PENKTADIENIS, 12 13
Kauno paveikslų galerija tęsia edukacinių programų ciklą, pristatantį XX a. 7–8 deš. Lietuvos dailės ekspoziciją, kuri netrukus iškeliaus į muziejaus fondus. Antroji edukacija skiriama Lietuvos tapybos grando Augustino Savicko kūrybai. Renginio metu susipažinsite su lietuvių tapybos klasiko, dailėtyrininko, pedagogo, knygų autoriaus, menininkų dinastijos pradininko išskirtine biografija, analizuosite jo kūrybą bei dvasinį palikimą. Praktinėje programos dalyje kursite figūrinę kompoziciją, pasinaudodami koliažo technikos teikiamomis galimybėmis vaizduoti žmogaus figūros judesius. Užsiėmimą ves tapytoja Eglė Velaniškytė. Išankstinė registracija tel. 8 684 843 88.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, švęsdamas savo 98 metų įkūrimo sukaktį, kviečia lankytojus į naują ekspoziciją. Viduramžių lobiai, legendos, retenybės, mirtis, bažnyčia ir turtingųjų pasaulis – tokios temos pasitiks naujai atidaromoje ekspozicijoje „Lietuvos dailė XIV–XIX a.“ Joje pristatoma beveik 600 metų senosios dailės raida, glaustai atspindinti Lietuvos meno ir kultūros tendencijas. Nors čia nėra griežtos chronologijos, išlikę tik fragmentiški istorijos atspindžiai, tačiau ir jie leidžia rekonstruoti bent dalį to tolimo laikotarpio.

Knygos „Laiškai hipokampui“ pristatymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2
Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su knygos „Laiškai hipokampui“ autore Lina Laura Švedaite. „Laiškai hipokampui“ – unikalaus dizaino, originalių poligrafinių sprendimų esė ir dokumentinės prozos knyga. Tai istorijos, į kurias nesunku pasinerti – jos tikros ir tikroviškos, iš paprasto gyvenimo su paprastais žmonėmis. Itin jautrūs įvairaus žanro tekstai, vertingi kultūrinėmis nuorodomis ir įžvalgomis, pasakoja apie svarbiausius gyvenimo įvykius, socialines, lokalias bei globalias šių dienų peripetijas.

Moterų vaidmuo pokarinės Europos industrijoje ir technologijomis paremtame darbe yra iki šiol nepasakota istorija. Audiovizualiniuose archyvuose išlikusi medžiaga yra orientuota į vyrišką sunkiąją pramonę – anglies, geležies ir plieno, arba į didelės apimties inžinerijos sektorius – statybos pramonę, laivų statybą, aeronautiką ir mašinų gamybą. Tačiau moterys ir toliau atlieka pagrindinį vaidmenį daugelyje pramonės ir paslaugų industrijų, tokių kaip tekstilė, elektronika, maistas, gėrimai, plastikas ir vaistai. Tai yra realybė, apie kurią mažai žinoma, kuri stokoja reprezentacijos Europos kultūriniuose archyvuose. „Moters darbas“ yra projektas, kuris fotografijos ir skaitmeninių technologijų pagalba siekia keisti šią situaciją, kuriant menines kooperacijas bei sienas peržengiančius mainus, ir skatinti bendradarbiavimą pristatant parodas, publikacijas bei interneto resursus, kurie priešinasi dominuojančiam socialinės lyties ir industrijos vaizdui Europoje. Kauno fotografijos galerijoje penktadienį vyks projekto „Moters darbas“ ir jį lydėsiančios parodos koncepcijos pristatymas. Visiems atvirame renginyje dalyvaus 2020 metų vasarą Kauno fotografijos galerijoje vyksiančios parodos kuratorė Jana Kukaine. Pristatymas bus verčiamas iš anglų į lietuvių kalbą.

