Quantcast
Channel: maršrutai - Kaunas Pilnas Kultūros
Viewing all 645 articles
Browse latest View live

Maršrutas vasario 14-16 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 02 14

Popietė „Juk visa, kas mano, yra ir tavo“, 15:00
J. Tumo-Vaižganto butas-muziejus, Aleksoto g. 10 – 4

Kokia meilė yra tikra? Kokia meilė puošia moterį ir vyrą, padeda sukurti gražią šeimą, augina Lietuvą? Atsakymą puikiai atskleidžia meilės dainiaus Vaižganto žodžiai: „Juk visa, kas mano, yra ir tavo“. Ateikite į Vaižganto butą pakalbėti apie meilę.

Popietė „Kokia tavo meilės kalba?“, 16:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Kalbų įvairovė yra žmonijos kultūros dalis ir paveldas. Geriausiai šnekame gimtąja kalba, tačiau, ieškodami artimo ryšio, turime išmokti kalbą tų žmonių, su kuriais trokštame bendrauti. Tas pats ir su meile. Norėdami, kad partneris ją pajustų, turime išmokti jo meilės kalbos.  Amerikiečių pedagogas, šeimų konsultantas Gary Chapmanas yra parašęs daugiau nei 20 knygų, tačiau tarptautinio pripažinimo sulaukė „Penkios meilės kalbos“, kurioje sakoma, kad meilės esmė yra davimo dvasia, nes visos penkios meilės kalbos – laikas kartu, palaikymo žodžiai, paslaugos, dovanos, fizinis prisilietimas – skatina kažką duoti savo antrajai pusei. Šio renginio metu aptarsite išvardintas meilės kalbas, atrasite, kuri kiekvienam yra svarbiausia, pasimokysite šokio žingsnelių skambant klasikinei valso melodijai ir eisite kartu ieškoti meilės istorijų, pavaizduotų paveiksluose. Jūsų laukia malonios staigmenos, kvapni arbata ir jaukus vakaras galerijoje. Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 84 388.

Slemas #Valentynkė, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Slemas, ir ne bet koks, grįžta: „Visada norėjai parašyti apie meilę, bet bijai būti cheesy? Kartais rašai apie dešreles ir depresiją, nors pilve drugeliai, ir užsimerkęs matai, kaip drauge su juo bėgate rasotom pievom? Ech tos klišės ir stereotipai! Šildo, kai šlapios kojos, apglėbia ir grąžina į komforto zoną…Tad Valentino dienos slemą skiriame meilei. Get it out of your system! Trauk iš stalčiaus tą lyriką, vilgyk sarkazmą romantika. Romantiškos vakarienės dviese – tiems, kas rašyt nemoka. Valentynkės slemo vedėjas – lyrika pagarsėjęs Jovaras.“

Vakarėlis „Rimas / Valentinas“, 20:00
Baras „Vytautas / Kęstutis“, Kęstučio g. 1

Seni geri draugai pagaliau susitinka.  Vakarėlis – suneštinis. Rimas Šapauskas, kaip tikras melomanas, pasiima pusę savo fonotekos. Valentinas sakė paims kažko dėl meilės, o „Vytautas / Kęstutis“ turės maisto ir gėrimų. Vienu žodžiu – klasika.

Valentino dienos koncertas „Meilė tai… / Love is…“, 20:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Jaunųjų NKDT aktorių gyvo garso koncertas – savos kūrybos dainos apie meilę. Įsimylėjusiems, susipykusiems, kenčiantiems, atšalusiems nuo meilės ir keičiantiems statusą Feisbuke. Messenger’is pilnas bučinių ir širdučių, balionai po langu, cukraus vata, kaktusas kišenėje, nuo laukimo išpampęs vakaras, akmenukas, bilstelėjęs į lango stiklą, tavo vardo skonis burnoje, skirtingos kojinės, pirmojo pasimatymo skersvėjis, jaukus pižamos švelnumas, persūdyta sriuba? Kas tau yra meilė? Ji yra, o gal jos nėra? Atlikėjai: Andrius Alešiūnas, Mantas Bendžius, Deividas Breivė, Motiejus Ivanauskas, Kamilė Lebedytė, Jurga Maskoliūnaitė, Roberta Sirgedaitė, Ieva Stašelytė, Greta Šepliakovaitė, Aistė Zabotkaitė.

Filmas „Tarp žemės  ir dangaus“ (Dem Horizont so nah),  20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g.  62

2016-aisiais gimtojoje Vokietijoje tapęs perkamiausia metų knyga Jessica Koch kūrinys „Tarp žemės ir dangaus“ remiasi pačios autorės išgyventa meilės istorija, kurią aprašyti ji išdrįso po pirmojo susitikimo su mylimuoju praėjus 13-ai metų. Išleidusi dar du trilogiją sudarančius kūrinius, kurie taip pat tapo bestseleriais, šiandien moteris laikoma viena ryškiausių jaunosios kartos vokiečių rašytojų. Filmą pagal knygą režisavo Tim Trachte.

Vakarėlis „Ašaros“, 23:00
Buvęs striptizo baras „Venera“, Savanorių pr. 192

„Vakarėlis „Ašaros“ tampa mūsų nauja tradicija pakeisti nusaldintą šventę į sudaužytų širdžių bei kūniškų pojūčių dieną. Šį kartą perkelsime Lizdą į apleistą 90-ųjų striptizo klubą netoliese Savanorių prospekto, kuriame niekada netrūko nuryto kartėlio, tuštybės ir laistomo liūdesio. O viduje ramiai dūlantis purpurinis interjeras ir tamsūs kambariai bei užkaboriai vienam vakarui atgis. Tuo pasirūpinsime mes, nakties eigoje įvyksiantys dramatiški posūkiai… ir 300 laimingųjų papuolusių vidun“, – rašo klubo „Lizdas“ burtininkai.

ŠEŠTADIENIS, 02 15

Spektaklis „Molinis sapnas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas. Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija intriguoja ir mažuosius smalsuolius ir jų tėvelius. „Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, šiek tiek ironiškai“, – teigia autoriai Andrius Žiurauskas ir Sergėjus Bocullo.

Teatro archyvo nuotr.

Anton Roland Laub kūrybos pristatymas, 15:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Anton Roland Laub gimė ir užaugo Bukarešte, 2000 m. persikėlė į Vokietiją, kur mokėsi Naujojoje fotografijos mokykloje ir Weissensee meno mokykloje Berlyne. Urbanistikos aspektu gvildenama Naujausioji Bukarešto istorija ir Ceaușescu diktatūros stigmos yra viena pagrindinių jo, kaip fotografo, nagrinėjamų temų. Galerijoje jau atidaryta Anton Roland Laub paroda „Mobilios bažnyčios“, kuri veiks iki kovo 23 d.

Anton Roland Laub, iš serijos „Mobilios bažnyčios“

Filmas „Partizanas“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g.   62

Dokumentinis filmas „Partizanas“ (scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė) pasakoja unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Jis aukoja asmeninį gyvenimą, palieka šeimą ir pasitraukia į mišką lemtingam mūšiui dėl Lietuvos laisvės. Geriausiu draugu jis renkasi šautuvą, kurį švelniai vadina „mašinka“. Besąlygiškas paklusnumas vadui, noras mokytis, drąsa ir kantrybė iš paprasto kaimo ūkininko suformuoja vieną aktyviausių pasipriešinimo kovų vadų, kuris iki paskutinės gyvenimo akimirkos tikėjo laisva Lietuva ir tarsi testamentą mums užrašė: „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Filme autentiškų Paliūno-Ryto atsiminimų ištraukos, kurias jo paties žodžiais skaito aktorius Paulius Markevičius, persipina su J.Paliūno-Ryto anūkės, jo bendražygių ir istorikų pasakojimais. To laikmečio atmosferą įtaigiai kuria rekonstrukcinės scenos.

Manto Bartaševičiaus nuotr.

Premjera. Šokio ir muzikos spektaklis „Oneiro“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šokio ir muzikos spektaklis „Oneiro“ – apie tarpinės būsenos magiją. Šeiko šokio teatro pristatomo spektaklio ašis – Davido Lango kūrinys „World to come“ (Ateisiantis pasaulis), kurį jis sukūrė po rugsėjo 11-osios tragedijos, kuomet pasaulis stovėjo šiapus didžiulės nežinomybės. Spektaklio „Oneiro“ kūrėjus taip pat įkvėpė ne tik gili, matematiška muzika, bet ir pavadinimas, nurodantis limbo būseną, – tarpinė stadija tarp pabaigos ir to, kas už jos yra labai įdomi.

„Oneiro“. E. Sabaliauskaitės nuotr.

Mesijus: best-of LIVE, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Mesijus – elektroninės muzikos ir avangardinio repo balsas. Jo koncertų metu geriau auga palmės, greičiau gyja žaizdos ir lėtėja senėjimo procesas. Išskirtinio pasirodymo metu skambės best-of iš visų iki šiol išleistų albumų. 15 kūrybos metų apibendrinanti programa – neatsitiktinai vasario 15-ąją. Po koncerto – dar viena ryški asmenybė. Keistos muzikos ambasadorius, kompaktinių diskų žonglierius Matas Aerobica.

SEKMADIENIS, 02 16

… ir čia mes nuleidžiame rankas! Tiksliau, keliam jas aukštai ir plojam Kauno muziejams, bibliotekoms, teatrams, kavinėms – visiems, kurie Valstybės atkūrimo dienos proga plačiai atvers duris ar pasitiks aikštėse ir gatvėse. Nuo spektaklių  iki ekskursijų, nuo vėliavos pakėlimo iki šokių su DJ Smetona. Istorinė Prezidentūra muš lankymo rekordus, kaip ir Vytauto Diddžiojo karo muziejus. Galų gale ir Geriausio  2019 m. kūrinio laureatai bus apdovanoti Kauno paveikslų  galerijoje, o Kauno miesto kamerinis teatras, jau tradiciškai, rodys „Alksniškes“. Daugybę geltonai-žaliai-raudonų renginių sekmadieniui surinko mūsų bičiuliai „Kaunas IN“, tad spauskite nuorodą ir planuokite šventinę  dieną mieste.


Maršrutas vasario 17 – 20 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 02 17

Paroda „Inkilai tarpukario modernizmo architektūros stiliumi“, 9:00 – 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys, Baltų pr. 81

Bibliotekoje vieši menininko Timotiejaus Norvilos, geriau žinomo pseudonimu Morfai, darbų paroda „Inkilai tarpukario modernizmo architektūros stiliumi“. Kauno tarpukario palikimas – daugiau kaip 6000 modernizmo dvasia sukurtų pastatų, išlikusių iki mūsų dienų. Parodoje eksponuojamų darbų autorius menininkas Morfai kuria mūsų emocinį ryšį su šiuo paveldu, žvelgdamas į jį kitoniškai. Tai dešimt medinių miniatiūrų-improvizacijų, kurias įkvėpė Kauno prieškarinė modernistinė architektūra. Visi inkilai yra tikri, perėjimui skirti paukščių nameliai, pagaminti pagal ornitologų rekomendacijas.

Tapybos studentų parodos „Nebylios istorijos“ atidarymas, 17:00
Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Paroda „Nebylios istorijos” gimė neatsitiktinai. Tapytojus visada veikia paslaptinga pastatų šviesotamsa, daiktai, pavirtę plastinėmis formomis, spalvų sluoksniai, pasislėpę po sienų tinku, pasakojantys senųjų amžių, prabėgusio laiko istorijas. Studijuojant tokiame praeitimi turtingame pastate, kurio atmosfera ir sienos prisodrintos paslėptos informacijos, kyla ne tik domėjimasis praeities istorija, bet ir sužadinama vaizduotė ir fantazija. Kūrybai reikalingi įvairūs potyriai, o ir pasaulis mums iki galo nėra pažinus.

Dalyvauja: Julija Abrasonytė, Šarūnas Baltrukonis, Rūta Levulienė, Eglė Marcinkevičiūtė, Rita Rimšienė, Rokas Totoraitis, Mantas Valentukonis, Danielė Vrubel.

Paskaita-diskusija  „Holokausto vykdytojai: Ypatingasis būrys 1941-1944 m.“, 17:30
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Muziejus kviečia į susitikimą su istoriku, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriumi dr. Arūnu Bubniu – vienu labiausiai patyrusių ir pripažintų tyrėjų, tiriančių nacių okupacijos bei Holokausto Lietuvoje istoriją. Svečias pristatys naujausią savo knygą „Vokiečių saugumo policijos ir SD Vilniaus ypatingasis būrys 1941–1944 m.“. Leidinyje surinkti, išanalizuoti ir apibendrinti niekur neskelbti archyviniai duomenys apie vieną, iš lietuvių vyrų sudarytą, policijos dalinį (Sonderkommando), kurį naciai okupantai pasitelkė masinių žudynių Paneriuose (Vilniuje) vykdymui. Atskleidžiami SD Vilniaus ypatingojo būrio nusikaltimai, nariai ir jų likimai.

Filmas „1917“, 17:05 / 21:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1917 m. pavasaris. Pačiame Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje britų žvalgyba sužino, kad šiaurės Prancūzijoje vienas jų kariuomenės batalionų – 1600 karių – žygiuoja tiesiai į priešo paspęstus spąstus. Deja, įprastos komunikacijos linijos sunaikintos. Užduotis perduoti žinią apie pasalą patikima dviem jauniems eiliniams – Šofildui ir Bleikui (aktoriai George‘as MacKay‘us ir Dean‘as-Charles‘as Chapman‘as). Norėdami suspėti laiku, vaikinai privalo nepastebėti pereiti fronto liniją ir didžiulę priešo kontroliuojamą teritoriją. Jei jiems nepavyks, žus 1600 ginklo brolių, o tarp jų – ir Bleiko vyresnysis brolis.

Filmo stop kadras

ANTRADIENIS, 02 18

Jungtinių Tautų spec. pranešėjo Dainiaus Pūro vieša paskaita, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Vytauto Didžiojo universiteto Academia cum laude kviečia savo bendruomenės narius ir visus susidomėjusius į viešą paskaitą, kurią šįkart skaitys Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į sveikatą prof. Dainius Pūras.

Pasaulyje vyksta idėjų ir jų skirtingo įgyvendinimo kasdieniame gyvenime kova. Ji paliečia visas visuomenės gyvenimo sritis, tarp jų ir sveikatos politiką. Pamatiniams žmogaus teisių ir laisvių principams, kuriems šiandien oponuoja nemažai įtakingų jėgų, kyla rimtų iššūkių. Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius, VU profesorius Dainius Pūras pasidalins 6 metų patirtimi ir apžvelgs svarbiausius idėjų ir praktikų mūšius žmogaus teisių, visuomenės sveikatos ir emocinės gerovės srityje. Taip pat aptars dažniausiai girdimas sąmokslo teorijas ir kitus iššūkius šiuolaikinei žmogaus teisių apsaugos sampratai ir praktikai bei kas atsitinka, kai medicinoje ir psichiatrijoje atsainiai žiūrima į žmogaus teises.

„InfoKnygos“: Knygos „Kas yra filosofija?“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Kas yra filosofija?“ – paskutinis bendras XX a. prancūzų filosofo Gilles’io Deleuze’o ir psichoanalitiko Félixo Guattari darbas.

Reikšdami nepasitikėjimą tapatumu ir gindami anti-individualizmą politikoje, filosofijoje, psichoterapijoje, šie mąstytojai išlieka aktualūs ir šiandien. Pasak Deleuze‘o ir Guattari, egzistuoja trys didžiosios minties formos: mokslas, menas bei filosofija, kurios skirtingais metodais tramdo pasaulyje vyraujantį chaosą. Filosofija save išpildo kurdama konceptus. Konceptų kūrimas skiriasi nuo mokslinės veiklos ir meninės kūrybos, nors visos trys veiklos nukreiptos į mus supantį chaosą. Veikale galima įžvelgti daugumą Deleuze‘o sistemą dominavusių vaizdinių, apvainikuotų socialiniu bei politiniu atsidavimu kovoje už individų teises bei laisves.

Knygos pristatymo dalyviai: prof. Gintautas Mažeikis – VDU dėstytojas, filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, veikalų „Dvasios niekšybė“, „Propaganda ir simbolinis mąstymas“ autorius. Mokslinių interesų kryptys: kritinė teorija, simbolinis mąstymas, politinė antropologija; doc. dr. Nijolė Keršytė – VU dėstytoja, veikalo „Kas yra filosofija“ vertėja, humanitarinių mokslų daktarė, filosofė. Mokslinių interesų kryptys: šiuolaikinė prancūzų filosofija, poststruktūralizmo teorija, semiotika. Diskusiją moderuos doc. dr. Jurga Jonutytė – VDU filosofijos katedros vedėja, filosofė. Mokslinių interesų kryptys: ekosofija, feminizmo teorija, naratologija, ideologijos teorija ir kritika. Knygos „Tradicijos sąvokos kaita“ autorė, M. Heideggerio monografijos „Meno kūrinio ištaka“ vertėja. Renginį pristato leidykla „Jonas ir Jokūbas“.

„Kauno atminties ekranai“: Filmas „Žalieji muškietininkai“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Ekrane šįkart filmas „Žalieji muškietininkai“ (rež. Jonas Ohmanas, 2015) apie ekologinį Sąjūdžio priešaušrio judėjimą „Atgaja“ ir jos vadovą Saulių Gricių-Šerną. Trijulė – Saulius Gricius, Deividas Urbonas ir Saulius Pikšrys – nutarė kurti organizaciją, kurios tikslas buvo propaguoti lietuvybę ir harmoningą santykį su gamta. Parašė skelbimą ir paskelbė „Kauno tiesoje“, kviesdami visus norinčius susitikti 1987 m. liepos 14 d. prie Kauno pilies.

Svečiuose – Jonas Ohmanas ir atgajiečiai. Vakarą ves kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.

Jubiliejinis Gintaro Rinkevičiaus gimtadienio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienas ryškiausių Lietuvos menininkų, jau įrašęs savo vardą į muzikos istoriją, maestro Gintaras Rinkevičius švenčia savo jubiliejų. Ta proga maestro klausytojams dovanoja didingą austrų kompozitoriaus Arnoldo Schönbergo (1874–1951) kūrinį „Gurre-Lieder“, parašytą pagal danų novelisto Jenso Peterio Jacobseno poemas, kurio pavadinimas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Gurės dainos“.

Įspūdingą kūrinį šį vakarą pakviestos atlikti istorinės atlikėjų pajėgos – scenoje žiūrovai išvys solistus Corby Welchą, Lauryną Bendžiūnaitę, Ievą Prudnikovaitę, Tadą Girininką, Edgarą Davidovičių, skaitovą Vladą Bagdoną, daugiau nei 150 choristų – Kauno valstybinį chorą, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro chorą, chorą „Vilnius“, ir milžiniškos sudėties simfoninį orkestrą, kurį sudarys Lietuvos valstybinis ir Liepojos simfoniniai orkestrai. Beveik trims šimtams artistų scenoje šventinį vakarą diriguos maestro Gintaras Rinkevičius.

„Improdimensija“: Matas Samulionis solo ir „Nosolum Quartet“, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų  pr.  34

Ciklas „Improdimensija“ kartas nuo karto pasirodo ir Kaune, kur viskas ir prasidėjo. Šį kartą akademijoje pasirodys jaunoji karta, kuri pristatys dviejų dalių pasirodymą.

Matas Samulionis (saksofonai, analoginiai sintezatoriai) – jaunosios kartos muzikantas, išbandęs save labai skirtingose scenose bei skirtinguose amplua. Muzikos kelią pradėjęs kaip saksofonininkas, laikui bėgant, vis dažniau grojo fortepijonu, domėjosi muzikos harmonijos niuansais, gilinosi į aranžuotės bei kompozicijos meną. Plėsdamas savo akiratį muzikoje ir pasiimdamas po dalelę iš kiekvienos muzikos krypties, muzikantas galiausiai prisijaukino naują muzikos pasaulį – moduliarinę garso sintezę. Dabar muzikantas visą sukauptą žinių bagažą jungia į vientisą muzikinę kalbą, kurios tikslas sugriauti sienas tarp gyvo ir elektroninio garso bei tarp tonalios ir atonalios muzikos taip įrodant, jog kiekvienas garsas, nesvarbu ar jis išgautas specialiai ar ne, yra muzika.

„Nosolum quartet“ –  laisvosios muzikos ansamblis, kurio nariai, komponuodami savo individualias patirtis ieško bendro skambesio, kuria sintezę tarp kamerinio grojimo ir ekspermentinių bandymų, kurie visada iškelia netikėtumo galimybę.

TREČIADIENIS, 02 19

R. Čičelio knygos „Jono Meko „Aukso vidurys“: kūrybos filotopinė žiūra“  pristatymas, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Knygoje sujungiama vieno žinomiausių pasaulio lietuvių, Jono Meko, literatūros tekstų ir filmų analizė bei filosofinis žvilgsnis, kuris leidžia autoriui gerokai platesniame kontekste lyginti, svarstyti, interpretuoti iki šiol daugiau tik literatūrologinėmis ar kino prieigomis analizuotą Jono Meko kūrybą. Autorius pateikia rašytojo ir filmininko kūrybos vientisumą, nuoseklumą, ryškina pastovias jau kūrybinio kelio pradžioje įtvirtintas pasakojimo slinktis, menines nuostatas. Knyga padeda suvokti kūrėjo psichologiją, skatina diskutuoti, naujai peržiūrėti kai kuriuos Jono Meko filmus, perskaityti poetinius ar eseistinius tekstus.

Filmas „Ema. Piromanė“. 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisieriaus Pablo Larraino filme choreografas Gastonas (Gael Garcia Bernal) ir šokėja Ema (Marian Di Girolamo) išgyvena santykių ir profesinę krizę. Palikusi Gastono vadovaujamą šiuolaikinio šokio trupę Ema skausmą malšina šokdama seksualiu, hipnotizuojančiu regetono ritmu ir žaisdama su ugnimi. Ji degina objektus ir kursto aistras, rodos, su kiekvienu naujai sutiktu žmogumi.

Spektaklis „Aklieji“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Artūro Areimos režisuotas spektaklis pagal M.Maeterlinck’o ir J. Saramago kūrybą kalba apie šiandien iškilusį tuštumos jausmą ir netikrumo patirtį. „Paprasčiau nieko nematyti, kad nebūtų dėl ko jaudintis? Lengviau gyventi nematant to, ko nesinori matyti? Ar tokiame pasaulyje pavyks išsaugoti žmogiškumo likučius? Kokios yra pažeminimo ribos? Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų ieškoma spektaklyje „Aklieji“, kurį atveža Juozo Miltinio dramos teatras.

Teatro archyvo nuotr.

„Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kaunas ir Vilnius sporte visuomet turi ką pasiaiškinti. O ant ledo ne taip šalta, kaip gali pasirodyti. Nacionalinės ledo ritulio lygos sezonas įsibėgėjo. Pernai kauniečiai pasipuošė bronza, vilniečiai – sidabru, o kaip bus šiemet, kai daugkartiniai čempionai iš Elektrėnų čempionate nedalyvauja?

KETVIRTADIENIS, 02 20

Paroda  „Kasdienybės geometrija. Apie rėdymosi meną tarpukariu“, 11:00 – 19:00
Galaunių namai, Vydūno al. 2

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namuose – dar vienas tarpukario gyvenimo būdo skerspjūvis. Šį kartą muziejininkai verčia mados skiltį ir nuo vasario 20 d. kviečia lankytojus pasigrožėti  Laikinosios sostinės inteligentijos apdarais ir aksesuarais atnaujintoje parodoje „Kasdienybės geometrija. Apie rėdymosi meną tarpukariu“. Parodoje eksponuojamų suknelių, skrybėlaičių siluetai, įvairios kasdienės bei švenčių aprangos detalės, priklausiusios žinomoms Kauno ponioms Adelei Galaunienei, Marijonai Rakauskaitei, Anelei Tūbelytei –Zikarienei, Vandai Daugirdaitei-Sruogienei, Elenai Žalinkevičaitei-Petrauskienei. Ekspozicijoje taip pat skiriamas dėmesys grožio priemonių industrijai. Grožio ir mados pasaulį parodoje reikšmingai papildo ir vaizduojamosios dailės kūriniai. Šį kartą – jie ir svarbūs ikonografiniai šaltiniai išsamioms tarpukario Kauno mados studijoms. Kajetono Sklėriaus, Marcės Katiliūtės, Jono Šileikos, Adalberto Staneikos, Prano Domšaičio darbuose – visa plejada portretų, peizažų, išsamiai pasakojančių istoriją „Apie rėdymosi meną tarpukariu“.

Ingos Linevičiūtės parodos „Obsesijos“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

„Obsesijos“ („Obsessions“) – tai personalinė Ingos Linevičiūtės paroda apie šiuolaikinį gyvenimo būdą: įsipareigojimus, įpročius ir (ne)malonumus. Ranka pieštose animacijose atsispindi situacijos, kurios liudija apie socialinių tinklų priklausomybę, identiteto praradimą, susitapatinimą ir galią. Pasitelkdama humorą ir simbolizmą, menininkė interpretuoja ir kuria istorijas apie šiuolaikinio žmogaus kalėjimą – obsesijas. Paroda veiks iki kovo 29 d.

Folkloriniai pasidainavimai su Gabriele, 17:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai, E. Fryko g. 14

Liudo Truiko ir Marijonos Rakauskaitės namuose visad aidėdavo muzika, pašnekesiai, gyvybingos diskusijos, viskas tiesiog ulmendavo. Žmonės apsilankę šiuose namuose su savimi išsinešdavo bent dalelę jų dvasios, butas traukė ir tebetraukia burtis. Vasario 20 dieną 17.00 kviečiame Jus susiburti ir kartu padainuoti lietuvių liaudies dainas, sustabdyti tėkmę ir laisviau atsikvėpti jaukioje L.Truikio ir M.Rakauskaitės namų aplinkoje. Dainų mokėti nebūtina, svarbu noras dalyvauti! Vakarą ves folkloro muzikantė Gabrielė Pukelytė. Registracija el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt.

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, Gintaro Varno spektaklis pagal Martin McDonagh pjesę virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas?

