Kauną, o šeštadienį nusės viename jaukiausių senamiesčio barų.

SEKMADIENIS, 04 14

Vokalinių ansamblių festivalis „Supinsiu dainužę“, 12:00
Ilgakiemio laisvalaikio salė, Pajiesio g. 1, Ilgakiemio k., Kauno raj.

Nuo 2002 m. organizuojamas vokalinių ansamblių lietuvių liaudies dainos festivalis šiemet sukvietė daluvius iš įvairių Lietuvos vietovių – Marijampolės, Jurbarko, Prienų, Jonavos, Panevėžio, Kaišiadorių, Veiverių, Kauno miesto, Kauno rajono. Festivalio metu bus įteiktos nominacijos už atlikto kūrinio originalumą ir savitumą bei išrinkta gražiausiai „supinta dainužė“.

57195257_1010900982631483_6954926583492640768_n

Ekskursija-kūrybinės dirbtuvės Obelynėje, 13:00
Tado Ivanausko sodyba, Obelynės g. 2, Akademija, Kauno raj.

Kauno bienalė kviečia įdomiam sekmadieniui. Iš pradžių – ekskursija su Kauno marių regioninio parko gamtininku Mindaugu. Kartu stebėsime ir bandysime pažinti vietos paukščius. Vėliau – kūrybinės dirbtuvės su menininke Ana Kovačić (Zagrebas, Kroatija). Kursime iliustracijas ir maketus paukščių stebėjimo stočiai įrengti Obelynės parke.

bienale

Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“. „Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“

Prisikėlimo festivalio atidarymas, 18:00
Kauno jungtinė metodistų bažnyčia, A. Juozapavičiaus pr. 119

Festivalio tikslas – Šv. Velykų proga surengti įsimintiną šventę Kauno miesto gyventojams bei svečiams ir kultūrinių renginių metu dalintis tikėjimu, viltimi ir meile su gyvenimo prasmės ieškančiais žmonėmis. Nuo Verbų sekmadienio iki antrosios Šv. Velykų dienos skirtingose Kauno erdvėse vyks koncertai, skambės poezija, o senamiestyje įsikurs kino teatras „Resurrection Cinema“, kuriame bus rodomi geriausi krikščioniški filmai.

Nemokamą atidarymo vakarą organizatoriai kviečia praleisti su krikščioniškos muzikos atlikėjų trejetu: Gabriele Gvazdikaite, Monika Balčikonyte ir Džiuljeta Baužiene.

Kinas bare: „I Am Cuba“ (1964), 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Yra dalykų, kurie lieka užmarštyje amžiams ir jų kūrėjai net nesulaukia deramo dėmesio gyvi. Kai Mikhail Kalatozov sukūrė „Aš esu Kuba“ filmas nesulaukė beveik jokio dėmesio nei iš visuomenės, nei iš kritikų, nei iš tarybinės valdžios. Taip parodytas kelis kartus jis beveik 30 metų gulėjo pamirštas, kai jš galų gale atrado ir įvertino kino kūrėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Net tokie žymūs kūrėjai kaip Martin Scorsese pabrėžė filmo reikšmę ir skatino nesnaudžiant restauruoti ir išsaugoti filmą. Praėjus keliems dešimtmečiams Mikhail Kalatozov kūryba pagaliau sulaukė deramo dėmesio.

„Aš esu Kuba“ galėjo tapti epu, kuris pasakoja apie Kubos 1959 m. revoliuciją. Tik tam buvo pakviesti sovietinio kino meistrai, tie vienintėliai, kurie per visą blogio imperijos istoriją sugebėjo laimėti prestižinę Kanų palmės šakelę. Savo juodai baltam filmui Mikhail Kalatozov filmavo net su infraraudonųjų kameromis, naudojant karinę techniką. Ką jau kalbėti apie tai, kad dauguma kadrų nufilmuota naudojant ekstremliai plataus kampo lęšius. Režisieriaus užduotis buvo sukurti „Šarvuotį Potiomkiną“ Kubos gyventojams. Gavosi ne tai, bet tikras eksperimentinio kino meno šedevras.

Maršrutas balandžio 19 – 22 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 04 19

Paroda „Naujas muziejuje: „inkariukai“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponuoti lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią eksponatą.

Šį kartą #naujasmuziejuje – šiemet iš Justinos Juodišiūtės gauti Kaune veikusio fabriko „Inkaras“ sportbačiai. Šie nuo XX a. 7 dešimtmečio pradėti gaminti medžiaginiai sportbačiai guminėmis nosytėmis mūsų kalboje įsitvirtino „inkariukų“ pavadinimu.

inkariukai

Filmo „Senas šautuvas“ premjera ir susitikimas su kūrybine grupe, 17:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Trisdešimtmetis Gediminas po mylimosios mirties grįžta gyventi pas motiną. Bandydamas užsimiršti, naktimis dirba taksistu. Mėgindamas išsivaduoti iš vidinės kančios, Gediminas pagalbos ieško ir pas psichologą, psichiatrą, ir savipagalbos grupėje. Buvusiam chirurgui Kašėtai, kamuojamam skausmų, gyvenimą paįvairina teleskopas. Priešais gyvenantis Gediminas tampa jo stebėjimo objektu. Vieną dieną, išvalęs seną šautuvą, senasis kaimynas vėl pasižiūri pro teleskopą. Pamatytas vaizdas priverčia Kašėtą griebtis šautuvo.

Po filmo peržiūros vyks susitikimas su režisieriumi J. V. Tūru, prodiusere Viktorija Akavickaite, psichologėmis Aušra Nore, Irina Baniene​​​​​​​ bei prof. Nida Žemaitiene.

Renginys „Dešra supas Vytauto parke“, 18:00
Vytauto parkas

Leidinys – vaiduoklis „Dešra ant žaizdos“ pasirodo tik ypatingomis progomis. Ketvirtojo numerio tema – VIRSMAS. Kol aplinkui virsta liepos, Vytauto sūpuoklės ir žiema į vasarą, „Dešros“ autoriai pabandys jus išversti iš klumpių savo tekstais.

desra

Mykolo Juodelės parodos „Tasawwuf“ atidarymas, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Fotografijų ciklą pristatys jaunas fotožurnalistas Mykolas Juodelė. Tai istorija apie islamo mistikų sufijų religines šventes Sudane. Sufijai, arabų kalba dar vadinami tasawwuf, yra islamo mistikai. Nors jie, kaip ir kitos islamo atšakos, yra pranašo Mahometo (Muhammad) pasekėjai ir vadovaujasi Koranu, jų interpretacija skiriasi. Tikima, kad pranašas Mahometas, aiškindamas Korano eilučių reikšmę, tik keliems išrinktiesiems atskleidė mistinę teksto prasmę taip atverdamas kelią sufizmo pradžiai.

Mykolas Juodelė (g. 1989) keliavo ir fotografavo Europoje, Vidurio Rytuose, Afrikoje ir Indijos subkontinente. Yra surengęs personalines parodas Irake, Irane, Vilniuje, dalyvavo kolektyvinėje parodoje Dubajuje ir demonstravo savo nuotraukas „Focus“ fotografijos festivalio Mumbajuje metu.

 

57403828_806132166422947_5726633659880964096_o

Grupių „Manzana“, „Dorothy Polonium“ ir „The Factor“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

15 metų gyvuojanti alpha-female-fronted pop-metal komanda iš Tamperės (Suomija) „Manzana“ atvažiuoja imti Kauno. Grupę palaikys suomių mistinio alt roko atstovai „Dorothy Polonium“ Specialūs vakaro svečiai – latvių rokeriai „The Factor“


Vakarėlis „Tarp Dviejų Aušrų: CC:Disco!“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Tarp Dviejų Aušrų“ pasaulis kaip pasaka. „Tarp Dviejų Aušrų“ niekuomet neišaušo rytas, nes ir saulė čia niekuomet nenusileido. Kaip spindintis žėrutis į Kauną iš tolimos Australijos nusileidžia spindinčios muzikos primadona CC:DISCO!. Už radijo mikrofono besijaučianti puikiai jau nuo 15 metų, bet pasaulį pavergusi savo išpuoselėtais disko, hauso ir boogie garsais. Ieškok platėjančių kelnių ir blizgių marškinių. Lai siaučia gyvenimas saulėtam šoky, nes tai yra laimė, šviesa ir laisvė. Juk „Tarp Dviejų Aušrų“ dar niekada nesutemo naktis.

ŠEŠTADIENIS, 04 20


Paroda „Klegesiai, žaibai, naktibaldos ir juodaragiai“, 10:00 – 17:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Su nekantrumu laukiantiems vasaros ir išsiilgusiems vasaros festivalių atmosferos Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius parengė naują pramoginę erdvę – postfolkloro krypties festivalių parodą „Klegesiai, žaibai, naktibaldos ir juodaragiai“, kurioje kviečia pajusti trenksmingą postfolkloro krypties festivalių ritmą.

Parodoje pristatomi penki postfolkloro muzikos festivaliai: „Mėnuo Juodaragis“, „Suklegos“, „Kilkim žaibu“, „Jotvos vartai“, „Saulėtosios naktys“. Eksponuojamos kiekvieno šių festivalių raidą ir savitumą atskleidžiančios fotonuotraukos bei autentiška atributika, lankytojams suteikiama galimybė susipažinti su juose skambančia muzika ir netgi išmėginti festivalio sceną.

festivaliu_plakatai

Ekskursija „Kaunas dizaino miestas: aplankant Pelėdų kalną“, 12:30
Susitikimas – prie Istorinės LR Prezidentūros, Vilniaus g. 33

Didįjį Šeštadienį ekskursija „Kaunas – dizaino miestas“ įprastai startuos pusę pirmos, bet neįprastai prie Prezidentūros. Iš jos kilsite į Pelėdų kalną. Ekskursijos metu prisiminsite išskirtinę Pirmosios Respublikos Kauno meninkę Marcę Katiliūtę. Marcė Katiliūtė gimė 1912 m. balandžio 24 d. Ivoškiuose prie Joniškio (čia baigė ir mokyklą), o mirė tragiškai anksti 1937 m. balandžio 5 d. Kaune. Ekskursijos metu lankysitės Kauno Aukštesniosios meno mokyklos (dab. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto) viduje, prisiminsite Marcelės stilių, jos pedagogus (K. Šklėrių, J. Šileiką ir kt.), bendraamžius to meto Kauno dailininkus.