Gimęs Maskvoje vaikystę Vladislovas Starevičius praleido Kaune, pas savo senelę. Čia išaugo visą gyvenimą jį lydėjęs susidomėjimas vabzdžių pasauliu bei fotografija, o vėliau ir kinu. Pasitelkdamas drąsius kino kūrimo sprendimus bei neįprastas metodikas istorijai pasakoti, jis sukūrė tai, be ko dabar neįsivaizduojamas kinas – stop kadro techniką bei lėlinę animaciją. Ir visa tai įvyko Kaune, tiksliau, Kauno miesto muziejuje. Parodoje „Vladislovas Starevičius – animacijos pionierius“ turėsite galimybę susipažinti su menininko kurtomis ir filmuose naudotomis fotografijomis, piešiniais ir tapybos darbais bei kino filmų kadrais.

Koncertas „The Art of Metal“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ pristato projektą, skirtą menui, gimstančiam per metalinį kontrabosinio klarneto korpusą. Didžiausias klarneto giminės instrumentas, dar retas Lietuvos scenoje, atlikėjo Artūro Kažimėko rankose atsiskleis per ryškiausius užsienio kūrėjų Yann Robin ir John McCowen darbus, o taip pat per eksperimentines lietuvių autorių kompozicijas, gimusias bendradarbiaujant su atlikėju.

Zukas x Drama Goddess, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D
Meilė muzikai žmones vienija – muzika valdo pasąmonę, kelia prisiminimus bei gimdo naujas idėjas… Apie garsų poveikį būtų galima pasakoti daug ir ilgai, bet geriau vieną kartą patirti, nei tūkstantį kartų pasakyti. Neabejotinai įvairių potyrių kupiną muzikinę kelionę penktadieniui ruošia Zukas ir Drama Goddess. Iš širdies į širdį visą vakarą kultūrai draugiškame bare „Godo“.

„Digital Tsunami: Gustav Goodstuff“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12
Jei kur Kaune ir veriasi portalai, jungiantys mus su kitais Europos ir net pasaulio miestais, tai yra, naktinėmis jų versijomis, tai „Lizde“. Po turo per Šiaurės ir Pietų Amerikas sugrįžęs Ernestas Sadau klube susitiks su kitais cunamiais Roman Sputnik ir NKS, o iš oro uosto atsiveš Roterdamo naktinį sargą Gustav Goodstuff.

ŠEŠTADIENIS, 12 14
MaxMSP kūrybinė laboratorija, 11:00
„Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34
„Kaunas 2022“ industrinės kultūros programa „Matters_“ kviečia į užsiėmimą su Mindaugu Badoku: „Laboratorijoje, tyrinėdami vizualaus programavimo paradigmas, paliesime elektroninio garso, realaus laiko garso sintezės, ritmo bei laiko planavimo ir algoritminės kompozicijos temas. Metodai – percepcija, teorija ir praktika. Kviečiame visus muzikos entuziastus, kurie nori išrasti ir modifikuoti garsą savo kompiuteriais. Kūrybinės laboratorijos metu susikursime savo programinį muzikos instrumentą.“ Laboratorijos dalyviai turi atsinešti savo kompiuterį. Registracija el. paštu matters@kaunas2022.eu
Įvadinio skaitymo su šunimi metu galėsite susipažinti su terapiniais šunimis, daugiau sužinoti apie skaitymus ir į juos užsiregistruoti. Skaitymai skirti 5–11 m. vaikams, tačiau įvadinio susitikimo dalyvių amžius neribojamas, kadangi laukia nuotaikinga kalėdinė šeimos fotosesija su šuniukais. Renginys nemokamas, reikalinga registracija el. paštu kuzmickis@kaunas.mvb.lt. Skaitymai organizuojami bendradarbiaujant su Kaniterapijos klubu.

Kalėdinis draugų turgelis, 12:00
Aludė „Vingiu dubingiu“, A. Mickevičiaus g. 35
„Trečius metus iš eilės kviečiame į vienos dienos renginį lauke, jaukioje palapinėje su vietinių kūrėjų idėjomis dovanoms, šildančiais gėrimais, karštu maistu, šventine muzika ir pokalbiais“, – kviečia pirmame medinuko aukšte šeimininkaujantys šinkoriai.