D. Matvejev nuotr.

Festivalis „Godisnowhere“, 20:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Trys grupės – jau  festivalis, jei tai death / blackened / brutal metal muzika. Iš Maskvos atvyksta grupė „Enemy Crucifixion“, iš Saratovo – „Psychosurgical Intervention“, o ansamblis „EradicationOfTheUnworthyInfant“ atstovauja tiek JAV, tiek Suomijai.

Maršrutas vasario 21 – 23 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 02 21

Boso Tado Girininko solinis vakaras, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienas geriausių Lietuvos bosų Tadas Girininkas kviečia į savo pirmąjį solinį koncertą. Kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru bei režisieriumi, prodiuseriu, visame pasaulyje žinomu vokalo mokytoju bei dirigentu Johnu Fisheriu atliks arijas ir uvertiūras iš G. Rossini, L. van Beethoveno, F. Schuberto, F. Mendelssohno, W. A. Mozarto, G. Verdi, P. Čaikovskio, Ch. Gounod, V. Bellini bei kitų kompozitorių operų. Daug užsienio teatruose dirbantis ir Lietuvą Europoje garsinantis solistas labai džiaugiasi galėdamas savo pirmąjį solinį rečitalį atlikti gimtojoje šalyje bei džiuginti jos klausytojus.

Spektaklis „Supergalios“, 19:00
Laipiojimo centras „Miegantys Drambliai“, V. Krėvės pr. 49

Karolinos Žernytės „Supergalios“ – iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis: Irma, Ernesta ir Aiste. Merginos atskleis mums, neįdomiesiems, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose, kodėl šokti lengviau, nei eiti.

Teatro nuotr.

Vakarėlis „In Future We Lust“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Ateitis griežtų dabarties taisyklių nepaiso. Išaušus rytojui – tai, kas buvo normalu, galų gale susvyruos. Taisyklės negalioja ir būsimai In Future We Lust serijos atlikėjai – DJ Marcelle. Ši brandaus amžiaus olandė daugelį pirmą kartą ją matančių nustebina savo jaunatviška energija, o išrankesnius muzikos gurmanus – stulbinančia eklektika. „Mano gyvenimo istorija – eiti savo susikurtu keliu“, įkvepiančiai sako Marcelle. Jai antrina serijos prižiūrėtoja Monika Seta, bei iš Hagos trumpam grįžtanti jos bičiulė Caline with C

ŠEŠTADIENIS, 02 22

Premjera. „Momo“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklį 1–4 kl. moksleiviams Gildas Aleksa režisuoja pagal Michael Ende to paties pavadinimo romaną. Apleistame amfiteatre gyvena Momo – iš kur ji ir kiek jai metų, niekas nežino. Ji pati sako: „Kiek pamenu, buvau visada“. Ji turi ypatingų gebėjimų klausyti kitų žmonių ir visi nori būti jos draugais. Tačiau mieste atsirado pilkieji ponai, kurie vagia iš suaugusiųjų laiką. Jie sako: „Atiduok savo laiką dabar, turėsi jo daug daugiau vėliau. Vaikai ir Momo mėgina grąžinti pavogtą laiką, tuo pačiu išmokdami protestuoti ir balsuoti. Pasakiška kritika apie vartotojiškumo kultūrą su demokratijos abėcėle, kviečia vaikus mokytis klausyti ir matyti tai, ko suaugę  nebegirdi ir nebemato. Daug kartų esame girdėję „neturiu laiko“, bet niekad neišgirdom, kodėl to laiko vis mažiau ir kurgi jis pradingsta.

Teatro nuotr.

Ekskursija „Asmenybių šviesoje“, 13:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Pirmojo ir ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Pauliaus Galaunės ir jo žmonos operos solistės namuose bus pasakojama apie Adelės Galaunienės indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, apie Pauliaus Galaunės muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius. Aplankysite Nepriklausomybės akto signataro Kazio Bizausko, gyvenusio A. ir P. Galaunių namo II aukšte, memorialinę ekspoziciją, o besidomintys mada galės apžiūrėti atnaujintą parodą ,,Kasdienybės geometrija. Apie rėdymosi meną tarpukariu“, kurioje apie tai kas, ką ir kaip dėvėjo Laikinojoje sostinėje. Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 798995.

Ekskursija  parodoje „Kontr-argumentas III”, 15:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Jauna tapyba Kaune lankėsi  trumpai, bet efektingai. Nespėjote? Dar spėsite. Parodos uždaryme-ekskursijoje kuratoriai bei parodos dalyviai papasakos apie savo idėjas ir kūrinius.

SEKMADIENIS, 02 23

Spektaklis „Milžinas mažylis“, 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Milžinas mažylis“ – pasakojimas, kuriame atgyja žinomos legendos, padavimai ir mitai apie Lietuvą. Kaip atsirado Kernavės piliakalniai, Žirnajos ežeras, Džiugo kalnas, Kuršių nerija?

Eglės Kižaitės režisuoto spektaklio herojus – milžinas Kernius, kurio vardas iš tiesų reiškia „mažylis“, kartu su tėvais gyvena Kernavėje, bet čia jam pabosta. Jis leidžiasi į kelionę prie jūros ir aplanko visą Lietuvą. Istorija prasideda dar visai lygiame Lietuvos krašte, o kaip jame dygo kalnai ir ežerai, jums papasakos Vėjų teatras.

Miško archyvas

„Kino klasikos vakarai“: „Satyrikonas“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Fellini norėjo, kad jo „Satyrikonas“ nė iš tolo neprimintų holivudiško istorinio reginio. Tai turėjo būti filmas ties sapno ir reportažo iš tolimos, nežinomos planetos, „planetos Roma“, kur viskas tarsi atpažįstama, bet svetima ir nesuprantama, riba. Fellini norėjo sukurti filmą, kuris leistų žiūrovui pajusti milžinišką distanciją, skiriančią jį nuo praeities. „Satyrikone“ jis rodo pasaulį, apimtą mirties nuojautos, kai gyvenimo skonis juntamas bene aštriausiai, nors ir nebesugebama mėgautis. Apie tai ir garsiausia scena – Trimalchiono puota“, – sako kino kritikė Živilė Pipinytė. Ateikite užpildyti spragą. Restauruota „Satyrikono“ versija rodoma minint 100-ąsias Federico Fellinio gimimo metines. Filmą pristatys Vytautas Balsys.

Vakaras „Abu Kauno Estai: t a p y b a !“ 17:00
„Galeria Urbana“, Vilniaus g.  22

„Lemtingų atsitiktinumų dėka būtent Kaune visu grožiu ir gyliu pražydo dviejų Estijos menininkų – Reiu Tüür ir Peeter Krosmann – talentai, nuplieskę miesto panoramą sodria, dinamiška, intelektualiai įelektrinta pašvaiste. Estiškos saviraiškos ir lietuviško konteksto sinergija įvyko. Gal būt dėl to, kad dar niekada istorijoje tiek daug estų menininkų negyveno Kauno mieste vienu metu… Už tai Estijai padėkosime jos gimtadienio papėdėje“, – sekmadienį pasimatyti kviečia Audrys Karalius.

A. Karaliaus nuotr.

Maršrutas vasario 24 – 27 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 02 24

„Atsitiktinio Gričiupio pašto“ dėžutės pristatymas, 12:30
KTU, Studentų g. 50

„Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ Gričiupio komanda kviečia į jau ketvirtosios Atsitiktinio Gričiupio pašto dėžutės atidarymą! Naujausioji, pagal tikrą tarpukario Kauno pašto dėžučių dizainą, sukurta pašto dėžutė kabės  KTU Elektronikos rūmuose. Jei smalsu, kur slepiasi pirmosios trys laiškų laukiančios dėžutės, pristatymo metu ne tik tai sužinosite, bet ir galėsite jas atrasti naujai išleistame žemėlapyje, besislepiančias tarp mėgstamiausių Gričiupio vietų. Atsitiktinio Gričiupio pašto ir Fluxus laiškanešių komandos dėka visai to nesitikėjusiems žmonėms per praėjusius metus buvo išdalinta virš 300 laiškų.

„DeMo rezidencijos“: Atvykimas iš kitur / Arriving from Elsewhere“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namuose startuoja nauja kuruojamų rezidencijų programa „DeMo“ (Dekoduojant modernybę/Decoding Modernity). Pirmoji šios programos rezidentė menininkė Niamh Seana Meehan (Š. Airija) pristatys interaktyvų performansą/skaitymus „Atvykimas iš kitur“. Ji sako: „Tekstai bus tiesioginių patirčių, nerišlių minčių, eskizų fragmentų ir pokalbių su žmonėmis, su kuriais susidursiu pakeliui, derinys. Būdama reziduojančia menininke, naudosiuosi savo laiko galimybėms kalbėtis su Kaune gyvenančiais ir dirbančiais asmenimis. Kadangi „Brexit“  jau įgyvendintas nuo 2020 m. sausio 31 d., penktadienio, tekstuose bus atsižvelgta į asmens, keliaujančio iš Šiaurės Airijos į Lietuvą, poziciją. Mes gyvename „neužtikrintumo“ laikais ir būtent „neužtikrintumo“ tema atsispindi tiek mano tyrime, tiek ir praktikoje.“

M. Petrausko opera „Eglė – žalčių karalienė“, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Šis pastatymas – VDU Muzikos akademijos studentų projektas. Režisierė – VDU Muzikos akademijos prof. Audronė Eitmanavičiūtė. Vokalo pedagogė – VDU Muzikos akademijos prof. Sabina Martinaitytė. Pianistė – Živilė Kudirkaitė. Atlikėjai: Gabrielė Bukinė, Gytis Murauskas, Bingnan Xu, Martynas Žukauskas, Rokas Jasikas, Giedrė Cicėnaitė, Vita Džulna, Ugnė Matukaitytė, Matas Jonaitis, Zhang Linmao.

Filmas „Partizanas“, 18:55
„Forum Cinemas“,  Karaliaus Mindaugo pr. 50

Dokumentinis filmas „Partizanas“ (scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė) pasakoja unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Jis aukoja asmeninį gyvenimą, palieka šeimą ir pasitraukia į mišką lemtingam mūšiui dėl Lietuvos laisvės. Geriausiu draugu jis renkasi šautuvą, kurį švelniai vadina „mašinka“. Besąlygiškas paklusnumas vadui, noras mokytis, drąsa ir kantrybė iš paprasto kaimo ūkininko suformuoja vieną aktyviausių pasipriešinimo kovų vadų, kuris iki paskutinės gyvenimo akimirkos tikėjo laisva Lietuva ir tarsi testamentą mums užrašė: „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Filme autentiškų Paliūno-Ryto atsiminimų ištraukos, kurias jo paties žodžiais skaito aktorius Paulius Markevičius, persipina su J.Paliūno-Ryto anūkės, jo bendražygių ir istorikų pasakojimais. To laikmečio atmosferą įtaigiai kuria rekonstrukcinės scenos.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 02 25

Tomo Tereko parodos uždarymas ir Simono Nekrošiaus pasirodymas, 18:00
Pelėdų kalno fotografijos namai, A. Mickevičiaus g. 27

Visą vasarį Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete veikė ryškaus ir įvairiapusio menininko, fotografo ir kūrėjo Tomo Tereko paroda. Uždarymo proga ne tik spėsite pamatyti virš 100 autoriaus darbų iš fotoprojektų „FISH FETISH“ ir „Jesus of Suburbia“, bet ir išgirsti Simono Nekrošiaus avangardinės muzikos garsus.

T. Tereko nuotr.

Filmas „El Padre Medico“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dokumentinio filmo kūrėjai leidžiasi į Brazilijos džiunglių gilumą vedini didingo Aleksandro Ferdinando Bendoraičio (1919-1998) asmenybės mito. Jis byloja apie kilnų gydytoją, pasišventusį misionierių, Antrojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, savo rankomis sukūrusį plaukiojančių ligoninių tinklą, teikusį pagalbą tūkstančiams Amazonės baseine gyvenančių žmonių ir įkūrusį dvi veikiančias ligonine. Tačiau pokalbiai su liudininkais, prabangaus asmeninio gyvenimo detalės, sąsajos su nusikaltimais ir tikrosios tapatybės paieškos pradeda griauti filmo kūrėjų planus papasakoti „Motinos Teresės iš Lietuvos“ istoriją. Sunku patikėti, jog ši dramatiška istorija yra apie tikrą lietuvį Amazonės džiunglėse.

Šokio spektaklis „Kaunas Zoo“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Dmitirj Matvejev nuotr.

Šokio teatras „Aura“ ir improvizacinės muzikos grupė „Kaunas Zoo“ kviečia į spektaklį, nagrinėjantį grožio, mados kulto, prabangos siekimo temas ir demonstruojantis tuštybę, kurią sukelia gyvenimas „su kaukėmis“.

TREČIADIENIS, 02 26

Knygos „Portretas: Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Kartu su autore  dr. Ingrida Jakubavičiene apie knygos herojus diskutuos knygos recenzentai istorikai doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė ir prof. dr. Juozas Skirius bei prof. dr. Virginija Jurėnienė. Renginį moderuos Raminta Jonykaitė. Daugiau apie monografiją skaitykite čia.

Susitikimas su poete Tautvyda Marcinkevičiūte, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Poetė apie save:

„Gyvenu gana ilgai, tad, kad neaušindama burnos turėčiau ką veikti, leidau knygas…

Kad ne tik man, bet ir kitiems nebūtų taip nuobodu – 3 iš jų parašiau vaikams, dar 3 knygas ir geroką dozę pjesių į pasaulį išleidau norėdama su savo mylimukais V. Šekspyru, S. Plath ir C. Marlowe pasivažinėti greitaeigiu kalbos liftu,o praėjusių metų rudenį teko pakilti į orą ir apskritai jaustis kaip ant sparnų, dalyvaujant Amerikos Ajovos universiteto organizuotoje Tarptautinėje Rašymo Programoje su savo toje šalyje išleista rinktine „Terribly in Love“…

Ar per gyvenimą sukaupiau kokių turtų? Taip! Mano didžiausias surastas lobis yra vyras, sūnus ir dukra bei du mylimi jų pačių gyvenimų palydovai. O kitokie turtai? Turite omenyje pasidabruotus ir paauksuotus prizus bei medalius ar dar kažką kita? Nekorektiškas klausimas. Bet ir į jį atsakymą surasite  perskaitę mano 16 poezijos, 3 eilėraščių vaikams ir 3 vertimų knygas…“

Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius,  A. Mapu g. 18

Knygoje „Partizano žiedas“ pasakojama, kaip Adolfas Ramanauskas-Vanagas, lydimas kelių partizanų, nuo plačių Kazlų Rūdos miškų keliauja pas žemaičius į 1949 m. vasarį vykusį Lietuvos partizanų vadų susitikimą, kur buvo paskelbtas svarbiausias partizaninio karo dokumentas – Deklaracija, sujungusi 1918-ųjų Lietuvą su miškuose laisvę vis dar saugančiais laisvės kovotojais. Realūs įvykiai interpretuojami pasitelkus istorinę dokumentiką ir archeologinius tyrinėjimus. Į pasakojimą apie partizanų vadų susitikimą ir susirėmimą su enkavėdistais Užpelkių miške autorius taip pat įterpia kai kuriuos Jėgerių bataliono kūrimosi epizodus, rasdamas gana daug panašumų tarp partizanų ir jėgerių veiklos taktikos.

„inDISternet: What is Money?“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„What is money?“ yra antrasis metus truksiančio „inDISternet“ įvykių ciklo renginys, kurį organizuoja KMN Infocentras. Pramoginių-edukacinių renginių kontekste siekama kritiškai apžvelgti skaitmenizacijos keliamus iššūkius ir tyrinėti interneto poveikį kultūrai. Internetu pasiekiami meno kūriniai čia taps simboliniais išeigos taškais vedančiais bei iliustruojančiais nagrinėjamų procesų analizes. Renginiuose susidurs šiuolaikinis menas, post-internetinis budrumas, neformali atmosfera, muzika, diskusijos, malonūs skoniai, internetinių video peržiūros, akademinė mintis ir dis.art. Kelias valandas trunkanti „inDISternet“ dramaturgija savo eklektika replikuos interneto koliažiškumą.

Šįkart svečias –  Mantautas Račkauskas, VDU Ekonomikos ir Vadybos fakulteto prodekanas, jau ilgus metus tyrinėjantis ir dėstantis apie įvairius su pinigais susijusius procesus. Jo daktaro disertacijos centre buvo valstybės išlaidų poveikis ekonomikai. Renginyje jis kalbės apie pinigų skaitmenizacijos aspektus iš itin kritiško požiūrio taško.

KETVIRTADIENIS, 02 27

Parodos Paroda „Naujasis betono miestas. Nuo Kauno iki Tokijo“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Betono juvelyrikos kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė klausia – ką bendra turi Kauno tarpukario modernizmo ir Japonijos metabolizmo architektūra? Kiek įtakos istoriniame kontekste gali palikti karas, kuriant ateities miesto identitetą? Kaunas po Pirmojo pasaulinio karo išgyveno laisvės pojūtį, jautėsi ryški patriotiškumo dvasia, kuri persikėlė į architektūrinį kontekstą tautiniais simboliais. Tuo tarpu Tokijuje po Antrojo pasaulinio karo gimė metabolizmo judėjimas, kuris skatino dialogą tarp žmogaus ir miesto, kvietė kurti erdvę nuolat kintantiems visuomenės poreikiams. Dvi istoriškai ir kultūriškai skirtingos visuomenės. Du laikotarpiai ir karas, keičiantis mus visus. Verčiantis pamiršti ir kurti naują, geresnį pasaulį. Tai dvi betono juvelyrikos kolekcijos, įkvėptos XX a. architektūros srovių. Jose susijungia emocinė visuomenės atmintis ir siekis įprasminti žmogiškumą architektūrinėse detalėse, kuriančiose naująjį betoninį miestą.

Parodos „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Parodoje pirmą kartą kaip visuma bus eksponuojamos dvaro vertybės, saugomos Rokiškyje ir Kaune. Kolekcijos pagrindą suformavo grafas Konstantinas Tyzenhauzas (1786–1853), Pastovyse (dab. Baltarusijos teritorija) įkūręs paveikslų galeriją ir ornitologijos kabinetą. Plačiau apie viską skaitykite čia.

Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“, 18:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Jono Vaitkaus režisuotas „Atsitiktinis žmogus“ su rafinuota ironija kalba apie gyvenimo džiaugsmą, neviltį ir trapumą, apie artumo paieškas. „Y. Reza dramaturgija – tai lengvas intelektualus teatras. Ji į teatrą sugrąžino ištisą kartą žmonių, kuriems rimtos dramos atrodė per ilgos ir dažnai nuobodžios, o lengvos komedijos – per banalios, kad užimtų jų brangų laiką“, – taikliai apibendrino „The Spectator“ apžvalgininkas.

VDU teatro nuotr.

Ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į pirmąjį naujo renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą: „Šįkart pasimatysime ir pakalbinsime rašytoją, LRS Kauno skyriaus pirmininką Gediminą Jankų. Kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį kviesime Jus ne tik pokalbiui su rašytoju, bet ir į jo paties parengtą dar nematytų eksponatų parodą. Rašytojai atrinks kelis sau svarbius daiktus, surengs jų parodą ir taip bent šiek tiek praskleis savo kūrybos virtuvės, įpročių, ritualų uždangą.“

Maršrutas vasario 28 – kovo 1 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 02 28

Ekskursija „Asmenybių šviesoje“, 13:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Pirmojo ir ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Pauliaus Galaunės ir jo žmonos operos solistės namuose bus pasakojama apie Adelės Galaunienės indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, apie Pauliaus Galaunės muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius. Aplankysite Nepriklausomybės akto signataro Kazio Bizausko, gyvenusio A. ir P. Galaunių namo II aukšte, memorialinę ekspoziciją, o besidomintys mada galės apžiūrėti atnaujintą parodą ,,Kasdienybės geometrija. Apie rėdymosi meną tarpukariu“, kurioje apie tai kas, ką ir kaip dėvėjo Laikinojoje sostinėje. Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 798995.

Knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Laisvė: būti savimi“ pristatymas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia į knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Laisvė: būti savimi. Archyvai“ pristatymą ir parodos „Grįžimo šventė verta viso gyvenimo…“ uždarymą. Renginyje dalyvaus knygos sudarytoja, Išeivių literatūros skyriaus vedėja Virginija Paplauskienė, profesorė Viktorija Skrupskelytė, literatūros tyrinėtojas Eugenijus Žmuida ir aktorius Dainius Svobonas, smuikininkė Kristina Katavičiūtė.

Poezijos performansas „Nerkis iš kailio“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Nerkis iš kailio“ – formas laužantis režisierės Monikos Klimaitės teatrinis projektas, jungiantis performanso meną, elektroninę muziką ir klasikinę poeziją, provokuojantis ir keliantis žmogaus identiteto klausimą šiandieninėje populistinėje kultūroje. Šiame spektaklyje nėra nuoseklios dramaturgijos – kiekvienas eilėraštis pristatomas kaip atskiras pasirodymas, drąsiai, neįprastai ir nestereotipiškai interpretuojantis Henriko Radausko, Alfonso Nykos-Niliūno, Henriko Nagio, Liūnės Sutemos, Kazio Bradūno, Vytauto Mačernio poezijos kūrinius.

Vakarėlis „Košmarai: Herrensauna“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Herrensauna (lietuviškai – „Vyrų pirtis“) yra vienas ryškiausių vakarėlių pavadinimų šiandieniniame Berlyne. Savo pasaulėžiūrą pristatyti iį Kauną atvyksta  Cadency  (Héctor Oaks alter ego) i CEM.  Košmarus transliuos ir nuolatiniai šio vakarėlio rezidentai – Alex Krell bei vietinė favoritė VAL.

ŠEŠTADIENIS, 02 29

Festivalis „Tarpušvenčiu“, 16:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio  g. 1

Nurimus Dainų švenčių šurmuliui ir belaukiant naujų progų susieiti su kitais kolektyvais, šokių ir dainų ansamblis „Ratava”“nusprendė pasikviesti savo draugus iš Vilniaus į Kauną ir surengti koncertą-festivalį.

Koncertas „Muzika ne tik PUČIA“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Penktą kartą vykstantis projektas lieka ištikimas gimusiai iniciatyvai su pučiamųjų orkestru „Ąžuolynas“ kviesti muzikuoti Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos jaunuosius atlikėjus, tačiau šiemet pasipildys ir Kauno 1-osios vaikų muzikos mokyklos bei VDU Muzikos akademijos pajėgomis. Jaunuosius muzikus į sceną palydės du dirigentai. Tai – nuo šio projekto pradžios dalyvaujantis Jonas Janulevičius ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ dirigentas Giedrius Vaznys, koncertą ves Justė Jankauskaitė.

SEKMADIENIS, 03 01

Filmas „Les Misérables. Vargdieniai“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Oskarui“ nominuotas, Kanų kino festivalyje apdovanotas ir Europos kino akademijos geriausiu debiutu pripažintas režisieriaus Ladj Ly draminis trileris „Les Misérables. Vargdieniai“ atskleidžia sudėtingą vietinių kasdienybę šiandieniniame Monfermėjuje – Paryžiaus priemiestyje, kuriame prieš daugiau nei 150 metų rašytojas Viktoras Hugo sukūrė vieną garsiausių savo romanų „Vargdieniai“.

Ekskursija su kuratoriumi parodoje „300 paveikslų antikiniam romanui „Satyrikonas“, 14:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Apžvelgsite antikinio romano „Satyrikonas“ išlikimo peripetijas, vertimų sunkumus ir aktualumą šiandien. Sužinosite apie įdomią koliažo techniką bei knygų iliustracijų ypatumus. Ekskursiją ves Gioranas Oldikas (Goran Ohldieck). Ekskursija vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Koncertas „Chanson perpétuelle“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerto programa klausytoją kviečia romantiniam pasivaikščiojimui prancūzų ir ispanų muzikos keliais. Šarmingų, galantiškų ir trapių Reynaldo Hahno dainų apsuptyje iškyla dramatiška Ernesto Chaussono meilės istorija „Chanson perpétuelle“ (liet. Daina amžinybei), po kurios seka ugninga ir aistringa ispaniškoji sarsuela. Sarsuela (isp. zarzuela) – tai plačiai paplitęs ispanų nacionalinis muzikinis draminis žanras, viename spektaklyje suderinantis vokalinius kūrinius, šnekamuosius dialogus ir, žinoma, aistringus šokio numerius. 1657 m. gimęs žanras buvo ištobulintas daugelio menininkų, tad čia dera poezija ir proza, operinės arijos ir populiarios dainos su nuostabiais orkestriniais (fortepijoniniais) intarpais. Koncerte dalyvaus mecosopranas Eglė Šidlauskaitė ir pianistė Paulė Gudinaitė.

Maršrutas kovo 2 – 5 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 03 02

Tarptautinės odos miniatiūrų parodos „Ex Improvizo // Ne Tikėtai“ atidarymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Paroda skirta Čiunės Sugiharos veiklos Kaune aštuoniasdešimtmečiui. Parodoje savo darbus pristato šešiolika autorių iš Lietuvos ir Latvijos. Joje eksponuojami nedidelio formato darbai: knygos, dekoratyvinės formos, dėžutės, odos skulptūros, eksperimentiniai darbai. Šalia profesionalių odos menininkų darbų galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinius iš odos. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga ir kūrybinis procesas.

B. Brazdžionio minėjimo vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Bernardui Brazdžioniui skirtą atminimo vakarą, kuriame bus prisiminta 1940 m. rašytojui įteikta Valstybinė literatūros premija. Renginyje dalyvaus muziejininkė Jūratė Ivanauskienė, literatūrinę-muzikinę programą MES – PALIKUONYS AMŽIUOS NEPAKLYDUSIO LIETUVIO atliks aktoriai Virginija Kochanskytė, Petras Venslovas, solistė Rita Preikšaitė ir pianistė Rūta Blaškytė.