Marcė Katiliūtė. Kompozicija

Marcė Katiliūtė. Kompozicija


Renginys „AURIS:4ne-lis.VideoGyvojimai“, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Reto meno buveinėje menininko Auriaus Radzevičiaus-Radziaus ketvirtinės bus minmos jo VIDEOGYVOJIMAIS. „Akėsime“ jo įvairių laikotarpių sceninių pasirodymų – perfomansų, akcijų, koncertų vaizdo įrašus. Prisiminsime, paminėsime, suvoksime – Auris gyvas“, – rašoma kvietime.

Filmas „Išgyventi vasarą“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipolinio sutrikimo manijos fazę išgyvenantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Kol trijulė kelyje galynėjasi su savo vidiniais demonais, pamažu jie atranda tarpusavio ryšį. Regis, lengva vasariška kelionė virsta pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma. Režisierė Marija Kavtaradzė.

„420: Flying Saucer Gang, Mad Money“, 20:00
„Gargaras“, Raudondvario pl. 101

Žemi ritmai, tingūs rimai, spalvoti plaukai ir šimtatūkstantinis palaikymas internete. O kaip gyvai? Įvertinkit.

„Golden Parazyth“ koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kadaise Kaune surengęs pirmąjį savo pasirodymą tuomet dar tik solistas Giedrius Širka į šį miestą kaskart grįžta vedinas nostalgijos ir noro ypatingai pristatyti savo naują muziką mišinio. Šįkart kameriniame koncerte pasirodys net aštuoni muzikantai. Žinoma, mokysimės naujus kūrinius mintinai.

„Kitas kinas“: „Basket Case“, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„Kitas kinas“ ragina nepamiršti šlovinti prastą skonį ir kviečia pratęsti pažintį su beprotiškais siamo dvyniais absurdu persmelktoje antrojoje filmo „Basket Case“ (rež. Frank Henenlotter, 1990) dalyje. Balandžio 20 d. 21:30 val. socialiniame centre „Emma“ vėl girgždės VHS grotuvas ir kais kineskopas.

SEKMADIENIS, 04 21

Filmas „Valstybės paslaptis“, 17:30
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

Pasirodžius Donato Ulvydo filmo „Valstybės paslaptis“ anonsui, dažniausias klausimas, kurio sulaukia režisierius, – ar bus praskleisti tik didžiosios politikos užkulisiai, ar pamatysime Prezidentę ne tik politikoje, bet ir kasdieniame gyvenime?  „Neįmanoma atskleisti asmenybės, neparodžius, ką Prezidentė veikia laisvu nuo valstybės valdymo laiku, kokia būna tarp artimiausių žmonių, ne tik prieš televizijos kameras. Klausiausi Prezidentės gyvenimiškų istorijų užgniaužęs kvapą, kartą net užmiršau įjungti kamerą, – atvirauja režisierius D. Ulvydas.

Vakarėlis „Prisukamas Abrikosas“, 23:00
Slapta vieta

Tiek Kalėdas, tiek Velykas iškratyti šokių aikštelėje kasmet kviečia klubas „Lizdas“. Ir kasmet nesako – iki paskutinės akimirkos – kur viskas vyks. Pramonės gigantai ir kitos ne visų atrastos vietos… Kur šiemet?

PIRMADIENIS, 04 22

Spektaklis „Užburtos pilies paslaptis“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Prieš dešimt metų pirmąkart pastatyta mįslinga istorija apie tyros ir pasiaukojančios meilės galią pagal Leprens de Bomon pasaką „Gražuolė ir pabaisa“ Šv. Velykų proga žiūrovus pasitinka atnaujinta.

Prisikėlimo festivalis: Gabrielės Gvazdikaitės ir „Prabudimo orkestro“ koncertas, 18:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Gabrielė Gvazdikaitė – krikščioniškos muzikos atlikėja iš Kauno. Biblijos eilutėse kūrybinio įkvėpimo ieškančios dainininkės gyvenimo tikslas – skelbti Evangeliją padedant muzikai. Tai labai gerai atsispindi jos įrašytuose albumuose „Tu mane sukūrei“ (2017) ir „Ateitis su viltimi“ (2018). Šiais metais Gabrielė ir „Prabudimo orkestras“ ruošia ypatingą Prisikėlimo festivalio uždarymo programą. Joje susijungs muzika ir vaizdo projekcijos, o žiūrovai turės galimybę padedant muzikai pakeliauti Biblijos puslapiais nuo Pradžios iki Apreiškimo Jonui knygos.


Maršrutas balandžio 23 – 25 dienoms

$
0
0

ANTRADIENIS, 04 23

Filmas „Risčia“ (Trote), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Karmė gyvena su sunkiai sergančia mama ir tėvu Ramonu kalnų kaimelyje Galicijoje. Ji beveik nesikalba su namiškiais. Moteris dirba kepykloje ir svajoja pabėgti nuo ją slegiančios atmosferos, tačiau ją nuolat sustabdo netikėtos aplinkybės. Ir štai Karmei nušvinta viltis, kai jos brolis Luisas su žmona Marija grįžta savaitgalį, vykstant „Žirgų sutramdymo“ festivaliui, žyminčiam seną kovą tarp žmogaus ir laukinės būtybės. Xacio Baño režisuotas filmas iš „Kino pavasario“ repertuaro.

„KMN rezidencijos“: Filmo „Ô•diz•m“ peržiūra ir diskusija, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Filmas pasakoja „audizmo“, termino, apibrėžiančio įvairias girdėjimo diskriminacijos formas kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų žmonių, jų kultūros, kalbos atžvilgiu, taip pat minties, kad girdintieji ir kalbantieji yra pranašesni, istoriją. Filmas įsivaizduoja futuristinę muziejaus parodą, kurioje „kurtumas“ veikia kaip muziejaus eksponatas, leisdamas tirti priespaudos istorijas, išsiskleidžiančias laike ir geografinėje erdvėje.

Filmo autoriai Avni Dauti ir Rebecca Vaughan – menininkai ir tyrėjai iš Melburno (Australija). Duetas savo meniniuose projektuose gilinasi į kurčiųjų patirtis ir represyvios istorijos pasakojimus. Jų praktika apima įvairias medijas ir strategijas – filmus, instaliacijas bei tekstus.

Filmas bus rodomas su anglų ir lietuvių k. subtitrais. Pristatymas ir diskusija vyks anglų kalba ir lietuvių gestų kalba. Diskusijoje nuotoliniu būdu dalyvaus filmo kūrėjai. Renginys yra KMN rezidencijų programos renginių ciklo dalis.

Odizm2

„Kaunas Jazz“: Jan Maksimowicz ir Dmitrij Golovanov, 19:00
„Volfas Engelman Studija“, Kaunakiemio g. 2

Jano Maksimowicziaus ir Dmitrijaus Golovanovo duetas pristato ilgai brandintą debiutinį albumą „Thousand Seconds Of Our Life“, nuo pat pirmųjų sekundžių užburiantį magišku instrumentiniu skambesiu. Specialus koncertas festivalio pradžių pradžiai!

TREČIADIENIS, 04 24

VDU atkūrimo 30-mečio šventė, 16:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

1989 m. pavasarį, Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis, buvo atkurtas Vytauto Didžiojo universitetas – pirmoji savarankiška aukštoji mokykla tuo metu dar sovietų okupuotoje Lietuvoje. Balandžio 24-ąją VDU minės atkūrimo 30-metį. Šventės programoje – VDU rektorių pokalbis „Mesti iššūkį nusistovėjusioms normoms“ ir dokumentinio filmo „Laisvos minties universitetas“, kurį režisavo VDU docentas, žurnalistas Rytis Zemkauskas, premjera.

Parodos „Černobylis po trijų dešimtmečių“ atidarymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115

Aistringos keliautojos Laimutės Kurienės parodoje „Černobylis po trijų dešimtmečių“ užfiksuotos akimirkos iš kelionės Černobylio zonoje. Savo nuotraukomis ji stengiasi surasti, užfiksuoti detales, kurios įprastai gali būti nepastebimos bei pagauti akimirkas, kurios daugiau niekada nepasikartos ir parodyti kitiems. Černobylio zona yra ne tik viena iš žymiausių savo užterštumu vietų žemėje, bet ir gana stebuklinga vieta – medžiai žali, čiulba paukščiai, žydi gėlės, dūzgia vabzdžiai, skraido drugeliai, plaukioja žuvys. O aplinkui tyla – viena iš įspūdingiausių tylų… Paroda bibliotekoje veiks iki liepos 1 d.

Laimutės Kurienės nuotr.

Laimutės Kurienės nuotr.

R. Petrausko knygos „Barbarosa“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Tai trečioji knyga iš Roberto Petrausko serijos apie Antrąjį pasaulinį karą Europoje, skirta didžiausiai karinei operacijai pasaulio istorijoje, kurios metu iki 1941-ųjų pabaigos žuvo, dingo be žinios ar buvo sužeisti 5 milijonai abiejų pusių karių. Ši knyga – išsamiausias lietuvių autoriaus darbas kol kas, tačiau tai nėra dar vienas mėginimas sudėlioti viską į lentynėles. Pirma susitikimo dalis: Interaktyvi prezentacija, kurios tema:„Kam operacija „Barbarosa“ buvo nesėkmės istorija?“. Antra susitikimo dalis skirta jūsų nuomonėms, mintimis ir klausimams.

4-osios šiuolaikinės dailės kvadrienalės parodos „Q19: Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Aatidaroma šeštoji šiuolaikinės dailės kvadrienalės „Q19: Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ paroda. Ją sudaro dvi kolekcijos: menotyrininkės Ritos Mikučionytės atrinktų kūrinių kolekcija „Spalva-Šviesa“ ir menotyrininkės Nijolės Nevčesauskienės sudaryta ekspozicija „Tikrovė-Mitas-Užmarštis“.

Kolekcijoje „SPALVA-ŠVIESA“: Ričardas Bartkevičius, Kunigunda Dineikaitė, Vytautas Jurkūnas, Adelė Liepa Kaunaitė, Kęstutis Lupeikis.