Kalėdinės žaisliukų dirbtuvės, 14:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės aikštė 15
Kauno miesto muziejus kviečia į kalėdines dirbtuves Kauno rotušėje. Jų metu kartu su muziejaus edukatorėmis gaminsite žaisliuką savo eglutei papuošti – kursite kalėdinį prisiminimą stiklo burbule. Būtina išankstinė registracija tel. +370 610 82 503 arba el. paštu kasa@kaunomuziejus.lt.
Ši edukacinė programa supažindins su skulptoriaus Juozo Zikaro, sukūrusio „Laisvės“ statulą, gyvenimu ir įvairiapusiška kūryba. Apžiūrėdami gyvenamąsias patalpas ir dirbtuvę, per šio menininko kūrybą, bandysite pažinti Lietuvos istoriją. Empiriškai patirsite, kuo skiriasi skulptūrų medžiagos: medis, marmuras, bronza, gipsas, plastilinas, bei kokius skirtingus dalykus galima pavaizduoti toje pačioje formoje (pvz. apskritime: saulę, sagą, žmogaus veidą). Visą tai sužinoję, pasinersite į fantazijos sūkurius ir aptarsite, kaip jūs vaizduotumėte pasirinktą J. Zikaro darbų siužetą. Būtina registracija tel. (8-37) 223205.

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje baigiasi žydų paveldui Kaune įprasminti skirtas projektas. Baigiamojo renginio metu bus pristatomas virtualus žydų kultūros paveldo žemėlapis. Dalyviai taip pat bus kviečiami pajusti „Beigelių krautuvėlės“ atkurtą litvakų kulinarinio paveldo skonį bei pasikalbėti apie jo įtaką pasaulio kultūrai. Vakarą užbaigs ir su tradicine žydiška klezmer muzika supažindins grupė „Rakija Klezmer Orkestar“.

Koncertas „Tyli naktis”, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Muzikinio dueto „Duo FluPia“ šventinėje programoje „Tyli naktis” fleitininkė Vilmantė Kaziulytė ir pianistė Kristina Ivanauskaitė pakvies tyliam susikaupimui prieš didžiąsias metų šventes, kai užgimsta gražiausi metų planai, neįtikėtinos svajonės, kai džiaugsmu nušviečiamas vidinės ramybės takas ir kyla begalinis noras dalintis. Koncerte skambės Ph. Glass, Cl. Debussy, G. Barrere, J. Jongen, C. Franck ir kitų kompozitorių muzika.

Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
„Vėjo prigimtis“ – pasakojimas apie kartų skirtumus, apie tai, kokią įtaką tėvai gali daryti jauno žmogaus pasirinkimams – siekti savo ar tėvų suformuotų idealų? „Tai spektaklis sūnums ir jų tėvams, tėvams ir jų sūnums apie tą vyrų pusę, kurios nerodome. Ne apie nerodomus jausmus, bet lūkesčius, kuriuos tėvas iškelia virš sūnaus galimybių juos pasiekti. Ir apie neišvengiamą gėdos jausmą, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės“, – spektaklio temą pristato režisierius Gildas Aleksa.

„Kalėdinė oratorija“, 19:00
Kauno šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a. 8
Šeštadienį galėsite išgirsti profesionaliai atliekamą Johanno Sebastiano Bacho „Kalėdinę oratoriją“. Atlikėjai: Cristel De Meulder (sopranas) iš Belgijos, Nora Petročenko (mecosopranas), Algirdas Bagdonavičius (tenoras), Tadas Girininkas (bosas), Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“ (vad. Kęstutis Jakeliūnas) bei kamerinis orkestras „Modus“ (vad. Robertas Bliškevičius). Dirigentas Kęstutis Jakeliūnas.
Fizinė komedija „Balandis“, 19:00
Kedų galerija „KixArt“, Pilies g.
Fizinė komedija „Balandis“ (režisierius Gildas Aleksa, choreografas Marius Pinigis) sukurta to paties pavadinimo Patricko Süskindo romano motyvais. Šis komiškas pasakojimas yra apie mūsų kūnus baimės – socialinės ar tiesiog pirmapradės – būsenoje. Spektaklyje komiškai pavaizduota vienu paprastu balandžiu sugadinta diena. O gal tas gyvenimas ir taip buvo sugadintas, o balandis – tik taikos, kurioje mes nemokame gyventi, simbolis.