ANTRADIENIS, 03 03

„Literatūriniai pavakariai“: „staiga pasaulis tampa mažas“, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ rengia pokalbių ciklą „Literatūriniai pavakariai“, kuriame svarstomi literatūros klausimai, skaitomi tekstai, skamba muzika. Pavakariai – tai metas, kai dienos šviesa pamažu tirpsta vakaro šėšėliuos ir gimsta susimąstymo, tylaus budėjimo valanda. Pokalbis su poetu Antanu A. Jonynu suksis apie poetinę komunikaciją ir poeto-oratoriaus laikyseną.

Vytauto Kandroto knygos „Pažink Prancūziją“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Autorius yra išleidęs kelias dešimtis knygų apie Lietuvą, o šįkart skaitytojams siūlo pažinti Prancūziją – kaip pats sako, savo mylimiausią šalį po gimtinės. Jau dvidešimt metų po Prancūziją keliaujantis ir kasmet aplankantis vis kitą jos regioną autorius šioje knygoje dalijasi sukauptomis žiniomis, patirtimi ir įspūdžiais.

Festivalis „Nerk į teatrą“: spektaklis „Orfeo. Miesto šviesos“, 18:30
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

10-ajame tarptautiniame edukaciniame teatro festivalyje vaikams ir jaunimui kūrybines pajėgas apjungs teatralai iš Lietuvos, Vengrijos, Lenkijos ir Islandijos. Jubiliejinio festivalio tema – vandenynai, vaizduotę plukdysiantys plačiais pažinimo vandenimis bei kartu priminsiantys apie ekologines problemas. Per penkias festivalio dienas teatro laivas nuplukdys dalyvius į smagius susitikimus su teatro kūrėjais: aktoriais, dailininkais, režisieriais, aplankys jaukias spektaklių salas ir užutėkius. Iš viso net 27 kūrybinės dirbtuvės, 8 spektakliai ir Jaunimo zonos renginiai.

Antradienį susitikti kviečia režisierius Naubertas Jasinskas ir dramaturgė Dovilė Zavedskaitė: „Orfėjo ir Euridikės mitas, Švedijos didžėjaus Avicii istorija ir mūsų pačių patirtys atvedė prie nejudrumo temos. Kūrybos procesą įsuko suvokimas, jog dauguma mūsų yra užsikirtę, lyg skleistume ne dinamišką, judrų garsą, bet nuolatos pasikartojantį motyvą.“ Po spektaklio vyks diskusija, kurioje dalyvaus spektaklio aktoriai, pokalbį moderuos teatrologas Lukas Alsys.

Teatro nuotr.

Monospektaklis „Nataša“, 19:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Vilniaus senamiesčio teatro monospektaklis pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę „Natašos svajonė“ – įtraukianti ir sukrečianti vaikų namų auklėtinės istorija. Kiek daug niekada meilės nepatyrusi mergina gali padaryti dėl savo svajonės? Koks gilus yra dūžtančios svajonės skausmas? Natalija kviečia į atvirą pokalbį apie karščiausią gyvenimo svajonę ir jos kainą. Spektaklyje vaidina Natalija Skirmunt. Spektaklio režisierė Erika Stankevičiūtė, kompozitorė Ana Babuškina, kostiumų dizainerė Greta Subatavičiūtė.

Teatro nuotr.

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Pavasaris paprastai tampa naujų darbų pradžia, todėl mačas su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa gali tapti nauju atspirties tašku. Žinoma, rezultatyviausio Eurolygos žaidėjo Aleksejaus Švedo vedami varžovai tokiu scenarijumi netiki, tačiau Rusijos žvaigždynas retai kada jaučia tokią atmosferą, kokia nuolat vyrauja „Žalgirio“ arenoje

NLRL pusfinalis: „Kaunas Hockey“ – „Baltų Ainiai/HC Klaipėda“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kovą dėl kelialapio į Nacionalinės ledo ritulio lygos finalą pradeda dvi Kauno komandos. Ant ledo – vėsu, tribūnose bus karšta.

TREČIADIENIS, 03 04

Praktinis seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus dalyvavimas“, 9:30
Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedra, V. Putvinskio g. 23

Mokslinis-praktinis seminaras skirtas miesto valdžios ir vietos bendruomenių santykiams bei sociologo / antropologo, kaip potencialaus tarpininko tarp miesto valdžios ir bendruomenės vaidmeniui. Dirbtuvių vedėjai – Dr. Paulas Drausas, sociologas, etnografas, Mičigano-Dearborno universiteto (JAV) profesorius, kurio mokslinių interesų sritys apima kaimynystės, kraštovaizdžio kaitos ir pažeidžiamų gyventojų grupių analizę poindustriniame mieste; Dr. Liutauras Kraniauskas, miesto sociologas, vienas iš projekto paraiškos „Klaipėda – Europos kultūros sostinė 2022” rengėjų, Socialinių pokyčių studijų centro Klaipėdos universitete vadovas; Dr. Jūratė Tutlytė, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto docentė; Austėja Bliumkytė-Padgurskienė – KultūrBendruoMeniškų projektų kuratorė, gidė. Seminaras vyks anglų kalba. Forma registracijai: https://tinyurl.com/VDU-SMF.

Jono Danielevičiaus nuotr.

Festivalis „Nerk į teatrą“: ekskursija „Ant laivo denio. Teatro užkulisiai“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

15-18 m. jaunuolius paplaukioti po klaidžius teatro koridorius kartu su kruizo kapitonu – teatro vadovu ir aktoriumi, Egidijumi Stanciku – kviečia festivalis „Nerk į teatrą“. Vadovas gerai žino visus teatro povandeninius rifus ir salas–vietas, kuriose menininkai ieško įkvėpimo, kur aktoriai yra grimuojami, paverčiami naujais personažais, taip pat kurios vietos yra pačios geriausios stebėti spektaklį Didžiosios scenos denyje-parteryje. Negailėkite klausimų! Egidijus Stancikas teatrui vadovauja daugiau nei dešimt metų, tad iš jo gali išgirsti ne vieną įdomią ir įkvepiančią istoriją.

Seminaras „Kūrybiniai ir kultūriniai bendruomenių verslai“, 14:00
„Kaunas 2022“, Laisvės al. 36

„Kūrybinių ir kultūrinių bendruomenės verslų kūrimo bei plėtros mokymai“ buvo pradėti 2019 metų spalio mėnesį ir juose dalyvavo daugiau nei 20 Kauno miesto ir Kauno rajono kultūros ir kūrybinio verslo antreprenerių bei bendruomenės entuziastų, siekiančių sukurti socialinius ir kultūrinius projektus bei steigti bendruomenines organizacijas ar įmones. Baigiamojo, visiems atviro seminaro metu dalinsitės gerąja patirtimi ir klausysitės svečių. Taip pat prisistatys mokymuose dalyvavusios bendruomenės, bus aptartas vykusių mokymų turinys ir svarbiausios temos. Seminaro lektoriai – Indrė Engelkytė ir Phil Tulba.

Knygų „Paklydę paukščiai“ ir „Marriage for Love“ pristatymas, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Susitikimo metu bus kalbama apie rašytojos Birutės Putrius knygą „Paklydę paukščiai“ ir prof. Violeta Kelertienės ir Marytės Racys verstą Žemaitės prozos knygą „Marriage for Love“. Pokalbyje dalyvaus rašytoja Birutė Putrius, prof. Violeta Kelertienė, prof. Dalia Kuizinienė.

Rašytojos Birutės Putrius romanas „Paklydę paukščiai“ – tai pasakojimas apie pirmuosius išeivių iš Lietuvos žingsnius naujoje šalyje, jų bandymą įsitvirtinti ir pastangas išsaugoti ryšį su gimtąja šalimi. Tuo tarpu Violeta Kelertienė, literatūros profesorė, vertėja drauge su Maryte Racys jau kurį laiką vertė lietuvių literatūros klasikės Žemaitės kūrybą į anglų kalbą. Vertėjos susidūrė su daug sunkumų. Viename interviu Violeta Kelertienė kalbėjo: „Žemaitė rašė tarmiškai – taip, kaip pati kalbėjo. Žemaitės tekstų turinys paremtas kaimiškomis ir feministinėmis to meto realijomis. Todėl kyla dilema, kaip nenuskriausti autorės ir likti suprastai šiuolaikiniams anglakalbiams skaitytojams.“

Filmas „Mano dukrai Samai“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Mano dukrai Samai“ – tai jaunos motinos meilės laiškas dukrai, kviečiantis į nepaprastai intymią ir giliai sukrečiančią kelionę po moters gyvenimą kare. Filme pasakojama Waados al-Kateab penkerių metų gyvenimo istorija sukilimo niokojamame Alepe, Sirijoje, kur ji, aplink ją siaučiant katastrofiškam konfliktui, įsimyli, susituokia ir pagimdo Samą. Moters kamera fiksuoja neįtikėtinas netekties, juoko ir išgyvenimo istorijas, kol galiausiai Waadai tenka stoti į akistatą su sunkiu pasirinkimu – pabėgti iš miesto tam, kad apsaugotų dukters gyvybę, ar likti. Waada žino, jog išvykti – tai atsisakyti kovos už laisvę, dėl kurios ji tiek daug paaukojo. „Mano dukrai Samai“ – pirmoji „Emmy“ apdovanotų režisierių Waados al-Kateab ir Edwardo Watts dokumentinė juosta.

Aidos Čižikaitės paskaita „Interlingvistika“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Paskaitos metu lektorė padės atsakyti į klausimus kaip gimsta kalba, kiek egzistuoja kalbų, kurią kalbą mokytis, kaip išmokti visas kalbas, ar gali užtekti vienos kalbos, ar visos kalbos „lygios“? Ar žinotte, kad keičiant galūnes ir pridedant priešdėlius ir priesagas iš kiekvienos šaknies galima pasidaryti visus reikalingus žodžius, todėl užtenka išmokti darybos priemonių nekintamas reikšmes ir nuo 100 iki 300 žodžių šaknų?..

KETVIRTADIENIS, 03 05

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimas, 16:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Diskusijoje apie kelią į Nepriklausomą Lietuvą dalyvaus: Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ; Prof. Vytautas Landsbergis, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Sąjūdžio garbės pirmininkas; Nijolė Oželytė, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė; Egidijus Aleksandravičius, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesorius; Kazys Starkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys; Kamilė Berinkevičiūtė ir Laura Lodaitė, Kauno Kovo 11-oios gimnazijos mokinės. Renginį moderuos Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos tarybos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė. Koncertinę programą atliks Kauno pirmosios muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis.

Šventinis koncertas „Čia mūsų namai“, 17:30
Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g. 18

Kauno tautinės kultūros centras (KTKC) kviečia į net kelis vakarus, skirtus Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Pirmasis – KTKC folkloro ansamblio „Ratilėlis“ (vadovai Alvyda Česienė, Skaistė Blinstrubaitė, Lukas Jakubčionis, Justas Morkeliūnas) šventinis koncertas „Čia mūsų namai“.

Paskaita „Socialistinė urbanistika Lietuvoje: tarp paradinės ir ūkinės“, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Architektūros istorikės Marijos Drėmaitės paskaita – Anton Roland Laub parodą „Mobilios bažnyčios“ lydintis, visiems atviras ir nemokamas renginys. Paskaitoje bus aptariami socialistinės urbanistikos tikslai ir požymiai bendrame miestų modernizacijos kontekste, bandymai pertvarkyti didžiuosius miestus Vilnių ir Kauną sovietinėje Lietuvoje ir šių pertvarkų reikšmė bei palikimas.

A. Mikalkėno paskaita apie džiazo istoriją, 18:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Nors istorinis džiazo laikotarpis apima vos daugiau nei 100 metų, istoriniai įvykiai ir spartus progresas padarė didžiulę įtaką visuomeniniam muzikiniam suvokimui. Paskaitą ves Arnas Mikalkėnas – multiinstrumentalistas, kompozitorius, pedagogas, aktyvus performanso meno dalyvis.

Susitikimas su Vaiva Rykštaite, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Rašytoja Vaiva Rykštaitė pristato savo naująjį romaną „Lizos butas“ ir kviečia pasikalbėti apie knygas, rašymą, Kauno senamiestį ir tuos magiškus laikus kai vaikai po kiemus lakstydavo be priežiūros… Vaiva Rykštaitė – filosofijos magistrė, tinklaraštininkė. Šiuo metu gyvena Havajuose, augina dvi dukras. „Lizos butas“ – aštuntoji jos knyga.

Maršrutas kovo 6 – 8 dienomis

$
0
0

PENKTADIENIS, 03 06

Koncertas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginyje dalyvaus 2020 metų Nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso laureatai: Evelina Pabrėžaitė, Lėja Ramanauskaitė (Šiaulių 1-oji muzikos mokykla, smuiko mokytoja Dangirutė Petrauskienė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė), Ainė Stankutė (Kauno A. Kačanausko muzikos mokykla, smuiko mokytoja Jūratė Čitavičienė, koncertmeisterė Loreta Haidari), Justina Dvarionaitė (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, smuiko mokytojas Artūras Šilalė, koncertmeisterė Irina Dombrovskaja), Maria Kurhuzova, Olena Rožestvenna (VDU Muzikos akademija, fortepijono dėstytojas doc. Justas Dvarionas). Programoje skambės Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai.

Festivalis „Nerk į teatrą“: „Hits of 2000“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Mažoji salė), Laisvės al. 71

Ieškomi 2000 metais gimę Y kartos jaunuoliai ir jaunuolės – jie kviečiami į diskusiją.  Ją inspiravo teatro fotografo Donato Stankevičiaus kuriamas fotografijų ciklas „Hits of 2000“.  Juo siekiama pamėginti išsiaiškinti ir perteikti Y kartos atstovų gyvenimo būdą, atspindėti jų tikrąją realybę, pasitelkiant aplinką kuri geriausiai juos pačius identifikuoja. Kuriamų portretų herojai patys pasirenka vietą, laiką ir tai, kaip fotografijoje jie nori atrodyti. Sukurtą portretą lydi unikalus klausimynas, kurio atsakymai padės žiūrovams dar geriau pažinti kiekvieną Y kartos atstovą.  Diskusiją moderuos Arvydas Grišinas.

Filmas „QT8: Quentin Tarantino“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino genijus, kultinis režisierius ir ryškiausias XXI a. kino kūrėjas – tai tik keletas epitetų, kuriais apibūdinamas legendinis amerikiečių režisierius Quentin Tarantino.  Šio dokumentinio filmo kūrėjai leidžiasi Q. Tarantino kūrybos ir gyvenimo labirintais, narstydami aštuonis pirmuosius režisieriaus filmus. Žiūrovų laukia dar negirdėtos istorijos, niekur nerodyti filmų kadrai ir užkulisiai bei pikantiškiausi komentarai apie Q. Tarantino.

ŠEŠTADIENIS, 03 07

„Pure Data“ programavimo dirbtuvės pradedantiesiems, 11:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Visada norėjote išmokti programuoti ir taip papildyti saviraiškos bei kūrybos įrankių arsenalą? „Kaunas 2022“ industrinės kultūros platforma MATTERS išgirdo tylią jūsų svajonę ir kviečia į nemokamas dirbtuves, kurioms vadovaus tarpdisciplininis menininkas Vygintas Orlovas. Būtina registracija el.p. matters@kaunas2022.eu.

Ekskursija  „Menų ir kultūrų buveinė“, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniai namai, E. Fryko g. 14

Užsukite pasiklausyti pasakojimų apie vidine elegancija Kauną stebinusią menininkų porą ir savitą jų pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdą. Apžiūrėti jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią miesto panoramą. Būtina registracija el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt.

Nuotraukoje Marijona Rakauskaitė (1892–1975) priekinėje eilėje viduryje tarp lietuvių aktorių iš „Birutės“ choro 1918 m., JAV.

Kabloonak koncertas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Pasaulis – gražus ir labai liūdnas, o jo gyventojai, kaip instrumentai, kartais ima ir išsiderina. Nuo šalčio, nuo vienišų klajonių neaiškia kryptimi. Galbūt, nuo meilės pačiam gyvenimui. Belieka ramiai pasiduoti nuosavai melancholijai, skambant Kabloonak dainoms. Koncerte jas atliks Jonas Narbutas / Kabloonak (muzika, žodžiai, vokalas, gitara), Šarukas Joneikis (bosinė gitara, pritariantis vokalas), Mantas Joneikis (gitara, sintezatorius, pritariantis vokalas), Alanas Gurinas (gitara), Augustas Baronas (būgnai).

Beno Šarkos Jr. nuotr.

„Balkanaktis“, 22:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Pirmą kartą medinuke – duetas „Malalata“ iš Slovakijos! „Net nebesuskaičiuojam kiek kartų vyko kultūriniai mainai Lietuva – Čekija/Slovakija! Jie yra tikri popstarai savo šalyje, tuo galite įsitikinti stebėdami jų pasirodymo video stadionuose“, – vilioja trio „Baltic Balkan“.

SEKMADIENIS, 03 08

Fortepijoninio trio „Meta“ koncertas
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Fortepijoninio trio „META“ nariai – Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas) – susibūrė 2018 metais. Šiuo metu visi ansamblio nariai studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. Dr. Indrės Baikštytės klasėje. Koncerto programoje skambės J. Haydno, D. Shostakovichiaus ir E. Blocho kūriniai.

Eitynės „Kovo 8-oji Man Nenusišvilpt“, 14:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

„Tarptautinės moterų solidarumo dienos proga, susitikime prie Istorinės LR prezidentūros ir pūsdamos raudoną švilpuką priminkime, kad mes turime galią keisti smurtą įgalinančią tvarką. Solidarumo su pasaulio moterimis vardan, kviečiame ryšėti raudona skarele ar dėvėti raudoną kepurę. Eitynių maršrutas: nuo rezidentūros iki Soboro, prie kurio bus atliekama protesto daina–šokis“, – kviečia eitynių organizatorės, – „Paminėsime istoriškai reikšmingą įvykį moterų emancipacijos kontekste – pirmąjį didelį protestą už moterų teises Lietuvoje. 1918 m. vasario 17 d., kitą dieną po to, kai Lietuva paskelbė nepriklausomybę nuo Rusijos, Kaune įvyko pirmoji moterų protesto akcija. Akcijoje dalyvavo tūkstančio žmonių minia, raginanti įtraukti moteris į Lietuvos tarybą. Tų pačių metų rudenį daugelio proteste dalyvavusių moterų pastangomis Lietuvoje buvo įteisinta moterų teisė balsuoti. Tačiau nei Lietuvoje, nei globaliai nesibaigiantis smurtas prieš moteris namuose, darbe, klubuose, kavinėse, universitetuose, mokyklose, gatvėse ir parkuose parodo, kad teisinio lyčių lygybės įtvirtinimo nėra gana.“

Festivalis „Dainos Lietuvai“, 14:00
VDU Muzikos akademijos salė, V. Čepinskio g. 5

Festivalyje dalyvaus Kauno kultūros centro mišrus choras „Diemedis“ (vadovas Audrius Petrauskas) ir Kauno mišrus choras „Leliumai“ (vadovas Dainius Druskis). Programoje skambės harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, lietuvių ir kitų šalių autorių kūriniai.

Išankstinis „Kino pavasario“ seansas: „Nematomas gyvenimas“, 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kanuose sužibusi Karimo Aïnouzo juosta pasakoja apie neišskiriamas seseris. Gyvendamos despotiško tėvo namuose, jos puoselėja skirtingus lūkesčius: Euridisė svajoja mokytis Europoje ir tapti garsia pianiste, o mažiau talentinga Gilda – rasti tikrąją meilę. Tačiau jų laukia visai kitoks likimas.  „Filme aukštinamas visoms negandoms atsparus moterų solidarumas, o sodrus operatorės Hélène Louvart kamera užfiksuotas filmo vaizdas žiūrėjimą daro nepaprasta jusline patirtimi“, – sako „Kino pavasario“ programos sudarytoja Aistė Račaitytė. Pasibaigus seansui iki festivalio bus likę dešimt dienų!

Kadras iš filmo

Maršrutas kovo 9 – 12 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 03 09

Jubiliejinės dailės parodos „Atgimimas“ šventinis sambūris, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Dvi svarbias Lietuvos valstybingumo šventes – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją – Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje įprasmina tradicinė dailės paroda „Atgimimas“, šįmet vykstanti jau 25-tą kartą. Jubiliejinė ir Kovo 11-oji, šįmet jau 30-tus metus skaičiuojanti, kai Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Parodą vainikuos šventinis sambūris, į kurį kviečiami visi meno mylėtojai. Koncertuos vokalinis ansamblis „Pinija“, bus apdovanoti geriausių darbų autoriai.

Leidinio „Tremties vaikai“ ketvirtosios knygos sutiktuvės, 16:00
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Laisvės al. 39

Knygoje – 45 mažųjų tremtinių istorijos, parengtos kartu su knygos leidėjais – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ir tremties metraštininku rašytoju Stanislovu Abromavičiumi. Tai dovana, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Koncertas „Laisvės sparnai“, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Gros VDU Muzikos akademijos studentai:

Giedrė Surdokaitė, smuikas, Zlata Olyinik, fortepijonas;

Viltė Dobilaitė, violončelė, Ugnė Barysaitė, fortepijonas;

Medinių pučiamųjų kvintetas.

Koncerto programoje lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

ANTRADIENIS,  03 10

Miko Petrausko opera „Eglė – žalčių karalienė“, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Šią operos versiją parengė VDU Muzikos akademijos pedagogai ir studentai.

Režisierė prof. A. Eitmanavičiūtė
Vokalo pedagogė prof. S. Martinaitytė
Pianistė Ž. Kudirkaitė

Eglė – G. Bukinė, Žaltys – G. Murauskas, Gulbė Dievaitis – Bingnan Xu, Vaidievutis – R. Jasikas, Audronė – G. Cicėnaitė, Rustulis – L. Zhang, Auskė – V. Džiulna, Gražutė – U. Matukaitytė, Vainys – M. Jonaitis, Rimonas – M. Žukauskas.

Nepriklausomybės koncertas autobusų stotyje, 18:00
Vytauto pr. 24

Keleivių laukimo salėje kamerinis choras „Cantate Domino“ choras bei miesto svečius sveikins artėjančios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Vadovo Rolando Daugėlos vadovaujamas choras atliks visiems puikiai žinomas dainas.

Knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ pristatymas, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Didelė dalis knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ herojų – moterų ir merginų – yra susijusios su Kaunu tarpukaryje ar šiomis dienomis.

Knygos autorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė kviečia vaikus kartu paskaityti savo mėgstamiausias su Kaunu susijusias istorijas iš knygos.

„InfoKnygos“: Kim Leine knygos „Amžinybės fjordo pranašai“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kim Leine gimė Norvegijoje, augo Jehovos liudytojų šeimoje, paauglystėje pabėgo į Daniją pas tėvą, 15 metų gyveno Grenlandijoje, išmoko grenlandų kalbą, netgi mėgino susikurti savotišką grenlando tapatybę, dirbo kaimo felčeriu. Buvo priklausomas nuo narkotikų. Pirmąjį romaną parašė tik 46-erių. „Amžinybės fjordo pranašai“ – ketvirtasis autoriaus romanas ir pirmoji trilogijos apie sudėtingą Danijos ir Grenlandijos istoriją dalis. Už jį 2013 metais rašytojas gavo prestižinį Šiaurės Tarybos apdovanojimą. „Romaną įkvėpė tikri XVIII a. įvykiai valdant Danijos ir Norvegijos karaliui Kristijonui VII. Veikėjai vaikšto šurmuliuojančiomis Kopenhagos gatvėmis, keliauja apledėjusiomis Grenlandijos dykvietėmis, plaukia jūra, medžioja banginius, tampa didžiojo Kopenhagos gaisro 1795 m. liudininkais.

Romano pristatyme dalyvaus jo vertėja Ieva Toleikyte. Renginį moderuos literatūros apžvalgininkė Lina Buividavičiūtė.

Vakaronė visai šeimai „Dainuokim Lietuvai“, 18:00
Kauno tautinės kultūros centras. A Jakšto g. 18

Kauno tautinės kultūros centras (KTKC) šiemet kviečia į net kelis vakarus, skirtus Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Kovo 10 d. 18 val. čia vyks vakaronė visai šeimai „Dainuokim Lietuvai“, kurią ves Beatričė Stanaitytė. Kovo 12 d. 18 val. KTKC etninės veiklos studijoje (Kalniečių g. 180) laukia vakaras „Tenai Lietuva per amžius buvo…“, kuriame dalyvaus Justo Morkeliūno vadovaujamas folkloro ansamblis „Jotija“.

D. Razausko, S. Petreikio ir styginių kvarteto koncertas, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

2018 metais dainų autorius, atlikėjas, poetas Domantas Razauskas ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis pristatė savo išskirtinę programą su smuikininko Vytauto Mikeliūno vadovaujamu styginių kvartetu. Domanto kūrinius aranžavo kompozitorius Audrius Balsys. Po itin sėkmingų anšlaginių koncertų, kūrėjai nusprendė šios programos nepalaidoti ir… paversti ją albumu! Ne šiaip albumu, bet kompaktine ir vinilo plokštelėmis, įrašytomis legendinės, istorinės Vilniaus plokštelių studijos patalpose. Ta proga, visas kūrybinis kolektyvas dar kartą susiburia išskirtiniam albumo pristatymo koncertui. Koncertą nuspalvins visų žiūrovų liaupsių sulaukiantys šviesų dailininko Arvydo Buinausko kuriami šviesų paveikslai.

Vakarėlis „Į klubą kaip į darbą“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Antradienio šokiai skirti ištvermingiausiems klubo lankytojams, nepraleidžiantiems nei vienos progos pasistiprinti kokybiška  šiuolaikine elektronine muzika. Gyvai ja dalinsis lietuvis kūrėjas Mario Moretti, o  iš užsienių atvyksta vietinių mylimas Berlyno britas Palms Trax. Pasitinka DJ Sveikata, Monika Seta, Less Feeling.

Palms Trax archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 03 11

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
Visas pasaulis

Prieš trisdešimt metų visi lietuviai buvo kartu ir pasiryžo kelti nepriklausomos Lietuvos vėliavą. Per tuos tris dešimtmečius plėtėmės, barstėmės, vėl spietėmės, ir vėl byrėjom, augom ir griuvom, bet vis dar keliame trispalvę, o tai tegali reikšti viena – tikime savimi, tikime nepriklausoma Lietuva. Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį švęsti kiekvienas yra laisvas kaip tik nori – gal Kauno tvirtovės III forte, grožintis karių uniformomis. Gal šventinėje eisenoje, gal ekskursijoje muziejuje, gal jausmingos muzikos koncerte. Gal skinant pergalę, gal žiūrint istorinį filmą. Gal Kaune, gal Nidoje, gal Keiptaune. Širdimi kartu ir kiekvienu judesiu už JĄ.