Kolekcijoje „TIKROVĖ-MITAS-UŽMARŠTIS“: Eglė Norkutė, Nerijus Erminas, Kęstutis Grigaliūnas, Audrius Gražys, Ina Budrytė, Jurga Šarapova, Marius Jonutis, Elvyra Kriaučiūnaitė, Danutė Gražienė, Vytautas Tomaševičius, Romualdas Balinskas, Lina Ringelienė,Nijolė Vilutiene, Sigita Dackevičiūtė, Algimantas Biguzas, Arūnė Tornau, Marta Vosyliūtė, Aistė Bugailiškytė, Donara Manuk, Viktoras Paukštelis, Gustas Jagminas.

Abi kolekcijas galite apžiūrėti iki gegužės 18 dienos.

6acc67193f27c4f649e4a95a50dfa2ae_resized

„Kaunas Jazz“: „Jazzway“, 19:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Vienas laukiamiausių metų įvykių Kaune pradedamas net keliais skambiais renginiais. Vienas jų – jau tradicija tampantis nemokamas koncertas moderniojoje Kauno autobusų stotyje. Čia pasirodys Klaipėdos kolektyvas „Jazzway“, vienijantis džiazo legendas ir viltis.

„Improdimensija“: Dana Indane-Surkiene / „Ąžuoliniai Berželiai”, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Dana Indane-Surkiene – vokalistė, laisvo improvizacinio dainavimo atlikėja iš Rygos (Latvijos). Jos kūrybinis muzikinis gyvenimas prasidėjo ankstyvoje vaikystėje ir per dešimtmečius pasireiškė įvairiuose tarpdisciplininiuose muzikos, teatro ir spektaklio meno projektuose, taip pat nagrinėdama įvairius alternatyvius balso ir kūno veikimo metodus. „Ąžuoliniai berželiai“ – tikriausiai… yra multiinstrumentinis trio, kuriame kiekvienas iš narių yra meno vadovas. „Ažuoliniai berželiai“ turi ilgametę grojimo kartu patirtį, todėl puikiai pažįsta kiekvieno individualų tembrą ir ritmą. Grupė aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek Europos šalyse. Trio sudaro Tomas Razmus (saksofonai), Simonas Kaupinis (tuba) ir Arnas Mikalkėnas (perkusija).

Garso meno renginių ciklo „Corpi Sonori“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Ciklo metu bus pristatyti 9 garso pasirodymai bei garso objektų paroda, vyks edukacinis seminaras. Renginiuose publika galės susipažinti su kūrėjų iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Rusijos darbais. Ciklas prasideda Maskvos menininko ::vtol:: garso objektų parodos atidarymu. Vienas labiausiai į akį krentančių ::vtol:: kūrybos aspektų – garso, kaip kūrybinės medžiagos, fiziškumas bei vizualumas. Abiem įvardijimais norima atkreipti dėmesį į šiuolaikinių technologijų pagalba „materializuotą“ garso kūrimo procesą. ::vtol:: darbai – nelinijiniai, kompleksiški bei interaktyvūs, todėl tiesmukos veiksmo-atoveiksmio ekonomijos iš jų tikėtis neverta.

Ciklo gyvų garso pasirodymų vakarai vyks balandžio 27 d., gegužės 4 d., bei gegužės 11 d.

KETVIRTADIENIS, 04 25

Kūrybinės dirbtuvės „Kauno centrinis paštas“, 13:00
Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius, Vilniaus g. 22

Tai atvira įvairių specialistų susitikimų erdvė, kurioje bendroms diskusijoms, idėjų dirbtuvėms, meno, kultūros ir verslo veikloms sukurti susitinka įvairių sričių profesionalai, verslo ir kultūros iniciatyvų atstovai, kartu kuriantys pašto išsaugojimo, aktualizavimo ir pritaikymo strategijas. Kūrybinių dirbtuvių objektas – valstybei priklausantis ir dėmesio nesulaukiantis į Europos paveldo ženklo sąrašą įrašytas, UNESCO Pasaulio paveldo paraiškoje minimas Kauno centrinio pašto pastatas (Laisvės al. 102; architektas F. Vizbaras; pastatytas 1931 m.).

Organizatoriai yra tikri, kad šio reikšmingo pastato likimas turi būti sprendžiamas inicijuojant kūrybines dirbtuves, kuriose dalyvautų architektūros, paveldosaugos, dizaino, menotyros, istorijos, teisės, verslo, turizmo, valdžios ir kitų suinteresuotų sričių profesionalai bei visuomenė. Dirbtuvės vyks ir penktadienio rytą.

dirbtuvess

„Naujųjų valstybių atsiradimas po pirmojo pasaulinio karo: Pamokos visai Europai“. Debatai ir paroda, 15:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

VDU PMDF Česlovo Milošo centras kviečia turiningam pusdieniui Istorinėje LR Prezidentūroje. Alena Marková (Karolio universitetas, Čekija) skaitys pranešimą „Tautos formavimosi procesas Baltarusijoje po 1918 m. Trys tautinio išlaisvinimo bangos“, o vėliau Tomasz Błaszczak (VDU) moderuos Adam Balcer (WiseEuropa, Lenkija), Andrejs Gusachenko (Latvijos universitetas), Šarūno Liekio (VDU), Anna Sivula (Turku universitetas, Suomija) ir Vlad Alex Vernygora (Talino Technologijos univeristetas, Estija) debatus. Po jų – paroda.

Knygos „Pašaukti tikrajai laisvei“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Knygos „Pašaukti tikrajai Laisvei: kunigas Stasys Yla ir sesuo Augusta – Apolonija Sereikytė“ pristatymas vyks Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu. Dalyvaus knygos sudarytojai sesuo Albina Marija Jurgė Pajarskaitė, Elvydas Jačėnas ir Rita Šlaitaitė. Renginį moderuos kunigas Nerijus Pipiras.

laisvei

Paskaita „Senovės Egipto Mirusiųjų knyga“, 17:30
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Renginio metu VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros lektorius egiptologas dr. Tadas Rutkauskas pristatys Mirusiųjų knygos reikšmę, atsiradimą bei jos turtingas vaizdinių plotmes mūsų muziejaus „Senovės pasaulio dailės“ ekspozicijoje pristatomų objektų kontekste.

Iš turtingos Senovės Egipto pomirtinės literatūros tekstų už egiptologijos ribų labiausiai žinoma vadinamoji Mirusiųjų knyga. Ši pirmoji pasaulyje iliustruota knyga – tai rinkinys įvairių trumpesnių ir ilgesnių magiškų tekstų, kurie jų savininką ar savininkę apsaugo nuo įvairių pavojų Anapilyje ir, nugalėję laiką ir erdvę, jie gali pasiekti dievų pasaulį. Nacionaliniame M. K.Čiurlionio dailės muziejuje saugomas ne tik vienintelis Lietuvoje Mirusiųjų knygos papiruso fragmentas, bet ir įvairūs kiti objektai, susiję su šia knyga bei liudijantys senovės egiptiečių pomirtinio gyvenimo idėjas.

egipt

„Literatūrinės slinktys“. Jaunųjų rašytojų skaitymų vakaras, 18:00
B. Ir V. Sruogų namas-muziejus, B. Sruogos g. 21

Asociacijos „Slinktys“ organizuojamas festivalis, kviečiantis išgirsti šiuolaikinių jaunųjų literatų kūrybą, kviečia į Sruogų sodybą. Skaitymuose dalyvaus rašytojai Birutė Grašytė, Augustas Lapinskas, Lina Simutytė, Guoda Taraškevičiūtė, Edvinas Valikonis. Bus pristatytas ir šių metų festivalio rinkinys, kuriame poeziją ir prozą lydės ir 5 jaunųjų dailininkų Eglės Ulčickaitės, Rosandos Sorakaitės, Mykolės Ganusauskaitės, Petro Lincevičiaus ir Sonatos Riepšaitės darbai.

slinktys

„KMN rezidencijos“: „Unlearning Eastern Europe“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Paskaitoje „Unlearning Eastern Europe“ (liet. k. „Atsimokant Rytų Europą“) KMN rezidentas Tanel Rander pristatys savo meninius/kuratorinius Rytų Europos ir dekolonializacijos galimybių tyrimus bei savo naujausią tebevykstantį projektą „The Mouth of Daugava“ (liet. k. „Daugavos žiotys“), kuris tiria kolonialistinę regiono, dabar žinomo kaip Latvija ir Estija, istoriją. Kuratorių domina žemesnio rango Baltijos regiono istorijos ir jų svarba dabartiniame plintančio nacionalizmo ir rasizmo kontekste. Jis taip pat ieško idėjų ir pozicijų, adresuojančių nekolonialistinės Europos idėją, bei siekia sukurti lokalius (lietuviškus) ir regioninius (pan-Baltijos ir pan.) žodynus, įgalinančius įvardinti atskiras detales, iki šiol formavusias Rytų Europos viziją.

Tanel Rander (g. 1980 m.) yra menininkas, kuratorius ir rašytojas, kurio kūrybinė veikla apima eksperimentines praktikas, pagrįstas kalba ir psichologija, bei Rytų Europos diskurso ir dekolonializacijos kritiniu tyrimu. Rander darbų centre – įtampa, atsirandanti tarp subjektyvumo ir kintančio spaudimo, kurį šis patiria tarp vidaus ir išorės. Tarp antrosios 2016 m. pusės ir antrosios 2018 m. pusės jis vedė grupinį tyrimą, vykusį Valga/Valka miestelyje Estijos ir Latvijos pasienyje. Šiame miestelyje T. Rander taip pat vadovavo „Brivibas“ galerijai.

OPEN_CALL_INVITATION_TO_JOIN_PICTURE2

X erdvė: Domantas Razauskas, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Šį kartą jaunimui dedikuotoje muziejaus X erdvėje – Domantas Razauskas – dainų autorius ir atlikėjas, poetas, muzikos apžvalgininkas, radijo laidų vedėjas, Lietuvos atlikėjų asociacijos AGATA tarybos pirmininkas. D. Razauskas koncertuoja jau daugiau nei dešimtmetį. 2008 m. už muzikinę poetinę veiklą buvo apdovanotas pirmuoju Vytauto Kernagio prizu, jam buvo įteikta Vytauto Kernagio vardo gitara. Savo kūrybą jis publikuoja meninės periodikos leidiniuose, aktyviai dalyvauja „Poezijos pavasario“ ir „Poetinio Druskininkų rudens“ festivaliuose. Pašnekesį su svečiu moderuos vienas iš žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ autorių – Algirdas Šapoka.

