PENKTADIENIS, 02 14
Kokia meilė yra tikra? Kokia meilė puošia moterį ir vyrą, padeda sukurti gražią šeimą, augina Lietuvą? Atsakymą puikiai atskleidžia meilės dainiaus Vaižganto žodžiai: „Juk visa, kas mano, yra ir tavo“. Ateikite į Vaižganto butą pakalbėti apie meilę.
Popietė „Kokia tavo meilės kalba?“, 16:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12
Kalbų įvairovė yra žmonijos kultūros dalis ir paveldas. Geriausiai šnekame gimtąja kalba, tačiau, ieškodami artimo ryšio, turime išmokti kalbą tų žmonių, su kuriais trokštame bendrauti. Tas pats ir su meile. Norėdami, kad partneris ją pajustų, turime išmokti jo meilės kalbos. Amerikiečių pedagogas, šeimų konsultantas Gary Chapmanas yra parašęs daugiau nei 20 knygų, tačiau tarptautinio pripažinimo sulaukė „Penkios meilės kalbos“, kurioje sakoma, kad meilės esmė yra davimo dvasia, nes visos penkios meilės kalbos – laikas kartu, palaikymo žodžiai, paslaugos, dovanos, fizinis prisilietimas – skatina kažką duoti savo antrajai pusei. Šio renginio metu aptarsite išvardintas meilės kalbas, atrasite, kuri kiekvienam yra svarbiausia, pasimokysite šokio žingsnelių skambant klasikinei valso melodijai ir eisite kartu ieškoti meilės istorijų, pavaizduotų paveiksluose. Jūsų laukia malonios staigmenos, kvapni arbata ir jaukus vakaras galerijoje. Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 84 388.
Slemas #Valentynkė, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Slemas, ir ne bet koks, grįžta: „Visada norėjai parašyti apie meilę, bet bijai būti cheesy? Kartais rašai apie dešreles ir depresiją, nors pilve drugeliai, ir užsimerkęs matai, kaip drauge su juo bėgate rasotom pievom? Ech tos klišės ir stereotipai! Šildo, kai šlapios kojos, apglėbia ir grąžina į komforto zoną…Tad Valentino dienos slemą skiriame meilei. Get it out of your system! Trauk iš stalčiaus tą lyriką, vilgyk sarkazmą romantika. Romantiškos vakarienės dviese – tiems, kas rašyt nemoka. Valentynkės slemo vedėjas – lyrika pagarsėjęs Jovaras.“
Vakarėlis „Rimas / Valentinas“, 20:00
Baras „Vytautas / Kęstutis“, Kęstučio g. 1
Seni geri draugai pagaliau susitinka. Vakarėlis – suneštinis. Rimas Šapauskas, kaip tikras melomanas, pasiima pusę savo fonotekos. Valentinas sakė paims kažko dėl meilės, o „Vytautas / Kęstutis“ turės maisto ir gėrimų. Vienu žodžiu – klasika.
Jaunųjų NKDT aktorių gyvo garso koncertas – savos kūrybos dainos apie meilę. Įsimylėjusiems, susipykusiems, kenčiantiems, atšalusiems nuo meilės ir keičiantiems statusą Feisbuke. Messenger’is pilnas bučinių ir širdučių, balionai po langu, cukraus vata, kaktusas kišenėje, nuo laukimo išpampęs vakaras, akmenukas, bilstelėjęs į lango stiklą, tavo vardo skonis burnoje, skirtingos kojinės, pirmojo pasimatymo skersvėjis, jaukus pižamos švelnumas, persūdyta sriuba? Kas tau yra meilė? Ji yra, o gal jos nėra? Atlikėjai: Andrius Alešiūnas, Mantas Bendžius, Deividas Breivė, Motiejus Ivanauskas, Kamilė Lebedytė, Jurga Maskoliūnaitė, Roberta Sirgedaitė, Ieva Stašelytė, Greta Šepliakovaitė, Aistė Zabotkaitė.
Filmas „Tarp žemės ir dangaus“ (Dem Horizont so nah), 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62
2016-aisiais gimtojoje Vokietijoje tapęs perkamiausia metų knyga Jessica Koch kūrinys „Tarp žemės ir dangaus“ remiasi pačios autorės išgyventa meilės istorija, kurią aprašyti ji išdrįso po pirmojo susitikimo su mylimuoju praėjus 13-ai metų. Išleidusi dar du trilogiją sudarančius kūrinius, kurie taip pat tapo bestseleriais, šiandien moteris laikoma viena ryškiausių jaunosios kartos vokiečių rašytojų. Filmą pagal knygą režisavo Tim Trachte.
Vakarėlis „Ašaros“, 23:00
Buvęs striptizo baras „Venera“, Savanorių pr. 192
„Vakarėlis „Ašaros“ tampa mūsų nauja tradicija pakeisti nusaldintą šventę į sudaužytų širdžių bei kūniškų pojūčių dieną. Šį kartą perkelsime Lizdą į apleistą 90-ųjų striptizo klubą netoliese Savanorių prospekto, kuriame niekada netrūko nuryto kartėlio, tuštybės ir laistomo liūdesio. O viduje ramiai dūlantis purpurinis interjeras ir tamsūs kambariai bei užkaboriai vienam vakarui atgis. Tuo pasirūpinsime mes, nakties eigoje įvyksiantys dramatiški posūkiai… ir 300 laimingųjų papuolusių vidun“, – rašo klubo „Lizdas“ burtininkai.
ŠEŠTADIENIS, 02 15
Spektaklis „Molinis sapnas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A
Tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas. Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija intriguoja ir mažuosius smalsuolius ir jų tėvelius. „Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, šiek tiek ironiškai“, – teigia autoriai Andrius Žiurauskas ir Sergėjus Bocullo.