Kauno miesto savivaldybės pristatomų šventinių renginių sąrašą rasite ČIA.

M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir padalinių šventinių renginių sąrašą rasite ČIA.

Kauno savivaldybės nuotr.

Stanislovo Glinskio parodos „Kelias“ atidarymas, 15:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ką šiandieniniam dailės mylėtojui kalba Stanislovo Glinskio darbai? Paroda atskleidžia nelengvą menininko kelią sovietmečiu bandant išvengti primetamų stereotipų, ignoruojant privalomąsias temas ir madas. Pasirinkdamas autsaiderio laikyseną, orientaciją į klasikinę modernistinę Vakarų dailės tradiciją, Glinskis lieka ištikimas sau iki šių dienų.

KETVIRTADIENIS, 03 12

Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ laureatų parodos pristatymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Ši paroda – išskirtinis Lietuvos fotožurnalistų sukurtas metraštis, fotografijomis atskleidžiantis gyvenimo aktualijas. Fotožurnalistai stebi ir vaizdais pasakoja, kaip visuomenėje jaučiasi žmogus. Ar šie vaizdai tampa simboliu, ar iliuzija – atsakomybė už tai tenka patiems fotografams ir leidėjams.

Fotografijų konkursui nuotraukas pateikė 111 autorių. Parodoje pristatomi nacionalinio konkurso laureatų – geriausių šalies spaudos fotografų darbai, atrinkti ir įvertinti tarptautinės vertinimo komisijos.  Parodoje eksponuojamos svarbiausių praėjusių metų šalies įvykių, aktualijų, asmenybių fotografijos, įvairiomis temomis atskleidžiančios socialinę, kultūrinę, politinę gyvenimo mozaiką ir susidėliojančios į bendrą šalies gyvenimo vaizdą.

Uri Brenerio (Izraelis) koncertas, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje tęsia projektą „Dialogai su Čiurlioniu“. Šio visus metus apimančio projekto siekis yra pristatyti Čiurlionio palikimo atšvaitus pačiuose įvairiausiuose kultūriniuose kontekstuose, parodyti Lietuvos kultūros mylėtojams įvairiose pasaulio šalyse gimstančias Čiurlionio kūrybos interpretacijas. „Dialogų su Čiurlioniu“ projekto svečias kompozitorius ir pianistas iš Izraelio Uri Breneris į Lietuvą sugrįžta po daugiau kaip trisdešimties metų pertraukos. Koncerte skambės Čiurlionio kūrinių įkvėpti Uri Brenerio kūriniai „Auka“, „Rex“, preliudai fortepijonui, taip pat naujas kompozitoriaus opusas „Žydiška siuita“, kuri yra skiriama žydų istorijos metams. Drauge su kompozitoriumi muzikuos žinomi Lietuvos muzikai: smuikininkė Rasa Vosyliūtė, violončelininkė Onutė Švabauskaitė ir klarnetininkas Rimvydas Savickas. Koncertų-susitikimų metu kompozitorius dalysis mintimis apie savo kūrybą ir jos santykį su Čiurlionio palikimu.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Ši Arvydo Lebeliūno režisuota romantinė komedija apjungia devynias meilės ir praradimų istorijas, kuriose daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo. Pagrindinė spektaklio tema – meilė. Tema, kuri nepasensta ir nenusibosta, kurios niekas niekada neišsems ir neišeikvos, tik vis atskleis naujų spalvų ir atspalvių. Spektaklis pristato devynias įsimylėjėlių poras, pasakoja net devynias meilės ir praradimų istorijas, kurios skleidžiasi tolimam, paslaptingam Nesamame mieste.

Tarptautinio festivalio „Kanklės mano rankose“ atidarymas, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Jau penktą kartą organizuojamas festivalis skirtas ne tik tradicinei, bet ir šiuolaikinei lietuvių kankliavimo tradicijos raiškai bei kitų šalių styginiams muzikos instrumentams, giminingiems kanklėms. Atidarymo dalyviai – Kauno 1-osios muzikos mokyklos kanklininkų ansambliai (mokytojos Ona Šikšnienė ir Dalia Čižinauskienė), Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinė Giedrė Tutkutė, Dovydas Matulionis, Meda Šriupšaitė, Gustė Balniūtė (mokytoja Laimutė Stasė Proškutė), kanklininkių duetas Monika Jurgilaitė ir Silvija Ližaitienė (Kaunas), Arja Kastinen (Suomija).

Grupės „Baltos varnos“ koncertas, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

„Baltos varnos“ – Milda ir Teresė Andrijauskaitės, grupės įkūrėjos, pagrindinės vokalistės, grojančios smuikais ir gitaromis. Grupėje bosines gitaros partijas atlieka Julius Bakanauskas, mušamaisiais ritmą laiko Tomas Urbanavičius. Koncerte suskambės ir naujos grupės dainos, ir publikai jau žinomi kūriniai: „Dalija“, „Aukštaitija“, „Kapitonai“.

Grupės „jautì“ koncertas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„jautì“ – matematinio roko grupė, susibūrusi prieš ketverius metus. Ji jau pasirodė įvairiuose muzikos festivaliuose, 2017 metų pavasarį išleido pirmąjį minialbumą „Gap Year“ ir pristatė jį keturiuose Lietuvos miestuose. 2019 m. balandžio mėnesį „jautì“ išleido debiutinį albumą, o šį vasarį – naują singlą „Mulkis“, kurį pristatyti ir susiruošė Kaune.


Maršrutas birželio 8-11 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 06 08

Popietė Vasaros lauko terasoje, 12:00 – 18:00
Kauno menininkų namai,  V. Putvinskio g. 56

Vasaros lauko terasoje rasite kultūros ir meno knygų ir žurnalų skaityklą, Kultūros infocentro nemokamų leidinių bei atvirą darbo/poilsio zoną. Esant geram orui, skaityti, dirbti kompiuteriu ar tiesiog mėgautis saule galite lauko terasoje, o lyjant – persikelti į Koncertų salę, kurioje taip pat veikia skaitykla ir galima ramiai dirbti. Vasaros lauko terasa atidaryta kiekvieną darbo dieną nuo 12 val. iki 18 val.

Vytauto Paplausko nuotr.

Martynos Unguraitytės parodos atidarymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

„Esu Martyna Unguraitytė, niekada meno nestudijavusi dviejų vaikų mama ir buvusi apskaitininkė-administratorė. Tapyti paveikslus pradėjau prieš dvejus metus, grįžusi gyventi į Lietuvą, prieš tai penkeris metus praleidus Londone.  Suprantu, kad manęs, kaip menininkės dar laukia ilgas tobulėjimo kelias, tačiau jau dabar turiu, kuo norėčiau pasidalinti. Mano tikslas – menu išreikšti kažką tokio, ką ne kiekvienas žmogus gali pamatyti, suprasti ar pajausti.. Arba kiekvienas galėtų pamatyti, suprasti ar pajausti savaip, nes vienu metu paveikslas gali būti ir konstruktyvus ir destruktyvus, linksmas ir liūdnas, raminantis ir sukrečiantis. Mano kūrinių centre dažniausiai atsiduria moteris, kurią supa grafikos ir spalvų kontrastai, „chaotiška tvarka“. Labai smagu, kai tenka išgirsti iš pažįstamų moterų – „Tavo paveiksle – grynai aš“, – rašo parodos, kuri kultūros bare bus eksponuojama iki birželio 28 d., autorė.

Improvizacija prie Soboro su „IMPRO Kaunas“, 18:00
Nepriklausomybės a.

„Visą vasarą pirmadienio vakarais improvizuosime prie Soboro! Atvykite dalyvauti, susipažinti su teatrine improvizacija, stebėti, arba tiesiog linksmai praleisti laiką. Susitikimų metu atliksime nesudėtingus, bet labai linksmus pratimus, žaisime. Galite bet kada prisijungti ar išvykti. Susitikimai vieši ir nemokami“, – kviečia teatrinės improvizacijos klubas, kuriame dalyviai improvizacinių žaidimų ir suimprovizuotų vaidinimų pagalba skatinami atsiskleisti, būti savimi, elgtis spontaniškai.

Organizatorių nuotr.

Virtualus festivalis „Cirkuliacija’20“: ENT Company (Švedija)
Online

2020 m. birželio 6-14 dienomis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ į Kauną grįžta nauju formatu ir kviečia žiūrovus į virtualius susitikimus. 2020 metų festivalio tema „Private Zone“. Nors pagrindinė programa yra perkeliama į kitus metus, šiais metais bus akcentuojami ir nepamiršti du festivalio aspektai: edukacija ir bendravimas. Kasmet vis kitoje miesto vietoje vykstantis renginys, šiemet dėmesį skiria Vilijampolei.

Vietoje numatytų ir 2021 metams nukeltų spektaklių, šiais metais žiūrovai su festivalio dalyviais virtualiai susitiks podcastų transliacijų metu. Tai suteiks žiūrovams galimybę artimiau susipažinti su trupėmis, jų gyvenimu karantino metu, o diskusijų metu bus nagrinėjami įvairūs žiūrovams kirbantys klausimai apie menininkų spektaklius, kurie dienos šviesą išvys tik kitais metais.

Elektroninės muzikos koncertas „Po septynių dienų“, 18:00
Online

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete gimsta eksperimentinė muzika. Kviečiame į KTU studentų garso instaliaciją, kurioje skambės Olivier Messiaen ir Karlheinz Stockhausen kūrybos perkūrimai. Renginio pavadinimą įkvėpęs K. Stockhausen, vieno žymiausių XXa. avangardizmo, konkrečiosios muzikos ir elektroninės muzikos kompozitorių, aleatorikos pradininkų, kūrinys „Aus den sieben tagen“ – penkiolikos „intuityvio“” muzikos kūrinių rinkinys, parašytas 1968 gegužės 7–13 dienomis, teksto forma. Šių tekstų pagalba K.Stockhausen siekia susieti fizinį bei dvasinį muzikos atlikimo ir klausimo pasaulius.

Dalyvaus KTU Elektroninės muzikos kompozicijos ir atlikimo magistro studentai Robertas Žutautas, Lukas Tarvainis ir Romuald Galiauskas.

Virtualaus koncerto nuoroda

ANTRADIENIS, 06 09

Kelionių klubo „Vita Mobile“ susitikimas su dr. Aurelijumi Zyku, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Biblioteka kviečia į kelionių klubo susitikimą, kuriame dr. Aurelijus Zykas  pristatys savo knygą „Raudonas ir žalias. Taivanas“. Tai antroji autoriaus kelionių knyga, kurioje jis lietuviams pristato mažai pažįstamą įstabaus grožio kraštą, kurio krantus skalauja Ramusis vandenynas, Pietų Kinijos ir Filipinų jūros, puošia kvapą gniaužiantys paplūdimiai, raižytų kalnų grandinės, džiunglės ir nacionaliniai parkai. Renginys planuojamas tiesiogiai transliuoti per bibliotekos Facebook paskyrą. Dalyvių skaičius ribotas, tad pirmenybė bus teikiama užsiregistravusiems el.paštu: renginiai@kvb.lt

Aurelijaus Zyko asmeninio archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 06 10

VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros absolventų ir dėstytojų kūrybos paroda „Tekstilė ir mes“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Šioje parodoje eksponuojami tekstilės menininkių, dirbančių VDA Kauno fakultete, kūriniai ir buvusių jų diplomančių baigiamieji darbai. Parodos struktūra paremta dėstytojos ir studentės kūrybinių darbų sugretinimo idėja. Kūrinių santykis įvairus: kartais vadovų mintys pratęsiamos, kartais griežtai paneigiamos. Abiem atvejais dėstytojos menininkės kantriai augina naujas kūrybines asmenybes. Šioje parodoje pristatomi garsių menininkių ir dėstytojų Laimos Oržekauskienės-Ore, Linos Jonikės, Monikos Žaltauskaitės-Grašienės, Jūratės Petruškevičienės, Loretos Švaikauskienės ir Giedrės Kriaučionytės kūryba. Jaunajai tekstilininkių kartai atstovauja Ernesta Dikinytė, Asta Puidokaitė, Edita Tamulaitytė, Giedrė Antanavičienė, Viktorija Berezniova, Meda Vitartaitė, Vaiva Strimaitytė, Donata Jutkienė, Odeta Liutvinaitė, Karolina Veissenborn. Paroda veiks iki rugpjūčio 16 d.

Lina Jonikė

Ekskursija „J. Zikaras. Viskas, mano Tėvyne, vardan tavęs“, 12:00
J. Zikaro memorialiniai namai, J. Zikaro g. 3

J. Zikaro atminimo saugotojai džiaugiasi atverdami muziejaus duris ir vėl galėdami pakviesti į ekskursijas ypatinguose namuose, kuriuose būsite supažindinti su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, I-osios nepriklausomybės monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikuose didelę pagarbą žmonėms – Juozui Zikarui.

Būtina išankstinė registracija telefonu: (8–37) 22 32 05
Ekskursijos vyks ir birželio 13, 17, 20 dienomis

J. Zikaras lipdo poeto Mato Grigonio portretą. Muziejaus archyvo nuotr.

Spektaklis „Hirošima, mano meile!“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatro archyvo nuotr.

Legendinio Marguerite Duras kūrinio „Hiroshima, mon amour“ atgimimas teatro scenoje – režisieriaus Ramūno Abukevičiaus darbas. Tai jautri istorija apie du mylinčius žmones ir vieną akimirką jų gyvenime, prieš kurią nublanks visos dienos. Tai kvietimas į pokalbį apie meilę, apie kurią kalbama teatro kalba. Apie meilę. Labai tikrą, labai spontanišką. Išliekančią ir paliekančią žymę visam gyvenimui, bet nevystomą toliau. Nutrūkstančią, ar tikriau – nutraukiamą pačių personažų. Procesas sustabdomas tam, kad jis išliktų. Šis eksperimentinis pastatymas nustebins žiūrovą netradiciniais erdvės sprendimais, aktorių nuoširdumu ir muzikos įtaiga. Nors pjesės autorė Marguerite Duras anuomet rašė turėdama omenyje Hirošimos tragediją, dabar, pasak režisieriaus, mes ir vėl gyvename branduolinės grėsmės akivaizdoje.

Bilietai į šį spektaklį parduodami nenurodant konkrečios vietos. Žiūrovus į vietas palydės teatro darbuotojai, laikantis visų saugumo reikalavimų. Maksimalus lankytojų skaičius – 30. Žiūrovai, kurie norėtų pasinaudoti negrąžintais atšauktų spektaklių bilietais, turi susisiekti su Kauno miesto kamerinio teatro kasa ir rezervuoti vietas.

Teatro archyvo nuotr.

„Gero kino naktys“: „Išgyventi vasarą“, 21:30
„Sakramento“ kiemelis, Vilniaus g. 33

„Šiemet savo istoriją vėl kursime čia, Sakramento kiemelyje <…> prieš akis bėgant geriausių kino filmų juostoms, jausdami vakarėjančios saulės spindulius, šiai besileidžiant už senamiesčio stogų, ir šalia turėdami savo artimiausius, su kuriais kiekvienas kartu stebėtas kino filmas –  tai dar vienas atsiminimas, užfiksuojamas mintyse, o ne nuotraukų albumuose“, – vasaroti kartu kviečia „Gero kino naktų“ organizatoriai. Debiutinis „Sidabrinės gervės“ laureatės Marijos Kavtaradzės filmas – yai šilta ir graudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, jog viskas yra įmanoma.

Kadras iš filmo

 

KETVIRTADIENIS, 06 11

Ekskursija su kuratoriais Antano Sutkaus fotografijų parodoje „Sveikinimai iš XX amžiaus“, 17:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Pirmoji tokio dydžio A. Sutkaus paroda Kaune išsiskiria iki šiol dar nematytų ir naujų fotografijų gausa. Su fotografijos archyvu daugiau nei dvidešimt metų dirbantis A. Sutkus sako, kad ten iki šiol aptinka pamirštų momentų, daug paveikių vaizdų iš praeities. Šie darbai – tai ištisa fotografijos epocha, pasakojanti apie XX amžiaus Lietuvą ir jos žmones. Parodos darbų atrankoje kuratoriams buvo labai svarbu greta visiems puikiai žinomų ir jau fotografijos klasika tapusių kūrinių parodyti kuo daugiau nematytų A. Sutkaus darbų. Ekspozicijoje bus galima išvysti ir paskutinių poros metų fotografijas. Paroda veiks iki birželio 30 d., vėliau galerija uždaroma rekonstrukcijai.

Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88
Birželio 11 d. ekskursiją ves kuratorė Berta Tilmantaitė
Birželio 18 d. ekskursiją ves kuratorius Artūras Morozovas

Antanas Sutkus. Jonas Mekas su mama ir Viktoru Kuprevičiumi. Kaunas, 1971

Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės parodos „Oksimorono spąstai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Įsimintina Kauno tapytoja Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė parodoje „Oksimorono spąstai“ pristatys naujausius savo tapybos kūrinius. Anot autorės, viskas neišvengiamai prasideda nuo žodžių – mintys ir idėjos švysteli galvoje būtent taip. Bet daugžodžiauti menininkė nemėgsta ir tik tapyboje laisvėn paleidžia šį srautą – stebi, kaip žodinė figūra tampa vaizdu. Bet piešinys neiliustruoja frazės, tik yra jos insipruotas. Šiame virsmo, oksimorono taške Elena Balsiukaitė laukia pradžios. Autorė startuoja ten, kur susiduria prieštaringumai. Užstrigimo, ambivalencijos būklė – spąstai, paradoksaliai išjudina – reikia išsipainioti. Pats žodis „oksimoronas“ tiesiogine prasme (iš gr. – oksús – šmaikštus, sąmojingas ir mōros – bukas, kvailas – būtų – „šmaikštus-bukas“ „sąmojingas-kvailas“) yra oksimoronas – nusako ar išsprendžia nepaaiškinamą situaciją. Drobės paviršiuje tapytoja narplioja prasmes ir ieško išeities, stebi ir fiksuoja sąmonės tėkmę, kur riktai, kliuviniai ir įkyrumai tampa ženklais lydinčiais link sprendinio.

Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė

Parodos „35 metai kartu“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Dviejų bičiulių, kūrėjų bendradarbiavimo sukaktį žyminčioje parodoje pamatysite visiems gerai pažįstamo kauniečio grafiko Edmundo Saladžiaus atrinktus kūrinius ir taip svečio iš Radomo miesto (Lenkija) Aleksander Olszewski skaitmeninę grafiką ir tapybą.

„Istorijai šis tarpsnis yra niekis, tačiau žmogui tai reikšminga jo gyvenime ir kūryboje. Istoriją dažniausiai kuria dėsningumas, tuo tarpu žmonių gyvenimus ir jų likimus neretai nulemia atsitiktinumas. Vieną tolimą 1984 metų vasarą tuomet egzistavusios VDR Magdeburgo mieste vykusiame plenere susitiko ir susidraugavo lenkų ir lietuvių dailininkai. Taip aš sutikau Aleksandrą Olševskį, dailininką iš Radomo, net nenujausdamas, jog ši draugystė lydės mane visą gyvenimą.

Praėjo daug metų. Lietuvai atkovojus nepriklausomybę, tapo įmanoma patiems kurti savo ateitį. Žinodamas, jog tais nelengvais 1993 metais man pavesta vadovauti to meto Kauno dailės institutui, A. Olševskis man pasiūlė inicijuoti mūsų – Kauno ir Radomo institucijų bendradarbiavimą. Taip viskas prasidėjo…“, – pasakoja Edmundas Saladžius.

Edmundas Saladžius. Be pavadinimo. linoraižinys, 1991 m.

Knygos Jonas ir Adolfas Mekai: „Gyvenimo lai(š)kai“ pristatymas, 18:30
M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55

Avangardinio kino krikštatėvio, filmininko ir menininko Jono Meko ir jo brolio — bendraautoriaus, kūrėjo ir kino režisieriaus Adolfo Meko gyvenimo retrospektyvos: iš Niujorko megapolio į Semeniškių kaimą. 320 puslapių leidinio formatas — nestandartinis. Dvigubuose puslapiuose esantys laiškai ne tik sujungia dviejų brolių gyvenimo kelionę, bet ir vizualiai pasakoja jų išskirtines istorijas, neįtikėtinas pažintis ir patirtis Amerikoje, kurios persipina su vaikystės ilgesiu ir prisiminimais Lietuvoje.

Baltijos knygos meno konkurse, kuris šiemet vyko Rygoje ir kuriame dalyvavo nacionaliniuose 2019 m. konkursuose apdovanotos knygos, gražiausia Lietuvos knyga išrinkta Jonas ir Adolfas Mekai: „Gyvenimo lai(š)kai“.

Renginyje dalyvaus knygos dailininkas ir sudarytojas Kęstutis Pikūnas, kino režisierius Audrius Stonys bei Biržų bibliotekos Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro atstovė Indra Drevinskaitė.

Festivalis „Corpi Sonori: Sugihara House“, 19:00
Online 

Gegužės 14 – birželio 25 dienomis visoje Lietuvoje ir pasaulyje skamba eksperimentinės muzikos garsai – įvairiapusiškas, garso ir vizualinius menus, bei eksperimentinę muziką pristatantis festivalis „Corpi Sonori 2020“, planuotas rengti Sugiharos namuose, keliasi į virtualią erdvę, iš kur kiekvieno klausytojo namus užpildys Lietuvos bei Japonijos menininkų sukurtais kūriniais. Kiekvieną savaitę feisbuke ir „Palanga Street Radio“ tiesioginių transliacijų metu festivalio dalyviai išgirs šiai progai kurtus ir nūdienos įvykius aktualizuojančius kūrinius. Kas savaitę skaitmeninę erdvę pasieks šešios „Corpi Sonori“ dalys. Kiekviena jų – tarsi pakitusią laiko tėkmę atspindinti filmo serija. Nuostaba, nuobodulys, įtampa ir atoslūgis keis vienas kitą ir taps tikrovę keičiančiomis spalvomis. Šių metų „Corpi Sonori“ – tai garsiniai ir vaizdiniai nūdienos dokumentai. Sugiharos namų balkonuose, kambariuose, koridoriuose, laiptinėse ar kiemuose suskambėti turėję Sugai Ken (JP), Tujiko Noriko (JP), Masahiro Takahashi (JP),  lietuvių Žygimanto Kudirkos, Pijaus Džiugo Meižio bei Dariaus Čiutos garsynai, suskambės su Tado Stalygos ir Albino Liutkaus sugautais Kauno miesto ir Sugiharos namų kadrais virtualioje erdvėje.

Šio ketvirtadienio programoje – japonas Sugai Ken. Stebėkite virtualiai!

Maršrutas birželio 12-14 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 06 12

Iki 06 30
Paroda „Keliaujantys muzikai“
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Ši, taip pat keliaujanti, paroda pristato trijų Leipcigo aplinkos sujungtų muzikų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claros Schumann ir Edvardo Griego kelionių maršrutus ir kasdienybę. Pasisvečiavusi Kaune, paroda keliaus į Druskininkus, Šiaulius, Rietavą, Klaipėdą, o pradėta pavasarį ji nuo Varėnos, kur gimė Čiurlionis.

Organizatorių nuotr.

Paroda skirta Gedulo ir vilties dienai, 11:00 – 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Gintauto Aleknos fotografijų paroda parengta iš kelionių tremties pėdsakais po atokiausius Rusijos regionus. Paroda veiks tik birželio 12 dieną ir bus eksponuojama lauke prie pagrindinio įėjimo į bibliotekos pastatą. Parodos atidarymas – 15 val.

Gintauto Aleknos nuotr.

Vakaras su B ore ir Eroott, 18:00–22:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

„Įprastai vakarus su B ore ir Eroott vadindavome regio vakarais, tačiau šįkart nusprendėme vaikinų neįrėminti į vieno žanro ribas ir susikaupusius muzikinius atradimus lieti laisvai. Baro lankytojus sūpuos ir judins šilti bei saulėti ritmai“, – kviečia kultūros baras miesto sodo pašonėje.

Vakaras su „Shishi“ ir Aiste Regina, 19:00–22:00
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Trys instrumentai, trys vokalai, trys shishės – neliūdnas trio iš Vilniaus, grojantis tai, kas gaunasi – laisvai, neįpareigojančiai ir be jokių pykčių. Koncertui paruoš ir palydės Aistė Regina, kviesianti į muzikinę kelionę per save.

ŠEŠTADIENIS, 06 13

Šeimadienis muziejuje: „Atspėk dainą“, 12:00
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius, Salako g. 18

„Jei kompozitorius galėtų Tai pasakyti žodžiais, jis nesivargintų bandydamas pasakyti muzika…“ G. Maleris.

Apie ką ši mintis? Ogi apie dainą. Išklausyti, išgirsti ir atspėti dainą kviečiame dalyvaujant azartiškame, linksmame edukaciniame užsiėmime „Atspėk dainą“. Užsiėmimo metu skambės kompozitoriaus J. Gruodžio solinių ir chorinių dainų ištraukos, atliksite muzikines užduotis, o aplenkę varžovų komandas, laimėsite puikius prizus.

Edukatorė Jurgita šeimų lauks jaukaus sodo apsuptame J. Gruodžio skyriuje ir kvies pasinaudoti galimybe ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasivaikščioti po įprastai užrakintus Gruodžių šeimos namus.

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 696 75737 ar el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt . Užsiėmimas šeimoms – nemokamas.

Nauja ekspozicija Maironio namuose
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Birželio 13 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje pradės veikti nauja Jono Mačiulio-Maironio gyvenimui ir kūrybai skirta ekspozicija, kurią lankytojai galės apžiūrėti svečiuodamiesi poeto bute. Kurdami šią ekspoziciją muziejininkai kartu su UAB „MultimediaMark“ komanda vieningai sutarė – būtina įdomiai ir nesudėtingai atskleisti, kokie iš tiesų yra svarbūs Maironio darbai, jo kūrybinis palikimas ir kokia jautri bei strategiškai mąstanti tai buvo asmenybė. Daugiau apie ekspoziciją skaitykite mūsų rubrikos „Muziejaus trečiadienis“ įraše.