Koncertas „Martynas Levickis. Kitos planetos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Akordeono ambasadorius Martynas Levickis savo talentu ir charizma priverčia klausytojus iš naujo atrasti aistringą, emocingą ir išraiškingą akordeono muzikos skambesį bei plačias šio instrumento galimybes. Šį vakarą M. Levickis kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, publikai pristatys Mikołajaus Majkusiako (g. 1983), Ástoro Piazolla (1921–1992) Gustavo Holsto (1874–1934) muziką.

Mindo Cikanavicius nuotr.

Mindo Cikanavicius nuotr.

Knygos „Namų psichologija“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Kas yra namai? Ar tai konkreti vieta, ar labiau pojūtis, kurį jaučiame toje vietoje? O gal tai dvasinė būsena? Kaip siejasi namai, kuriuose gyvename, su mūsų vidinių namų vaizdiniais? Atsakymus į šiuos klausimus padės rasti knyga „Namų psichologija“. Tai išsami studija, kurioje visiems suprantamai ir kartu giliai apie namus kalbama iš įvairiausių, kartais netgi labai netikėtų perspektyvų. Namai čia – nuolat besikeičiantys, nuostabą keliantys ir kartu labai savi: ne tik prieglobstis, bet ir gyvenimo kūrybos erdvė. Knygynas kviečia į susitikimą su knygos „Namų psichologija“ autorėmis Egidija Šeputyte-Vaitulevičiene ir Irma Skruibiene.

Maršrutas balandžio 26 – 28 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 04 26

Premjera: „Whitney“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Jos balsas užbūrė visą pasaulį. Dokumentinis filmas žvelgia į Whitney Houston – vienos talentingiausių visų laikų atlikėjų gyvenimą, stulbinančią karjerą ir dramatišką likimą. Draugai, artimieji ir kolegos dalinasi prisiminimais apie pop muzikos legendos kelią į šlovę, komplikuotą santuoką ir tragišką mirtį, sulaukus vos 48-erių metų.

„Kaunas Jazz“: Ąžuolas Paulauskas, „Joshua Redman Trio“, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Pirmojoje festivalio koncerto dalyje naująjį savo albumą „4“ pristatys vienas ryškiausių jaunosios kartos muzikantų – Ąžuolas Paulauskas. Muzikantų šeimoje gimęs Ąžuolas groti mušamaisiais pradėjo būdamas vos ketverių. „Kaunas Jazz“ debiutavo būdamas šešerių – kartu su Kauno bigbendu. Tuo tarpu prieš 25 metus solisto karjerą pradėjęs Joshua Redmanas, vadinamas vienu geriausių praėjusio amžiaus pabaigoje išgarsėjusių džiazo muzikantų, į Kauną sugrįš po 14 metų pertraukos. Melomanai dar nepamiršo jo įspūdingo koncerto, „Kaunas Jazz“ įvykusio 2005-aisiais.

„Ringhold“ koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Estiško paraščių bliuzo duetas lanko Žaliakalnį. Ką čia bepridėjus?

„Anime Nights“, 19:00
KTU Santakos Slėnis K. Baršausko g. 59

Dvi naktys pasinėrus į japonišką animaciją ir visas šeštadienis, kupinas įspūdingų cosplay pasirodymų, japoniškų komiksų konkursų, unikalių paskaitų ir ne tik.

aanimenights

Reivas „First Gate“, 22:00
„Parakas“, L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampoas

Vetinio pogrindžio atstovai Šančiuose esančio Kauno tvirtovės parako sandėlio patalpas pripildys sprogstamosios medžiagos – elektroninės muzikos.

ŠEŠTADIENIS, 04 27

Atvelykis tarp lėktuvų, 11:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Ne tik mažiesiems skraidančių aparatų gerbėjams, bet ir vyresniems. Bus lėktuvų, picos ir gyvūnų.

„Kaunas Jazz“ džiazo gatvė
Įvairios vietos

Kaip ir kasmet, didžiausias džiazo festivalis šalyje šeštadienį užtvindys Kauno centrą. Festivalio scenų ieškokite (tikrai išgirsite!) Vilniaus g. ir A. Mapu g. sankryžoje, ties Vilniaus g. 9, Studentų skvere S. Daukanto gatvėje, o temstant linksmybės persikels į didžiąją „Kaunas Jazz“ lauko sceną Nepriklausomybės aikštėje.

dziazo

Popietė su magnolijomis, 13:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

VDU Botanikos sode vyks dendrologės dr. Astos Malakauskienės ekskursija po nuostabiai pražydusių magnolijų sodą. Popietė su magnolijomis papildomai neapmokestinama. Galioja parko ir oranžerijos lankymo bilietas.

Kauno tvirtovės sezono atidarymas, 15:00
I Fortas, Šiltnamių g.

Marsas – Karo dievas, kuris pakils iš naujo jau balandžio 27d. Kauno Tvirtovės sezono atidarymo šventėje. Čia atgis visi kariai nuo akmens amžiaus iki šiuolaikinės kariuomenės. Tu dar ne karys? Stok į rikiuotę!

marssodiena

Ciklo „Corpi Sonori“ seminaras, 15:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Edukacinį seminarą „Eksperimento Strategijos“ ves Vladas Dieninis, Gintas Rožė, Pijus Džiugas Meižis ir Armantas Gečiauskas. Seminare bus aptariamos garso meno ištakos ir istorija. Praktinėje dalyje pristatomos circuit bending ir no input technikos bei modulinių sintezatorių veikimo principai.

A lyga: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“, 17:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

Kaunui Lietuvos futbolo A lygoje atstovauja dvi komandos. Gerokai šiemet atsinaujinę „Žalgirio“ vyrai namuose – tiesa, laikinuose – priims klaipėdiečius.

Miuziklas „Lituanica“, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Režisieriaus Manto Verbiejaus miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „Lituanicos” skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmenybes. Beveik 50 aktorių bei šokėjų trupė scenoje vilki 4-ojo dešimtmečio stiliaus drabužius, atkurtus siekiant išsaugoti istorinio laikotarpio dvasią. Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai. Šiame pastatyme skambės 30 originalių, specialiai miuziklui „Lituanica” sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme: siekiant atkurti tarpukario Lietuvos, o taip ir ir JAV dvasią, miuzikle skamba tautinės lietuviškos muzikos melodijos, 4-ojo dešimtmečio Kauną primenantys D. Dolskio estrados motyvai, taip pat amerikietiško lindyhopo bei svingo ritmai. Neapsieita ir be šiuolaikinės XXI a. muzikos fragmentų.

Sauliaus Petreikio ir grupės koncertas, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius Petreikis – nuoširdus ir visad nenuspėjamas.

„Kaunas Jazz“: „Jayus Jazz“, 23:00
Klubas „Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Koks gi „Kaunas Jazz“ be naktinių koncertų? Šiemet festivalio lankytojų laukia nauja jų vieta – prie Kauno rotušės esantis „Sandėlis“. Šeštadienio naktį čia viešės efektinga serbų džiazroko grupė „Jayus Jazz“.

SEKMADIENIS, 04 28

„Vaikų Velykėlės“, 13:00
Prie Kauno pilies

13 valandą prie Kanklininko skulptūros prasidės nuotaikinga programa vaikams ir visai šeimai „Per Kauną rieda margutis“. Laukia aibė tradicinių užsiėmimų: kartu su Kauno tautinės kultūros centro vaikų folkloro ansambliais žaisite, šoksite, dainuosite, vaidinsite, kiaušiniausite ir ieškosite margučių.

Koncertas „Velykų muzika“, 13:30
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

Tai ypatinga muzikos valanda, kurioje skambės kūriniai, ženklinantys tikėjimo, prisikėlimo ir pavasario simbolius. „Velykų muzika“ – tai tarsi sakrali kelionė laiku – nuo iškilmingų ir skardžių Antonio Vivaldi trimitų iki šių laikų autorių. Kviečia Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

„Kaunas Jazz“: „Selah Collective“, 14:00
Kauno choralinė sinagoga, E. Ožeškienės g. 13

Sekstetas iš Izraelio nemokamame koncerte istorinėje Kauno vietoje pasirodys su lietuvių vokaliste Silvija Pankūnaite.

Premjera. Spektaklis „Senos damos vizitas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Senos damos vizitas“ – pjesė, atnešusi šveicarų dramaturgui Friedrichui Dürrenmatt (1921–1990) pasaulinę šlovę. Rašytojas manė, kad tragedijų laikai jau praėjo, ir tik komedija gali atskleisti šiandienos gyvenimo tragizmą. Dürrenmatas priverčia juoktis ir liūdėti, kvatotis ir baisėtis, lyg klounas, žavingus triukus demonstruojantis ant bedugnės prarajos krašto.

Spektaklio režisierius Aidas Giniotis mėgina išryškinti svarbiausius dramaturgo keliamus klausimus – kiek kainuoja jaunystės klaidos ir išdavystė, kiek kainuoja vieno žmogaus gyvybė, kiek kainuoja mūsų humanistiniai idealai ir principai? Kiek kainuoja teisingumas? O galbūt tai tėra kaukė, kuria pridengiame savo godumą ir silpnybes?

„GM Gyvai“: Big Daddy Wilson, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Big Daddy Wilson praėjusiais metais šventė 25 metų karjeros sukaktį, surengdamas muzikinį turą ir išleisdamas įrašą „Songs from the road“ (2018 m.). Savo kūryboje jis jungia bliuzą, gospelą, roots, soul, funk ir reggae, dovanodamas nepriekaištingos formos muziką, kurios norisi vis daugiau klausytis. Įtraukdamas savo mėgiamus instrumentus kongus, cajon ir kitus perkusinius atlikėjas kuria darnų žanrų mišinį, kurį galima vadinti world muzikos vardu.