Teatro archyvo nuotr.
Anton Roland Laub kūrybos pristatymas, 15:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2
Anton Roland Laub gimė ir užaugo Bukarešte, 2000 m. persikėlė į Vokietiją, kur mokėsi Naujojoje fotografijos mokykloje ir Weissensee meno mokykloje Berlyne. Urbanistikos aspektu gvildenama Naujausioji Bukarešto istorija ir Ceaușescu diktatūros stigmos yra viena pagrindinių jo, kaip fotografo, nagrinėjamų temų. Galerijoje jau atidaryta Anton Roland Laub paroda „Mobilios bažnyčios“, kuri veiks iki kovo 23 d.

Anton Roland Laub, iš serijos „Mobilios bažnyčios“
Filmas „Partizanas“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62
Dokumentinis filmas „Partizanas“ (scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė) pasakoja unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Jis aukoja asmeninį gyvenimą, palieka šeimą ir pasitraukia į mišką lemtingam mūšiui dėl Lietuvos laisvės. Geriausiu draugu jis renkasi šautuvą, kurį švelniai vadina „mašinka“. Besąlygiškas paklusnumas vadui, noras mokytis, drąsa ir kantrybė iš paprasto kaimo ūkininko suformuoja vieną aktyviausių pasipriešinimo kovų vadų, kuris iki paskutinės gyvenimo akimirkos tikėjo laisva Lietuva ir tarsi testamentą mums užrašė: „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Filme autentiškų Paliūno-Ryto atsiminimų ištraukos, kurias jo paties žodžiais skaito aktorius Paulius Markevičius, persipina su J.Paliūno-Ryto anūkės, jo bendražygių ir istorikų pasakojimais. To laikmečio atmosferą įtaigiai kuria rekonstrukcinės scenos.

Manto Bartaševičiaus nuotr.
Šokio ir muzikos spektaklis „Oneiro“ – apie tarpinės būsenos magiją. Šeiko šokio teatro pristatomo spektaklio ašis – Davido Lango kūrinys „World to come“ (Ateisiantis pasaulis), kurį jis sukūrė po rugsėjo 11-osios tragedijos, kuomet pasaulis stovėjo šiapus didžiulės nežinomybės. Spektaklio „Oneiro“ kūrėjus taip pat įkvėpė ne tik gili, matematiška muzika, bet ir pavadinimas, nurodantis limbo būseną, – tarpinė stadija tarp pabaigos ir to, kas už jos yra labai įdomi.

„Oneiro“. E. Sabaliauskaitės nuotr.
Mesijus: best-of LIVE, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30
Mesijus – elektroninės muzikos ir avangardinio repo balsas. Jo koncertų metu geriau auga palmės, greičiau gyja žaizdos ir lėtėja senėjimo procesas. Išskirtinio pasirodymo metu skambės best-of iš visų iki šiol išleistų albumų. 15 kūrybos metų apibendrinanti programa – neatsitiktinai vasario 15-ąją. Po koncerto – dar viena ryški asmenybė. Keistos muzikos ambasadorius, kompaktinių diskų žonglierius Matas Aerobica.
SEKMADIENIS, 02 16
… ir čia mes nuleidžiame rankas! Tiksliau, keliam jas aukštai ir plojam Kauno muziejams, bibliotekoms, teatrams, kavinėms – visiems, kurie Valstybės atkūrimo dienos proga plačiai atvers duris ar pasitiks aikštėse ir gatvėse. Nuo spektaklių iki ekskursijų, nuo vėliavos pakėlimo iki šokių su DJ Smetona. Istorinė Prezidentūra muš lankymo rekordus, kaip ir Vytauto Diddžiojo karo muziejus. Galų gale ir Geriausio 2019 m. kūrinio laureatai bus apdovanoti Kauno paveikslų galerijoje, o Kauno miesto kamerinis teatras, jau tradiciškai, rodys „Alksniškes“. Daugybę geltonai-žaliai-raudonų renginių sekmadieniui surinko mūsų bičiuliai „Kaunas IN“, tad spauskite nuorodą ir planuokite šventinę dieną mieste.