„Pakrantė LIVE pristato: Giedrė, 21:00
„Pakrantė“ (prie „Žalgirio arenos“), Nemuno sala

Giedrė – nuo 1995 metų muzikos pasaulio aukštumoj esanti atlikėja. Išbandžiusi begalę muzikos stilių (pop, elektorininę, džiazo), ji įrodė, kad dvasingumą ir savitą stilistiką galima išlaužti visur. Profesionalumas, ypatingas balso tembras, improvizacija, mokėjimas pajusti kiekvieną kūrinį savaip – būtent tai priverčia klausytoją mesti darbus, lėkti į bilietų kasas ir pirkti bilietus. Karjerą atlikėja pradėjo su grupėmis „Summerland“, „Dogbones“. Kartu su grupėmis „Empti“, „Jazz Miniatures“ ir „Pieno lazeriai“ ji laimėjo nemažai apdovanojimų, išleido penkis albumus.

Šiuo metu Giedrė tęsia savo kaip solistės kelią ir kilnoja stogus lengva pop elektronika. Naujausias projektas – antrasis solinis albumas „Nuolat pildoma“. Projektas išskirtinis, nes albumas bus vis papildomas naujais kūriniais skaitmeninėje erdvėje. Taigi, subtilios muzikos fanai ir gurmanai – šventė tęsiasi!

Dėl staliukų rezervacijos ir kitais klausimais kreiptis šiuo numeriu: +37060683103.

SEKMADIENIS, 06 14

Kariliono muzikos koncertas, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžta kariliono muzikos koncertai! Koncertai vyks tradiciškai sekmadieniais ir šventinėmis dienomis. Šį sekmadienį Kauną budins Julius Vilnonis.

Iki 06 28
Fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ laureatų darbų paroda
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ pristatomi nacionalinio konkurso laureatų – geriausių šalies spaudos fotografų darbai, atrinkti ir įvertinti tarptautinės vertinimo komisijos. Tai svarbiausių praėjusių metų šalies įvykių, aktualijų, asmenybių fotografijos, įvairiomis temomis atskleidžiančios socialinę, kultūrinę, politinę gyvenimo mozaiką ir susidėliojančios į bendrą šalies gyvenimo vaizdą. Fotografijų konkursui nuotraukas pateikė 111 autorių. Parodoje jos pateiktos pagal temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Europos metai“, „Kultūra“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Pramogos“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas“ ir „Fotopasakojimas“.

Fotografijų paroda „Sveikas, šalies šeimininke! Lietuvos Steigiamajam Seimui –100“
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Minint Steigiamojo Seimo 100-ąsias susirinkimo metines, Istorinė Prezidentūra atidarė šiai progai skirtą fotografijų parodą. Parodą galima aplankyti kasdien nuo 7 val. ryto iki 21 val. vakaro. Sodelyje paroda bus eksponuojama iki pat vėlyvo rudens. Parodoje – nuotraukos ir pasakojimas apie Steigiamojo Seimo palikimą lietuvių ir anglų kalbomis.

Maršrutas birželio 15 – 18 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 06 15

Popietė Vasaros lauko terasoje, 12:00 – 18:00
Kauno menininkų namai,  V. Putvinskio g. 56

Vasaros lauko terasoje rasite kultūros ir meno knygų ir žurnalų skaityklą, Kultūros infocentro nemokamų leidinių bei atvirą darbo/poilsio zoną. Esant geram orui, skaityti, dirbti kompiuteriu ar tiesiog mėgautis saule galite lauko terasoje, o lyjant – persikelti į Koncertų salę, kurioje taip pat veikia skaitykla ir galima ramiai dirbti. Vasaros lauko terasa atidaryta kiekvieną darbo dieną nuo 12 val. iki 18 val.

Pleneras „Kaunas tapyboje, tapyba Kaune. Kiemas“, 17:00
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Pleneras (iniciatorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė) Kauno miesto tema organizuojamas jau antrą kartą. 2019 m. pleneras buvo skirtas Laikinosios sostinės metams, atkreipiant dėmesį į modernizmo architektūrą, šiemet – miesto kiemų temai.

Plenere, truksiančiame visą savaitę, dalyvauja profesionalūs menininkai ir Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ nariai: Gintautas Vaičys – meninės dalies vadovas, Gitas Markutis, Sigitas Petrauskas, Daiva Kupstienė, Zita Virginija Tarasevičienė, Vilius Ksaveras Slavinskas, Rūta Barniškytė-Klusienė, Vida Bagdonienė, Regina Cemnolonskienė, Natalija Karpinskienė, Gražina Ašmienė, Teresė Draugelienė, Eleonora Čepulienė, Virginija Jaskytė-Rūkienė, Jelena Tamilina, Nijolė Brencienė ir Juozas Ivanauskas.

Praėjusiais metais plenero dalyviai buvo kviečiami pateikti laikinosios sostinės vaizdinius tapyboje. Šiais metais kviečiami žvalgytis po Kauno kiemus ir pateikti savąją refleksiją, raginami surasti savąjį santykį su konkrečia erdve, galbūt įvykiu, asmeniu, susijusiu su vieta. Liepos mėnesį Kauno kultūros centre numatoma surengti plenero metu sukurtų darbų parodą.

 

Improvizacija prie Soboro su „IMPRO Kaunas“, 18:00
Nepriklausomybės a.

„Visą vasarą pirmadienio vakarais improvizuosime prie Soboro! Atvykite dalyvauti, susipažinti su teatrine improvizacija, stebėti, arba tiesiog linksmai praleisti laiką. Susitikimų metu atliksime nesudėtingus, bet labai linksmus pratimus, žaisime. Galite bet kada prisijungti ar išvykti. Susitikimai vieši ir nemokami“, – kviečia teatrinės improvizacijos klubas, kuriame dalyviai improvizacinių žaidimų ir suimprovizuotų vaidinimų pagalba skatinami atsiskleisti, būti savimi, elgtis spontaniškai.

ANTRADIENIS, 06 16

Susitikimas su parodos „Laikinoji sostinė tapyboje kūrėjais“, 17:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

2019 m. Kauno kultūros centro dailės studija „Vaivorykštė“ kartu su VšĮ „Gabrielės meno galerija“ organizavo laikinosios sostinės šimtmečiui skirtą dailininkų plenerą „Laikinoji sostinė tapyboje“. Šių metų pavasarį dvidešimt kūrėjų darbų buvo išeksponuoti Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje veikiančioje parodoje.

Susitikimo su parodos darbų kūrėjais metu organizatoriai sieks papasakoti, kaip šiandieninis žvilgsnis į Kauno miesto istoriją, architektūros, miesto dvasios fenomeną skatino menininkus kurti naujas menines interpretacijas ir kūrybinius vaizdinius. Kartu sužinosite, kodėl daugelis plenero autorių susitelkė ties Kauno peizažo, architektūros ar jų fragmentų meniniu įprasminimu, o kiti pasirinko abstrakčiąją raišką.

Renginyje kartu su kūrėjais dalyvaus Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ vadovė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė ir menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.

Kauno miesto ir rajono bendruomenių susitikimas, 17:30
„Kaunas 2022“ Tempo erdvė, M. Daukšos g. 34

„Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ savo kelyje susiduria su neįtikėtinu kiekiu bendruomenių, kurios yra atviros, kūrybiškos ir veiklios. Laikas jas visas pakviesti susitikti, susipažinti, pasidalinti savo veiklomis, aptarti bendruomeninius džiaugsmus bei iššūkius. „Tikime, jog dažniau bendraudami vienas su kitu, lengviau užmegsime naujus ryšius, kurie Kauno miesto ir rajono bendruomenes lydės link dar didesnių ir kūrybiškesnių idėjų“, – rašo renginio iniciatoriai. Susitikimo dalyvių registracija: https://forms.gle/bkTo1is75KEAei5w5

Kūrybinė pamoka su Sigute Ach, 18:00
Online

Kauno apskrities viešoji biblioteka savo „Facebook“ paskyroje kviečia stebėti kūrybinės pamokos vaizdo įrašą su Sigute Ach vaizdo įrašą. Dailininkė ir iliustratorė papasakos apie akvarelės liejimo techniką, reikalingus darbo įrankius ir mokys piešti akvarele. Sigutė Ach – knygų iliustruotoja ir pasakų vaikams kūrėja, bet geriausiai žinoma kaip „Nieko rimto“ leidyklos dailininkė. Daugiau informacijos: bit.ly/3f8Q4iz

Vakaras „Rašytojas ir jo paroda. Indrė Valantinaitė“ 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į antrąjį renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą. Šįkart pasimatysite ir pakalbinsite ką tik naujos knygos sulaukusią poetę Indrę Valantinaitę.

Kiekvieną mėnesį muziejus kvies ne tik pokalbiui su rašytoju, bet ir į jo paties parengtą dar nematytų eksponatų parodą. Rašytojai atrinks kelis sau svarbius daiktus, surengs jų parodą ir taip bent šiek tiek praskleis savo kūrybos virtuvės, įpročių, ritualų uždangą.

KKC fotostudija „Creo“: Pokalbis su Dainiumi Ščiuka, 18:00
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Kauno kultūros centre veikiančios fotostudijos vadovas Sebastijonas kviečia iš arčiau susipažinti su kauniečio jaunosios kartos fotografo Dainiaus Ščiukos veikla, sėkmės kodu ir požiūriu į fotografiją.

D. Ščiukos archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 06 17

Projekto „Modernizmas ateičiai“ kūrybinio rašymo dirbtuvės „Heterotopia“, 16:30
Vieta tikslinama užsiregistravus

„Kaunas 2022 projektas“ „Modernizmas ateičiai“ – tai ne tik edukacinė, bet ir kūrybinė platforma, kurios pagrindinis tikslas – emocinio ryšio su paveldu kūrimas. Šiais metais drauge miesto bendruomenė kviečiama kurti videomeno projektą apie Kauno modernizmą kartu su Aideen Barry – vizualiųjų menų menininke. Dirbtuvės gi ragina  čiupti rašymo priemones ir kurti istorijas apie modernistinę architektūrą. Tam, kad galėtumėte tą padaryti, dažniausiai trūksta visai nedaug: pasitikėjimo savo kūrybiškumu, noro perteikti savo matymą platesnei publikai ar tiesiog įkvepiančios temos. Dirbtuvės vyks autentiškose modernistinėse erdvėse: jose galėsite įsijausti į rašymą, susipažinti su vietos istoriją, išlaisvinti vaizduotę per pojūčius ir užrašyti pasakojimą, kuris bus nuspalvintas jūsų unikalios patirties ir išgyvenimų! Kūrybinių dirbtuvių metu parašytos istorijos bus naudojamos rengiant videomeno projekto scenarijų.

Dirbtuvės vyks pirmus tris birželio ketvirtadienius. Dalyvavimas nemokamas, tačiau vietų skaičius – ribotas! Registracija –https://forms.gle/rQUJC5WZgqrLPmy19

Folkloro vakaras „Prašom, svečiai, kieminėt“, 18:30
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

Folkloro vakaras „Prašom, svečiai, kieminėt“ su ansambliu „Gadula“ ir sutartinių giedotojų grupe „Sasutalas“ (vadovas Andrius Morkūnas) kviečia prisiminti, kad be praeities nėra ateities. Praeitis mus moko – ateitį kuriame patys.

Ši folkloro edukacinė programa skirta liaudies muzikos mėgėjams išsaugojusiems mūsų tapatybės esmę. Skambės kaimo žmonių, auginusių duoną ir išmaitinusių Lietuvą senaisiais laikais, pasilinksminimų bei nepabaigiamų  darbų dainos ir muzika.

Dokumentinio kino ciklas „Common People“: „Recorder: The Marion Stokes Project“, 21:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 55

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas sugrįžta naujam sezonui. Šiemet ciklas plečia geografiją – žiūrėti ir diskutuoti apie dokumentinius filmus kviečia ne tik Kauno menininkų namuose, bet ir Vilniuje – Kirtimų kultūros centre.

Ciklą KMN kiemelyje atidarys dabartinių pasaulio įvykių kontekstui svarus filmas „Recorder: The Marion Stokes Project“ (rež. Matt Wolf, 2019 m.) Filmą pristatys „piktos kino kritikės“ Ilona Vitkauskaitė ir Santa Lingevičiūtė.

Filmas kaip laiko kapsulė pasineria į keistą radikalios komunistės ir aktyvistės, kuri ilgainiui tapo pasakiškai turtinga atsiskyrėle-archyviste, gyvenimą. Marion Stokes atliekamas darbas buvo beprotiškas, bet drauge genialus, o vėliau ji skaudžiai sumokėjo už tai, kad paskyrė savo gyvenimą šiam fantastiškam ir beprotiškam projektui.

KETVIRTADIENIS, 06 18

Vytauto Dubausko parodos „Dozė“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Tapytojas Vytautas Dubauskas naujausioje savo kūrybos parodoje „Dozė“ eksponuoja dar niekur nerodytus paskutinių ketverių metų darbus – tapybą ant drobės ir popieriaus. „Labai myliu Kauną. Niekada nerengiau Kaune savo darbų parodos. Todėl nutariau, kad šią parodą skirsiu savo draugams, kursiokams, dėstytojams, A.Samuoliui, Kampui, Alfai, buvusiam Stepo Žuko technikumui. Kartu noriu susitikti su Kauno jaunosios tapytojų kartos atstovais…“ – prisipažįsta autorius. Kita vertus, ši paroda provokuoja diskutuoti apie tapybos aktualumą ir šiuolaikiškumą, apskritai, apie skirtingų kartų tapytojų kūrybos patirtį ir prioritetus.

„Puota“: Kūrybinio rašymo dirbtuvės su Sandra Bernotaite, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 55

Jauniausios „Kaunas 2022“ programos dalyviai, audiovizualinių vyksmų „Puota“ iniciatoriai, kviečia į eilėraščių rašymo dirbtuves su rašytoja Sandra Bernotaite. Renginio metu žaisite su žodžiais, kursite tekstus, dėliosite juos į eilutes ir skaitysite. Dirbtuvių metu sukurtus eilėraščius galbūt būsite pakviesti skaityti „Puota: Atgimimas“ finaliniame renginyje.

Sandra Bernotaitė – rašytoja, publicistė, mentorė, dviejų romanų ir knygos apie rašymą autorė. Renginys nemokamas, tačiau skubėkite registruotis, nes vietų skaičius ribotas. Registracijos forma: https://forms.gle/UEu75YYGtEv77iUC8

Ekskursija su kuratoriais Antano Sutkaus fotografijų parodoje „Sveikinimai iš XX amžiaus“, 17:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Pirmoji tokio dydžio A. Sutkaus paroda Kaune išsiskiria iki šiol dar nematytų ir naujų fotografijų gausa. Su fotografijos archyvu daugiau nei dvidešimt metų dirbantis A. Sutkus sako, kad ten iki šiol aptinka pamirštų momentų, daug paveikių vaizdų iš praeities. Šie darbai – tai ištisa fotografijos epocha, pasakojanti apie XX amžiaus Lietuvą ir jos žmones. Parodos darbų atrankoje kuratoriams buvo labai svarbu greta visiems puikiai žinomų ir jau fotografijos klasika tapusių kūrinių parodyti kuo daugiau nematytų A. Sutkaus darbų. Ekspozicijoje bus galima išvysti ir paskutinių poros metų fotografijas. Paroda veiks iki birželio 30 d., vėliau galerija uždaroma rekonstrukcijai.
Ekskursiją ves kuratorius Artūras Morozovas. Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88

Antanas Sutkus. Jonas Mekas su mama ir Viktoru Kuprevičiumi. Kaunas, 1971

Algio Fediajevo koncertas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

2019 m. pabaigoje vinilinių plokštelių ir CD pavidalu išleidęs savo trečiąjį albumą muzikantas kuria ir atlieka muziką, visiškai besiskiriančią nuo to, ką Lietuvos klausytojas yra įpratęs girdėti atliekant tokiame instrumentiniame formate. Didelį dėmesį skirdamas pačiai dainai, tekstui, tuo pačiu įprastos dainos rėmus jis nuolat laužo savitu ir virtuozišku grojimo ir komponavimo stiliumi paremtomis psichodeliškomis ir šamaniškomis akustinės gitaros variacijomis, svyruojančiomis tarp ramios harmonijos ir agresyvaus chaoso, Rytų ir Vakarų, folkbliuzinių atgarsių ir disonuojančių sąskambių, artimų avangardui.

„Lauko kinas“ „Parazitas“, 22:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Vasaros kino sezoną kieme pradedanti „Romuva“ kviečia pamatyti „Auksine palmės šakele“ ir net 4 „Oskarais“ apdovanotą filmą, tikrą „Kino pavasario“ hitą, kuriame pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą (rež. Bong Joon-ho).

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta likus kelioms dienoms iki seanso pradžios (sekant orų prognozes). Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

 

Kauno kino centro „Romuva“ nuotr.

Maršrutas birželio 19 – 21 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 06 19

Teatralizuota ekskursija „Teatrų bermudai“, 14:00
Miesto sodas

Dabartiniam Kauno Miesto sodui – apie 160 metų. Čia gimė visi trys didieji Kauno teatrai, bet tai dar ne viskas. Nuo kapinių iki teatrų Bermudų trikampio, nuo balaganų mediniame paviljone iki šiuolaikinio meno, nuo kepyklos iki operos, nuo kėgelbano iki absurdo teatro. Kokio tik šiurpaus azarto nepatiriama, atskleidžiant įvykių prie gynybinės miesto sienos ypatumus!  Visa tai pasakoja du personažai, kuriuos sutiksite Miesto sode. Ekskursiją organizuoja Kauno miesto kamerinis teatras.

Teatro archyvo nuotr.

„LRT Klasikos“ laida „Pakeliui su vasara“ tiesiogiai iš Kauno menininkų namų, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kultūros radijo „LRT Klasika“ nauja laida „Pakeliui su vasara“ kas antrą savaitę bus transliuojama iš Kauno menininkų namų, kurių vasaros terasoje įsikurs laidos studija.

„Pakeliui su vasara“ sudaryta iš dviejų dalių – pirmoje laidos valandoje skamba reportažai iš „skambančių“ Lietuvos vietų ir kūrėjų studijų, antroje dalyje – pokalbis su studijoje viešinčiu pašnekovu. Kauniškę laidą papildys ir „Kaunas 2022“ rubrika. Pirmoji laidos garsinė ekskursija vyks po Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių, laidoje taip pat veriss šiuo metu galerijoje „Meno parkas“ savo tapybą eksponuojančios Elenos Balsiukaitės studijos durys.

Antrojoje laidos valandoje – rubrikoje „Be kaukių“, studijoje viešės ką tik romaną „Panelės iš Laisvės alėjos“ išleidusi Ina Pukelytė. Teatrologė pasakos, kokios muzikos klausosi ir kurias Kauno vietas labiausiai mėgsta.

Koncertas „Kaunas energizuojasi. Prisijunk ir Tu“, 17:00
Kauno m. savivaldybės aikštė

Penktadienį Kauno miesto simfoninis orkestras (KMSO) pradeda koncertų ciklą „Kaunas energizuojasi. Prisijunk ir Tu“. Atvirose miesto erdvėse Kauno orkestras dovanos nemokamus vasaros koncertus miesto gyventojams ir jo svečiams.  Vasaros koncertų ciklą atidaryti orkestras nusprendė būtent su muzikos genijaus W. A. Mozarto kūriniais pripildyta koncertine programa. Šio  kompozitoriaus kūriniai yra tokie tobuli ir išbaigti, jų žavesys tiesiog užburia savo pozityvia energija.

KMSO. A. Aleksandravičiaus nuotr.

DJ vakaras: Arnas Discotag, 18:00
„Godo“, Laisvės al. 89-1D

Arnas lankė kultūros barą dar vos atsidarius „Godo“, ir tuomet tai jam, kaip šviežiai iškeptam barui, buvo didelė garbė. Ne mažesnė garbė ir dabar, nes svečias tikrai neeilinis ir džiaugiamės jam sugrįžtant pas mus penktadienio vakarą. Arnas yra tarp elektroninės muzikos įrašų nardanti žuvis, jaukiai įsikūrusi naujose patalpose Jakšto gatvėje Vilniuje su gausiu vinilų būriu po pavadinimu „Discotag. Tai yra ne tik muzikos įrašų parduotuvė, bet ir tų įrašų leidykla. Vakaras pranašaujamas įdomus ir pilnas atradimų.

ŠEŠTADIENIS, 06 20

Orientavimosi varžybos „Steigiamojo Seimo istorijos pėdsakais“, 11:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Šios varžybos skirtos skirtos Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metams. Suburkite 2–5 žmonių komandą ir leiskitės į nuotaikingą kelionę po miestą! Varžybų startas – Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje. Savo komandą galite registruoti el. paštu kuzmickis@kaunas.mvb.lt. Nugalėtojų laukia prizai. Dalyvavimas nemokamas.

Pažaislio muzikos festivalis: „Muzikinė kelionė dviračiais“, 13:00
T. Masiulio g. 31

Liepą prasidėsiantis festivalis nekantriausius melomanus kviečia susitikti jau dabar, Pažaislio vienuolyne, kur muzikinį sveikinimą dovanos Mindaugas Jankauskas (tenoras) ir Laimonas Salijus (akordeonas). Po trumpo koncerto leisitės į išskirtinę ekskursiją po Pažaislio vienuolyną. Tuomet sėsite ant dviračių ir minsite į Šančiuose įsikūrusią kultūros erdvę „No Name Studio“, kurioje galėsite aplankyti istorinių Pažaislio muzikos festivalių nuotraukų parodą. Renginys nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas. Registracija el. paštu info@pazaislis.lt.

„Lizdo“ iškyla, 14:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Nors ir ne savo išsiilgtame rūsyje, bet visai prie pat jo. O dar tiksliau – virš. Pagaliau susitikimas kurio klubas ne mažiau už jus. Kasmetinė „Lizdo iškyla“ po šitiek nesimatymo laiko kviečia pasimatyti M. Žilinsko galerijos kieme. Dieną prasidėsiantis vakarėlis gaivins betoninių dieninių šokių tradiciją, kuriems jau pats metas tvirčiau įsisukti ir Kaune. O be šokių pavargti bus galima ir aktyviai judinantis aplink stalo teniso stalus ar bandant pasisveikinti su visais čia atėjusiais draugais.

SEKMADIENIS, 06 21

Paroda „Petras Kalpokas (1880–1945) ir aplinka“, 10:00-18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55 

Petras Kalpokas (1880–1945) – vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. pirmosios pusės lietuvių tapytojų, scenografijos, freskų kūrėjų. XX a. pradžioje išgarsėjęs ne vien Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, žinomas Latvijoje, Kauno meno mokyklos profesorius, tapybos studijos vadovas. Tai antroji Petro Kalpoko tapybos paroda, surengta po dailininko mirties. Pirmoji įvyko 1980 m. Vilniuje, Lietuvos dailės muziejuje.

Parodoje pristatomi žymiausi visų laikotarpių P. Kalpoko kūriniai, visi dailininko tapybos žanrai: Lietuvos, Italijos ir Šveicarijos peizažai, improvizuoti jam artimiausių žmonių – žmonos Olgos Dubeneckienės-Kalpokienės, žmonos sesers T. Švedaitės, dailininko Igno Šlapelio, baleto artistės Marijos Juozapaitytės-Kelbauskienės  portretai, motinos portretas, keli autoportretai, įprasminantys svarbiausius autoriaus gyvenimo etapus, taip pat istoriniai Lietuvos kunigaikščių portretai, simbolinės kompozicijos bei vaizdai iš žvejų gyvenimo, dailininko kūryboje itin reti natiurmortai, nes jo nedomino negyvoji gamta bei kiti civilizacijos sukurti objektai.

Petras Kalpokas. Upelis pavasarį, 1907. Privati kolekcija

Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės paroda „Oksimorono spąstai“, 11:00-16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Personalinėje tapybos parodoje menininkė pristato pastarųjų ketverių metų kūrinius. Anot autorės, viskas neišvengiamai prasideda nuo žodžių – mintys ir idėjos švysteli galvoje būtent taip. Bet daugžodžiauti menininkė nemėgsta ir tik tapyboje laisvėn paleidžia šį srautą – stebi, kaip žodinė figūra tampa vaizdu. Bet piešinys neiliustruoja frazės, tik yra jos insipruotas. Šiame virsmo, oksimorono taške Elena Balsiukaitė laukia pradžios. Autorė startuoja ten, kur susiduria prieštaringumai. Užstrigimo, ambivalencijos būklė – spąstai, paradoksaliai išjudina – reikia išsipainioti.

Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė

„Žmogus rengiasi“, 12:00-18:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Selektyviai atrinkti vintažiniai ir antrų rankų radiniai dalyvaujant jų kolekcionieriams – puiki proga permąstyti savo spintą ką tik galerijos kieme iš naujo įsikūrusiame bare „Laukas“. Beje, tai idėjos susitikti sumanytojai Furono Futuro ir kulniuką „Žmogui“ pritaisė!

Luko Mykolaičio nuotr.

Maršrutas birželio 22 – 25 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 06 22

Parodos „M. Maruličius – Europos humanistas“ atidarymas, 15:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Zagrebo universitetinė ir nacionalinė biblioteka, bendradarbiaudama su Kroatijos Respublikos ambasada pristato parodą „Markas Maruličius (Marko Marulić) – Europos humanistas“. Kroatų literatūros tėvu vadinamas Markas Maruličius (1450–1524 m.) simbolizuoja kroatų rašytinę kūrybą ir žodį, o biblioteka, kaip šimtametė knygų ir rašytinio paveldo saugotoja, savo fondu, ir ypač ta jo dalimi, kuri tiesiogiai ar netiesiogiai susijusi su Marku Maruličiumi, patvirtina jo privilegijuotą vietą kroatų ir Europos literatūroje.

Atidaryme dalyvaus Kroatijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Krešimir Kedmenec ir Kauno miesto savivaldybės atstovas. Renginys skirtas paminėti Kroatijos Respublikos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Paroda veiks iki liepos 7 d.