„Kaunas Jazz“: Bobby McFerrin, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Festivalio uždarymo proga į sceną didžiausioje arenoje Baltijos šalyse  kils legendinis amerikiečių džiazo vokalistas, superhito „Don’t Worry, Be Happy“ autorius Bobby McFerrinas. Tai bus antrasis jo pasirodymas „Kaunas Jazz“ – į Kauną jis grįš po aštuonerių metų pertraukos. Ankstesnis dainininko pasirodymas, įvykęs Kauno sporto halėje, tapo vienu ryškiausių koncertų per visą „Kaunas Jazz“ istoriją.

Maršrutas balandžio 29 – gegužės 2 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 04 29

Gražinos Pašakarnienės fotografikos parodos „Aguonų šokis“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, IV a. fojė

Iki gegužės 20 d. eksponuojamoje parodoje organiškai susipina sentimentalūs lauko aguonų skaitmeninių fotografijų vaizdai bei nuotraukų grafiniai vaizdai, sukurti kompiuterinėmis technologijomis.

„Mitologijoje aguona užima ypatingą vietą. Antikos laikais aguona buvo laikoma šventu dievų augalu, graikų poetas Teokritas (III a. pr. Kr.) aguoną kildino iš Afroditės ašarų, nukritusių jai apraudant savo mylimojo Adonio praradimą, sapnų dievo Morfėjaus simbolis – aguona, deivei Demetrai šios gėlės buvo aukojamos kaip žemės, miego ir užmaršties simbolis.“ – rašo autorė.

aguo

Žodžio ir garso spektaklis „Vilku gimęs, vilku ir būk!“, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Pirmadienį susivienys trys „Raudonos ZOOnos“ ciklai – „Poetos“, „Lietuviškumo pamokos“ ir „Knygių urvas“. Raimundas Eimontas balsu ir elektrinėmis kanklėmis interpretuos knygos „Lietuviškos pasakėčios“ ištraukas.

ANTRADIENIS, 04 30

KMN infocentras: „Archives and Disobedience“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Margaret Tali ir Tanel Rander knygą „Archives and Disobedience: Changing tactics of visual culture in Eastern Europe“ pristatys vienas iš knygos redaktorių, balandį KMN reziduojantis menininkas, kuratorius ir rašytojas Tanel Rander.

Knyga yra tekstų, nagrinėjančių archyvinių instancijų reikšmę vizualioje kultūroje ir viešajame diskurse Rytų Europos valstybėse, rinkinys. Archyvai (meno institucijos, muziejai, nuotraukų ir video bankai) traktuojami kaip žinių valdymo ir kontrolės forma, subjektyvumo šaltinis, tuo pat tarnaujantys ir kaip įrankis rezistencijai bei nepaklusnumui skleistis. Per archyvus formuojama tapatybės politika, kurioje subjektyviai transliuojama vertybių sistema, žmonių elgesio modeliai ir kalbos konstrukcijos. Remiantis šiuo požiūriu, įvairių Rytų Europos autorių, tarp jų užsiimančių ir meninėmis praktikomis, tekstuose nagrinėjama kaip archyvai, kuriuose tarpsta diskurso formavimo praktikos – ne tik išsaugo ir apjungia, bet ir formuoja bei kuria subjekto ir objekto pozicijas visuomenėje.

disobedience

Spektaklis „Dreamworks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Niekas nesibaigia nei gerai, nei blogai. Geriausių budistinių istorijų esmė – palikti galimybę istoriją pakeisti nuo bet kurios jos vietos. Šių istorijų personažų sprendimai ir elgesys laikomi labiau atsitiktinumais ar atsitikimais, bet tik ne likimu. Nėra nei pradžios, nei pabaigos. Gyvenimas – tai iliuzijų darbas, kuris niekada nesibaigia. Taip savo istorijas pasakoja ir rusų dramaturgas Ivanas Vyrypajevas, o jam antrina režisierius Agnius Jankevičius, mūsų katalikiškai įtampai čaižiai primindamas: „Chill! Nusiramink!“. „Vyrypajevo personažai daro ne ką kita, kaip ieško, nuo kurios vietos galėtų pradėti iš naujo, kad galėtų pradėti nuo pradžių. Jie grįžta į pirmą susitikimą, į gimimą, kad susikurtų sau dar vieną šansą“, – sako režisierius. Buitinės situacijos, draugų pokštai, šioks toks kriminalas – toks paviršutiniškas veiksmas lydi pagrindinio personažo pokalbį su mirusia žmona.

dreamworks

Ciklo „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“ paskaita, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja devynių paskaitų ciklą „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi. Balandžio viešnia – doc. dr. Eglė Navickienė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

Filmas „Pirmieji kovotojai su mafija“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tai turbūt pirmasis dokumentinis kino pasakojimas atskleidžiantis Lietuvos visuomenės gyvenimą kruvinaisiais 1990-aisiais, kai šalyje klestėjo reketas, nevaržomai siautėjo banditų gaujos. Šiame filme intriguojančius pasakojimus prieš kamerą pateikia buvę elitinio kriminalinės policijos padalinio – 6 skyriaus – vadovai, eiliniai operatyvininkai, kuriems tuomet teko susidurti su nemažais sunkumais. Vienas iš pašnekovų filmo kūrėjus atvedė prie Kauno mokyklos, kurioje kadaise mokėsi Henrikas Daktaras. Žiūrovai pamatys nemažai anksčiau niekur neskelbtų archyvinių kadrų. Šio filmo scenarijaus autorius, prodiuseris ir vienas iš režisierių – žurnalistas Dailius Dargis, kuris savo septyniose knygose yra paskyręs nemažai vietos 1990-ųjų epochos tyrinėjimams.

Archyviniai kadrai

Archyviniai kadrai

TREČIADIENIS, 05 01

Šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“: „Origamis“, 17:00
Nemuno slėnis, Zapyškis, Kauno raj.

Įkvėptas senovės japonų origamio technikos, „Origamis“ 40 pėdų krovininį konteinerį paverčia besikeičiančia pasirodymo erdve. Satchie Noro lėtai išskleidžia mechaninę struktūrą, iš trikampio lankstydama kvadratą ir stačiakampį. „Origamis“ – tai mašinos ir šokėjos duetas, pramoninė romantika, kurioje konteineris – globalizacijos simbolis – apglėbia trapų žmogaus kūną. Per stulbinamai vizualią ir giliai poetinę patirtį S. Noro ir Silvain Ohl į vieną sujungia šokį, judančią architektūrą ir kraštovaizdį.

Tradiciškai gegužės 11 d., Lietuvos aitvarų sostinėje Zapyškyje vyks aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Festivalis organizuojamas nuo 2006 metų ir pritraukia tūkstančius žmonių, kurie festivalio metu turi galimybę kūrybiškai praleisti laiką su šeima ar draugais, apsupti nuostabios gamtos. Naujasis Baltijos šokis džiaugiasi galėdamas būti šios augančios šventės dalimi ir gegužės 1 d. kviečią į kūrybines aitvarų gamybos dirbtuves, kurios taps mažyte aitvarų festivalio repeticija.

origamis

„Improdimensija“: Kresten Osgood / Arnas Mikalkėnas / Aurelijus Užameckis, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Kresten Osgood yra labiausiai užsiemęs būgnininkas Danijoje, grojantis 300 koncertų per metus. Jo muzika vyrauja nuo tradicinio džiazo iki improvizacijos ir eksperimentų įvariose sudėtyse. Arnas Mikalkėnas – vienas aktyviausių laisvosios muzikos atlikėjų Lietuvoje, multiinstrumentalistas, kompozitorius, aktyvus performanso meno dalyvis, ne viename Europos konkurse apdovanotas tarptautiniais prizais ir garsėjantis novatoriškomis džiazo improvizacijomis. Aurelijus Užameckis – kontrabosininkas, kompozitorius. Pradėjo groti nuo mažens ir praktikavo klasikinės muzikos atlikimą, tačiau po ilgų ieškojimų džiazo ir šiuolaikinės muzikos stiliuose, nuėjo daugiažanrišku muzikos keliu ir šiuo metu neapsiriboją stilistiniais rėmais – groja ir kuria muziką.

impro

KETVIRTADIENIS, 05 02

Knygos „Prezidento rūmai Kaune“ sutiktuvės, 17:30
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Ši ką tik išleista kolektyvinė monografija turėtų patikti tiems, kuriems įdomi pastarųjų dviejų šimtmečių Kauno, Lietuvos ir Europos istorija. Plačiau apie knygą rašėme čia.

prezidentorumai

Spektaklis „Biografija: vaidinimas“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gintaro Varno režisuotas spektaklis „Biografija: vaidinimas“ – tai kūrinys, kuriame svarstoma siurrealistinė galimybė gyvenimą realizuoti tarsi spektaklį scenoje – pervaidinti nepatikusias ar nepavykusias vietas: kas nutiktų, jei drugelio efektas būtų įmanomas. Šiam kūriniui nesvetimi absurdiškumo elementai, tarsi F.Kafkos “Procese”, kuomet asmeniniai apsisprendimai tėra iliuzija, nes visada už nugaros stovi Likimas/Dievas/Registratorius ciniškai vertinantis asmenybės gyvenimą tik kaip dar vieną bylą Visatos sudedamojoje. Žmogus net ir žinodamas savo likimą 7 metus į priekį, vis tiek daro vienokias ar kitokias klaidas, o kritinė Žmogiškoji klaida – neišvengiama.

\

Kabloonak albumo pristatymas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Vilniečio Kabloonak muzika yra saugus uostas tiems, kurių pilkąsias ląsteles jau kiek per daug išvargino užtikrintai šaižus šiuolaikinio miesto ritmas. Užuovėją čia ras ir tie, kuriems gyvenimo eteryje per daug greičio ir elektros. Jautriai poetiškos ir brandžiai sarkastiškos jo kūrybos iškarpos labai tinka išlydėjus paskutinius triukšmingo baro lankytojus dar sutrenkti vieną kitą šokį dviese. Nebūtinai net lėtą. Bet dviese. Nes nesvarbu, gyvai ar įraše, visu garsu ar pašnibždom, Kabloonak yra absoliučiai ir amžinai apie meilę ir už ją. Koncerte bus pristatomas naujasis muzikanto albumas.