Premjera. „Svaigulys“ (Eld & lågor), 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62
Atrakcionų parkas visai kaip meilė – nuo apžvalgos rato atsiveria platus horizontas, o linksmieji kalneliai svaigina ir atima žadą. Johanui ir Nini šis sūkurys yra įprasta kasdienybė – jie skirtingų atrakcionų parkų paveldėtojai. Dviejų šeimų nesantaika Antrojo pasaulinio karo fone tampa išbandymu jų jausmams, bet nesustabdo įsisukusios gyvenimo karuselės. „Svaigulys“ seka laikui nepavaldžia Šekspyro tragedija ir rašo kinematografišką meilės laišką legendiniam Stokholmo atrakcionų parkui „Gröna Lund“.

SEKMADIENIS, 12 15
Muzikinis spektaklis vaikams „HOP!“, 12:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1
Tiek patiems mažiausiems, tiek ir suaugti spėjusiems Keistuolių bičiuliams puikiai pažįstamas neįtikėtinų istorijų kūrėjas – anglų rašytojas Donaldas Bissetas – ir vėl scenoje. Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą, „aukštynkojišką“ pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti „HOP!“ ir pakliūti į pačių keisčiausių ir netikėčiausių istorijų sūkurį.

Muzikinė popietė visai šeimai „Metų laikai“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5
Meno kūriniai, skirti metų laikams – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, buvo kuriami visomis epochomis. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, žinoma, kompozitoriai. Jų kūrinių fragmentus girdėsite šiame koncerte. Tai – edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis ir išaiškins, kas tas styginių kvartetas.

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Šįkart Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namie priims Antano Sireikos vadovaujamus „Šiaulius“. Saulės miesto pažiba bando susigrąžinti šlovingus laikus ir jau spėjo suduoti netikėtus antausius elitinėms Lietuvos komandoms. Privaloma išlikti budriems ir kovas 2019-aisiais Kaune palydėti džiuginančiu rezultatu.
Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“, 18:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27
„Mano pjeses dažnai vadina komedijomis, žiūrovai daug juokiasi, bet aš manau, kad tai – tragedijos. Tai yra juokingos tragedijos, bet vis tik – tragedijos“, – taip savo kūrybą apibūdina dramaturgė Yasmina Reza, kurios pjesės apdovanotos daugybe prestižinių premijų ir yra statomos nuo Berlyno iki Buenos Airių.
Traukinio, vykstančio iš Paryžiaus į Frankfurtą, kupė susitinka vyras ir moteris. Jis – žymus rašytojas, ji – jo gerbėja, tačiau ryšį jiems užmegzti ne taip paprasta. Pjesę sudaro veikėjų vidiniai monologai – trūkinėjantys minčių srautai. Jono Vaitkaus režisuotas „Atsitiktinis žmogus“ su rafinuota ironija kalba apie gyvenimo džiaugsmą, neviltį ir trapumą bei apie artumo paieškas.

Adventinis vakaras „Šventoji naktis“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5
Sekmadienio vakarą įstabią advento nuotaiką kurs naujų idėjų nestokojantis Kauno styginių kvartetas ir aktorė Inesa Paliulytė. Vakaro metu aktorės skaitomą Nobelio premijos laureatės, švedų rašytojos, romanistės ir novelistės Selmos Lagerlöf sukurtą istoriją „Šventoji naktis“ organiškai papildys muzikiniai intarpai – Wolfgango Amadeuso Mozarto, Ludwigo van Beethoveno, Franzo Schuberto bei Vidmanto Bartulio kūriniai.

Opera „Makbetas“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91
Kūrybinį sezoną savoje scenoje po rekonstrukcijos teatras pradeda ambicingai – su G. Verdi operos „Makbetas“ premjera. Psichologinė ir giliai mistinė W. Shakespeare’o dramos tobula muzikinė versija Kaune statoma pirmą kartą – stiprios Valstybės teatro trupės repertuare tarpukariu jos taip pat nebuvo. Į šią premjerą bilietų nebėra, bet spektaklis gyvuos dar ilgai.