Remigijaus Čižausko fotografijų parodos atidarymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

Pasaulinio lygio tatuiruočių meistras Remigijus Čižauskas po 17 metų gyvenimo užsienyje grįžo gyventi į Lietuvą, parsiveždamas gausybę užfiksuotų akimirkų – žmonių, miestų, gamtos vaizdų juodai baltose fotografijose. „Jei ne tatuiruotės, būčiau fotografas“, – teigia menininkas. Savo studijoje jis pats rengia Lietuvos menininkų parodas, prisideda prie Lietuvoje organizuojamų tatuiruočių konvencijų.

Į parodos atidarymą kviečiame registruotis el. paštu girstupis@kaunas.mvb. Paroda bibliotekoje veiks iki liepos 31 d.

ANTRADIENIS, 06 23

Ekskursija po J. Zikaro namus, 12:00
J. Zikaro g. 3

„Norime Jus pakviesti į paskutines ekskursijas po J. Zikaro namus. Tik neišsigąskite! Neilgai trukus grįšime atsinaujinę, dar gražesni, atviresni, saugesni ir svarbiausia labiau išsiilgę savo mielų lankytojų ir klausytojų“, – rašo skulptoriaus namų sergėtojai. Taigi jei norite dar suspėti iki renovacijos pasivaikščioti su Rasa Ruibiene, registruokitės tel. (8-37) 223205.

„Joninės. Magic Edition“, 17:00
III fortas, Titnago g.

Fortas įspūdingas ne tik kaip gynybinis paveldas, bet ir puiki vieta veikti bendruomenei, burtis įvairioms netradicinėms veikloms, čia veikia Lietuvos kariuomenės uniformų muziejus, atidarytos meno ekspozicijos, vienas iš festivalio Baterija renginių buvo organizuojamas III forto požemiuose, dalyvavo žymiausi atlikėjai, DJ, vyko spektakliai ir koncertai, kiekvienais metais vyksta parodos, stovyklos, edukcijos. Renginyje laukia improvizuota kliūčių ruožo trasa,  senobinės tradicijos ir papročiai, vėliau – šokiai. Dalyvių skaičius ribotas, plačiau skaitykite čia.

Rasos muziejuje, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Rasos, arba Joninės – laikas, žymintis augmenijos kulminaciją, raganų burtus, galimybę pakeisti savo likimą ar išpildyti savo slapčiausius troškimus. Tam, kad jie išsipildytų, tereikia surasti pražydusį paparčio žiedą. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje lauks „Kauno Bandonijos“ pasirodymas, galimybė nusipinti savo vainiką. Iki 20 val. – nemokamas skyriaus lankymas.

Joninės „Parake“, 18:00
L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampas

Jau tradicija tapusios, trečiąkart organizuojamos, „Parako“ – buvusio Kauno tvirtovės parako sandėlio – Joninės kviečia sutikti trumpiausią vasaros naktį kartu.Retro ansamblis „Randevu“ džiugins muzikos ritmais, ragana Indraja iš  visus smilkins juozažolių / pelyno, ajerų / dilgėlių ryšulėliais, vaišins žolelių arbata, burs ateitį iš žolių ir padainuoti kartu pakvies, Gediminas stebins ugnimi ir kitais dūmais, Baronas Raimis sukurs unikalius fejerverkus, o Tarptautinės Amsterdamo menininkų asociacijos CAIA narė Violeta Damen atsiųs (dėl pandemijos pati atvykti negali) du baziliskus…

KETVIRTADIENIS, 06 25

X erdvė: klubas „Lemmy“, 18:00
J. Gruodžio namai, Salako g. 3

Kauno miesto muziejaus inicijuota, M. ir K. Petrauskų namuose įkurta „X erdvė“ vasaros metu keliasi į Juozo Gruodžio namus ir tęsia karantino metu turėjusių vykti pokalbių ciklą. Žymaus tarpukario architekto Felikso Vizbaro projektuoto, medinį dvarelį primenančio namo aplinkoje klausysimės didžėjų grojimų ir šnekėsimės su tikrais Lietuvos roko ir metalo scenos veteranais.

2016 metais Kaune duris atvėręs klubas „Lemmy“ – alternatyvios muzikos erdvė. Užgimęs iš idėjos ir meilės muzikai, šiandien klubas suburia tarptautinio lygio grupes bei ilgaplaukius iš visų Lietuvos pakampių. Pokalbyje dalyvaus klubo vadybinė komanda: Simonas Jurkevičius, Darius Šatras, Rosvaldas Sarapinas, Nerijus Vorobėjus. Pokalbį moderuos Algirdas Šapoka ir Karolis Venclauskas.

Gyvai: Razmus I Bėkša I Mikalkėnas, 19:00
Kauno kultūros centro terasa, Kęstučio g. 1

KKC pradeda naują džiazo koncertų ciklą kurį atidarys Tomo Razmaus, Leonardo Bėkšos ir Arno Mikalkėno trio. Trio pristatys tradicinio „Jazz organ trio“ formato programą, kurioje skambės tiek trio narių originalios kompozicijos, tiek džiazo standartai.

KKC nuotr.

Festivalis „Corpi Sonori: Sugihara House“, 19:00
Online 

Gegužės 14 – birželio 25 dienomis visoje Lietuvoje ir pasaulyje skamba eksperimentinės muzikos garsai – įvairiapusiškas, garso ir vizualinius menus, bei eksperimentinę muziką pristatantis festivalis „Corpi Sonori 2020“, planuotas rengti Sugiharos namuose, keliasi į virtualią erdvę, iš kur kiekvieno klausytojo namus užpildys Lietuvos bei Japonijos menininkų sukurtais kūriniais. Kiekvieną savaitę feisbuke ir „Palanga Street Radio“ tiesioginių transliacijų metu festivalio dalyviai išgirs šiai progai kurtus ir nūdienos įvykius aktualizuojančius kūrinius. Kas savaitę skaitmeninę erdvę pasieks šešios „Corpi Sonori“ dalys. Kiekviena jų – tarsi pakitusią laiko tėkmę atspindinti filmo serija. Nuostaba, nuobodulys, įtampa ir atoslūgis keis vienas kitą ir taps tikrovę keičiančiomis spalvomis. Šių metų „Corpi Sonori“ – tai garsiniai ir vaizdiniai nūdienos dokumentai. Sugiharos namų balkonuose, kambariuose, koridoriuose, laiptinėse ar kiemuose suskambėti turėję Sugai Ken (JP), Tujiko Noriko (JP), Masahiro Takahashi (JP),  lietuvių Žygimanto Kudirkos, Pijaus Džiugo Meižio bei Dariaus Čiutos garsynai, suskambės su Tado Stalygos ir Albino Liutkaus sugautais Kauno miesto ir Sugiharos namų kadrais virtualioje erdvėje.

„Romuvos“ lauko kinas: „Kristaus kūnas“ (Corpus Christi), 22:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Jan Komasa filmo (anti)herojus – 20-metis Danielis, po sunkaus nusikaltimo patiriantis dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis svajoja tapti kunigu, tačiau kriminalinė praeitis tam neįveikiama kliūtis. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir dėl komiško atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Neįprasta jauno, charizmatiško dvasininko praktika tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos. Tačiau Danielio praeitis netrunka pasivyti.

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta likus kelioms dienoms iki seanso pradžios (sekant orų prognozes). Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

Kadras iš filmo

Maršrutas birželio 26 – 28 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 06 26

Paroda „Petras Kalpokas (1880–1945) ir aplinka“, 10:00 – 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Petras Kalpokas (1880–1945) – vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. pirmosios pusės lietuvių tapytojų, scenografijos, freskų kūrėjų. Pirmojo pasaulinio karo laikotarpiu P. Kalpokas prarado visus savo kūrinius – 120 paveikslų, kurie iš Mintaujoje vykusios personalinės parodos buvo vežami į Berlyne rengiamą jo parodą. Tik 16 iš jų 1937 m. Vytauto Didžiojo Kultūros muziejui pavyko nupirkti iš privataus vokiečių kolekcininko H. Lüderio-Lühro. Šioje ekspozicijoje žiūrovai pirmą kartą išvys P. Kalpoko tapybos visumą, papildytą dar didesne prarastos kūrybos dalimi, kurią privatūs asmenys sugrąžino į Lietuvą iš įvairių šaltinių, dažnai iš užsienyje gyvenančių savininkų. Paroda leis pirmą kartą išsamiau susipažinti su reikšmingiausiu ankstyvuoju P. Kalpoko kūrybos periodu, pamatyti paveikslus, atnešusius jam šlovę svetur, ir įsitikinti neeiliniais tapytojo gabumais jaunystėje.

Koncertas „Kaunas energizuojasi. Prisijunk ir Tu“, 17:00
Laisvės al., priešais Kauno savivaldybę

Penktadienį Kauno miesto simfoninis orkestras kauniečiams ir miesto svečiams dovanos antrąjį koncertą iš ciklo „Kaunas energizuojasi. Prisijunk ir Tu“. Šį kartą orkestras Kauno publikai pasirodys dar didesne sudėtimi ir atliks dar stipresne energija ir muzikine jėga pulsuojančią muzikinę programą. Skambės visame pasaulyje  populiarūs trijų kartų Strauss’ų, taip pat ir W. A. Mozart’o kūriniai.

Eksperimentinės muzikos koncertas „XAW I“, 19:00
Kauno menininkų namų kiemelis, V. Putvinskio g. 56

Industrinės kultūros platforma „Matters“ pradeda nedidelių koncertų seriją XAW.  Suplanuoti trys koncertai, po vieną kiekvieną vasaros mėnesį – jais siekiama pristatyti įvairias elektroninės muzikos prieigas, skatinant ir kviečiant eksperimentui tiek jos kūrėj*s, tiek klausytoj*s. Kūrėjos ir kūrėjai čia išbandys naujus metodus, technikas ir principus arba groti dar „neišbandytas“ programas, o koncertai taps eksperimento erdve. Renginių formatas atviras klaidai ir keistumui. Pirmajame koncerte pasirodys KiB ( tarp minimalių struktūrų, poetinių drone ir ambiento garsovaizdžių) ir 美学(bigaku)AESTHETICS~ (klasikinė waporwave elektronika). Koncertas prasidės pokalbiu/diskusija, kurioje ir viena, ir kitas trumpai pristatys savo prieigas.

„The Roop“ koncertas, 21:00
„Adform“ kiemelis, Rotušės a. 19

Grupės „The Roop“ karjeroje 2020-ieji – neįtikėtini metai. Itin optimistinės prognozės didžiojoje „Eurovizijoje“ virto internetinėmis pergalėmis šio konkurso fanų puslapiuose. 1-ąją vietą „The Roop“ pelnė ir specialiame Vokietijos „Eurovizijos“ renginyje Hamburgo Elbės filharmonijoje, kuriame mėgavosi dviejų Lietuvų dydžio televizijos auditorijos dėmesiu ir sulaukė beveik 300 tūkstančių žiūrovų balsų. Metas atšvęsti su kauniečiais.

ŠEŠTADIENIS, 06 27

Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės paroda „Oksimorono spąstai“, 11:00 – 16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Personalinėje tapybos parodoje  Elena Balsiukaitė–Brazdžiūnienė  pristato pastarųjų ketverių metų kūrinius. Anot autorės, viskas neišvengiamai prasideda nuo žodžių – mintys ir idėjos švysteli galvoje būtent taip. Bet daugžodžiauti menininkė nemėgsta ir tik tapyboje laisvėn paleidžia šį srautą – stebi, kaip žodinė figūra tampa vaizdu. Bet piešinys neiliustruoja frazės, tik yra jos insipruotas. Šiame virsmo, oksimorono taške Elena Balsiukaitė laukia pradžios. Autorė startuoja ten, kur susiduria prieštaringumai. Užstrigimo, ambivalencijos būklė – spąstai, paradoksaliai išjudina – reikia išsipainioti. Pats žodis „oksimoronas“ tiesiogine prasme (iš gr. – oksús – šmaikštus, sąmojingas ir mōros – bukas, kvailas – būtų – „šmaikštus-bukas“ „sąmojingas-kvailas“) yra oksimoronas – nusako ar išsprendžia nepaaiškinamą situaciją. Drobės paviršiuje tapytoja narplioja prasmes ir ieško išeities, stebi ir fiksuoja sąmonės tėkmę, kur riktai, kliuviniai ir įkyrumai tampa ženklais lydinčiais link sprendinio.

Parodos „Oksimorono spąstai“ dokumentacija. Galerijos archyvo nuotr.

Piknikas su augintiniais, 12:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Po ilgos pertraukos gyvūnams draugiškoje bibliotekoje – tiksliau, jos kieme –   ir vėl karaliaus keturkojai „skaitytojai“. Biblioteka kviečia su savo augintiniu atkeliauti į Kuzmickio kiemą, smagiai praleisti šeštadienį, susipažinti, supažindinti savo augintinius ir susirasti naujų bičiulių. Galėsite užsukti į Žaisloteką, išbandyti Šerloko Holmso pabėgimų kambarį. Nuo 16 val. bibliotekos kieme vyks koncertas-susitikimas su Justinu Žilinsku ir Tomu Dirgėlatad jei jūsų augintinis nebijo šiek tiek garso, kviečiame susiplanuoti ilgesnį pasibuvimą.

Bibliotekos archyvo nuotr.

Lauko kinas. Premjera: „Kaponė“ (Capone), 22:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kadaise buvusio ypač nuožmaus mafijozo galvoje prabėga prisiminimai apie Čikagos gatvėse jo sukurtą siaubingą, daugybės žmonių krauju aplaistytą kriminalinę imperiją, kaip prievartavo, žudė, kūrė ištisus mafijos klanus, burdavo žudikų gaujas, nelegaliai užsiėmė alkoholio prekyba, vertėsi prostitucija, užminuodavo ir sprogdindavo automobilius, kontroliavo nusikaltėlių pelną, o, tie, kurie atsisakė jam paklusti greitai atsisveikindavo su šiuo pasauliu. Visa tai kėlė siaubą net patiems kriminalinio pasaulio sėbrams. Vieniems jis – visiškas beprotis, kitiems – bukas, įstatymų nepaisantis gangsteris, tačiau jo gyvenimas vertas aštraus veiksmo filmo scenarijaus. Rež. Josh Tank.

SEKMADIENIS, 06 28

Muzikos mugė, 12:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Pirmojoje KKC terasos muzikos mugėje aukiami visų stilių ir formatų pardavėjai, tačiau didžiausias dėmesys yra skiriamas elektroninės muzikos (hip hop, house techno, electro, d’n’b, jungle, dubstep, trip hop, ambient, leftfield) vinilinėms plokštelėms ir soul, funk, disco, jazz, reggae muzikai. Renginio metu muzikos garsais lepins „Dideli Kompaktai“ ir „Discotag“.

Maironio lietuvių literatūros muziejaus gimtadienis, 14:00
Maironio namas, Rotušės a. 13

1936 m.  birželio 28 d., minint poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio mirties metines, jo namuose įkurtas muziejus. Praėjus ketveriems metams po poeto mirties Maironio bute buvo įrengti ir atidaryti trys memorialiniai kambariai, o vėliau muziejus patyrė daugybę pertvarkų ir transformacijų. Visa tai bus galima pamatyti ir ištyrinėti naujoje parodoje, atidaromoje gimtadienio proga. Kas dar laukia šventėje, sužinosite čia.

Maironio sodas. MLLM nuotr.

Koncertas „Parko muzika. Nusišypsok!“, 17:00
Ąžuolynas (prie Stumbro)

Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ organizuojami ir kauniečių jau spėti pamėgti koncertai atvirose erdvėse grįžta. „Parko muzika“ šiemet vyks triguba jėga – renginiuose koncertuos ne tik pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“, bet ir Kauno bigbendas bei „Ainiai“. Na, bet atidarymas Ąžuolyne patikėtas „Ąžuolynui“.

„Kauno santakos“ archyvo nuotr.

Maršrutas birželio 29 – liepos 2 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 06 29

Filmas „Žanas Polis Gotjė. Sapnas, vizija, šou“ (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic) 16:55 / 19:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Paryžietis Jean‘as-Paul‘is Gaultier yra vienas skandalingiausių mūsų laikų mados dizainerių pasaulyje. Dažnai „enfant terrible“ tituluojamas menininkas visuomet buvo maištingas, ekstravagantiškas, šokiruojantis ir nevengiantis konfrontacijų. Tačiau Yann L’Hénoret režisuotame filme pasakojama istorija yra apie išskirtinį įvykį, kuriuo dizaineris pranoko pats save – šou „Freak and Chic“. Pagrindine šio išskirtinio renginio siužetine linija dizaineris pasirinko savo paties gyvenimo istoriją. 40 metų trunkančios karjeros retrospektyvoje sutilpo viskas: mada, kinas, šokis, teatras ir ekstravagancija. Prieš žiūrovų akis prabėga sunki būsimojo dizainerio paauglystė, patyčios mokykloje ir skausmingos seksualinės tapatybės paieškos. Tarsi kaleidoskope, scenoje šmėkščioja pirmieji dizainerio žingsniai mados pasaulyje, nuolatinė iššūkių paieška, drąsūs sprendimai, skaudžios netektys ir didžiausi šlovės momentai. Prieš apstulbintų žiūrovų akis vėl sumirga garsieji „Penktojo elemento“ kostiumai, dar garsesnis 1990-aisiais Madonos dėvėtas korsetas, pliušiniais meškučiais aptaisyti raumeningi šokėjai, sadomazochistiniams žaidimams pritaikyti apdarai ir daugybė kitų, su niekuo nesupainiojamų dizainerio darbų.

Kadras iš filmo

Nemigos salonas: „Keturios“ apie 90–uosius, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų skaityklos renginių ciklo „Nemigos salonas“ pirmoji dalis pradedama diskursyvia mada tapusiais pasakojimais apie vadinamus „laukinius“, „laisvus“ arba mistinius „tvinpyksiškuosius“ 90-tuosius. Pirmąją ciklo dalį sudarys nemigą kaip kūrybinį procesą apmąstantys renginiai susiję su Lietuvos meno judėjimų, menininkų/-ių grupių mažosiomis istorijomis, naktiniais miesto kultūros reiškiniais ir aktyvaus poilsio formų analize.

Skaityklos salone diskutuosime su buvusios tapytojų grupės „Keturios“ narėmis apie to meto Kauno meno scenos ypatumus, virsmus ir kaitą. Menininkių refleksijų ir pasakojimų pagalba bandysime atkurti 90–ųjų laikmetį nusakančią Kauno kultūrinio lauko atmosferą. Tapytojos Elena Balsiukaitė, Aušra Barzdukaitė, Aušra Andziulytė ir Judita Budriūnaitė ankstyvaisiais devyniasdešimtaisiais susibūrė į neformalią grupę „Keturios“ ir kartu rengė parodas įvairiose Kauno erdvėse. Viena iš parodų 1993 metais įvyko Kauno menininkų namuose. Nors tapytojų grupė „Keturios“ kartu parodų neberengia jau seniai, vis dėlto jų bendradarbiavimo formos ir turinys svarus išlieka iki šiol.

ANTRADIENIS, 06 30

„Žilinsko galerija (ne)užsidaro“, 10:00–18:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Nuo liepos 1 d. posmodernistinė meno šventovė uždaroma rekonstrukcijai, kuri truks bent trejetą metų. Muziejininkai kviečia paskutinį kartą, prieš uždarant galeriją rekonstrukcijai, susitikti gyvai muziejaus salėse – visą antradienį lauks atsisveikinimo ekskursijos su ekspozicijomis ir parodomis, paskaitos, filmai, edukacijos.

Galerijos nuotr.

Paskaita „1920m. Širvintų stebuklas“, 18:00
Kauno tvirtovės II fortas, Pilviškių g.

Paskaitą ves dr. Valdas Rakutis, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto profesorius. Paskaitoje bus pristatytos priežastys, atvedusios prie lietuvių – lenkų konflikto ir aptarti karo veiksmai, vykę 1920 metų spalio – lapkričio mėnesiais Rytų Lietuvoje. Pranešimas pagrįstas Lietuvos ir Lenkijos archyvine medžiaga.

Slemas #32, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Gyvai. Be temos. Po medžiais.

Tu, tavo kūryba, tavo draugai ir crush’ai, kurių kvepalus su vakarienei valgytų makaronų prieskoniu bandysi užuosti. Senas geras slemas. Be kamerų, be plano B. Jei lis – atsinešk skėtį, jei karšta – vėduoklę. Slemo  #32 vedėjas – Zaizras.

TREČIADIENIS, 07 01

Egidijaus Godliausko paroda „Ištrintos ribos“, 12:00–00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

„Paroda „Ištrintos ribos“ susideda iš kelių skirtingų žanrų tapybos. Čia eksponuojami naujausi kūriniai sukurti 2019 – 2020 m. Peizažai, abstrakcijos ir portretai. Visi paveikslai  tarsi tarpusavyje nesusiję kūriniai. Nesieja nei laikas, nei tema, nei erdvė. Vienintelis juos siejantis objektas yra autorius. Autorius intuityviai perfiltruodamas kasdienybės  vaizdus per savo suvokimą juos pavaizduoja drobėse, ištrindamas ribas tarp egzistuojančių ar jau nebeegzistuojančių vietų. Tarp tikros ir įsivaizduojamos realybės. Pirmenybę teikdamas tapybai, spalvai ir formai tapytojas kuria savitą suvokimą ir požiūrį į aktualijas, kasdienybę ir aplinką, bei save patį. Paroda veiks iki liepos 19 d.

Paroda „Eco-Disaster. Dviejų menininkų dialogas“, 13:00–18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Šioje parodoje eksponuojami dviejų menininkų kūriniai. Tai – Yanire Fernández (Valladolidas, Ispanija) ir Mindaugo Juodžio (Kaunas, Lietuva).

Paroda siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad menas yra galingas ginklas; kūryba gali ženkliai prisidėti prie tikrovės pokyčių, atkreipti visuomenės dėmesį, solidarizuoti bendruomenes. Kūrėjai yra kviečiami bendradarbiauti ir kurti socialiai atsakingą meną, kurio metu būtų apmąstomos net dviejų sąvokų (ekologija ir katastrofa) prieštaringos reikšmės ir iš jų kylančios nebūtinai patogios, bet diskusijas provokuojančios asociacijos, o jų centre visada lieka klimato kaitos problematika. Paroda vyks iki liepos 23d.

Mildos Šležaitės tapybos parodos „Pasiimk mane į amžinąjį mišką“ atidarymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Autorės personalinėje parodoje – sapnų, pasakų ir vaikystės prisiminimų apie mišką įkvėptas tapybos darbų ciklas. Pasakose miškas –  tai iniciacijų vieta, kur žmogus drąsia širdimi eina per tamsą ir pavojus tam, kad įgytų naują dvasinį rūbą. Dailininkė teigia, jog miške „palieki senąjį aš visiems laikams neišvengiamai ir kartais skausmingai, bet visuomet gyvybiškai atnaujinančiai“.  Menininkei svarbi būsena, kai susilieji su laukais, mišku, upe, kai esi vienišas vėjas ar audros debesis horizonte, kai tamsus ežero dugnas tampa tavo akimis, o naktis – dvasios šešėliu, kuriame turi išmokti būti. Paroda veiks iki liepos 29 d.

Koncertas „Užtraukim, vyrai, dainą“, 18:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Vienintelis Kauno mieste gyvuojantis vyrų choras „Perkūnas“ simboliškai kūrybinį sezoną uždaro koncertu. Gražiausiais chorinės muzikos kūriniais „Perkūnas“ deklaruoja pagrindinę savo veiklos idėją, kad tauriausios emocijos ir gražiausios mintys per dainą mus pasiekia lyg tolimųjų protėvių priesakai saugoti gimtąją kalbą ir ilgaamžes tradicijas. Dalyvauja Kauno kultūros centro vyrų choras „Perkūnas“. Vadovas Romaldas Misiukevičius ir koncertmeisterė Gailutė Bogdanaitė.

KETVIRTADIENIS, 07 02

Ekskursija parodoje „Petras Kalpokas (1880–1945) ir aplinka“, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Petras Kalpokas (1880–1945) – vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. pirmosios pusės lietuvių tapytojų, scenografijos, freskų kūrėjų. XX a. pradžioje išgarsėjęs ne vien Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, žinomas Latvijoje, Kauno meno mokyklos profesorius, tapybos studijos vadovas. Šioje ekspozicijoje žiūrovai pirmą kartą išvys P. Kalpoko tapybos visumą, papildytą dar didesne prarastos kūrybos dalimi, kurią privatūs asmenys sugrąžino į Lietuvą iš įvairių šaltinių, dažnai iš užsienyje gyvenančių savininkų. Paroda leis pirmą kartą išsamiau susipažinti su reikšmingiausiu ankstyvuoju P. Kalpoko kūrybos periodu, pamatyti paveikslus, atnešusius jam šlovę svetur, ir įsitikinti neeiliniais tapytojo gabumais jaunystėje.

Į ekskursiją su kuratore Nijole Tumėniene būtina išankstinė registracija tel. 8 671 51343

LRT KLASIKA: „Pakeliui su vasara“ tiesiogiai iš Kauno, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kultūros radijo stoties LRT KLASIKA šiltojo sezono laida „Pakeliui su vasara“ kas antrą savaitę transliuojama iš Kauno menininkų namų. „Pakeliui su vasara“ sudaryta iš dviejų dalių – pirmoje laidos valandoje skamba reportažai iš „skambančių“ Lietuvos vietų ir kūrėjų studijų, naujienos iš „Kaunas 2022“ virtuvės, antroje dalyje – pokalbis su studijoje viešinčiu pašnekovu – šįkart Kauno menininkų namuose viešės užkietėjęs kaunistas, gidas, melomanas iš Žaliakalnio – Jonas Oškinis. Užsukti į Kauno menininkų namų svetainę ar terasą ir laidos klausytis gyvai kviečiami visi norintys.