56976928_3171388699553746_3671707085390741504_n

Maršrutas gegužės 10 – 12 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 05 10

„Gallery Weekend Kaunas 2019“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Jau ketvirtus metus galerijų savaitgalis kviečia palydėti parodų sezoną tyrinėjant įvairiapusę miesto kultūrinę padangę. Koncentruota keturių dienų programa aktyvuos per 30 meninių įvykių tiek įprastose, tiek ir netikėtose ekspozicinėse erdvėse. Iki šiol GWK kartografai žymėjo žvaigždes – didžiausią svorį turinčius taškus. Šįkart galingesnis teleskopas keičia mastelį ir atskleidžia ištisas planetines sistemas: kultūrinius tinklus. Lankytojai kviečiami tapti autonomiškais tarpplanetiniais tyrinėtojais bei savarankiškai gravituoti aplink vietinius meno kūnus. Susiradus GWK programą kviečiame susibraižyti savo tinklą. Žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ redakcija jau turi pasirinkimų, kuriuos rasite čia.

59413846_1686836941462068_9206119806061772800_o

Ekskursijų savaitgalis „PasiŠANČinėkim!“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Tradiciniu tampantis ekskursijų savaitgalis ir šiemet kviečia pažinti įdomuosius Šančius. Ekskursijas ves profesionalūs gidai ir vietiniai gyventojai, vaikščiosite po skirtingas Šančių vietas, apsilankysite erdvėse, kur ne kiekvienas ar ne visada gali laisvai patekti, dalyvausite kultūrinėse orientacinėse varžybose.

„Buitis“, 16:00
„Parakas“, L. Ivinskio g. ir Prancūzų g. kampas

Lietuviai „Vilkduja“, „Pindrops“, Baltarusijos garsas „Molchat Doma“, dieninė programa lauke, vakarinė programa viduje, meno ekspozicija ir dirbtuvės – industrinės kultūros susivienijimas „Ghia“ kviečia patyrinėt ne tik Kauno tvirtovės centrinį parako sandėlį, bet ir tai, kaip paveldas rezonuoja su XXI a. iššūkiais.

buitis

Knygos „Šviesos paliesti“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia į Eglės Perednytės poezijos knygos „Šviesos paliesti“ sutiktuves. Kartu su autore dalyvaus poetas Vladas Vaitkevičius, aktorė Olita Dautartaitė.

„Café du Monde“, 17:30
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Mėgstate pasakoti istorijas ir norite išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog norite pasiklausyti kitų pasakojamų istorijų? „Open Mic“ istorijų pasakojimo vakaras kaip tik apie tai. „Kaunas 2022“ programa „Atminties biuras“ žada, kad visos istorijos bus kažkokiu būdu susiję su miestu, kuriame gyvename: Kaunu.

cafe

„Naktinis krepšinis“, 18:00
Elektrėnų g. 1F

„Tikiuosi nepamiršai, kad grįžtu į Dainavos rajoną gegužę. Rajonas keičiasi, žmonės irgi, tai susitinkam pasidalint mintimis apie gatvę, muziką ir kašį“, – rašoma kvietime į renginį, kuriame ne tik bus plėšomi tinklai, bet ir koncertuos „Despotin Fam“, „Mad Money“, „8 kambarys“ ir daug kitų.

„VHS Library: Ceephax Acid Crew“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Retrofuturistinė ir nostalgiška klubo serija „VHS Library“ kviečia į paskutinę šių metų vaizdajuostę, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka britas „Ceephax Acid Crew“. Taip, tas pats, kuris dvidešimt metų mėto rūgštinius ir laužytus ritmus į „Planet Mu“, „Rephlex“ ar „WéMè Records“.

vhslibrary

ŠEŠTADIENIS, 05 11

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 11:00
Zapyškis, Kauno raj.

Nemuno slėnyje prie gotikinės bažnytėlės padangę papuoš gausybė aitvarų bei kitų skrajojančių prietaisų. Danguje išvysite ne tik didelius bei mažesnius aitvarus, bet ir muilo burbulus. Bus gražios muzikos, skanaus maisto ir daug puikių emocijų. Aitvarų festivalį galima pasiekti ne tik automobiliais, bet ir dviračiais, laivais bei viešuoju transportu!

Muzikinė kelionė dviračiais, 14:00
Švč. Sakramento bažnyčia, Vilniaus g. 31

Pažaislio muzikos festivalis jungiasi prie∑ Like Bike 300 000 km iššūkio“ ir kviečia savo klausytojus į festivalio renginius atvažiuoti dviračiais! Kol laukiame festivalio atidarymo, jo komanda kviečia į muzikinę kelionę, kurios metu aplankysime atgimstančią Švč. Sakramento bažnyčią, Pelėdų kalną, Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų namus, Panemunės šilą bei Šančiuose įsikūrusią naują kultūros erdvę „No Name Studio“.

A lyga: „Kauno Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“, 15:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

Į Kauną atvyksta Lietuvos futbolo čempionai, tad „Žalgiriui“ reikia ypatingo palaikymo. „Pergalės atveju galime išsilyginti taškais ir kilti į antrą vietą turnyrinėje lentelėje“, – sako kauniečiai.

Mėgstamo eilėraščio skaitymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kaip tik „Poezijos pavasario“ išvakarėse daugiakultūris baras kviečia į skaitymus – tai gali būti jūsų mėgstamo autoriaus(-ės) arba savas eilėraštis. Eiles akompanuos Artūras Novikovas. Pageidaujantiems skaityti registracija e-paštu: patricija.gudeikaite@gmail.com, bet antroje dalyje bus priimami ir neužsiregistravusieji.

Koncertas „Eurocarillon-Mix“, 19:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Elektroninės/kariliono muzikos koncertas skirtas Europos dienai. Skambės kompozicija Eurocarillon-Mix“ – „Eurocarillon“ asociacijos miestų: Amsterdamo, Barselonos, Lyono, Briugės, Birminghamo, Parahos, Kauno ir kt. karilionų varpų garsai. Autorius ir atlikėjas – „Eurocarillon“ atstovas Kaune Raimundas Eimontas.

Garso meno ciklo „Corpi Sonori“ renginys, 20:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Ciklo metu iš viso pristatyti 9 garso pasirodymai bei ::vtol:: garso objektų parodos garso objektų paroda. Šįkart galerijoje – Augustė Vickūnaitė, kurianti garsynus iš įvairių aplinkos įrašų, Juozas Milašius – gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, Lietuvos džiazo scenos enfant terrible, lietuvio Arma Agharta ir vokiečio Florian Walter projektas „Autodelete“ bei tarpdisciplininis Vlado Dieninio ir su-y pasirodymas.

Premjera. Filmas „Pasaulio šerdis“, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

25-erių veterinaras Egoras gyvena atokiame ūkyje, kuriame, pasitelkus prijaukintas lapes, dresuojami medžiokliniai šunys. Suaugusio vyro viduje slypi sužeistas vaikas, kuriam lengviau atrasti ryšį su gyvūnais nei žmonėmis. Po patirtų smurtinių santykių su mama Egoras tetrokšta rūpintis gyvūnais ir tapti šeimos, kuriai dirba, dalimi. Tačiau gyvūnų teisių aktyvistams sutrikdžius šį saugų mikrokosmosą, Egoro pasaulis ima trupėti. Filmo režisierė – Natalia Meshchaninova.

SEKMADIENIS, 05 12

„BRUT x Hopscotch“ Šilainių turas, 13:00
„Taubūčiai“, Jotvingių g. 15

VDU menų galerijoje šiuo metu vyksta brutalizmo estetiką kvestionuojanti Marijos Nemčenko paroda, o sekmadienį jos kuratorė Anna Tudos su šilainiške Evelina Šimkute kviečia savo akimis patyrinėti šį daugiabučių rajoną: „Tyrinėsime urbanistinius anekdotus bei mitus viešose erdvėse ir žaidimų aikštelėse, kurių motyvai atsikartoja skirtingų Europos miestų betoniniuose rajonuose“.

brut

Teatralizuota ekskursija „Teatrų Bermudai“, 14:00
Miesto sodas

Dabartiniam Kauno Miesto sodui – apie 160 metų. Čia gimė visi 3 didieji Kauno teatrai, bet tai dar ne viskas. Nuo kapinių iki teatrų Bermudų trikampio, nuo balaganų mediniame paviljone iki šiuolaikinio meno, nuo kepyklos iki operos, nuo kėgelbano iki absurdo teatro. Kokio tik šiurpaus azarto nepatiriama, atskleidžiant įvykių prie gynybinės miesto sienos ypatumus! Visa tai pasakoja du personažai, kuriuos sutiksite Miesto sode. Ekskursijos pradžia – Miesto sode prie geltono skėčio.

bermud

Kauno kariliono muzikos vasaros sezono koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžta kariliono muzikos vasaros koncertų ciklas, sekmadienio popietes ir šventines dienas nuskaidrinsiantis varpų skambesiu. Šių metų programoje, pristatomoje kariliono virtuozų Austėjos Staniunaitytės-Proietta ir Juliaus Vilnonio, klausytojai išgirs tiek lietuvišką, tiek tarptautinę klasiką, taip pat laukia ir naujos muzikinės pažintys. Koncertai vyks tradiciškai – sekmadieniais, 16 val., bei šventinėmis dienomis. Šįkart – koncertas „Muzika sielai“ (skambina Austėja Staniunaitytė-Proietta).

karilio

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Anonsavome šią nesenstančią Lietuvos krepšinio dvikovą Kauno tvirtovėje aną mėnesį, bet „Žalgiris“ užgesino skeptikų žiebtuvėlius ir pratęsė „Eurolygos“ sezoną, tad šis susitikimas turėjo palaukti. Pastarąjį kartą iš sostinės „Žalgiris“ grįžo su pergale. Kartosime scenarijų?