Inos Pukelytės romano „Panelės iš Laisvės alėjos“ pristatymas, 18:00
Laisvės al. 36, prie „Kaunas 2022“ biuro

1932-ieji, auksiniai Kauno laikai. Tiek lenkiškai kalbanti knygyno darbuotoja Zofija, tiek gražuolė žydaitė Rachelė, vykstanti vaidinti į Kauno žydų teatrą, puoselėja pačias gražiausias ateities svajones. Kaunas juk beveik mažasis Paryžius! Čia – teatras, meilė, džiazas…  Svaiginantys Rachelės karjeros planai ir Zofijos šeimyninės laimės vizija. Tačiau nei viena, nei kita nenujaučia, kokia trumpa bus jų laimė. Kaip greit viską pakeis laikinąją sostinę užgulęs tamsus karo šešėlis ir kokius lemtingus gyvenimo sprendimus joms teks priimti.   

„Šis romanas – tai duoklė mano senelių kartai, kuri, patyrusi du pasaulinius karus, dėl dvasinių traumų ir politinių persekiojimų taip ir negalėjo deramai perduoti savo tragiškų istorijų vaikaičiams. Galbūt šis pasakojimas apie dvi jaunas moteris padės geriau suprasti tiek laikinosios Lietuvos sostinės, tiek ir pirmosios Lietuvos nepriklausomybės kartos istoriją,“ –  sako romano autorė Ina Pukelytė. Renginyje dalyvaus autorė, menotyrininkė, „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Atminties biuras“ kuratorė Daiva Citvarienė. Renginį moderuoja „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.

TEDxKaunas Salon: „(ne)GALIA“, 18:30
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„Šis susitikimas – tai pokalbis apie negalią iš autizmo spektro sutrikimą turinčio asmens perspektyvos. Autistas aplink save supantį pasaulį mato visiškai kitaip nei paprasti žmonės. Jų požiūris į daiktus, spalvas, tekstūras, sistemas, kas tik tai bebūtų – jų interpretacija – yra fantastiška! Tad pabandykime ir mes pokalbio metu suprasti tą perspektyvą tam, kad mūsų požiūris į negalią atsiskleistų plačiau“, – rašo TEDxKaunas atstovai.

„Lauko kinas“: „Visa tiesa apie divą“, 22:15
Kauno kino centro „Romuva“ kiemelis, Kęstučio g. 62

Naujajame „Vagiliautojų“ režisieriaus Hirokazu Kore-eda filme Catherine Deneuve vaidina Prancūzijos kino divą Fabijaną. Ši, įkopusi į aštuntąjį dešimtmetį, tęsia aktyvią karjerą ir mėgaujasi gerbėjų dėmesiu. Neišmatuojamo ego aktorei darbas visuomet rūpėjo labiau nei šeima. Fabijanai išleidus memuarus, iš Niujorko su šeima grįžta ilgai nematyta dukra Lumira (Juliette Binoche). Jų ryšio tvarumas yra neginčijamas, net jei tiesą apie jų bendrą praeitį dengia migla. Senas žaizdas atveriantis motinos ir dukros susitikimas bus kupinas lengvo humoro ir meilės žmogaus netobulumui.

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta likus kelioms dienoms iki seanso pradžios (sekant orų prognozes). Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

Kadras iš filmo


Maršrutas liepos 3–6 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 07 03

Vytauto Dubausko paroda „Dozė“, 11:00–17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Vytautas Dubauskas (g. 1958 m) eksponuoja dar niekur nerodytus paskutinių ketverių metų darbus – tapybą ant drobės ir popieriaus. „Labai myliu Kauną. Todėl nutariau, kad šią parodą skirsiu savo draugams, kursiokams, dėstytojams, A. Samuoliui, Kampui, Alfai, buvusiam Stepo Žuko technikumui. Kartu noriu susitikti su Kauno jaunosios tapytojų kartos atstovais…“ – prisipažįsta autorius. Ši paroda provokuoja diskutuoti apie tapybos aktualumą ir šiuolaikiškumą, apskritai apie skirtingų kartų tapytojų kūrybos patirtį ir prioritetus.

Galerijos nuotr.

82-as Lietuvos zoologijos sodo gimtadienis, 11:00 (visą savaitgalį)
Radvilėnų pl. 21

Tado Ivanausko įkurto zoologijos sodo gimtadienyje visą savaitgalį  lauks gyvūnų pristatymai ir jų parodomieji šėrimai, Lietuvos zoologijos sodo balandinės atidarymas ir dekoratyvinių bei Lietuvos laukinių balandžių paroda, mažojo stumbriuko Kauko vardynos ir dar daug kitų pramogų.

„Pakrantė LIVE“: „G&G Sindikatas“, 21:00
Nemuno sala

„G&G Sindikatas” jau nuo 1995 – ųjų aukštai iškėlę galvas vis lipa ir lipa į Lietuvos ir užsienio scenas. Per tiek metų daug kas keitėsi, tačiau svarbiausia – išliko hiphopo dvasia ir energija. Dabartinė Sindikato sudėtis – keturi broliai karžygiai – Svaras, Kastetas, Donciavas ir DJ Mamania. Išleidę 8 albumus, kiekvienam koncerte vyrai maištauja, traukia per dantį, bando atverti akis mūsų plačiai visuomenei bei tiesiog eina prieš sistemą. Jų kūryba jau tapo tam tikru judėjimu – išvien už gražesnį rytojų. Be tabu, be melo kaukių ir be drebančių kinkų – jie savo tekstais taikliai smogia ten, kur skauda. Panašu, kad nežada sustot ir šįkart kviečia visus prie „Žalgirio“ arenos.

ŠEŠTADIENIS, 07 04

Andriaus Repšio paroda „4 m² laisvės“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Lietuvos spaudos fotografijos apdovanojimuose šiemet įvertintame projekte autorius atveria mažus, izoliuotus po Lietuvą išsibarsčiusius pasaulius – kalėjimus – jų kartografiją, kalinių aplinką ir kasdienybę. Visgi šių pasaulių gyventojai iš dalies yra sukurti paties fotografo – siekiant anonimiškumo pakeista tai, kas leidžia juos atpažinti – veidai, tatuiruotės ir kiti bruožai. Fotografas teigia, kad tai – socialinis projektas, skatinantis visuomenės narius, ypač jaunimą, atkreipti dėmesį, kad nusikaltimai galų gale sulaukia atpildo.

Andrius Repšys. Iš serijos „4 m² laisvės“

Vytauto Petkevičiaus skaitymai, 12:00
Vaikų literatūros muziejus, K. Donelaičio g. 13

Kiekvieno mėnesio  pirmąjį šeštadienį Vaikų literatūros muziejus kviečia skaityti vienas kitam – balsu. Šįkart prisiminsite V. Petkevičiaus (1930–2008) kūrinius vaikams, skaitysite apysakos „Didysis medžiotojas Mikas Pupkus“ ištraukas. Nepraleiskite išskirtinės progos sužadinti skaitymo poreikį, vystyti intelektą, kalbos įgūdžius, lavinti atmintį ir vaizduotę, mažinti agresyvumą, skatinti bendravimą. Tai gali tapti šeimos tradicija!

Gyvai: „Girių dvasios“, 18:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Giriu Dvasios“ – unikalus elektroninės muzikos projektas, dar 2009 metais pradėtas talentingo atlikėjo Evaldo Azbukausko, buvo įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, persipinančios su modernia dub techno stiliaus muzika. Asketiški kūrinių bei albumų pavadinimai nurodo plačias erdves interpretacijai, kurių taškas yra gimtojo krašto gamta, vietovės ir su tuo susijusios patirtys.

Lauko kinas: „Martinas Edenas“, 22:15
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

„Vienas originaliausių naujosios kartos Italijos režisierių Pietro Marcello dekonstruoja garsųjį Jacko Londono romaną, jo veiksmą perkeldamas į Europą ir laiką suabstraktindamas iki XX amžiaus, kai gimė didžiosios politinės idėjos. Filme ryškėja šiandien kaip niekad aktualūs politiniai klausimai apie kultūros ir išsilavinimo reikšmę visuomenės gerovei. Ar tai pakankamai galingos emancipacijos priemonės?“, – pasakoja festivalio „Kino pavasaris“, kuriame filmas šiemet buvo rodomas, programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta sekant orų prognozes. Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

Kadras iš filmo

SEKMADIENIS, 07 05

Renginys „Pasipuošk kostiumu: nuo istorinio iki tautinio“, 12:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelis, L. Zamenhofo g. 12

Savo spintoje turite istorinį arba tautinį kostiumą, tačiau nerandate progos juo pasipuošti? O gal norite tokį susikomplektuoti, bet nežinote nuo ko pradėti? Tuomet esate kviečiami atvykti į renginį, skirtą tautinio kostiumo dienai (liepos 6 d.) paminėti. Aprangos kodas: istorinis arba tautinis kostiumas. Kostiumo laikotarpis – nuo seniausių laikų iki XX a. pr. Neturintys kostiumo gali pasipuošti tautine atributika arba gera nuotaika. Detalią renginio, kurį inicijavo  istorinio šokio klubas „Saltus Gladiī“ (plačiau apie klubą), rasite čia.

Kariliono muzikos koncertas, 12:1
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžo kariliono muzikos koncertai! Koncertai vyksta tradiciškai sekmadieniais ir šventinėmis dienomis. Valstybės dienos proga karilionu skambins Julius Vilnonis.

Sutartinių koncertas „Tūto tūto, valijo“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Koncertas skirtas Valstybės dienai. Dalyvaus sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“ (vad. prof. dr. D. Vyčinienė).

Kęstučio Versecko nuotr.

„Operetė Kauno pilyje“: „Traviata“, 20:00
Kauno pilies amfiteatras

Aštuonioliktajai Giuseppe Verdi operai buvo lemta suvaidinti ypatingą vaidmenį Lietuvos operos meno istorijoje – 1920 m. gruodžio 31 d. būtent „Traviatos“ premjera savo kelią pradėjo profesionalusis lietuvių operos teatras. Violetos vaidmenį atliko Adelė Galaunienė, Alfredo – Kipras Petrauskas. Taigi Kauno valstybinio muzikinio teatro spektaklis po atviru dangumi ir skiriamas Lietuvos operos 100-mečiui

Organizatorių nuotr.

PIRMADIENIS, 07 06

Festivalis „Puota. Atgimimas“ (pirmoji diena)
Kauno miesto erdvės ir traukiniai

Garso instaliacijų projektas, kurio tikslas– išnešti kūrybą iš tradicinių meno erdvių sienų, truks visą liepą. Be garso instaliacijų, kurios skambės Kauno miesto viešosiose erdvėse ir kavinėse, taip pat vyks miestiečių autorinės kūrybos paroda bei geriausio kūrėjo rinkimai.

Pavasarį paskelbus atvirą kvietimą sulaukta beveik 100 poezijos darbų tema „Atgimimas“. 16 komisijos komandos atrinktų eilėraščių bus eksponuojami Kauno menininkų namuose, kavinėse „Kultūra“ ir „Chaika“, bare „Godo“. Taip pat informacines lenteles geležinkelio keleiviai ras daugiau nei dešimtyje traukinių maršrutų Vilnius-Kaunas-Vilnius. Garso instaliacijas – 16 autorinių kūrinių, įrašytus pačių kūrėjų, galėsite išgirsti kavinių tinkle „Caffeine“ bei Kauno menininkų namuose.

Parodos  „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“ atidarymas, 14:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Liepos 6 d. Istorinė Prezidentūra švenčia savo 15-ąjį gimtadienį ir lankytojams pristato išskirtinę parodą „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“, kurioje eksponuojamos vien tik dovanotos vertybės. Per 15 Istorinės Prezidentūros veikimo metų 110 žmonių ir organizacijų patikėjo muziejui daugiau kaip 2000 vertingų istorinių artefaktų bei šeimos relikvijų. „Mūsų donatorių, kuriuos vadiname „mažaisiais mecenatais“, ir dovanojamų eksponatų skaičius nuolat auga – kartu auga ir institucijos galimybės atkurti ir lankytojams perteikti dar tikresnį reprezentuojamo istorinio laikotarpio paveikslą“, – rašoma parodos, veiksiančios ištisus metus, anotacijoje.

Renginys-piknikas „Minčių piliakalniai“, 15:00
Eigulių piliakalnis, Dusetų g. 9

Programoje, skirtoje Valstybės dienai – susitikimai su įdomiais žmonėmis, pasikalbėjimai apie šią šventę, Kauną ir patį Eigulių piliakalnį. Renginys vyks lauke, po atviru dangumi, tad savo patogumui nepamirškite skėčio, pledo ar kėdutės.

„Operetė Kauno pilyje“: Koncertas „Operos fererija“, 20:00
Kauno pilies amfiteatras

Ir šis pirmosios tradicinio festivalio dalies koncertas skirtas Lietuvos operos 100-mečiui. Koncerto programoje – operų arijos ir duetai, kuriuos atliks žymiausių pasaulio teatrų scenose dainuojantys lietuvių solistai.

Laimučio Brundzos nuotr.

Maršrutas liepos 7 – 9 dienoms

$
0
0

ANTRADIENIS, 07 07

„Etnosodas“: sutartinių giedojimo pamoka, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Lietuvių sutartinės – tai užburianti magija, kurios neužtenka vien klausytis iš šono. Norint patirti ypatingą giesmių darnos ir sutarimo pojūtį, reikia išdrįsti pačiam įsitraukti į giedotojų ratą. Pamokas ves daug praktikos turinčios grupės „Kadujo“ narės Ramunė Balčiūnienė ir Laura Lukenskienė. Moterys įsitikinę, jog sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik trupučio susikaupimo. „Kviečiame ir nei karto nebandžiusius ir jau pramokusius – jaukiame rate susipažinsime su sutartinių atlikimo pagrindais, lavinsime savo balsus ir pajusime sutartinių galią „čia ir dabar“, – rašo organizatoriai.

Šokių pamoka „Social Outside“, 19:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Vakarėjant – lindyhopo pagrindai su „Jazz House“ šokių studijos mokytojais Iveta ir Edvinu. Prašome turėti omenyje, jog šalyje yra ekstremalioji padėtis, todėl social metu organizatoriai kviečia pasirūpinti savo ir kitų žmonių saugumu bei gerove. Jei bus blogas oras, renginys gali būti nukeltas. Pamoka nemokama!

„Jazz House“ nuotr.

Gyvai: Kabloonak, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Kabloonak muzika – saugus uostas tiems, kurių pilkąsias ląsteles kiek per smarkiai išvargino užtikrintai šaižus šiuolaikinio miesto ritmas. Užuovėją čia ras ir tie, kuriems gyvenimo eteryje yra per daug greičio ir elektros. Ne dėl to, kad Kabloonak yra labai rimtas ir tylus lopšinių suokėjas, išdygęs sengirėje, – anaiptol. Jis pats nuo viso to, kas parašyta aukščiau, spėjo pavargti ir vėl visko pasiilgti. Jautriai poetiškos ir brandžiai sarkastiškos jo kūrybos iškarpos labai tinka ir išlydėjus paskutinius baro lankytojus dar vienam šokiui dviese. Net nebūtinai lėtą. Bet dviese, nes nesvarbu gyvai, įraše ar pašnibždomis – Kabloonak amžinai apie meilę ir už meilę.

TREČIADIENIS, 07 08

Suneštinis piknikas-dirbtuvės apie tvarų maisto vartojimą, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka (ant laiptų), Radastų g. 2

Antropologės iš taikomosios antropologijos asociacijos „Anthropos“ kalbės apie pramoninę maisto sistemą ir jos santykį su klimato kaita. Koks maisto ir energijos suvartojimo ryšys? Kodėl šiuolaikinė maisto gamybos ir tiekimo sistema yra neefektyvi energijos prasme? Kokia yra tikroji maisto kaina – ne vien ekonominė, bet ir socialinė, aplinkosauginė? Diskutuosime, kodėl išnaudojama tiek daug žemės resursų, siekiant palaikyti mūsų maisto sistemą, ir kaip tai veikia pasaulio ekosistemą. Dirbtuvių rengėjai prašo atsinešti savo mėgstamą sumuštinį ar užkandį, taip pat pledą atsisėsti.

Vakaras Šilainių sodų edukacinėse lysvėse, 18:30
VIII fortas, ties Žaibo g. 26

Jokių didelių renginių, jokios programos. Tiesiog sodininkavimas mieste, pakeltose lysvėse. Vyks einamieji darbai – laistymas, augalų priežiūra ir žinoma, derliaus ragavimas. Tai proga susitikti, pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais, paklausti visus rūpimus klausimus ar pasidalinti savo patirtimi: „Čia mes visi mokomės. O sodininkauti geriausia mokintis praktiškai“.

Šilainių sodai. Organizatorių nuotr.

Atviras pokalbis su Artūru Morozovu, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Kauno kultūros centro fotostudija „Creo“ kviečia susipažinti su fotožurnalistu A. Morozovu ir jo veikla bei ateities planais. Klausimų galėsite užduoti ir jūs, tad ateikite pasiruošę!

KETVIRTADIENIS, 07 09

Projekto „Muzikiniai maršrutai: istorinės žydų trajektorijos“ koncertas, 12:00
S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos kiemas (prie paminklo „Lietūkio“ garažo aukoms atminti), Miško g. 3

„Kauno santaka“ pristato tarpdisciplininį projektą, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų paminėjimui. Jis adresuotas įsimintinoms Kauno miesto vietoms, kuriose telkėsi žydų bendruomenės. Muzikiniai pasivaikščiojimai apims Kauno naujamiestį ir Senamiestį ir įvairius objektus, kaip antai –  L. Zamenhofo namas, Žydų realinė gimnazija, maldos namai ir choralinių sinagogų vietos, Žydų teatras,  „Kiemo galerija“,  Kauno konservatorijos rūmai, Arbitblatų muzikos instrumentų parduotuvės vieta, E. Levino namas, Vainšteinų namai, „Knygų ministerija“, buvusių restoranų Laisvės al. „Versalis“, „Metropolis“ vietas ir kt. Ketvirtadienį pasivaikščioti su muzika ir gidu kviečia pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ ir jo svečiai „Trimitas“. Pabaigai – specialiai aranžuotų D. Dolskio šlagerių koncertas Miesto sode.

Visos ekskursijos nemokamos, užsiregistruoti galima telefonu +370 37 220385 (darbo dienomis 9–16 val.). Dalyvių skaičius ribotas.

Parodos „Lietuvių liaudies medicina“ atidarymas, 15:00
Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Rotušės a. 28

LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje liepos 9 dieną 15 valandą atidaroma lauko paroda muziejaus kiemelyje „Lietuvių liaudies medicina“. Parodoje plačiau pasakojama apie dr. E. Šimkūnaitę, Lietuvoje augančius vaistinguosius augalus ir išskirtinę trejų davynerių istoriją.

Diskusija „Kokio meno reikia Kaunui?“, 16:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Miestas jau ketvirtus metus iš eilės kviečia meno kūrėjus savo kūriniais puošti viešąsias erdves. Skulptūromis, instaliacijomis, piešiniais – Kauno akcentais, kuriančiais autentišką, nepakartojamą miesto identitetą. Metas diskusijai, kokia kryptimi Kaunas žengs toliau ir kokio meno reikia miesto erdvėms. Metas pakalbėti apie būsimus Kauno akcentus. Moderuoja: Rytis Zemkauskas. Dalyviai: Prof. Jonas Audėjaitis; Doc. Rimantas Giedraitis; Dr. Odeta Žukauskienė; Žygimantas Amelynas; Saulius Rimas.

Neringos Daniulaitienės poezijos knygos „Mėlynių uogom dažyti“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Jie glūdėjo kažkur giliai ir kvepėjo žydinčiomis mėlynėmis. Vieną dieną, apsiavus spaudžiančiais sandaliukais ir atsisėdus į sūpynes po sena augalota liepa, jie pasirodė, nešini sauja negliaudytų riešutų. Nusimečiau sandaliukus, įsisiūbavau iki dangaus. Nors žinojau, kad gliaudyti dantimis riešutus nesveika, mečiau iki šiol visus susikurtus „negalima“ į šalį. Net ir tai, kad negalima valytis mėlyniuotų rankų į mėlyną „kliošinį“ sijoną, o juo labiau mėlynių uogomis dažyti lūpų ir žodžių“, –  sako N. Daniulaitienė. Į renginį galite registruotis el. paštu jaunimas@kaunas.mvb.lt.

Bibliotekos nuotr.

Koncertas ant vandens, 19:00
Irklavimo bazė, Lampėdžio ež.

Lampėdžio ežero pakrantėje iškilo nauja, moderniausia šalyje, irklavimo bazė. Tai didelis įvykis ne tik miestui, bet ir visai šaliai, todėl kviečiame jį tinkamai paminėti. Kviečiame į atidarymo šventę, kurios metu bus galima viską iš arčiau apžiūrėti ir pasimėgauti gyva, vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų, Monikos Pundziūtės Moniqué muzika ant vandens. Kadangi koncertas vyks vandenyje, nepamirškite pasirūpinti vandens transportu.

Gyvai: Free Finga, 20:00
VDU Botanikos sodas Kaune, Ž. E. Žilibero g. 6

Aną vasarą skanduotų eilučių „Atsidaro durys, negaliu įeit“ autorius Free Finga į žydintį sodą atvyksta su grupe ir kviečia prisijaukinti naujas savo dainas bei šiuolaikinį urban skambesį.

Maršrutas liepos 10 – 12 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 07 10

Naujų parodų lankymas, 11:00–18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Ketvirtadienį galerija atidarė net tris naujas parodas, kurias kviečiame patirti neskubant. Ulrika Eller-Rüter (Vokietija) multimedijos instaliacijoje „Jūros lygis“ – 40 vandens istorijų audioįrašai, pristatantys individualias patirtis ir atminties lobius iš 15 skirtingų kalbinių zonų. Žiūrovai išgirs polifoninius garso koliažus kartu su autentiškais vandens garsais.

Jaunosios Latvijos tapytojos Sandra Strēle paroda pavadinta „Parodos, kurios neįvyko“ – tai serija darbų parodai ar projekto idėjai, kuri nebuvo ir nebus įgyvendinta: „Žaidžiu su skirtingomis žinomomis ir nežinomomis ekspozicijų erdvėmis, galerijų ir muziejų salėmis – tapau savo personalinių parodų vaizdus jose.“

Parodoje „Apstulbusi akis prarado amą“ Julija Pociūtė, pasitelkdama reflektuojančius paviršius, tyrinėja laiko iliuziją, realybės ir fikcijos, objekto ir jo atspindžio santykį. Domisi asmeninės ir kolektyvinės atminties sąveikomis, o atspindžiui savo kūryboje priskiria laikiškumo matmenį, slypintį plonytėje gijoje, jungiančioje reflektuojantį paviršių ir tai, kas anapus jo.

Julija Pociūtė

Vakarėlis „Gibbon Gabon : Patricia Kokett x Hilda“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89–1D

„Negyvenamos salos, egzotika, nepažintos kultūros ir saulėtas klimatas nenustoja jaudinti net ir globalaus pasaulio laikais. Du muzikiniai robinzonai iš Vilniaus reguliariai kviečia žmones persikelti į „Isla“ ir bent muzikaliai paliesti saulėtą atogražų klimatą vis kitoje ritminėje „saloje“. Šįkart jie prisišvartuoja Kaune, bet kviečia į tolimąjį Gaboną. Ten pat, kur pirmieji gyventojai buvo pigmėjai, kur žmogus bejėgis prieš gamtos didybę, o žmonės vestuvėms, krikštynoms ar laiduotuvėms vis dar nešioja medines kaukes. Karštos garsinės bangos tiesiai nuo Atlanto pakrantės“, – intriguoja vakarėlio pusiau gryname ore aprašymas.

„Pakrantė LIVE“ pristato: Jurga, 21:00
Nemuno sala

Ką tik išleidusi savo aštuntąjį studijinį albumą „Jurga“ – ilgai brandintą ir vieną atviriausių karjeroje – vieną pirmųjų albumo pristatymo koncertų Jurga surengs „Pakrantėje“. Pasirodyme gyvai nuskambės vaizdo klipais jau pristatytos dainos „Kelionė laiku“, „Švyturiai“, „Try Me“, „1:0 šviesa laimi“ ir daug dar negirdėtų kompozicijų iš naujo dvylikos dainų albumo „Jurga“. Albumo pristatymo koncerte taip pat nuskambės gražiausios Jurgos baladės ir žymiausi hitai iš visos karjeros.

ŠEŠTADIENIS, 07 11

Ciklo „Trys liepos pasimatymai Istorinės Prezidentūros sode“ ekskursija, 13:00
Vilniaus g. 33

Trys liepos šeštadieniai (11, 18 ir 25 d.) skiriami iš arčiau susipažinti su Kaune prieš 100 metų susirinkusio ir Lietuvą demokratine respublika paskelbusio Steigiamojo Seimo veikla ir palikimu. Ekskursija su vadovu po Istorinės Prezidentūros sodelyje (Vilniaus g. 33)  veikiančią fotografijų paroda „Sveikas, šalies šeimininke! Steigiamajam Seimui – 100“ vyks nuo 13 val. Dalyvavimas nemokamas!

Istorinės Prezidentūros nuotr.

Vakarėlis „Prisukamas Abrikosas: Vasarvidis“, 18:00
„Pergalės“ gamyklos kiemas, Kaunakiemio g. 5

„Abrikosui“ nėra baisios kataklizmos, katastrofos ar pandemijos. Senos geros kaunietiškos tradicijos taip lengvai nenumarinsi. Todėl renkamės pasisukt ir vėl. Paminėsime vidurvasarį. Ir tai padarysime su visais geriausiais Abrikoso atributais – netikėta atvira erdve, kokybišku garsu, senai matytais bičiuliais ir vietine bei kviestine didžėjų delegacija. Ruošk šortus, nes išeisi su šviesa“, – rašo organizatoriai.

Lauko kinas: „O tada mes šokome“, 22:15
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

Šokis – Merabo gyvenimas. Su partnere Mari jis kasdien repetuoja su Sakartvelo nacionaliniu ansambliu, laukdamas galimybės sužibėti didžiojoje scenoje. Kai prie ansamblio prisijungia naujas talentingas ir charizmatiškas narys Iraklis, jis tampa pagrindiniu Merabo konkurentu, o kartu, netikėtai, ir didžiausia jo aistra. Šis filmas – tai meilės laiškas Sakartvelui, kur šokis, muzika, maistas ir kraštovaizdis tampa fonu savęs atradimo istorijai. Režisierius – Levan Akin.