„Poezijos pavasario 2019“ atidarymas, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kaunas pilnas poezijos! Ši tradicija gyva nuo 1965 m., apie ją plačiau skaitykite naujausiame „Kauno pilno kultūros“ numeryje. „Poezijos pavasario“ atidaryme šiemet dalyvaus poetai Erika Drungyte, Gvidas Latakas, Lina Navickaitė, Enrika Striogaitė; aktoriai Inga Mikutavičiūtė ir Gintautas Bejeris. Vakaro metu skambės ne tik dabartinių Kauno poetų, bet ir klasikų posmai.

popa

„Improdimensija“: Liudas Mockūnas / Arnas Mikalkėnas / Hakono Berre, 18:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

2013 m. L. Mockūno iniciatyva suburtas trio sugrįžta! 2014 m. trijulė apkeliavo Lietuvą, Estiją, Norvegiją ir Čekiją, o pasirodymo „Vilnius Jazz“ festivalyje medžiaga tapo kritikų palankiai įvertinta kompaktine plokštele „Plunged“. Paskutinį kartą Liudo, Arno ir Hakono trio pasirodė 2017 m. „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje.

improdimensija

Premjera. „Kriminalinės Kauno kronikos“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„Kriminalinės Kauno kronikos“ – tai šmaikštus groteskiškas spektaklis, kuriame šokio ir muzikos ritmu pasakojama apie detektyvą (aktorius Gytis Ivanauskas), bandantį surasti mieste įvykdyto nusikaltimo siūlo galą. Paieškos sekasi sunkiai, todėl tenka pasitelkti pagalbininkę, jauną, gražią pardavėją (aktorė Kamilė Rutkaitė) ir kavinės barmeną (aktorius Nojus Bartaška). Su padavėjos pagalba jis įveikia užduotį ir miestelis K. gali galų gale lengviau atsikvėpti.

Maršrutas gegužės 13 – 16 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 05 13

Knygos „Verslo amžius: lietuvių kapitalizmas, valdžia ir verslininkai 1918-2018 m.“ pristatymas
Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Knygos autoriai apžvelgia Lietuvos verslo ir ūkio istorinę raidą per vieną valstybės šimtmetį, prie kurio jubiliejaus paminėjimo siekiama prisidėti. Dėl labai skirtingo temos istoriografijos lygio ankstyvieji laikai buvo aprašyti sekant tradiciniu akademinės istorijos keliu, o paskutinieji pasakojimo metai, kurių istorikai dar nėra palietę, priklausė žurnalistinio tyrimo meistrų plunksnai ir net verslo proceso dalyviams, besistengiantiems iš šalies ir intelektualinės distancijos apžvelgti paskutinius, avangardinius, lietuvių verslo žingsnius.

Knygos pristatyme dalyvaus vyskupas Kęstutis Kėvalas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, istorikas, politologas prof. Antanas Kulakauskas, knygos atsakingasis redaktorius istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius ir knygos autoriai.

Filmo „Laisvos minties universitetas“ peržiūra, 17:00
VDU mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23-106

Ryčio Zemkausko režisuotas filmas nepasižymi įprastu istoriniu siužetu – jame siekiama atskleisti asmenybių mąstymą, idėjas bei parodyti veiksmus, kurie skatino modernios ir šiuolaikinės Lietuvos Respublikos tapatybės formavimąsi. Tai – pasakojimas apie universitetą, geriausiai atspindintį atgimusios Lietuvos svajonę. Trisdešimt metų VDU – tai trisdešimt metų Lietuvos su visomis viltimis ir nusivylimais.

VDU kviečia visus, kurie nesuspėjo išvysti filmo premjeros, pasinaudoti proga pažvelgti į universiteto atkūrimo laikotarpį, idėjas ir žmones, kurie brandino Universitetą.

laisvosminties

Sauliaus Maziliausko tapybos parodos atidarymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Autorius apie parodą: „Tapyba su manimi keliauja kartu. Padeda suprasti, pajausti. Tai mano dalis. Vis dar stebina ir yra nesibaigiantis atradimas. Keliaukime tapybos, labirintais, raskime atsakymus. Kas mes? Kur einame?“

Paroda bibliotekoje veiks iki birželio 30 d.

maziliauskas

M. Abramović knygos „Eiti kiaurai sienas“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Marina Abramović – viena garsiausių šiuolaikinių menininkių, performansų atlikėja, prikaustanti milijonų žmonių dėmesį. Ši charizmatiška, paslaptinga, dramatiška asmenybė savo kūryba užmezga gilų ryšį su žiūrovu tyrinėja kūno, proto galimybes, provokuoja bei žavi jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Atsiminimų knygoje „Eiti kiaurai sienas“ („Kitos knygos“) menininkė ironiškai, šmaikščiai ir jautriai pasakoja apie nepaprastą savo karjerą, kuriai būdingas bekompromisis pavojaus, baimės, skausmo ir išsekimo ribų peržengimas – dėl emocinių ir dvasinių transformacijų. Apie Marinos Abramović knygą „Eiti kiaurai sienas“ tapytoją, performansų, instaliacijų kūrėją Jurgą Barilaitę kalbins rašytoja Aušra Kaziliūnaitė.

Marina 1

ANTRADIENIS, 05 14

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: Grafinis dizainas“, 13:00
Susitikimo vieta nurodoma užsiregistravus

„Gražinkime Kauną“ kviečia į ekskursijos, pasakojančios apie Pirmosios Respublikos estetiką, stilių, skonį, premjerą. Kauno apskrities bibliotekos Senų ir retų spaudinių skyriuje lankysime ne tik pastatą, bet ir tik iki šio mėnesio pabaigos veiksiančią parodą „Tarpukario Kaune leistų žurnalų viršelių mozaika“. Lankysimės Maironio lietuvių literatūros muziejaus Vaikų literatūros skyriuje, turinčiame itin turtingą Pirmosios Respublikos dizaino pavyzdžių kolekciją. Ekskursiją ves menotyros mokslų daktarė Aistė Dičkalnytė.

Registruokitės į šią premjerinę ekskursiją, į el. paštą info@grazinkimekauna.lt atsiųsdami žinutę „NORIU DIZAINO“.

Parodos „Ponas Varnas nupiešė paveikslą“ atidarymas, 14:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Šiais metais minint žymaus kultūros veikėjo, dailininko, profesoriaus Adomo Varno 140 metų jubiliejų, Lietuvos švietimo istorijos muziejus visuomenei pristato parodą, kurioje paliestos visos A. Varno įvairiapusiškumą atspindinčios veiklos: menininkas dirbo tapybos, grafikos, scenografijos, leidybos srityse, fotografavo ir dokumentavo Lietuvos kryžius, koplytėles bei retesnius architektūrinius paminklus, dirbo pedagoginį darbą, rašė dailės klausimais, aktyviai dalyvavo kuriant įvairias lietuvių menininkų organizacijas.

Savo prigimtimi ir pozityviomis būdo savybėmis Adomas Varnas buvo unikali XX a. menininkų kartos asmenybė. Šiandien mes Adomą Varną matome ne tik kaip kūrėją ar įvairiapusišką visuomenininką, bet taip pat kaip pedagogą – jaunųjų menininkų mokytoją ir jaunosios kartos ugdytoją, nenuilstantį sutuoktinės Marijos Kuraitytės–Varnienės (1886–1982) pagalbininką įtvirtinant ir puoselėjant M. Montessori metodo mokymą Lietuvoje, o po II Pasaulinio karo emigracijoje Vokietijoje ir Amerikoje.

Paroda veiks iki birželio 26 d.

varnas

Parodų atodarymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejuje bus atidarytos net trys parodos. Viena jų – „Baltai pražydusiam“ – skirta J. Tumui-Vaižgantui, kurio 150-ies metų jubiliejų šiemet minime; šią parodą papildys ryški ir žaisminga vaikų piešinių, atsiųstų konkursui „Aš – Juozas Tumas-Vaižgantas“, ekspozicija. Atidarymo metu apdovanosime komisijos išrinktus geriausius kūrinius. Taip pat muziejuje bus parengta ir pristatyta paroda „Praėjusio laiko šešėliai mus pasitinka ir palydi“, skirta profesorei Aldonai Onai Vaitiekūnienei. Parodų atidaryme dalyvaus literatūros kritikas Kęstutis Nastopka, mokytojas Marius Mikalajūnas, Aldonos Vaitiekūnienės dukra Aušra Vaitiekūnaitė ir sūnus Saulius Vaitiekūnas, muziejininkai Virginija Markauskienė ir Alfas Pakėnas, smuikininkė Kristina Katavičiūtė.

Renginys „Miesto sienų mada: diskusija ir kolekcijos pristatymas“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Atėjus pavasariui pats metas ne tik perkraustyti bei atnaujinti savo spintą, bet ir pamąstyti, kas gi yra kaunietiška gatvės mada šiandien? Vakaras bus pradėtas pašnekesiu apie Kauno gatvės meną. Menininkai Tadas Šimkus, Žygimantas Amelynas ir Vytenis Jakas papasakos, kokios istorijos slepiasi už tokių visiems gerai žinomų piešinių, kaip Senelis išminčius ar Rožinis dramblys, ir su kitais diskusijos dalyviais – architektėmis Asta Kiauniene ir Guste Kančaite bei miesto savivaldybės atstovu Tomu Grigalevičiumi – pasikalbės apie tai, kaip piešiniai keičia miesto veidą ir kaip balansuojama tarp meno ir mados. Vėliau kartu su Kauno šokio teatro „Aura“ trupe bus pristatyta THE WALL gatvės meno rūbų kolekcija.

kaaunastic

Spektaklis „Korektūros klaida“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno miesto kamerinis teatras ir režisierė Agnė Dilytė kviečia žiūrovus atrasti pamirštą tarpukario Lietuvos rašytoją — Liūnę Janušytę. Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometinės bohemos dvasią. Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai — rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė. Spektaklis skirtas Laikinosios sostinės atminimo metams paminėti.

korekt-4_1536923894

Filmas „Devym kažkelinti“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kalifornija, devym kažkelinti – kompaktai dar neišstūmė kasečių, riedlentininkai dar nesiplaiksto per „MTV“, o mažylį Styvį (Sunny’į Suljicą iš „Šventojo elnio nužudymo“) vaiku vis dar laiko tiek mama (Katherine Waterston), tiek vyresnysis brolis (Lucasas Hedgesas, nominuotas „Oskarui“ už vaidmenį „Mančesteryje prie jūros“). Bet viskas pasikeičia, kai Styvį priima į riedlentininkų-atskalūnų kompaniją. Kad įrodytų, koks jis kietas, Styvis neriasi iš kailio, atlieka pavojingiausius triukus ir linksmina dičkius. Nepastebimai nekalti pasivaikščiojimai, pasisėdėjimai ir hiphopo vakarėliai darosi vis rimtesni, ir berniūkščio vaikystė pradeda nenumaldomai, tarytum Beverli Hilso nuokalne, ristis link paauglystės.

Režisūrinis Holivudo žvaigždės Jonaho Hillo („Volstryto vilkas“, „Nesijaudink, jis toli nenueis“) debiutas – tai žavinga brendimo istorija, tarsi ilga vasariška diena, kuri prasideda vaiko kambaryje su „Vėžliukais nindzėmis“ ir baigiasi kalifornietiškam paplūdimy, kur pats Dievas liepia paimti į rankas riedlentę, įsijungti hiphopą ir važinėtis iki sąmonės netekimo.

TREČIADIENIS, 05 15

Parodos „Janas Palachas“ atidarymas ir diskusija, 16:00
Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Šių metų sausio 16-ąją sukako 50 metų, kai tuometinės Čekoslovakijos sostinėje Prahoje, Vaclovo aikštėje, susidegino dvidešimtmetis Prahos Karolio universiteto studentas Janas Palachas (Jan Palach). Rytų Europoje, o vėliau ir visame pasaulyje jis tapo antikomunistinio pasipriešinimo simboliu.

Parodos pristatyme dalyvaus Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vitas Korseltas (Vít Korselt), istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, politologijos mokslų daktaras Rytis Bulota. Renginio metu prisiminsime Jano Palacho ir Romo Kalantos žūties metines, pasidalinsime įžvalgomis ir mintimis, ką šiandien reiškia Jano Palacho, Romo Kalantos poelgis?

„Poezijos pavasaris 2019“. Moterų kūrybos popietė „Sapnavau: – žydėjo vyšnios…“, 17:00
S. Nėries memorialinis muziejus, S. Nėries g. 7, Palemonas

Dalyvaus rašytojos Neringa Daniulaitienė, Zita Gaižauskaitė, Irna Labokė, Lina Navickaitė, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Raimonda Mikuckytė, Eglė Perednytė, Aldona Ruseckaitė, Ieva Rudžianskaitė, Zenė Sadauskaitė, Enrika Striogaitė, Egidija Šeputytė, Dalia Teišerskytė. Koncertuos Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentai – kanklininkės Anė Lažauninkaitė, Gabija Tatlauskaitė ir birbynininkas Jokūbas Vaitelė. Akordeonu gros Kauno I-osios muzikos mokyklos mokiniai Marius Balnaitis, Mantas Balnaitis, Estera Širmulytė ir Fausta Linkutė. Akordeonininkų mokytojos Reda Labanauskienė ir Kristina Dobrovolskienė.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Senos damos vizitas. Donato Stankevičiaus nuotr.

Spektaklis „Senos damos vizitas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Senos damos vizitas“ – pjesė, atnešusi šveicarų dramaturgui Friedrichui Dürrenmatt (1921–1990) pasaulinę šlovę. Rašytojas priverčia juoktis ir liūdėti, kvatotis ir baisėtis. Režisierius Aidas Giniotis mėgina išryškinti svarbiausius dramaturgo keliamus klausimus – kiek kainuoja jaunystės klaidos ir išdavystė, kiek kainuoja vieno žmogaus gyvybė, kiek kainuoja mūsų humanistiniai idealai ir principai? Kiek kainuoja teisingumas? O galbūt tai tėra kaukė, kuria pridengiame savo godumą ir silpnybes?

Gyčio Padegimo paskaita „Michailas Čechovas Valstybės teatre“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, Meno leidinių skaitykla, 406

Paskaitoje susipažinsime su mažai žinomu Valstybės teatro periodu, kai Kaune 1932–1933 m. dirbo genialusis Michailas Čechovas, buvęs Dailės teatro (II) aktorius, režisierius ir padagogas, unikalaus vaidybos metodo kūrėjas. Režisierius Gytis Padegimas, daugiau kaip 40 metų dėstantis ir praktiškai taikantis šį metodą, supažindins su jo pagrindais, Michailo Čechovo asmenybe bei veikla, atskleis jo įtaką Lietuvos teatro raidai.

Paskaitą papildys leidinių ir dokumentų paroda iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų ir Gyčio Padegimo asmeninio archyvo „Michailas Čechovas – ateities teatro vedlys“, kuri veiks 2019 m. gegužės 15 d. – birželio 14 d.

„Common People“: „Glow“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Tęsiasi platformos „Kitas Kinas“ inicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“. Šį kartą ekrane – ekscentriškas ir spalvingas filmas, pasakojantis apie pirmąjį vien moterų imtynių šou. 1986-aisiais „Gorgeous Ladies of Wrestling“ sukėlė sprogimą amerikietiškų imtynių pasaulyje, šou dėka imtynių industrija patyrė iki tol neįsivaizduotus pokyčius. Tai buvo geriausiu laiku rodoma imtynių laida, pripildyta įmantriausių personažų, aptemptų spalvingų kostiumų, komiškų scenų, personalizuoto repo eilučių ir, be abejo, imtynių.

glow

KETVIRTADIENIS, 05 16

„Antropologijos diena 2019: Urbanistinis Potyris“, 13:00
Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Antropologijos diena – tai kvietimas pažvelgti į kasdieninius reiškinius, procesus ir objektus kiek kitaip ir iš įvairių perspektyvų. Šių metų Antropologijos dienos tema – Urbanistinis potyris. Kalbėsimės apie miestą kaip potyrį, kaip apie išgyvenamą kasdienybę ir kaip skirtingai gali būti matoma, formuojama ir jaučiama miesto erdvė. Ką šių skirtingų požiūrių ir pojūčių supratimas gali mums pasakyti apie išgyvenamą realybę, bei kaip tai gali padėti priimti sprendimus urbanistiniame vystyme?


Parodos „Po Naktikovo ženklu: grafų Kosakovskių biblioteka“, atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejui bendradarbiaujant su Kauno technologijos universiteto biblioteka ir abiejų institucijų darbuotojoms besižvalgant po jose sukauptus kultūros ir meno lobynus, kilo mintis visuomenei pristatyti turtingą grafų Kosakovskių dvaro biblioteką. Paroda paslaptingai pavadinta „Po Naktikovo ženklu“, nes grafai Kosakovskiai priklausė kilmingai heraldinei Naktikovo giminei, kurios herbe vaizduojamas paukštis, laikantis snape žiedą ir stovintis ant kryželio, kylančio iš pasagos. Daugiau apie parodą, kuri veiks iki rugpjūčio 25 d., skaitykite čia.

Haubitz + Zoche parodos „Hibridinis modernizmas. Bažnyčios Pietų Indijoje“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Vokietijos fotografių dueto Haubitz + Zoche serijoje atsiskleidžia neįprastas postkolonijinio laikotarpio Syro-Malabar architektūrinis stilius. Identiteto paieškos matomos pastatų fasaduose. Tipologinė šių pastatų seka padeda sekti daugiasluoksnes kultūrines įtakas ir išskirtinę architektūrinę kalbą.

Haubitz+Zoche. Šv. Teresės bažnyčia. Eravu, Kerala, Indija. Iš serijos „Hibridinis modernizmas“.

Haubitz+Zoche. Šv. Teresės bažnyčia. Eravu, Kerala, Indija. Iš serijos „Hibridinis modernizmas“.

Filmo „The New Old Town“ premjera, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Šiais laikais, kai miestų augimas ir urbanistinė plėtra įgauna vis didesnį pagreitį, tam tikros miesto vietos, kurių urbanistinis progresas yra nusistovėjęs, neprisitaiko arba nesivysto taip, kaip tikimasi. Šiame trumpame filme pristatoma interpretacija, kurioje parodoma, kaip yra pritaikoma urbanistinėje struktūroje Birštono gatvė, esanti Kaune, tarp senamiesčio ir naujamiesčio“, – kviečia KTU architektūros studijų krypties studentai. Filmas – anglų kalba.

Premjera. Šokio spektaklis „Nakties mirgėjimas“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Šeiko šokio teatras“ kviečia į choreografės Ugnės Dievaitytės šokio spektaklį, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Agnija Šeiko ir Marija Ivaškevičiūtė. Spektaklis – tai du moters amžiai. Jai 19-ika ir taip pat 41-eri. Ši moteris yra Salomėja Nėris, lietuvių poetė. Gimusi 1904 m., mirusi 1945 m. Salomėja iki šios dienos išlieka polemiška asmenybė. Jos trumpas gyvenimas baigėsi nelaukta ir skubota mirtimi bei moraliniu savo šalies pasmerkimu už tai, kad rėmė/palaikė komunistinį rėžimą.

Marija ir Agnija yra scenoje. Marija jaučia, kad jos gyvenimas dar tik prasidėjo, kad laikas yra begalinis ir yra tiek visko, ką norėtų išbandyti ir padaryti. Agnija jaučia, kad lieka vis mažiau gyvenimo laiko. Dar tiek daug nori nuveikti iki tol, kol jos laikas išseks.

Nakties mirgėjimas. Foto: Beatrix Molnar

Nakties mirgėjimas. Foto: Beatrix Molnar

Susitikimas su knygos „Padai pilni vinių“ autore A. Ruseckaite, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Aldona Ruseckaitė, garsių knygų apie Maironį, Žemaitę ir Mačernį autorė, šiame romane atskleidžia prieštaringo likimo Salomėjos Nėries gyvenimo paslaptis. Ji tarsi preparuoja įvykius, dėl kurių poetė iki šiol puolama, siekia parodyti, kaip menininką įtraukia laikmečio sąlygos. Be to, asmeninį pasirinkimą lemia ir žmogaus prigimtis, charakteris, išsilavinimas, artimieji. Išteisinti Salomėją Nėrį ar nuteisti – šį klausimą autorė, gausiai pateikdama archyvinės medžiagos, spręsti palieka patiems skaitytojams.

„Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas, 18:00
„Volfas Engelman studijos“ terasa, Kaunakiemio g. 2

Orkestro „Rakija Klezmer Orkestar“ nesupainiosite su niekuo kitu: vaikinų grupė groja klezmerį – litvakų muziką. Vaikinai renka unikalų lobyną iš įvairių archyvų, siekdami autentiškai atkurti ir aranžuoti tai, kas kitados skambėjo miestų ir kaimų gatvėse, smuklėse bei namuose. „Rakija“ savo repertuare turi ir balkaniškų kūrinių, kurie išjudina klausytojus šokiams ne ką mažiau.

Viewing all 645 articles
Browse latest View live