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta likus 1-2 dienoms iki seanso pradžios (sekant orų prognozes). Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

SEKMADIENIS, 07 12

Kariliono muzikos koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžo kariliono muzikos koncertai! Koncertai vyksta tradiciškai sekmadieniais ir šventinėmis dienomis. Šįkart programą atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Ciklo „Parko muzika. Nusišypsok“ koncertas, 17:00
Kauko laiptų fontanas

Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ praneša, kas kauniečių pamėgti nemokami koncertai – sekmadienio piknikai žaliosiose miesto erdvėse grįžta. Juose  išvysite ne tik Kauno orkestrą „Ąžuolynas“ (liepos 19 d., Kalniečių parkas), bet ir virtuoziškąjį Kauno bigbendą (liepos 12 d., Kauko laiptų fontanas) ir lyriškuosius „Ainius“ (rugpjūčio 16 d., Dainavos parkas).

„Kauno santakos“ nuotr.

„Pietra Tonale“ koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„Pietra Tonale“ yra italų kolektyvas iš Turino, kurį sudaro beveik dvi dešimtys muzikantų – tiesa, į turą po Europą išsiruošė trys. Kolektyvo kūrybos ašis – santykis tarp improvizuotos ir sukomponuotos muzikos. Jų muzika – tankus frazių vilnijimas, kuriantis hipnotišką atmosferą. Tai kaip dykumos pakraštys, o gal – industrinio komplekso aura.

Maršrutas liepos 13 – 16 dienoms

$
0
0

PIRMADIENIS, 07 13

Bendruomenių laboratorijos susitikimas Žemuogių pievelėje, 17:30
Aukštaičių g. 44

Kūrybiška ir atvira galerija „Kaukas Žemuogių pievelėje“ su charizmatiškąja namų siela Aiste Ramūnaite priešakyje šiemet tęsia ne tik pernai sėkmingai startavusius Portretų paišymus, bet ir kviečia į „Magiškų susitikimų“ vakarus. „Nesinori to vadinti renginiu, nes kviečiame jus į kūrybišką pasimatymą su įdomiais kaimynais, spalvingomis istorijomis bei Kaukais. Čia save atrasti gali kiekvienas“, – rašoma kvietime.

Improvizacija visiems, 18:00
Prie Soboro, Nepriklasomybės a.  14A

Atvykite pasikrauti savo vidinę bateriją geromis emocijomis ir pozityvumu savaitei! Prisijungti ir puikiai improvizuoti gali kiekvienas – tu, tavo vaikai, tavo močiutė, tavo kaimynas, ir net nepažįstamas žmogus kurį sutikai pakeliui į užsiėmimą. „Impro Kaunas“ klubo nariai šių nemokamų užsiėmimų metu jums padės išlaisvinti vidinį spontaniškumo tigrą.

„Impro Kaunas“ nuotr.

„Kaunas Piano Fest“: Gabrielė Sutkutė ir Nuno Lucas, 20:00
Online

Šiemet tarptautinė pianistų fiesta vyksta internetu, tad koncerto galite klausytis jums patogioje vietoje. Gabrielė Sutkutė gimė 1997m. Kaune. Šiuo metu pianistė tęsia studijas Londono Karališkojoje muzikos akademijoje pas profesorių Christopher Elton. Gabrielė aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir su įvairiais kameriniais ansambliais bei simfoniniais orkestrais. 2018 m. rudenį ji buvo pakviesta koncertuoti su Kauno styginių kvartetu, o šių metų pradžioje, diriguojant maestro Markus Huber, kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru Gabrielė atliko Rachmaninovo 2-ąjį koncertą.

Lisabonoje, Portugalijoje gimęs pianistas Nuno Lucas savo pažintį su muzika pradėjo Academia de Música de Lagos Portugalijoje João Rosa fleitos klasėje. Ilgainiui fortepijoną pamilęs muzikantas pripažįsta, kad pirmasis jo instrumentas – fleita, iki šiol jam lieka artimu ir sentimentus keliančiu instrumentu.

ANTRADIENIS, 07 14

Diskusija „Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį“, 14:00
Online

UNESCO kūrybinių dizaino miestų tinklas, kuriam priklauso 40 miestų visame pasaulyje, inicijuoja atvirą virtualią diskusiją „Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį“.  Iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ biuro transliuojamoje diskusijoje, kuri vyks liepos 14 d., miestai dalinsis aktualiais klausimais ir įkvepiančiomis COVID-19 išprovokuotos nepaprastos padėties dizaino praktikomis bei patirtimis, kurios įkvepia žmones visame pasaulyje. Plačiau skaitykite čia.

Martyno Plepio nuotr.

Naujo žurnalo „Naujoji Romuva“ numerio pristatymas, 16:00
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Laisvės al. 39

Nuo 1930 m. leidžiamas kultūros žurnalas atlaikė visas audras ir cunamius, turbulencijas ir nepriteklius, bet išliko. Naujausiame jo numeryje pasakojama apie Stasį Ušinską (liepos 20 d. – menininko 115-asis gimtadienis) ir skulptorių Danielių Sodeiką, paminklo Ušinskui autorių. Bus pristatomos ir kitos žurnalo temos, skaitomos eilės, bendraujama su autoriais.

Vakarėlis „DT Clash“, 18:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Keturi vasaros antradieniai – keturi smūginės elektronikos iššūkiai Kauno ausims ir pėdoms. DT CLASH gimė kaip pareiškimas prancūzų internetinėje radijo stotyje „Lyl“ ir lieka ištikimas pirminei idėjai – tai, kas efektyviausiai skamba temstant, aklinoje tamsoje arba švintant. Kompromisai lieka už durų – garantuoja „Digital Tsunami“ kompanijos kviečiami artistai. Pirmą antradienį terasoje šeimininkaus Ernestas Sadau ir Roman Sputnik.

„Scanoramos“ antradienis: „Pašėlusios svajonės“ (Los Bando), 21:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Pakeisti roko istoriją ir tapti legendomis – sena Akselio ir Grimo svajonė. Kvietimas pasirodyti Norvegijos roko čempionate grupei „Los Bando Immortale“ turėtų su trenksmu atlapoti duris ir langus į sėkmę. Vienintelė bėda – Akselis nemoka dainuoti. Grimas negali geriausiam draugui pasakyti tiesos, todėl pasikvietę devynmetę smuikininkę Tildą ir lenktynininką Martiną, bičiuliai surengia ilgą muzikinį turnė šiaurės kryptimi. Pabėgimo planas virsta kelione brandos link su triumfuojančia pabaiga.  Rež. Christian Lo.

TREČIADIENIS, 07 15

UNESCO paraiškos rengimo pristatymas gyventojams, 17:30
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakulteto rūmai, A. Mickevičiaus g. 9

Kauno UNESCO paraiškos rengimo ekspertų darbo grupė kviečia modernizmo pastatų gyventojus ir bendruomenę į pristatymą, kurio metu bus aptarta paraiška, jos rengimo procesas, reikšmė ir nominuojama miesto teritorija. Kviečiame susipažinti su procesu, užduoti rūpimus klausimus!

Inos Pukelytės knygos „Panelės iš Laisvės alėjos“ pristatymas, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Šalia Laisvės alėjos įsikūręs Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia persikelti į tarpukario Kauną ir išgirsti Inos Pukelytės pasakojimą apie naujausią knygą, kurios pirmasis tiražas jau išparduotas – „Panelės iš Laisvės alėjos“. Pristatymo metu bus atskleistos ne tik knygos rašymo subtilybės, bet galėsite pamatyti ir niekur nematytus, unikalius, to laikmečio Kauno Laisvės alėjos gyvenimo vaizdus.

„Romuvos“ lauko kinas: „Mano šuo Kvanka“ (Mon chien Stupide), 22:00
Kęstučio g. 62

Rašytoją Henrį užgriūna visos įmanomos krizės – įkvėpimas kurti kažkur dingo, santykiai su depresyvia žmona – seniai atšalę, o rasti bendrą kalbą su suaugusiais vaikais, regis, neįmanoma. Kaip teigia Henris, ketveriukę palikuonių jis mielai iškeistų į naujutėlaitį „Porsche“ – juk jie tarsi susitarę žlugdė visus jo bandymus pasiekti laimę! Sykį jo kelyje išnyra didžiulis ir kiek įkyrokas benamis šuo, kurį Henris pavadina Kvanka. Regis, santykiai su nauju namų gyventoju klostosi puikiai, o netikėtai atrasta draugystė praskaidrina rašytojo gyvenimą. Gyvenimo dugne atsidūrusio Henrio gyvenime sužimba viltis – galbūt įmanoma viską pradėti nuo pradžių? Rež. Yvan Attal.

Gintaras Balčytis: „Nuo robotrono iki autobusų stočių“, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Architektūros edukacinės dirbtuvės „200m2“ kviečia į pokalbį su architektu, prieš porą metų tapusiu įsimintiniausiu Kauno menininku, Gintaru Balčyčiu: „Kalbėsime apie architektūrą (lot. architectura < gr. architektonike–statybos menas) kaip meno šaką, gyvenimo būdą, darbą ir verslą.“

KETVIRTADIENIS, 07 16

Filmo „Pakilau skrydžiui“ premjera ir pokalbis su pilotais, 17:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Dokumentinis filmas „Pakilau skrydžiui” fiksuoja įgyvendinto skrydžio be motoro „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina“ akimirkas. Tada trys sklandytojai pilotai Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys ir Ignas Bitinaitis ryžosi pirmam istorijoje tokio pobūdžio skrydžiui bemotorėmis priemonėmis, kuriuo siekė ne tik atskleisti sklandymo galimybes, bet ir paminėti Lietuvos šimtmetį bei įkvėpti Lietuvos žmones veikti, o Ukrainos – siekti savo laisvės. Pilotai įgyvendino tai, ką kiti vadino neįmanomu – jie per 5 dienas įveikė 1800 km. atstumą sklandytuvais nuo Baltijos jūros Lietuvoje iki Juodosios jūros Ukrainoje. Kelionė buvo kupina gausybės iššūkių, nuotykių, trikdžių ir visa tai užfiksuota šiame dokumentiniame filme.

Šio filmo peržiūra yra vienas iš trijų muziejaus renginių, skirtų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą paminėjimui. Po seanso – pokalbis su šio istorinio skrydžio dalyviais pilotais Algirdu Šimoliūnu ir Sakalu Uždaviniu.

Parodos „Didžioji pramonė: Inkaras“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paroda tęsia bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ 2017 m. pradėtą industrinės praeities tyrimo ciklą „Didžioji pramonė“, kuriantį dėmesio ir atminties lauką gausiai buvusių istorinių fabrikų bendruomenei. Paroda, kaip ir „Inkaro“ guminė avalynė, kviečia žingsniuoti mažai pramintu keliu: industrijos istorijoje atrasti naujas spalvas ir prasmes  – užmirštas, nubrauktas, išsižadėtas. Plačiau apie naująją parodą skaitykite čia.

Projekto „Muzikiniai maršrutai: istorinės žydų trajektorijos“ koncertas, 19:00
J. Naujalio muzikos gimnazija, Kęstučio g. 85 (susitikimo vieta)

„Kauno santaka“ pristato tarpdisciplininį projektą, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų paminėjimui. Jis adresuotas įsimintinoms Kauno miesto vietoms, kuriose telkėsi žydų bendruomenės. Muzikiniai pasivaikščiojimai apims Kauno naujamiestį ir Senamiestį ir įvairius objektus, kaip antai –  L. Zamenhofo namas, Žydų realinė gimnazija, maldos namai ir choralinių sinagogų vietos, Žydų teatras,  „Kiemo galerija“,  Kauno konservatorijos rūmai, Arbitblatų muzikos instrumentų parduotuvės vieta, E. Levino namas, Vainšteinų namai, „Knygų ministerija“, buvusių restoranų Laisvės al. „Versalis“, „Metropolis“ vietas ir kt. Ketvirtadienį pasivaikščioti su muzika ir gidu kviečia pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“. Pabaigai – specialiai jam aranžuotų D. Dolskio šlagerių koncertas.

Visos ekskursijos nemokamos, užsiregistruoti galima telefonu +370 37 220385 (darbo dienomis 9–16 val.). Dalyvių skaičius ribotas.

„Kauno santakos“ nuotr.

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: A.Bialobžeskio ir G. Arbačiausko muzikos ir poezijos vakaras, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pavakaroti kviečia Valstybinio Jaunimo teatro aktoriai, puikiai pažįstami publikai iš savo vaidmenų teatre, kine, televizijos serialuose – Andrius Bialobžeskis ir Giedrius Arbačiauskas, kurie pristatys naują bendrą programą, pavadinimu „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“ pagal Henriko Radausko kūrybą.

„Ribos“, 20:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Ribos“ – tai KMN programos „Trenksmas“ dalis – performatyvūs poezijos skaitymai, sujungiantys muziką, poeziją  bei eksperimentinį kiną. Tamsumas, juodasis humoras, absurdas: šie žodžiai padėtų apibūdinti renginio metu skaitomą poeziją. nuo dramatiško tragizmo iki Daniilo Charmso miniatiūrų, žiūrovai galės nagrinėti poezijos paribius, susilieti su skaitomais tekstais, ambient žanro muzika ir kinu. Autoriai skaitys tiek savo, tiek pasirinktus tekstus.

Maršrutas liepos 17 – 19 dienoms

$
0
0

PENKTADIENIS, 07 17

„Kvapų naktis“, 16:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

VDU Botanikos sodas kvies išskirtinei pažinčiai su kvepiančiu, nepažintų formų, skonių ir savybių augalų pasauliu. Visą renginio programą rasite čia.

Šilainių rūšių ralis: naktinių drugių stebėjimas, 21:00
VIII fortas, Pryšmančių g.

Edukacija su biologinės įvairovės specialistu, gamtininku Tomu Pociumi skirta vaikams ir smalsiems suaugusiems. Ieškosite ir su gamtininko pagalba atpažinsite įvairias naktinių drugių ir kitų naktinių vabzdžių rūšis. Naktinių drugių stebėjimas – tarptautinės iniciatyvos – National Moth Week – dalis. Plačiau skaitykite čia.

Birželį vykusi rūšių paieška Kauno VIII forte, Vytauto Paplausko nuotrauka.

„Kaunas Piano Fest“: Anna Szałucka ir Monika Mašanauskaitė, 20:00
Online

Nuo 2018 metų „Kaunas Piano Fest“ sukviečia pianistus iš viso pasaulio dalyvauti 10 dienų trunkančiuose, pilnuose įkvėpimo meistriškumo kursuose. Šiemet dėl visiems suprantamų priežasčių koncertai ir kursai vyksta virtualiai, bet muzika tikrai skamba. O šiame koncerte – dvi jaunosios talentės ir George Gershwin, Maurice Ravel, Sergei Rachmaninoff…

Anna Szałucka yra viena įdomiausių jaunosios kartos lenkų pianisčių, išsiskirianti savo muzikalumu bei ypatingu virtuoziškumu. Ji baigė bakalauro studijas Gdansko Stanislavo Moniuškos muzikos akademijoje, prof. Waldemar Wojtal klasėje. Vėliau studijavo Vienoje – Universität für Musik und Darstellende Kunst, prof. Stefan Vladar klasėje bei Londono Karališkojoje muzikos akademijoje pas prof. Ian Fountain. Baigusi studijas, Anna šioje akademijoje pradėjo dirbti dėstytoja.

Pianistė Monika Mašanauskaitė yra tarptautinių meistriškumo kursų bei festivalio „Kaunas Piano Fest“ meno vadovė ir įkūrėja. Scenoje Monika pasirodo kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė. Naujausių pianistės laimėjimų sąraše – 1-oji vieta Tony ir Tania netradicinės rusų muzikos konkurse Škotijoje ir 1-oji vieta kamerinių ansamblių konkurse „Josep Mirabent I Migrans“ Katalonijoje.

„Romuvos“ lauko kinas: „Liepsnojančios moters portretas“, 22:00
„Romuva“, Kęstučio g. 62

„Pasaulio žiūrovus ir Kanų kino festivalio žiuri pavergusiame filme Céline Sciamma meistriškai režisuoja subtilius aistros ir maišto atspalvius, o įsimylėjusios operatorės Claire Mathon kamera tapo viena kitoje prieglobstį radusių moterų portretus stulbinamo grožio Šiaurės Prancūzijos gamtos fone“, – sako festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

ŠEŠTADIENIS, 07 18

Graffiti jam’as „Sienos atsidaro“, 10:00
Kalniečių parkas

Kaunui reikia daugiau spalvų ir mažiau pilko betono. Kaunui reikia daugiau gatvės meno, kuris yra svarbi miesto identiteto dalis. Ir nors jau turime nemažai miesto erdves puošiančių piešinių, suprantame, kad menininkams kartais norisi piešti be išankstinių derinių bei leidimų. Norisi piešti išlaisvinant visą savo fantaziją, todėl atidarome legalias laisvo piešimo sienas, kur tai bus galima padaryti nepažeidžiant įstatymų ir visai neribotai. Viena tokių laisvų sienų – Kalniečių parke.

Liepos 18 dieną ją atidarys ir ant jos pieš 11 profesionalių gatvės menininkų iš visos Lietuvos. Bus muzikos, bus dažų ir bus galimybė pirmiems išbandyti savo talentą.

„Etnosodas“: dirbtuvės šeimai, 10:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Į dirbtuves kviečiamos šeimos su paties įvairiausio amžiaus vaikais – čia jų lauks pedagogas, folkloro ansamblio „Goštauta“ vadovas ir šaunus tėtis Saulius Lipinskas su savo šeima. Jis tėvus su mažaisiais supažindins su paslaptingu garsų ir tradicinių instrumentų pasauliu, pamokys dainų, ratelių ir žaidimų.

„Etnosodas“ – tai atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Norintiems lankyti užsiėmimus nereikia turėti specialių gebėjimų, dainavimo įgūdžiai taip pat nebūtini.

Gatvės muzikos diena, 12:00
Įvairios vietos

Keturioliktoji Gatvės muzikos diena, turėjusi vykti trečiąjį gegužės sekmadienį, keliasi į liepos 18 dieną ir pamažu ruošiasi muzikos skambesiais pagyvinti tiek Kauno, tiek kitų miestų gatves.

Nuo 2007–ųjų metų renginys vyksta kasmet – Andrius Mamontovas draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus, kuriais ragino į rankas pasiimti instrumentus ir groti sostinės gatvėje. Ilgainiui idėja pamažu plito ir, šiai dienai, tai tapo ne tik visų Lietuvos miestų švente, paskandinančia gatves muzikos garsuose, bet ir daugelio mylima tarptautine tradicija.

Šių metų Gatvės muzikos dienos tematika – muzikos personažai. Ja siekiama atkreipti dėmesį į muzikantą kaip į kūrėją ar unikalią asmenybę. Dalyvių žemėlapį ir registraciją galite rasti čia: www.gmd.lt

Ekskursija „Visa Mickevičiaus gatvė“, 12:30
Soboras (susitikimo vieta)

Iniciatyva „Gražinkime Kauną“ tęsia tradiciją pakviesti į ekskursiją, kuri prasidės pusę pirmos nuo Soboro. Šį kartą kartu su gidu Jonu Oškiniu pereisite VISĄ Mickevičiaus gatvę pirmyn ir atgal, sužinosite visas jo pastarojo šimtmečio ir dar senesnes  įdomybes.

Ekskursija parodoje „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“, 14:00
Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Ši paroda bus labai įdomi tiems, kurie tiki, kad karta iš kartos saugomi ir perduodami daiktai turi stebuklingų galių: gali pasakoti šeimos ir valstybės istoriją, išlaikyti nematomas gijas su išėjusiais žmonėmis, šviesti, auklėti, teikti estetinį ir emocinį pasitenkinimą.

Agronomo Juozo Andriušio kišeninis laikrodis su grandinėle ir pakabuku. Metalas, emalis. Šveicarija, firma „Omega“. Grandinėlė – metalas, pynimas, auksavimas. JAV, „Speidel“ firma, XX a. 3–4 dešimtmečiai. D. Andriušytės dovana

Pažaislio muzikos festivalio preliudija, 16:00
Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Jau tampa gražia tradicija, jog Pažaislio muzikos festivalio Pradedamojo koncerto išvakarėse mieste suskamba festivalio šaukliai – Kauno kariliono varpai. Suklusti ir pasimėgauti šio įspūdingo instrumento skambesiu kauniečius bei miesto svečius ir šiais metais kvies abu Kauno karilionininkai: Julius Vilnonis ir vienintelė varpais grojanti moteris Lietuvoje Austėja Staniunaitytė-Proietta. Liepos 18 dieną festivalio preliudijos metu girdėsime mylimiausius šių atlikėjų kūrinius: nuo Johanno Sebastiano Bacho iki šių dienų kompozitorių.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vasaros programa: „PLI“, 19:00
Raudondvario dvaro kiemas, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj. 

Viktoro Černický (Čekija) atliekamas „PLI“ – nenuspėjamas ir žaismingas performansas, kuriame barokiškasis dekoratyvumas keičiamas erdviniu kuklumu ir materialiu minimalizmu. Pasirodymą sudaro 22 konferencijų kėdės, įkyrus ritmas ir vienas viskam pasiryžęs žmogus. Ant mažos platformos atlikėjas drąsiai pasineria į sunkiai nusakomas Visatos kūrimo, perkūrimo ir dekonstrukcijos pastangas. Rezultatas – sąmojingas ir žaismingas monospektaklis, fizinė begalinės žmogiškosios dinamikos, kantrybės ir siekių metafora, net ir įprasčiausius objektus paverčianti neįtikimais architektūros kūriniais. „PLI“ buvo įvertintas „Čekijos šokio platformos 2019“ auditorijos ir pagrindiniu prizais. „Theatre News Award 2019“ V. Černický buvo nominuotas „Šokio ir judesio kategorijoje“ už koncepciją ir choreografiją.

Raudondvaryje performansas vyks šeštadienį, Garliavoje, Garliavos Kaimynystės parke (Vytauto g. 132) – sekmadienį. Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ Kauno rajono gyvenvietes žada aplankyti ir rugpjūtį.

Viktoro Černický archyvo nuotr.

Rytų Afrikos sintezė, 19:00
„Parakas“, Prancūzų g. 2

Atlikėja ir dainų autorė Clementine yra kilusi iš Ruandos, tačiau gimė Burundyje, užaugo Ugandoje bei Etiopijoje. Spalvingą gyvenimo patirtį Clementine atskleidžia savo dainų tekstuose. Jos kuriama muzika netelpa į jokius žanrus, nes  kūryba pirmiausia ateina iš emocijų ir tik vėliau įgauna pavidalą. Taip pat stebėsite tradicinius liemens šokius, atliekamus pačios dainininkės.

„Colours of Bubbles“ koncertas, 21:00
„Pakrantė“, Nemuno sala

Iš lietuviškuoju Mančesteriu tituluojamų Šiaulių kilusi roko grupė „Colours of Bubbles“ klausytojų dėmesį pelnė kūriniais, kuriuose modernus indie rokas susipina su europietišku šalčiu ir tamsesnių dainų tekstų gyliu. 2019 metų rudenį rokeriai sugrįžo su nauju albumu „9 mm”. Trečiajam studijiniam šūviui „9 mm“ tikro britiško rokenrolo ir stygų skambesio Jungtinėje Karalystėje ieškoję „Colours of Bubbles“ sukūrė veržlų, maištu, greitu tempu ir energija užtaisytą albumą.

„Pakrantėje“ liepos 18 dieną „Colours of Bubbles“ pratęs „9 mm“ kelionę ir sugros autentišką, britiškos dvasios, 90-ųjų atspalvio ir šviesaus gitarinio garso įkvėptą koncertą. Skambės naujausi „Colours of Bubbles“ kūriniai „Russian Roulette“, „Summer“, „Only God Forgives“ ir „To Jane“ ir, žinoma, svarbiausi grupės hitai „Flags“, „Home“, „Truth of Dare“.

SEKMADIENIS, 07 19

Filmas „Nova Lituania“, keli seansai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1938 metai. Tarpukario Kaunas. Lietuvai švenčiant nepriklausomybės dvidešimtmetį, Europos horizonte kibirkščiuoja neišvengiamo karo grėsmė. Dėl naujos valstybės ateities nerimaujantis geografijos profesorius Feliksas Gruodis sugalvoja beprotišką planą. Jis pasiūlo Vyriausybei Afrikos žemyne sukurti atsarginę Lietuvą. Čia, kilus pavojui, galėtų persikelti šalies gyventojai. Kruopščiai suplanuotai idėjai reikia valdžios palaikymo, tačiau profesoriumi tiki tik politika nusivylęs šalies premjeras. Kol abu vyrai sprendžia, gelbėti kitus ar save, griūva vieno iš jų santuoka.

Režisierius Karolis Kaupinis sukūrė sarkastišką šiandienos grėsmių alegoriją ir sustiprino savo, kaip daug žadančio režisieriaus, vardą lietuvių kine. Filmas jau pripažintas geriausiu Atėnų ir Rygos kino festivaliuose.

Muzikos ir meno mugė, 13:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Bene visos juslės bus pamalonintos. Ausims: analoginę muzikinę dalį kokybins vilniečiai Discotag, vietiniai Dideli Kompaktai, bei kasetininkai Tapekiosk; selekcijas rinks Mantas Daujotas. Skrandžiui: vyks brunch’as, kuriam „Godo“ paruoš įvairiausių skanumynų. Akims ir sielai: menininkų darbai, į kuriuos galėsite ne tik paspoksoti ar pabendrauti su autoriais, bet ir įsigyti.

Koncertas „Parko muzika. Nusišypsok!“, 17:00
Kalniečių parkas, P. Lukšio g.

Vis dar vasara, ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ vis dar džiugina kauniečius jau pamėgtais nemokamais koncertais „Parko muzika“! Sekmadienį į Kalniečių parką kviečia orkestras „Ąžuolynas“.

„Kauno santakos“ archyvo nuotr.

Viewing all 645 articles
Browse latest View live